Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir içi motor tavsiyesi (başlangıç)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    uzun yola gelebilecek bir scooter alın, ama en az 120 ye rahat ulaşabilsin ki kamyonlarla otobuslerle ugraşmayın. Vitesli motora çok gönlünüz ve tecrübeniz yoksa henüz girmeyin, bakın zaten her kafadan farklı bir ses çıkıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 250 r derim ben şahsen beklentilerinizi hertürlü karşılar
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Cbr 125 yeterli

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı oguzh4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneriler için teşekkürler;

içime ısınan modeller şunlar oldu:
    - KTM Duke 200 (200 daha Türkiye de yok 125de güzel ama o fiyata pahalı diyenler olmuş fakat youtube dan izlediğim kadarı ile gayet güzel bir motor)
    - Suzuki GW250 (Türkiye de yok,fiyat bilgisi yok)
    - Hyosung GV250 (Herkesin önerdiği bir model, fakat şehiriçinde çok yakıyormuş ayrıca trafikte bu motorla dur-kalk zor olmaz mı? yoksa seviyorum bu motoru.
    - Kymco Venox 250 (gördüğüm en şık ucuz chopper modeli bence, fakat pek öneren olmuyor, ayrıca şehiriçine pek yatkın değil)
    - Pcx 125 (motoru sevdim fakat scooterlar üzerinde 30km nasıl dik oturulabiliyor?)
    - cbf 150 (bu commuter tarzları bi sevemedim fakat başlangıç için herkes bunları öneriyor o sebeple düşük fiyatlı olduklarından tercihlerim arasında)
    Vallahi şu seçenekler içinde duke 200 çok harika bir motor ve Türkiye'de var nasıl yok anlamadım sahibindende bak göreceksin yani benim çok beğendiğim bi motosiklet ama yeni başlayacak olduğun için düşersen falan Allah korusun ne olacak 10 bin tl lik bir makine cbf 150 ben kullanıyorum benim ilk motorum daha dün 1000 km lik geziden geldim banamısın demedi şehir içindede rahat fiyatı uygun 2. eli güçlü tamam 12.000 tl bütçen varda ekipmanını güzel alırsın motoruna ek birşeyler alırsın pcx 125 te çok harika motor fakat uzun yolu nasıl olur bilmiyorum

malesef bütçem şuan 7500 civarı (ekipmanlar içinde olacak şekilde)

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    KTM Duke 125 ________ en yakışıklısı, agresif, agresif olduğu için yakıtı diğerlerinden fazla, parçaları nispeten pahalı.
    Yamaha YBR ESD 125___ kabul görmüş geçmişi var, sorunsuz, konforlu, cılız gözüksede enduromsu bi havası var, bi süre sonra konforlu (0 alacaksan), 2. eli muhteşem.
    Honda CB 125 E________ çok yeni, commuterler arasında en tok duranlardan biri, YBR den biraz daha torkluca, 1000 km sonra konforlu, en uygun fiyatlısı(3350 TL+Plaka), en az yakıt harcayanı 511.4 KM 38 TL artçılı+20 kg çanta)
    Honda CBF 150_________ kabul görmüş geçmiş, sorunsuz, konforlu, 150 CC, 2. el muhteşem, yanlış bilmiyorsam en az kıvrak olanı tafikteki dar alanlar için.

Scooterdan sonra vitese alışmak adına, 125 den daha büyük CC, parça fiyatı yüksek, 2. eli zayıf bi motosiklet almak bence mantıksız.
    125 cc bir commuter ile paranız heba olmaz, gayet tehlikesiz alışırsınız, biryere sürtersiniz 2000 değil 20 TL ödersiniz.
    Az yaktığınız için bir yıl kullanırsınız ve 600 lüğe göre karınız 3000 TL olur motosikletiniz bedavaya gelir
    Satmaya kalkarsınız hemen elinizden çıkar ve değiştirilmemek üzere beğendiğiniz motosikleti alır, sağ salim keyifle gezersiniz

Seçeneklerin hepsi uzun yola artçılı çok rahat gelecek motosikletlerdir, 125 cc scooterdanda bildiğiniz üzere gayet atiktir torku yeterlidir sadece son sürati düşüktür.
    Düşük dediğim ülkemizdeki maksimum yasal sürat olan 120 KM/h civarı.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler,
    bütçem tekrar 10000 oldu

tercihlerimi tekrar gözden geçirmem gerekiyor. ilk olarak naked istiyordum fakat şuan enduro istiyor gibiyim. (şehir içinde ve uzun yolda rahat olduğu için)
    Boyum 1.85 civarı 95 kiloyum. Bütün günümü bilgisayar başında geçirdimiğim için (iş dolayısıyla) hafif kambur durma durumum var. Bu beni naked da biraz rahatsız edecekmiş gibime geliyor. Sırt ağrısı çekmeyeceğim bir motor arıyorum.
    Scooterlarda sırt ağrısı oluşabilir gibime geliyor çünkü sandalyede bile 1 saat dik oturunca ağrı oluyor acayip.

600 lük modellere bakmak istemiyorum çünkü acami olduğum için gereksiz güç istemiyorum. Tercihim maksimum 400cc. 250cc candır ama İstanbul'da
    İşin üzücü yani 10000 bütçeye enduro yok, olsa bile 600 den küçük yok :( Eğer o fiyata endoro bulamazsam Hysoung GT250 Naked alacam gibi duruyor.
    Ne zormuş bu motor alma süreci

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    1) Hysoung gt 250 comet ( çift silindir - şehir içi önerilmez... )

2) Daelim Roadwin 250

3) Sym Wolf 250

4) Honda Cbr 250 r

birinci hariç hepsi tek silindirdir. Daelim ve Hyosung 5 vites diğerleri 6 olması lazım. Kaliteli markalardır. Bahsettiğim modellerin Kullanıcı sayfaları forumda mevcut ;)

Şehirler arası yolculuk çok fazla yapmayacaksanız bu tek silindirli ler işini çok rahat görecektir ve ekonomik olur...

paranda var ninja 250r diyorum ben. şu güzelliğe bak;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89058349/detay
    lastikler biraz tırt geldi bana değiştirirsin.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Hysoung gt 250 comet ( çift silindir - şehir içi önerilmez... )

2) Daelim Roadwin 250

3) Sym Wolf 250

4) Honda Cbr 250 r

birinci hariç hepsi tek silindirdir. Daelim ve Hyosung 5 vites diğerleri 6 olması lazım. Kaliteli markalardır. Bahsettiğim modellerin Kullanıcı sayfaları forumda mevcut ;)

Şehirler arası yolculuk çok fazla yapmayacaksanız bu tek silindirli ler işini çok rahat görecektir ve ekonomik olur...
    Daelim Roadwin 250 ve Honda Cbr 250r gibi supersport modelleri düşünmüyorum açıkçası. Sym wolf 250 ise o parayı hak etmediği konusunda forumda yazılar var. Ayrıca vibrasyon sorunununda olduğunu söylüyorlar. Çünkü yeri geldiğinde artçı ile kullanacam ikimizinde fazla vibrasyon hissetmesini istemem.

Çift silindir fazla yakacağı için mi önerilmez şehir içinde? Sonuçta Naked?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Doğru Kawasaki ninja yı eklemeyi unutmuşum.

Bence Hepsinin üzerine bin. Oturuş pozisyonuna bak, ona göre al ;)

Kawasaki Ninja 250 de çift silindir bir makinedir.

supersport istemiyorum hocam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Tek silindir şehir içinde kullanmaya yeter de artar. Hele ki 250 cc bir motor için.

Şehir içi kullanımda, ekonomik açıdan en ideali 150 cc vitesli motosikletlerdir. Bende 200 lük var ve biraz daha agresif sürüş sergilenebiliyor.

Dolayısıyla 150 likten biraz daha fazla yakar. 250 cc motosiklet ise şehir içinde kullanım için biraz zengin işine kaçar.

Hal böyle iken ikinci silindir fazla güç üretimine ve fazla yakıt sarfiyatına yol açar...

SYM Wolf ve Daelim in zamana ihtiyacı var bence. Ondan sonra "parayı hak edip - etmediği" anlaşılır...

O zaman size seçenek kalmıyor. Hyosung 250 comet görünüyor ;)

En çok yaz-kış demeden işe gitmek için kullanacam. Günlük 10km
    Hafta sonları kız arkadaşımla beraber İstanbul da ve çevre illerde gezmek istiyorum.

Ayrıca şehirler arası motor turlarına katılıp tecrübemide arttırmak istiyorum.

İsyan edip en sonunda araba alıcam Lada Niva

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    lada niva yı bilmem ama bu kadar kararsızlık size pek birşey aldırmaz

başka seçenek kalmıyor düşüncelerinize göre.

Ama bu verdiğimiz 250 lik sınıfı motorlarda artçı çok rahatsız olmaz. Zaten spor tarzı istemiyorsanız geri fazla seçenek kalmıyor

2012 Hysoung gt 250 naked gerçekten hoş gözüküyor (beyaz olanı) fakat bu paraya 2.el honda cbf250, kawasaki r5 gibi motorlar alınabiliyor.
    Hysoung un servis problemi var deniyor. Ayrıca fren ve amortisörlerinde kötü olduğu söyleniyor. (2006-2007 modellerinde) 2011 ve 2012 modellerinin incelemesini bulamadım.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    yeteri miktarda paranız var, eğer uzun soluklu düşünüyorsanız bence hiç ikinci el olayına girmeyin.

cbf 250 de R5 de görüntü o kadar janjanlı değil bu modellere bakarak. Satmak istediğinizde de hemen elinizden çıkaramayabilirsiniz.

Sıfır alacağınız Hyosung da bahsettiğiniz problemler, ikinci el de karşılaşacağınız problemler karşısında hiç sayılabilir...

istediğim gibi bir motor bulamadığım için hyosung gv250 ve kymco venox 250 de tercihlerim arasında.

Şehir içi trafiğinde chopper/cruiser motorlar yeni başlayanlar için rahatmıdır? Günlük toplam 10km yol gideceğim. Venox 250'ler gerçekten çok şık

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    venox şık güçlü sağlam ama üretim i yok artık bu demek oluyor ki yedek parçada SIKINTI olabilir
    bence gv şu an en ideal seçim olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    venox şık güçlü sağlam ama üretim i yok artık bu demek oluyor ki yedek parçada SIKINTI olabilir
    bence gv şu an en ideal seçim olur
    peki bu aletler şehir trafiğinde beni çok etkiler mi? ağır oldukları ve kıvrak olamadıkları için ve yeni başlayan biri olduğum için trafikte put gibi takılı kalmama neden olabilirler mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler