Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonunda bu da başıma geldi..:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    6 yıllık ve yaklaşık 40.000km'lik motorculuk hayatımda bugün yine bir ilki yaşadım..

Bugün bir polis motoru gelip bana kırmızı ışıkta arkadan çarptı. Neyse ki bir hasar yok Ama bir yunusla böyle bir olay yaşamak ilginçti
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah'tan motosikletler üzerinden yaşanan fiziki bir temasla sınırlı kalmış Ceza yazıldığına dair bir mesaj düşüncesiyle okuyordum mesajını,geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Sevdiğinden yapmıştır

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    insanlık halidir
    haklıyken haksız konumuna düşmediğin sürece sorun etmemek gerek

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    geçmiş olsun...

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Tabii insanlık halidir.. Hasar da yok. Ama hasar olsa ne yapardım bilmiyorum gerçekten. Malum, bizim motorlara en ufak birşey olduğunda giren kazığın boyutları ölçülemez derecede
    http://www.motorla.co

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii insanlık halidir.. Hasar da yok. Ama hasar olsa ne yapardım bilmiyorum gerçekten. Malum, bizim motorlara en ufak birşey olduğunda giren kazığın boyutları ölçülemez derecede
    657 sayılı Kanunda şöyle der:

KİŞİSEL SORUMLULUK VE ZARAR:
    ****Madde 12*-*(Değişik madde: 12/05/1982 - 2670/5 md.)
    ****Devlet memurları, görevlerini dikkat ve itina ile yerine getirmek ve kendilerine teslim edilen Devlet malını korumak ve her an hizmete hazır halde bulundurmak için gerekli tedbirleri almak zorundadırlar.
    *** Devlet memurunun kasıt, kusur, ihmal veya tedbirsizliği sonucu idare zarara uğratılmışsa, bu zararın ilgili memur tarafından rayiç bedeli üzerinden ödenmesi esastır.
    *** Zararların ödettirilmesinde bu konudaki genel hükümler uygulanır. Ancak fiilin meydana geldiği tarihte en alt derecenin birinci kademesinde bulunan memurun brüt aylığının yarısını geçmeyen zararlar, kabul etmesi halinde disiplin amiri veya yetkili disiplin kurulu kararına göre ilgili memurca ödenir.
    ****KİŞİLERİN UĞRADIKLARI ZARARLAR:
    ****Madde 13*-*(Değişik madde: 12/05/1982 - 2670/6 md.)
    ****(Değişik fıkra: 06/06/1990 - 3657/1 md.)*Kişiler kamu hukukuna tabi görevlerle ilgili olarak uğradıkları zararlardan dolayı bu görevleri yerine getiren personel aleyhine değil, ilgili kurum aleyhine dava açarlar. Ancak, Devlet dairelerine tevdi veya bu dairelerce tahsil veya muhafaza edilen para ve para hükmündeki değerli kağıtların ilgili personel tarafından zimmete geçirilmesi halinde, zimmete geçirilen miktar, cezai takibat sonucu beklenmeden Hazine tarafından hak sahibine ödenir. Kurumun, genel hükümlere göre sorumlu personele rücu hakkı saklıdır.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bir sene evvel bana da bir yunus kırmızı ışıkta hafifçe arkadan dokunmuştu. CBF150 vardı o gün, arka tekere hafifçe çarptı, düşmedim, gelip özür diledi. Olur öyle, polisler de insan.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İnsanlık halidir, ayrıca polis asker aracıyla kazaya karışmaktan korkmayın.

Polis yada asker suçluysa onun trafik sigortandan hasar alırsın, sen suçluysan onlar senin sigortandan alır.

Bu kadar basit

Geçmiş olsun.
    Aykut009 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Onlar da insan tabi hata yapar,fakat ışık ihlali yapan yunuslara çok denk geldim yada sağımdan astronomik süratlerle milimleyerek geçen sol şerit boş iken anlattığım durumlarda aciliyet yoktu nerden mi biliyorum birinde çorbacıya geçtiler diğerinde de çaybahçesine
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama soyle bır sey var. trafik ekibi gelip direk sseni suçlu yazınca sen kendi motorunu yaptırıyorsun. çarpan aracın motorunu yaptırıyorsun..ayrıca devletten de ceza geliopyr.. araç kullanılamadığı süre içinde. benim kardeşim belediye otobusyle bir kazaya karıştı. karşı tarafta suç olmasına rağmen tüm suçu bize verdiler. rapor böye çıktı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama soyle bır sey var. trafik ekibi gelip direk sseni suçlu yazınca sen kendi motorunu yaptırıyorsun. çarpan aracın motorunu yaptırıyorsun..ayrıca devletten de ceza geliopyr.. araç kullanılamadığı süre içinde. benim kardeşim belediye otobusyle bir kazaya karıştı. karşı tarafta suç olmasına rağmen tüm suçu bize verdiler. rapor böye çıktı.
    Neden kabul ettiniz böyle birşeyi?

Neden resim çekmediniz?

Resim çekilemeyen bir durumda olduysa neden polis tarafından çizilen kaza krokisini imzaladınız?

Yada karşı tarafın suçlu olduğunu sizin suçsuz olduğunuzu neye dayanarak söylüyorsunuz?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Ufak bir hatırlatma kamu malına zarar verilen bir kaza varsa (trafik ışığı, tabelası, kıl tüy) ve/veya kamuya ait bir araç kazaya karışmışsa kendi aranızda tuttuğunuz tutanak geçersiz oluyor. Mutlaka polis çağırmanız gerekiyor (bir polisle çarpıştıysanız başka bir ekip çağırmalısınız). Kamu malına zarar durumunda polis çağırmayanlar, mahkeme yoluyla sigorta şirketinden zararı tahsil ediyorlarmış ama uğraşmaya ne gerek var?

Geçmiş olsun sizin durumunuzda kafaya takacak bir şey yok.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)