Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ruhsatınızda 1 kişi yazıyorsa Ağır Hasarlı yazılıp muayenede kalıyorsunuz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 50 lik fındık motorda bile ruhsatında sürücü dahil 2 yazıyor. Ozaman benim agility 50 nin çekişi sizin gv250 den daha çok
    Sıfır alındığında bayiden çıkan motorla birlikte verilen fatura, sevk irsaliyesi, vergi ödedi kağıdı, teknik uygunluk belgesi gibi belgeler olur. Bu belgeler arasında teknik uygunluk belgesinde, aracın tüm teknik özellikleri, ölçüleri vb. yazar, motorun taşıma kapasitesi tek.. uyg. belgesinde ne yazıyorsa odur. Bu fark sadece ruhsatın çıkma aşamasındaki ihmal ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Motor bi kişilik bi araç olarak algılandığından, bir motosiklete ruhsat çıkarma aşamasında özellikle teknik uyg.. belgesindeki taşıma kapasitesine bakılması gereği duyulmadan ilgili trafik şube memuru tarafından 1 yapıştırılıveriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağır hasar mı kusur mu?
    Ya sinirimden hasar yazdım tabii ki kusur olacak...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim ruhsatta sürücü dahil 2 kişi yazıyor demekki sorun yok,yanlız ayakta yolcu sayısı 0 yazıyor inşallah sıkıntı çıkmaz ))

7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ruhsatta sürücü dahil 2 kişi yazıyor demekki sorun yok,yanlız ayakta yolcu sayısı 0 yazıyor inşallah sıkıntı çıkmaz ))

http://img96.imageshack.us/img96/3553/p1252060412.jpg
    Size bir sıkıntı yok. 1 yazsa idi problem. Şimdi bizde yeni ruhsatımızı sizin gibi 2 olarak değiştireceğiz...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır alındığında bayiden çıkan motorla birlikte verilen fatura, sevk irsaliyesi, vergi ödedi kağıdı, teknik uygunluk belgesi gibi belgeler olur. Bu belgeler arasında teknik uygunluk belgesinde, aracın tüm teknik özellikleri, ölçüleri vb. yazar, motorun taşıma kapasitesi tek.. uyg. belgesinde ne yazıyorsa odur. Bu fark sadece ruhsatın çıkma aşamasındaki ihmal ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Motor bi kişilik bi araç olarak algılandığından, bir motosiklete ruhsat çıkarma aşamasında özellikle teknik uyg.. belgesindeki taşıma kapasitesine bakılması gereği duyulmadan ilgili trafik şube memuru tarafından 1 yapıştırılıveriyor.
    Onu biliyorum canım yazan memur nasıl bir kafayla yazıyorsa bi tanıdığımızın renault megan 2 arabasına 15 kişi olarak geçirmişler ruhsata balık istifi anca okadar insanı alacak arabaya da nasıl böyle bişi yazdılar anlam veremedim sonra uğraşıp düzelttirdi ama boşa okadar zaman ve para kaybı oldu...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bende de aynı şekilde 1 yazıyor..onu degiştirmek için ne yapmamız gerekiyor.???ruhsatı aldıgımız trafik subesine gitsek düzeltirlermi acaba??

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Milletin salaklığının bedelini, biz ödüyoruz işmi yani....Birde ağır kusurlu yazılıyor o zaten sinir bozucu bir şey....Yalnız şile Tüvtürk gayet sakindi ....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Başımdan geçen komik bir muayene hikaseni aktarayım...

motorumu muayeneye götürdüm benim ihmalim park ampulü yanmadığı için geçmedi 2. randevuya kaldım,yantaraftaki sanayiden 1 adet park ampulü alıp taktım ve tekrar sıraya girdim bekleme alanında sıramı beklerken, kamyonunu muayeneye getirmiş bir arkadaş,yahu gardaşım nası biniyonuz şu iki tekerli şeye benim gamyonda 12 teker var ben bunla tırsıyorum sizinki ayrı bir cesaret diyerek girdi konuya.bende işin makarası senin kamyondan altı tane motor çıkar dedim.yok gardaşım para versen ben o şeytan arabasına binmem allah muhafaza dedi,bu arada elinde raporlar ve kamyonun ruhsatıyla görevli arkadaş geldi,abi senin kamyon muayeneyi geçemedi dedi.kamyoncu arkadaş olurmu yahu eksik birşeyi yok gelmeden önce komple servise soktum dedi,görevli aracın yürüründe birşey yok ama ruhsatında dorsen motosiklet gözüküyor ek 1 doldurup yeniden geleceksin dedi.kamyonun sahibinin alı ala moru mor oldu haklı olarak. adam muhtemelen ruhsat işlerini yapan adamı aradı epey bi sayıp sövdü.giderken bana dönüp galiba büyük konuştum gamyon diye biniyodum ama motor çıktı bizim ekmek teknesi dedi...
    siyahatmaca ve Samet Ağır bunu beğendiler.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hatırlarsanız bu forumda yazışıyorduk, galiba 2006 senesiydi. Motorların muayene süresinin ruhsatlara yanlış yazılması ile ilgili bir sorun vardı.
    Yasa ve yönetmelikte muayene süresi otomobiller ile aynı yani 3+2+2 diye olması lazımken ruhsatlara 1+1+1 diye yazılıyordu uzun uğraş dilekçeler ve mailler ile düzelttirmiştik.
    Yine böyle bir durum var.
    Devletin bir çok kurum ve kademesine beceriksiz insanları doldurdular, yasa ve yönetmelikler bile birbiriyle çelişip çakışabiliyor el insaf yahu.
    Gidip düzelttirmeye çalışandan ruhsat bedeli diye para alırlar, zaman kaybı cabası tam rezillik.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başımdan geçen komik bir muayene hikaseni aktarayım...

motorumu muayeneye götürdüm benim ihmalim park ampulü yanmadığı için geçmedi 2. randevuya kaldım,yantaraftaki sanayiden 1 adet park ampulü alıp taktım ve tekrar sıraya girdim bekleme alanında sıramı beklerken, kamyonunu muayeneye getirmiş bir arkadaş,yahu gardaşım nası biniyonuz şu iki tekerli şeye benim gamyonda 12 teker var ben bunla tırsıyorum sizinki ayrı bir cesaret diyerek girdi konuya.bende işin makarası senin kamyondan altı tane motor çıkar dedim.yok gardaşım para versen ben o şeytan arabasına binmem allah muhafaza dedi,bu arada elinde raporlar ve kamyonun ruhsatıyla görevli arkadaş geldi,abi senin kamyon muayeneyi geçemedi dedi.kamyoncu arkadaş olurmu yahu eksik birşeyi yok gelmeden önce komple servise soktum dedi,görevli aracın yürüründe birşey yok ama ruhsatında dorsen motosiklet gözüküyor ek 1 doldurup yeniden geleceksin dedi.kamyonun sahibinin alı ala moru mor oldu haklı olarak. adam muhtemelen ruhsat işlerini yapan adamı aradı epey bi sayıp sövdü.giderken bana dönüp galiba büyük konuştum gamyon diye biniyodum ama motor çıktı bizim ekmek teknesi dedi...
    Aga süper hikaye bu yaa gece gece çok güldüm yauu!!!

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 5 koltuk yazıyor yeminlen.
    Benimkide öyle napacaz bakalım

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

Ha birde benim ruhsatta muayene bilgisi girmeye yer kalmamış.
    Ne gibi bi işlem yapmam lazım gitmeden ? var mı bilen ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeneye gitmeden önce EK-1 formu doldurtup öyle gideceksin. Muayeneyi yaptıktan sonra ruhsat yerine o kağıda işleyecekler ve sen o kağıtla trafikten ilk muayene tarihi bölümünde yeni yaptırdığın muayene tarihi yazan ruhsatını alacaksın. Ama tabii bunlar bedava olmuyor, 77,50 TL trafik belgesi (ruhsat) ücreti, genellikle 10 TL de EK-1 doldurmaya alıyorlar. Git-gel benzin falan deyip, düz hesap 100 TL diyebiliriz.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    minderi değiştirip tek minderle gidersiniz olur biter

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide öyle napacaz bakalım

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

Sevgili forum arkadaşım, EK-1 denilen belge artık talep edilmiyor. Muayene istasyonunda muayeneniz yapılıyor ve size bir evrak veriyorlar, o evrakla trafik şubeden ruhsatınızı yeniliyorsunuz.

İşte haberin linki. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20188983.asp?top=1
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaslar özellikle ruhsat şubede işlem yaptırdıktan sonra tüm detayları ile ruhsatınızı defalarca kontrol edin.Hele şasi no ve diğer bilgileri yazan memurun bir hatası adamın ağzından yediğini burnundan getiriyor.
    Yıllar önce Mercedes aracımı satarken ruhsattaki bilgilerin trafik ruhsat şubedeki ile uyuşmaması sebebiyle neredeyse mercedes kaçakçısı olarak mahkemeye çıkmama yol açıyordu. Tanıdığım bir emniyet müdürü sayesinde olayı çözebilmiştik. ........ bir memurun ruhsatı işlerken hata yapması olayı nerelere getirmişti.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Kabahat onların suç bizim oluyor. Özürleri kabahatlarinden büyük...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    minderi değiştirip tek minderle gidersiniz olur biter
    benim minder tek parça, ama iki kişi yazıyor ruhsatta bende ikiyemi böleyim
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

simdi baktım koltuk sayısı (sür.dahil) 2 yazıyo

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bende de koltuk sayısı sürücü dahil 1 yazıyor =/
    ve ben bunu ilk aldığımda daha bayiden çıkmadan söyledim. Bunun 2 olması gerekmiyor mu diye. "Yeni verdiğimiz herkesin ruhsatında 1 yazıyor" dedi. Saçma gelmişti.Şimdi bu saçmalık başımıza iş açacak gibi gözüküyor

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de koltuk sayısı sürücü dahil 1 yazıyor =/
    ve ben bunu ilk aldığımda daha bayiden çıkmadan söyledim. Bunun 2 olması gerekmiyor mu diye. "Yeni verdiğimiz herkesin ruhsatında 1 yazıyor" dedi. Saçma gelmişti.Şimdi bu saçmalık başımıza iş açacak gibi gözüküyor
    Geçen ay yeni aldığım motorun ruhsatında 1 yazıyordu,EK 1 formunu doldururken özellikle 2 olarak yazdım yeni ruhsatı aldığımda baktım yine 1 yazılmış,memurla yaptığım uzun! görüşmeden bir netice alamadığımdan 1 olarak kaldı,gerekçe aynı "Yeni verdiğimiz herkesin ruhsatında 1 yazıyor".İlerde sorun yaşarsak Emniyetle yine uzun!bir görüşme yapacağız galiba.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)