Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Polis Durdurmaya Kalksa Durmasak?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar diyelim ki her şeyimiz tam kask mont eldiven ehliyet sigorta ışıklar egzoz her şey tam takır.
    Polis uzaktan bize "genç gel bakalım"dese yani düdük çalma yok.biz onu duymamazlık yapsak kafada kask var ne de olsa basıp gitsek bize ceza yazabilir mi? Ya da yine aynı her şey.bu sefer dikkat tabelası filan var polis eliyle yavaş yavaş diyor.Biz durmuyoruz basıp gidiyoruz cezası nedir?

diğer sorumsa şu;kafada kask yok polis sadece gençler gelin bakalım dedi duymadık diyelim polis ceza yazabilir mi? Teşekkkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonra vallahi duymadık abi dersin.
    www.motorumla.net

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar diyelim ki her şeyimiz tam kask mont eldiven ehliyet sigorta ışıklar egzoz her şey tam takır.
    Polis uzaktan bize "genç gel bakalım"dese yani düdük çalma yok.biz onu duymamazlık yapsak kafada kask var ne de olsa basıp gitsek bize ceza yazabilir mi? Ya da yine aynı her şey.bu sefer dikkat tabelası filan var polis eliyle yavaş yavaş diyor.Biz durmuyoruz basıp gidiyoruz cezası nedir?

diğer sorumsa şu;kafada kask yok polis sadece gençler gelin bakalım dedi duymadık diyelim polis ceza yazabilir mi? Teşekkkürler.
    birincisi herşeyin tamsa zaten neden polisten kaçıyorsun ki anlamadım git çağırdığında evraklarını göster yoluna devam et sana durduk yere ceza kesecek hali yok ya

ikincisi arkandan plakana ceza keser istedikten sonra polis
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi herşeyin tamsa zaten neden polisten kaçıyorsun ki anlamadım git çağırdığında evraklarını göster yoluna devam et sana durduk yere ceza kesecek hali yok ya

ikincisi arkandan plakana ceza keser istedikten sonra polis
    ben meraktan soruyorum ki yapacak değilim her şeyim tam ki.
    Nasıl kesebilir ki kulağımda kulak tıkacı var palmiye ağaçlarının arkasında durmuş gençler diyor ben nasıl duyabilirim ki?

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisin komutları tüm trafik komutlarının üstündedir. Mesela yeşil ışıkta polis araçları durdurabilir. Tam tersi de olabilir. Sen polisin komutlarına uymaz da kaçarsan her türlü cezayı yersin. Bir de bakmışsın postacı amca maliyeden bir zarf getirmiş. "Ben kaçtım ceza yemedim." diyenlere inanmayın. Kaçış yok.

dur ihtarına uymamaktan adli işlem yapılır. iş trafik konusundan çıkar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Terör saldırı sonrası yapılan kontrollere denk gelip kaçarsan vurulabilirsin bile. Daha önce örnekleri görüldü. Polisler ceza almadılar. Dur ihtarına uymazsan sonuçlarına katlanırsın.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kaba etlerinden foslatırlar...

arkadaşlar dediğim şey şu adam 20 metre ileride ağaçların arkasında gençler diyor "dur" ikazı ağzından çıkmıyor ben gençler diyince bana dur mu demiş oluyor.Benim dediğim şu adam görünmeyen yerde bana gel diyor yani bende duymayıp gidiyorum

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakanı alırlar arkadaşım. bir hafta içinde de ceza gelir eline. 150 tl olması lazım. 15 gün içinde ödersen 110'a düşer Böylede bir açığı var kanunlarımızın. Ya kaçan kişi aranan bir şahıssa veya terör kaçağı, veya katil, veya alkollü... neyse. Polisten kaçara 150tl'lik ceza ile kurtuluyor. Alkollü olsa üflettirilse yiyeceği ceza haddiden fazla. Bence saçma bir kanun. cezası veya yaptırımı daha fazla olması gerek. Ayrıca gelen cezada kanıtlayıcı bir delil fotoğraf vs. yoksa mahkemeye itiraz edip cezanı silderebiliyorsun. Yeterli açıklama olmuştur umarım
    __To Be Or NoT tO be__

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gorunmeyen yerde nasil gordun,
    duyulmayan sesi nasil duydun?

Gormeyerek ve duymayarak trafikte arac kullanilmaz.

Acikca soyleyebilirsin, dur ihtarina uymadim ne olur diye.

Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakanı alırlar arkadaşım. bir hafta içinde de ceza gelir eline. 150 tl olması lazım. 15 gün içinde ödersen 110'a düşer Böylede bir açığı var kanunlarımızın. Ya kaçan kişi aranan bir şahıssa veya terör kaçağı, veya katil, veya alkollü... neyse. Polisten kaçara 150tl'lik ceza ile kurtuluyor. Alkollü olsa üflettirilse yiyeceği ceza haddiden fazla. Bence saçma bir kanun. cezası veya yaptırımı daha fazla olması gerek. Ayrıca gelen cezada kanıtlayıcı bir delil fotoğraf vs. yoksa mahkemeye itiraz edip cezanı silderebiliyorsun. Yeterli açıklama olmuştur umarım
    teşekkürler merak ediyorumda geçen adamın biri kaçmıştı polis bakmadı bile neyse,diğer sorumsa şu diyelim ki adamda plaka yok motorunda polis neye yazacak cezayı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikca soyleyebilirsin, dur ihtarina uymadim ne olur diye.
    Yok geçen gün kasktan ceza yemiş, kaçsaydım nasıl olurdu, bir daha ki sefere kaçsam mı diye merak ediyor.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gorunmeyen yerde nasil gordun,
    duyulmayan sesi nasil duydun?

Gormeyerek ve duymayarak trafikte arac kullanilmaz.
    gördüm de duydumda adam ağaçların arkasından çayını yudumluyor ve çağırıyor gidiyoruz kask yoktu o an ceza yedim hayatımda bir ilkti kasksız 350 metre gittim ceza yedim neyse geçelim orayı yani ben orada duymamazlıktan gelebilirdim baya araç vardı ve ses vardı çok o yüzden sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok geçen gün kasktan ceza yemiş, kaçsaydım nasıl olurdu, bir daha ki sefere kaçsam mı diye merak ediyor.
    allah allah arkadaşlar alanyayı bilen bilir ben üstümde montla ikaz yeleğiyle adımın yazılı oldugu şeyle neden kaçayım ben sadece.Polis görünmeyen noktadan bize ikazda bulundugu için acaba kaçsam ne olurdu diye düşünüyordum ve bugün de bir apaçi çevirmeden kaçtı polis baktı geçti bir şey yapmadı o yüzden sordum.Yoksa gidip Shark Vision-r alıp takmamazlık yapmam.

Motosikleti
    teşekkürler merak ediyorumda geçen adamın biri kaçmıştı polis bakmadı bile neyse,diğer sorumsa şu diyelim ki adamda plaka yok motorunda polis neye yazacak cezayı?
    plaka yoksa motoru bağlarlar ve motorla ilgili elinde resmi belge fatura flan yoksada kendi adına hırsızlık suçundan tutuklamaya kadar gider

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Kovboy olmaya yer arıyor adamlar zaten
    sen iyisimi dur
    just4techno bunu beğendi.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka yoksa bir sorun olmaz. Bu şahıs sensin büyük ihtimal. Laf olsun diye kimse sormaz bu kadar üstüne düşmez. Plaka da yoktur muhtemelen. İyi yırtmışın arkadaşım. Ama sen sen ol plakanı tak kaskını tak. Genelde Alanya kesimi halkın değimiyle apaçi kaynıyor. sözüm meclisten dışarı. Videolardan da görüyoruz. sen onlardan olma
    fat280 bunu beğendi.
    __To Be Or NoT tO be__

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rapidhacker, sen şu olayi basindan anlat bi hele bakalim, yabanci yok burada biz bizeyiz :p
    fat280 ve trgy bunu beğendiler.

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka yoksa motoru bağlarlar ve motorla ilgili elinde resmi belge fatura flan yoksada kendi adına hırsızlık suçundan tutuklamaya kadar gider
    plaka yokken adam çevirmede durmadı kaçtı gitti adam yani onu demek istedim

bazılarıda plakayı koltuk altına saklayıp kaçamadıkları zaman abi düştüde taktırmaya gidiyorduk plaka bak burada diyor,geçip gidiyor.

Motosikleti
    plaka yokken adam çevirmede durmadı kaçtı gitti adam yani onu demek istedim

bazılarıda plakayı koltuk altına saklayıp kaçamadıkları zaman abi düştüde taktırmaya gidiyorduk plaka bak burada diyor,geçip gidiyor.
    plaka yok ve dur dedi durmadı kaçabildiyse ceza yazamazlar sonuçda plaka yok ortada ama yakalanırsa da vay haline

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)