Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Şehir içi motor tavsiyesi (başlangıç)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım eğer konuya yanlış yere açıyorsam özür diliyorum.

Uzun zamandır araba almak istiyordum fakat bütçemin uygun olmayışından dolayı motorsiklete yöneldim. A2 ehliyetim de var.
    Daha önce 125cc ve 150cc lik scooterlar kullanmıştım fakat vitesli motorlarda tecrübet hiç olmadı.

Amacım işe giderken ve hafta sonları istanbul trafiğinde rahat hareket edeceğim aynı zamanda uzun yol gidebileceğim bir motor almak (İstanbul-Bursa, İstanbul-Eskişehir...vs) Motorsikletimi her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanabilmek istiyorum.

Boyum: 1.85
    Kilom: 95
    Bütçem max: 12000 TL

Bu fiyat aralıklarında ne tarz modeller önerirsiniz?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kendim kullaniyorum diye soylemiyorum, honda pcx tam size gore. su sogutmali, enjeksiyonlu, idling stop ozellikli, dusuk yakit tuketimi, yenilikci ve sik tasarimi vb. ikinci eli ile arasindaki fiyat farki o kadar az ki o yuzden sifir almanizi tavsiye ederim. vitesli alayim diye dusunuyorsaniz, o konudaki tavsiyelerim sizi motor almaktan bile vazgecirebilir.
    arca94 bunu beğendi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    honda cbf150 en güzeli

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    O boya o kiloya ufak kalır o motor. Sırt ağrısı yapar iki büklüm. GV 250 tarzı bir motor işinizi görecektir, scooter tarzından uzak durun bence. PCX uzun yolda da çok rahat ettirmez. Ya da başka tarz arıyorsanız onlar da olabilir ama bence şehirlerarası yol için en az 250lik motor gerekir.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    GV250 .....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Tum kriterlerinizi goz onune aldigimda size uygun olan scooter sym joyride 200 . Hayirli olsun

Daha buyugu sehir icinde daha kucugu sehir disinda sikinti verir.

Joyride sehirde kullanilicak en buyuk, sehirler arasinda kullanilicak en kucuk, ortalamada en idealidir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şehir içi için bütçe biraz fazla ama seçenek çok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    adam bütçem 12000 yazmış siz cbf 150 pcx diyorsunuz arkadaşlar. Kavasaki Er 5-honda cbf 500- kawasaki ER6n -Yamaha Fz 6- Honda hornet 600 suzuki 600 naked.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitesli motor tecrubem yok demissiniz, ama vitesli motor isteyip istemediginizi belirtmemissiniz. Her turlu hava kosulunda motor kullanacaksaniz Enduro tarzi motorlar sizin icin uygun olacaktir.
    Ayrica 12000 lira butceye Honda pcx, honca cbf 150 tavsiye eden arkadaslar, paradan 3 sifir atildiginin farkindasiniz degil mi?
    Tecrubeniz varsa Suziki DL 650 secenekler arasinda olabilir. Yakit ekonomisini goz onunde bulundurursak, 250 cc sifir bir naked dusunebilirsiniz. Yok uzun yolda rahat edeyim, sehir ici biraz yaksada olur diyorsaniz 4 silindirlilerden Yamaha Fz6 Fazer butcenize uygun gibi.
    makseli bunu beğendi.

benim 24000 tl bütçem vardi pcx alirken [MENTION=23825]Lucas[/MENTION]. param var diye kocaman makinalarla sehiricinde hava mi atacagim hava mi alacagim.

Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 24000 tl bütçem vardi pcx alirken [MENTION=23825]Lucas[/MENTION]. param var diye kocaman makinalarla sehiricinde hava mi atacagim hava mi alacagim.
    Sizde bir konu acip 24000 lira butcem var deseniz, kimse size pcx tavsiye etmez. Ayrica arkadas uzun yoldan da bahsetmis fark ettiyseniz. Ayrica buyuk motor kullanmak hava atmak anlamina gelmez herkes icin

kac kere su sogutmali scooter ile uzun yola ciktiniz? adam 125-150 diyor ayrica atlatip zipkatacaksiniz 600luk motorlarla. ondan sonra yok hata karsi tarafindi, yok full korumaydi ahlar vahlar. ikili tartismaya girmeyelim lutfen, herkes kendi gozunden gordugu gibi yorum yapiyor, biraz daha guvenlik odakli tavsiyelerde bulunalim.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler, vitesli motor konusunda hiç tecrübem yok daha önce sadece scooter kullanmışlığım var. Alacağım motorun vitesli/vitessiz olmazı benim için önemli değil fakat scooterlar uzun yola dayanmaz diyorlar o sebeple naked-body ve enduro tiplerle ilgileniyorum diyebilirim. GV250 herkesin önerdiği bir motor acemiler için şehir içinde kontrol etmek çok zor deniyor.

Ayruca gerekirse eğitim almayıda planlıyorum

12.000 Liranın ufak bir kısmını eğitime ayırın. Havalarda güzelleşiyor. Honda motosiklet egitim merkezinde önce eğitiminizi alın. Daha sonra neyin size uygun olduğunu kendiniz anlayabileceksiniz.
    pistolpitt bunu beğendi.

Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac kere su sogutmali scooter ile uzun yola ciktiniz? adam 125-150 diyor ayrica atlatip zipkatacaksiniz 600luk motorlarla. ondan sonra yok hata karsi tarafindi, yok full korumaydi ahlar vahlar. ikili tartismaya girmeyelim lutfen, herkes kendi gozunden gordugu gibi yorum yapiyor, biraz daha guvenlik odakli tavsiyelerde bulunalim.
    Tartismiyoruz ki Cumlenizin basinda bana soru yoneltiyorsunuz, hemde ikili tartismaya girmeyelim diyorsunuz. Ne siz benim, nede ben sizin deneyimlerinizi bilmiyorum. Konu guvenlik ise, iddiaya girerim, daha buyuk motor, her zaman 150 cc bir scooterdan, su sogutmali olsa dahi, uzun yolda da, sehiricinde de daha guvenlidir. Gerekcelerini aciklamama gerek var mi bilmiyorum?
    pistolpitt bunu beğendi.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar adam şehiriçi demiş GV250 önermişsiniz. Şahsen ben de şehir içi arıyorum ve XL700 Transalp'i bile şehirdışı ikinci motor olarak düşünüyorum.

Şehir içi kullanım motoru bana soracak olursanız vitesli CBF150 olur scooter PCX olur. CBF150'yi kendim kullandığım için öneririm manevrası yakıtı şehiriçinde üzmez uzun yolda rahat ettirir. PCX ise şehiriçi için yakıt ekonomisi ile cazip.

Bunların dışında biraz maxiye kaçsa da SYM GTS250 Evo lar da makul görünüyor.

Yamaha cephesinde ise WR125X yahut R olabilir, bozuk yolda çamurda, yağmurda da gidilir haftasonu da gidilir 9bin TL civarına alınır korumaya da para kalır.

Artçı konusunda görüş bildirmediği için bunu önerdim. Umarım faydası olur paylaşımlarınızın. Kararınız her ne olursa hayırlısı olsun, tekeriniz düz bassın.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kullanım amacınıza bakınca; size 250 cc. scooter öneririm. rahattır, şehir içinde pratiktir, asfaltta kullanacak olduktan sonra uzun yola da gelir.
    yamaha x-max ve x-city, piaggio, kymco ve sym'nin modellerinden gözünüze hoş gelenini seçip sorunsuz kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam GT250 yada Suzukinin 250 cc Inazuma. Nakedi Çıktı Yeni görsel anlamda çok güzel ki kaliteside öyledir eminim fiyatıda 10.000 civarı olacakmış bi bakmak lazım
    Cruiser Şehir içinde pek rahat olacağını zannetmıyorum
    Sado

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Ktm Duke 200
    Vitesli motora alışırken zorlamaz,tasarımı ve hafifliği ile şehir içi ve trafik kullanımında yormaz.Tek silindir yakıtı koklar,üzmez.26 bg'lik gücü ile 1000 km -2000 km gezersin.Çok yakışıklı ve kaliteli.Onu çok seversin oda sana değer verir en ufak aksilikte ve acemilikte seni tükürmezVitesli olayı tamam ben bunu büyüteyim dersen de çok değer kaybetmeden satar gönlünde ne yatıyor ise alabilirsin.2 yıl da garantin olur kafan rahat olur.Süpriz yaşamaz sezonu serviste ya da otobüste geçirmezsin
    Yalnız bütcene ekipman fiyatları da dahil ise,motor için tam rakam 11000 civarına düşebilir.

Nacizane fikrim/tavsiyemdir.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    Al CBF 150 keyfine bak.
    Sonra çıkarsın 650 lere...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler