Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu kazada suçlu kim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/30348...ek-carpti.aspx

Selam herkese. Bu tarz kazalar sadece Türkiye'de olmuyormuş demek ki. Haydi tartışalım. Suçlu kim?

Kendi fikrim şu;

Taksi sinyal vermiş olsa da konumlanması yanlış. Neredeyse orta şeritten dönüş yapmaya kalkıyor. Ağır vasıta ile dönüş yapacak sanki. Dolayısıyla ben burada suçlunun taksi old

uğunu düşünüyorum. Ama her zaman kendimize dememiz lazım, kaza yaptıysam suçlu benim. Motorcular yolu iyi okuyamadı mı acaba? İlk çarpan motorcu kıvırma tekniğini uygula

dı ama yanlış yöne mi odaklandı? İkinci motorcu fren yapmayı dahi bilmiyordu, çarpmadan düştü. Siz neler düşünüyorsunuz?
    ImShoT bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Taksici, dediğin gibi orta şeritten sola dönüş yapmaya kalkıyor. Dönüş değilde sol şeride bile geçmek istese, öncelik sol şeritte seyreden motorlarındır.
    Kıvırma teknıgıni , panikten yada bilmediğinden, vücudunu sola cekmeye kalktı. Halbukı gıdonu solunu ıttırip bıraz gazı acabılse , ilk motor kurtulabılırdı.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Bence bu videoyu buraya kadar taşıyan kaza değil, kazadan sonra motorsikletli kadının duyarsızlığı...
    anaconda84 bunu beğendi.

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici, dediğin gibi orta şeritten sola dönüş yapmaya kalkıyor. Dönüş değilde sol şeride bile geçmek istese, öncelik sol şeritte seyreden motorlarındır.
    Kıvırma teknıgıni , panikten yada bilmediğinden, vücudunu sola cekmeye kalktı. Halbukı gıdonu solunu ıttırip bıraz gazı acabılse , ilk motor kurtulabılırdı.
    Bence yapabildiği maksimum freni yapıp son anda gidonun sağını itmeliydi.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    hiç bişe olmamış gibi yoluna devam ediyor dengesiz

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yapabildiği maksimum freni yapıp son anda gidonun sağını itmeliydi.
    motorcu şeridin solunda olduğu için ,sağa hamle yapmasıyla arabanın arka tamponuna çarpması bir olur. Maksımum fren yaparsan. 2. motorcu gibi daha çarpmadan yere yapışırsın.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Arkadaşlar bırakın şimdi kadın durmamış olayını. Asıl noktaya odaklanalım.

bence ehliyeti yok o yuzden devam ediyor.d

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu şeridin solunda olduğu için ,sağa hamle yapmasıyla arabanın arka tamponuna çarpması bir olur. Maksımum fren yaparsan. 2. motorcu gibi daha çarpmadan yere yapışırsın.
    Maksimum frenden kastım manetlere sonuna kadar abanmak değildi. Optimum duruşu sağlayacak frenden bahsettim. Dikkatlice baktım da, 1. motorcu tam şeridin ortasında. Ben hala sağa kaçmalıydı diye düşünüyorum

Taksici o.ç. kaza o yüzden oluyor.Adamın niyeti u dönüşü yapmak.

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    arkadaslar yola dıkkatlıce bakın sola donus ıcın bır cızgı var ve motorcular duramayacak kadar hızlı bır araca arkadan yandan carpıyorsan bence sucun buyuk kısmı sende taksıde hıc mı suc yok tabıkı var ama motorun hızını kestırememıs veya dıkız aynasından gorememıs de olabılır yada turkıyede okuzler gıbı motor bır sekılde bıryerden gecer deyım kırmıs dıreksıyonu benım basıma kac kere geldı adam gore gore cıkıyor yola

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    bence takside büyük suç motordada aşırı hız var sokak içinde. şayet ben olsam dikkatli şekilde fren yapıp taksinin dönmesine olanak sağlar sağından geçmeyi denerdim
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

bence motorlular suçlu...
    1.bir motorcu fazla görülmediğini/umursanmadığını düşünüp ona göre hareket etmemişler...şimdi diyeceksinizki hayvan olmayıp görsünler
    doğru ama gördüğünüz üzere hayvanlar yani birazda tedbirli olmak lazım...
    2.taksi sinyal vermiş ve sola dönüş serbest yani birazdaha sola yanaşabilirdi ama motorcu aradan geçiveririm zannetti herhalde ve bindirdi...
    uzun lafın kısası motorcular biraz artistlik peşindeydi ve olan oldu...allah bu sitedekilere göstermesin...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İlk motorcunu takip mesafesi yetersiz, kaçma şansı çok düşük. 2. motorcu fren yapmayı ve kıvırtmaca (swerving) kullanmayı bilmiyor. İlk motorcunun kazası neredeyse kaçınılmaz, 2. motorcu eğitimli ve soğukkanlı olsa kaza yapmazdı.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    videonun sonunda bakarsanız taksicinin bulunduğu şeritin üzerinde ileriyi gösteren ok var yerde. motorcuların gittiği şeritte hem ileriyi hem solu gösteren ok var ki bu şu demek; taksici sola dönmek istiyorsa motorcuların gittiği şeritte olmalıydı. yavaşlayıp dönerken de arkasında kalan motorcular dayavaşlar sonra yaollarına düz devam ederlerdi. bu şerit üzerlerinde ok işaretleri yurtdışında düzenli trafik olan ülkelerde çok önemli. yerde düz okun olduğu bir şeritteki sürücünün dönmesini kimse beklemez.
    suç büyük oranda taksicide.
    respect!

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    7. Saniyedeki ( karşı şeritten dönen siyah ) araç içeriden dışarıya dönmüş,
    taksi dönüş süresince en sol şerit de sinyal ile birlikte geçmeli ve beklemeliydi ! burada ki video da taksici geniş alıp dönmeye kalkmış.
    Arkadan gelen motosiklet sürücülerde biraz süratli olunca kaza kaçınılmaz olmuş.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    suçun büyük bir oranı takside bence.Motor sürücüsüde o duruma düşmeyecekti.
    2 hafta önce cumartesi Fransa Lyonda Motosiklet sürücülerinin gösterisi vardı,ben Fransızca bilmediğim için eşime sordum ne diyorlar diye.
    trafikte bizi farkedin diyorlarmış.Onlarda da sorun bizimki kadar vahim olmasada benzer ,anladığım kadarı ile
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)