Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

sessiz sakin motosiklet kullanmak....

Motovento
    REKLAM ALANI
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sessiz sakin arkadaşım çok bilinçli bi adamsın. Senin dediklerine katılmamak ne mümkün? Büyük adamsın. Ama boy olarak değil, yürek olarak. Bu formda sizin gibi arkadaşlarla muhabbet cok güzel. Ben bi hastayım. Motor hastası. Titan hastası. Motorum deposu boşsa kendimi aç gibi hissederim. Motorumun biyerinden memnun değilsem veya bi arızası varsa bunu kendi içimde hissederim. Yani motor hastaysa bende hastayım. Paylaşımlarınız çok güzel. Düşündürücü, ögretici. Sevgiler.
    teşekkürler. büyük adam olmak bana göre değil

lakin boy olarak biraz büyük olabilirim :D hani çok da öle dana kadar değilim ama 190 da ortalamanın biraz biraz üstü en nihayetinde :D
    !?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    gençler çok hızlı... buna katılıyorum. 125lik motoru olan bir motosikletçi olarak buna katılıyorum. bakıyorlar yolda çantalı, touring camlı bir ybr gidiyor. aa o da ne sürücüsü full koruma (onlar için gülünç şeyler bunlar, onlar motorcu biz fasülyeden motorcu) başlıyolar gazlamaya, motorun üstüne yatmaya. ben napıyorum? bakıyorum cub falansa açıyorum gazı zaten bir sonraki rampaya kadar yetişemeyeceğini anlıyor. yok kaçamayacağım birşeyse yavaşlıyorum. beni anlamıyorlar... anlayamazlar da. tıpkı seni anlayamadıkları gibi.

bu arada bizim yazlık dikilide, orda hep shellden alıyorum benzini ve gayet düzgün?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler çok hızlı... buna katılıyorum. 125lik motoru olan bir motosikletçi olarak buna katılıyorum. bakıyorlar yolda çantalı, touring camlı bir ybr gidiyor. aa o da ne sürücüsü full koruma (onlar için gülünç şeyler bunlar, onlar motorcu biz fasülyeden motorcu) başlıyolar gazlamaya, motorun üstüne yatmaya. ben napıyorum? bakıyorum cub falansa açıyorum gazı zaten bir sonraki rampaya kadar yetişemeyeceğini anlıyor. yok kaçamayacağım birşeyse yavaşlıyorum. beni anlamıyorlar... anlayamazlar da. tıpkı seni anlayamadıkları gibi.

bu arada bizim yazlık dikilide, orda hep shellden alıyorum benzini ve gayet düzgün?
    izmirdeki benzincileri suçlamadım hiç :D istanbulda aldığım 3 depo benzinden genelde 1'i verimsiz olurdu... insan ister istemez gıcık oluyor :D
    !?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    [QUOTE=sessizsakin;2627886] teşekkürler. büyük adam olmak bana göre değil
    onun icinmi sessiz ve sakinsiniz? Büyük adam olmak kendi seçebileceğiniz bişey değildir. Başkalarının size bakış açısıdır. Size baktıklarında veya yazdıklarınızı okuduğunda içinden geçirdikleridir. öyle ben ne büyük adamım yav demekle büyük adam olunmaz. Sevgiler saygılar.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eline saglik. Guzel bir yazi olmus. Ama bence daha onemlisi akillica bir yazi olmus.

Trafikde yalniz degiliz. Kazadan kacinmak icin kendimizi kontrol ettigimiz kadar etrafi da kontrol etmek zorundayiz.

Yeni gezilerden yeni tecrubelerini bekleriz.

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Alayına isyan henüz motorum yok ama kendimi sizin yerinize koyuyorum: arkadan kamyon sıkıştırıyor demişsin, ben olsam öyle hiç sağ yanaşmadan giderim.Ortadan sollamaya kalkıp karsıdan araç geldi ve üstüme mi sürdü ? çek kardeşim sağa çek bakim, sen kimin canına kasdediyon lan ! ? ben adamın cigerini sökerim, cigerini ! diye üstüne yürüdüğünüzde dayakta yeseniz o adam bir sonraki motorcuya '' lan bu piskopat şimdi boşu boşuna uğraşmayayım gözüyle bakacaktır '' Sessiz kalırsanız/kalırsak daima ezmeye kalkarlar Unutmayın Fırtının çıkardığı ses korkutur yürekleri oluşan elektrik değil

Saygılar.. :: pala::
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Motosikleti
    Honda CBF-150 (2011) & Honda NC-700X (2012)
    Yazinizi okurken bende sizinleydim sanki . Hayatin telasesinden siyrilip amacsizca kesfetmek, gezmek cok guzel bir duygu...

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Hakanİnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alayına isyan henüz motorum yok ama kendimi sizin yerinize koyuyorum: arkadan kamyon sıkıştırıyor demişsin, ben olsam öyle hiç sağ yanaşmadan giderim.Ortadan sollamaya kalkıp karsıdan araç geldi ve üstüme mi sürdü ? çek kardeşim sağa çek bakim, sen kimin canına kasdediyon lan ! ? ben adamın cigerini sökerim, cigerini ! diye üstüne yürüdüğünüzde dayakta yeseniz o adam bir sonraki motorcuya '' lan bu piskopat şimdi boşu boşuna uğraşmayayım gözüyle bakacaktır '' Sessiz kalırsanız/kalırsak daima ezmeye kalkarlar Unutmayın Fırtının çıkardığı ses korkutur yürekleri oluşan elektrik değil

Saygılar.. :: pala::
    bunun yerine daha sakin ve kendinden emin sürmen yeterli...

aslanlar sahra'da dolaşırken etrafta dolaşan sırtlanlara kükremezler. sırtlanlar, aslanın varlığını gördüklerinde zaten geçmesine göz yumarlar... ha dersin ki aslan güçlü sırtlan güçsüz 4 - 5 sırtlan bir aslanı öldürebilir... ama aslan, kendinen emin yürüdüğü sürece sırtlanlar ona bulaşmaz...

eğer demek istediğin orman kanunu ise... ormanda bile kavga etmeden anlaşabiliyor canlılar. bence biz insan olarak, mümkün olduğunca sakin bir tavırla, ama kendimizden emin bir şekilde trafikteki yerimizi alsak yeter.
    !?

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Yazıyı okurken kendimi o güzergah üzerinde sizinle birlikte yol alıyor gibi hissettim. Trafikte birlikte yer aldığımız sürücüler ile ilgili tespitleriniz çok doğru. Birde sürücülerin arasına şehir içi ticari araç sürücülerini de eklemek istiyorum. Bu sürücüler yalnızca taksiler değil. Taksiler, minibüsler, halk otobüsleri ve özellikle personel servisi sürücüleri. Maharetin araç kullanmak olduğunu zanneden o yol üzerinde değil motosikletli sürücülere hemen hiç kimseye saygısı hoşgörüsü olmayan kişiler. Bu kişilerin trafikte sergiledikleri davranışları anlayamıyor ve hiç bir zamanda anlayabileceğimi düşünmüyorum.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Regal Raptor 250cc spyder
    sanki sen değilde ben gidiyordum o güzergahta az önce , ne kadar güzel bir üslupla anlatmışsınız yaşadıklarınızı bizle , çok memnun kaldım gerçekten , devamının gelmesi ve okuyabilmemiz dileklerimle iyi günler , sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum hepimize...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Haftasonu değil de haftaiçi okuduğum için memnun oldum.İşteyken biraz uzaklaşmamı sağladı, teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çok doğru tespitler. Hayret nasıl olmuş da kamyoncuları savunan birileri yazmamış ? Bazı arkadaşlar çok seviyorlar saygısız kamyonculara ekmek parası edebiyatı yapmayı. Bu arada hepsi aynı değil (%1'i kadarı) biliyorum ama benim gözümde Q7 kullanıcısı = şehir magandası oldu artık. Büyük araç kullanıcıları arasında Q7'lileri saygısızlık konusunda ayrı bir yere koyuyorum. Araçları ne kadar çirkinse trafikteki davranışları da bir o kadar çirkin.

Motosikleti
    CBR250R
    "Gavur İzmir" diyen adamlar oraya haliyle yatırım yapmayacak, yapsa da zorlama olacaktır.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Çok güzel bir yazıydı teşekkür ederim zevkle okudum. Teşekkürler.
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

bir şeyi çok merak ettim hangi semtteki nerelerdeki benzin istasyonuna uğradınız..
    giripte hava pompası çalışmayan şimdiye kadar görmedim de : )

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Llama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şeyi çok merak ettim hangi semtteki nerelerdeki benzin istasyonuna uğradınız..
    giripte hava pompası çalışmayan şimdiye kadar görmedim de : )
    İzmir aydın yolu üzerinde 30 tane var yani heralde 30'u bulur... şehir merkezinde değil.

Yorumlar için teşekkür ederim bi gezi daha yapıp gene yazmak durumunda hissettim ben de
    !?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    kadircim güzel gezmişsin dostum eline emeğine tekerine sağlık , yalnız böyle kılı tüyü kafaya takma benim gibi yoksa genç yaşta beyazlatırsın saçları sonra neden saçlarım beyazlamış arkadaş diye , adnan şenses gibi türkü çalarsın
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    BMW F 650GS
    İzmirde yaşıyorum. 34 plakalı arabalarşehir içi ve şehir dışi arkadaşların söylediği gibi sorunlular. Uzak durmak, dikkati artırmak gerekli. Taksi ve şirken mini ve midibüsleride hatırlayalım.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    zevkle ve merakla okuduğum bir yazıydı klavyene sağlık !...
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadircim güzel gezmişsin dostum eline emeğine tekerine sağlık , yalnız böyle kılı tüyü kafaya takma benim gibi yoksa genç yaşta beyazlatırsın saçları sonra neden saçlarım beyazlamış arkadaş diye , adnan şenses gibi türkü çalarsın
    hehehe aralarda saklanmıyosa henüz beyaz tel yok abi :D lakin kafaya taktığım da yok öylesine vakit geçirdim sadece güzel bir geziydi en nihayetinde .. türkü işini de egzosa bırakıyorum bu saatten sonra :D inş. fırsat olur da birlikte de şöyle bir gezeriz.
    !?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)