Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ABS HAKKIN DA GÖRÜŞ FARKLILIKLARI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ABS'li motosikletlerin artması ile etrafda sıkça duyduğum bu ikilemi size de bir danışayım istedim malum forum da bilgisi ile google meydan okuyan arkadaşların yanı sıra günlük 15 mesaj öfke atmazsa rahat uyuyamayan arkadaşlarımız var.
    Eski sayılabilecek motosiklet kullanıcıları ABS'li motosikletleri sevmiyor ve hakların da olumsuz yorumları, buna örnek olarak; ABS kullanmıyorum genç kardeşim çünkü ABS bana süre kaybettiriyor alıştığım kullanım tarzını ve ön görü yeteneğimi bozuyor kısacası kullanmıyorum çünkü 5m duracağım yeri ABS 6m çıkartıyor. Tabi bu sadece bir örnek ben bunun ne kadar gerçek olduğunu bilemiyorum ama bırakarak tuttuğu için kulağıma mantıksızca da gelmiyor şimdi sizin fikirleriniz ve bilginiz nedir bu konu hakkın da sizce gerçekten ABS duruş mesafesini arttıyormu bu eskiler neden ABS hakkın da olumsuz konuşuyor ?
    IVU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Abs mesafeyi uzatır kayıp düşmeden durmanı sağlar.. Abs siz motorda freni kaparsan şak diye yere yapışırsın.. Bazen yere yapışmak duran hedefe çarpmaktan daha iyi görünebilir ama esas olan o freni yapacak duruma düşmemektir..

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Eger profesyonel bır seklıde fren yapmayı bılıyor ısen evet daha kısa zamanda durursun Eger Abs olur ve Acemı ısen senın yararına ama o yagmur zamanı geldıgı zaman ABS vazgecılmez ne kadar profesyonel olsanda o yagmurda kayıp dusersın o yuzden bence Abs gereklı uzatabılır ama dusurmez yagmurlu havalarda vs

Motosikleti
    Tmax 530
    Sorunuza cevap olacaktir sanirim.
    https://youtu.be/dJ_UkAFW6cA
    bankimuun bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknoloji ilerliyor ve herşey gelişiyor frenlerde. ABS ye çamur atmak saçma maliyetin artıp dar gelirlinin alamaması. Sebebiyle bunlar söyleniyor
    ABS istemem diyenin cebine koy 50 bin tl yi bak nasıl alıp kullanıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuza cevap olacaktir sanirim.
    https://youtu.be/dJ_UkAFW6cA
    Mübarekler ABS ile ABS siz video herkes zaten 1.000 kere izlemiştir konu bu değil dayılar diyorki siz kullanmayı bilmediğiniz için ABS siz motosikletin zevkini anlamıyorsun diyor yani o bunun para veya bilmemekle alakası yok, nasıl eski dayılar clasik araba kullanır modern kullanmaz çünkü kontrol kendilerinde olsun ister ve bundan haz alır bu ABS eski motosiklet kullanıcıları için bu tarzda bir şey anladığım kadarı ile bende ABS li bir model kullanıyorum ABS sizde kullandığım zamanlar oldu evet bana göre ABS e iyi bir şey ama sanırım dayılar ABS i sevmeyecek çünkü onlara gereken şey ABS değil kendilerinin kontrol ettiği makinalar.
    IVU bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS'nin ayarına, jenerasyonuna göre değişir. Yalnız; yer çok kaygansa misal buzlu ise veya su birikintisine hızla girdiğinde (aquaplaning) abs hiçbir işe yaramaz. Bunlarıda eklemek isterim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'nin ayarına, jenerasyonuna göre değişir. Yalnız; yer çok kaygansa misal buzlu ise veya su birikintisine hızla girdiğinde (aquaplaning) abs hiçbir işe yaramaz. Bunlarıda eklemek isterim.
    Hondolog şimdi sen yorum yaptınya kesin birileri gelir bu küskün panda yine saçmalamış ne anlatıyor atın bunu der. Ama bilmeni isterimki biz seni çok seviyoruz.
    IVU bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ABS'ye b.k atanlar, ABS'nin nası çalıştığını bilmeyenler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bunu tartısan adam görünce uzak durarım bırakırım ne hali varsa görsün:D
    off cehaletttt

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondolog şimdi sen yorum yaptınya kesin birileri gelir bu küskün panda yine saçmalamış ne anlatıyor atın bunu der. Ama bilmeni isterimki biz seni çok seviyoruz.
    Her türlü olumsuz tepkiye karşılık vermemek üzere hazırlıklıyım Teveccühünüz için çok teşekkür ederim, bilmukabele.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba otomatik mi olur kardeşim ne o karı arabası gibi... debriyaja basacan, vitesi takacan höööö , kontrol sende olacak deyip, parayı bulduktan sonra otomatik arabaya terfi etiklerinde, lan yıllarca İst. trafiğinde hamallık yaaaa düz vites diye kıvıran çok dayı gördüm.

ABS olan motorun varsa ABS kapatabilirsin,
    Ancak ABS siz motorun varsa ABS açamazsın...

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    absli motora binemedik daha, ama abs mi? o kötü ya diye konuşan birini görürsem hiiç tartışmaya girmeden uzaklaşırım. Ha ilk çıktığında sorunluymuş hakikaten ama şimdi bu kadar gelişmenin üstüne abs kötülemek.Bi rahatla be arkadaşım bak bende de yok kasıyomuyum kendimi? Dünya düzdür diye diretmenin alemi var mı?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Abs lazım yahu. Hiç yoksa Cbs olsun namın yürür.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    dayılar diyorki siz kullanmayı bilmediğiniz için ABS siz motosikletin zevkini anlamıyorsun diyor yani o bunun para veya bilmemekle alakası yok, nasıl eski dayılar clasik araba kullanır modern kullanmaz çünkü kontrol kendilerinde olsun ister ve bundan haz alır bu ABS eski motosiklet kullanıcıları için bu tarzda bir şey anladığım kadarı ile bende ABS li bir model kullanıyorum ABS sizde kullandığım zamanlar oldu evet bana göre ABS e iyi bir şey ama sanırım dayılar ABS i sevmeyecek çünkü onlara gereken şey ABS değil kendilerinin kontrol ettiği makinalar.
    ABS - Anti-lock braking system Veya Anti-skid braking system.
    ABS - Kilitlenmeye karşıt frenleme sistemi.

Şimdi bunları yazmamın sebebi,bu bahsi geçen şahısların konudan bi haber, frenlemeden de bir haber olduklarından ileri gelmekte.
    Kontrol bende olmalı vb. söylemlerin tamamı tırıvırı.
    Burada konu fren yapmayı biliyor olmak veya bilmiyor olmaktan geçiyor.
    Eğer siz fren yapmayı biliyorsanız, ABS zaten devreye girmiyor. (Motosikletim ABS'li ve henüz devreye girdiği bir an olmadı)
    Eğer devreye giriyorsa zaten tekerleklerin kilitlenmiş demektir. Yani motosiklet kontrolden çıkmış demektir.

Aslında motosiklette ABS yok ise,lastiklerin kilitlendiği anda kontrol sizden çıkar, ama abs lastiğin kilitlenmesine engel olduğu için kontrol her zaman sürücüde kalır.

Bunu anlamayan veya kabul etmeyen insan ile ne konusabilirsin ki?

Bu işin başka bir açıklaması yoktur.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Simdi motorda abs var diede hars diye sıkmiycaksin fren manetini. Benim motorum absli abs acmadan fren yapiorum hep. ABs var die hersefer abs devreye girmiyo. Herzaman teknolojiden faydalanmak lazim motorun kitapciginda bile yaziyor abs oldugu icin fren mesafeniz normalden daha fazladir die

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne biliyo ki bilgi vericek. forum bilgimizi arttırmamız içindir boş boş konuşanların yeri değildir gibi konuşan bi bayan vardı en son.. bu da mı bilgi değil şimdi

gün geçmiyor ki panda'dan nefret eden biri çıkmasın biri daha yazdı bugün küfür etmemiş ama etmiş ve biz görmeden silinmişte olabilir belki de sırtını dönmüş panda profili tekmeleyip küfür etme isteği uyandırıyor. psikolojiden anlayan araştırmalı bunuda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hiç 60 yaşların da 40 yıldır motosiklet kullanan dişciniz olmadımı ? Dayılara ABS iyidir derseniz iyi günündeyse sadece laf ile cevap verir kötü günündeyse zaten acıyı dişlerinizde hissedersiniz, ben 40 yıldır motosiklet kullanmıyorum şahsi motosikletimde ABS'li ve gayet memnunum ama yıllarını bu tutkuya vermiş bir insana da ABS sevmiyor diye cahil diyemem sonuçta bir çoğumuz motosiklete tutku için haz için başladık ve onlar elektronik donanımı yüksek ve ABS'li motosikletlerden hoşlanmıyor. Lakin walking dead yeni sezonu çıkana kadar lütfen tartışın bir birbirinizin görüşüne saygı duymayın tartışın ki bu geçmesi gereken süre zarfında sıkılmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne biliyo ki bilgi vericek. forum bilgimizi arttırmamız içindir boş boş konuşanların yeri değildir gibi konuşan bi bayan vardı en son.. bu da mı bilgi değil şimdi

gün geçmiyor ki panda'dan nefret eden biri çıkmasın biri daha yazdı bugün küfür etmemiş ama etmiş ve biz görmeden silinmişte olabilir belki de sırtını dönmüş panda profili tekmeleyip küfür etme isteği uyandırıyor. psikolojiden anlayan araştırmalı bunuda
    Valla bir kaç yerde denk geldim gerçekmi diye dikkat ediyorum hatta geçen gün biri bayanlar hakkın da saçma bir konu açtı bu konu uzadı da uzadı erkekler resmen kadınlara kin kustu hondologda belkide oradaki en kibar cevabı yazdı ama 10 dakka sonra biri geldi sen konuşma sen ne anlatıyorsun git git burdan atın bunu yazdı adama. Halbuki adam kibar ince saygılı bu forumda ender olan insan tiplerinden ama biz işte ah biz her yerde saçmalamayı başarıyoruz. Kadınlar trafikten çekilsin diyenlere laf yok, hondolog'a gelince tüm suç o nun.
    IVU bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Abs ile ilgili daha önce açtığım konuda belirtmiştim. Evet Abs her motorda standart olsa tabiki iyi olurdu ancak illaki olması gereken birşey değil. Uzun süre Abs'siz motosiklet kullandıktan sonra zaten frenin tepkilerini tahmin edebildiginiz için ona göre frenleme yapıyorsunuz. Yani abs evet iyi bir özellik ama olmazsa olmaz değil. Ben bunu söylediğimde Abs karşıtı, geri kafalı, teknoloji ve gelişim özürlü gibi tavırlarla karşılaşmıştım. Asıl geri kafalılık farklı fikirlere kapalı olmak değil midir? Neyse Abs iyidir ama olmasada olur.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısaca abs faydalı birşeydir motorsikletimizin iş güvenligidir desek??

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)