Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm Motosikletlilere Örnek Polisimiz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...lisimiz-3.html

Hatırlarsınız böyle bir başlık vardı.

Anılan şahıs hakkında zaten gerekli işlemlerin yapıldığına dair mersinmuhabere@egm.gov.tr adresinden yani Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden bugün cevap geldi.

Cevap: "Dilekçenizde belirtmiş olduğunuz konu; içeriği ve bu hali ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 131.Maddesi hükmü gereğince Valilik Makamının 28.03.2012 tarihli olurları ile işleme konulmamıştır."

Devlet Memurları Kanunu 131. Madde nediyor?

CEZAİ KOVUŞTURMA İLE DİSİPLİN KOVUŞTURMASININ BİR ARADA YÜRÜTÜLMESİ:

Madde 131 - Aynı olaydan dolayı memur hakkında ceza mahkemesinde kovuşturmaya başlanmış olması, disiplin kovuşturmasını geciktiremez.

Memurun ceza kanununa göre mahkum olması veya olmaması halleri, ayrıca disiplin cezasının uygulanmasına engel olamaz.

(Ek fıkra: 06/10/1983 - 2910/1 md.) 160 sayılı Devlet Personel Dairesi Kurulması Hakkında Kanunun 4 üncü maddesinde sayılan kuruluşlarda çalışan personel hakkında; görevden doğan veya görevi sırasında işledikleri suçlarla kişisel suçları sebebiyle Cumhuriyet savcıları veya askeri savcılar veya sorgu hakimlikleri veya Memurun Muhakematı hakkında Kanun uyarınca yetkili kurullarca yapılan soruşturma sonunda düzenlenen takipsizlik, meni muhakeme, iddianame, talepname veya lüzumu muhakeme karar suretleri ile ilgili mahkemelerce verilen kesinleşmiş karar suretleri bu personelin bağlı olduğu bakanlık veya kurum veya kuruluşa gönderilir.
    Yani özetle zaten gereken yapılmış. Emniyet genel müdürlüğüne de aynı başvuruda bulunmuştum. Henüz cevap gelmedi. 1 aylık süre dolar ve cevap gelmezse savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu sefer hem polis hem de EGM hakkında.
    arca94, jawa ve AGunak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

helal olsun devam hocam tam gaz

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...lisimiz-3.html
    bu konu neden site yöneticileri tarafından kapatılmış? bir açıklama göremedim ben mod lardan.

Dostum gelişmelerden haberdar edersen bizi seviniriz.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    olay ne ben kaçırdım yav
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hakanİnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay ne ben kaçırdım yav
    İlk mesajdaki linke tıklarsan. ve ordaki konudaki ilk mesaja bakarsan anlarsın.
    Bir tane yunus polis tek teker yapıyor birde kaskı da yok. öyle bi foto işte
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Öğrendim ve üzüldüm bundan sonra bende yolda gördüğüm kask takmayan vs motorcuların plakayı videoya alıp suç duyurusunda buluncam sonuçta düşerlerse bir şekilde bana zararları olabilir
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Alıntı Hakanİnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrendim ve üzüldüm bundan sonra bende yolda gördüğüm kask takmayan vs motorcuların plakayı videoya alıp suç duyurusunda buluncam sonuçta düşerlerse bir şekilde bana zararları olabilir
    Tavsiye ederim. Kapalı alanda isterse kafasına geçirsin (polis için demiyorum zira o motosikleti kendisi almadı!) umrumda olmaz. Ama trafikte bana huzursuzluk veren her şeyi rapor ediyorum ve emin olun gereken de bu örnekte olduğu gibi yapılıyor.

valla helal olsun peşini bırakmamışsınız

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    EGM hakkında suç duyurusu bulunmak?
    Mazallah hocam kendini içeride bulma bi anda..
    Malum hukuk devletinden uzaklasiyoruz yavaş yavaş :(

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ero eline sağlık
    geçen maçtan geliyorum poliste cbf 600 bana yarışalım diyor ışıklarda yanyana durduk hadi bak işine dedim baya bozuldu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EGM hakkında suç duyurusu bulunmak?
    Mazallah hocam kendini içeride bulma bi anda..
    Malum hukuk devletinden uzaklasiyoruz yavaş yavaş :(
    Abi beni hatırlarsın kanımca borusan buluşmalarından ikitekerden. Kanundan korkacak olsak işimiz var Gerekirse cumhurbaşkanı için bile suç duyurusunda bulunurum varsa bi yamuk

Tamam abartı oldu ama devletin görevlisi olarak şahsen ben kendim, başka bir devlet görevlisinin işini layıkıyla yapmamasına, doğru yapmamasına hatta ve hatta hiç yapmamasına tahammül edemiyorum. Ben ve benim gibiler halkımızın vergileri ile yaşıyoruz. Yediğim kaba kimseye pisletmem ben ;)

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ero eline sağlık
    geçen maçtan geliyorum poliste cbf 600 bana yarışalım diyor ışıklarda yanyana durduk hadi bak işine dedim baya bozuldu
    Kerkenez geçsen belki sana ceza yazmaya kalkacak (yapar da haaaa ;) ) İyi etmişsin. Bir gün rutin kontrol olarak genç polis kardeşleri ışıklara dikmişler. Kafalarına göre çevirme yapıyorlar. Neymiş kayıt tutuyorlarmış. Ulan biz bilmiyoruz sanki ne yaptığınızı. Sordum niye durduk diye, cevaba bak! "Devletin polisi durduramaz mı kardeşim?" cevaba hitaben devletin ferdini sebepsiz durdurmak suç, durmam için yeterli alan yok burada bu 2. suç, halka kötü davranmak 3. suç... daha sayayım mı dedim tamam hadi devam et dedi

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Valla helal olsun herkes böyle hakkını arasa ben diyorum ama bunu bende uygulamıyorum :D

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Burdaki yunuslar bildiğin Apaçi Kız meslek lisesinin önünde takılanı mı dersin,çay bahçelerinde yayılanını mı dersin envai çeşit var.
    En büyük öfkem de kural tanımıyorlar ışıklarda kafasına göre geçiyor,şerit ihlali yapıyor rutin devriyelerde dahi makas ata ata gidiyor.Bir ara sağımdan yüksek suratle geçti o kadar yakın dı ki dirseğimi oynatsam çarpardım ben 80 ile seyrediyordum en az 160 vardı hızları,kaldı ki bomboş 4 şeritli yoldu
    Bir de kaskı eline takıp jöleli saçları ve güneş gözlüğüyle gördüğüm vakit hepten tüm içten sevgilerim yolluyorum onlara.
    Bu dahil tüm genellemeler yanlıştır,fakat harbiden gınağı geldi artık nerde işçi,gariban varsa tutup ceza yazarlar bir tane apaçiyi kovalamazlar.Çünkü en büyük apaçi kendileri.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)