Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ben Hayatım Boyunca...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    motordan ve motorcudan bu kadar nefret etmedim.

iş nedeniyle bir haftadır 4 tekerlikli araçla antalyadayım ve kaldığım yer cadde üzerinde

antalya merkez, finike, demre, kaş ve kalkanda işlerimiz vardı hepsinde kısa süreli bulundum.

burada kimle tanışsam ilk söylediği şey trafikte motorlara dikkat et ben geçenlerde birini altıma aldım, arabama çarptı, önümde düştü.

şimdi laf söyleyemiyorum çünkü 1 haftada binlerce motor gördüm, cup ve commuter patlaması var burada ama gördüğüm kask sayısı en fazla 10

full koruma 2 kişi görebildim onlarında motorları 07 plaka değildi. kaldığım yer cadde üzerinde olduğundan dolayı sürekli açık egsozlu motorlar geçiyor

az ileride ışıklar var oradan kalkış yapan gürültüsüyle herkesi rahatsız ediyor. gece doğru düzgün uyku bırakmadılar bende.

kullanılan motorların çoğunda ayna yok ama koltuklar değişmiş yazı yazılmış baya bir para harcanmış. aklı başında motorcularda var yok değil ama

0 koruma ile aynasız motorlara binip arabanın önüne kıran, açık egsozla gece beni uykumdan eden gün içinde çıldırtan, gördüğüm kadarı ile yaşı küçük

ehliyeti olmayan o kadar çok bilinçsiz motorcu var ki şuraya 10 tane yunus polis 10 tanede çekici getirip aynası olmayan kasksız ehliyetsiz binilen motorlar

toplansa yollarda 10 - 15 motordan fazlası kalmazdı. 11 yaşımdan beri motosiklet hastasıyımdır ama bir hafta içinde egsoz sesinden tiksindim burda

Allah burada yaşayanlara sabır versin.
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    antalya bu konuda fena ya bilinçlendirilmesi gerekiyor

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koyucan trafik polislerini bu gibi zibidilerin olduğu bölgelere..

Çeviricek önüne geleni kask varmı ? Yok yaz 300 kaat ceza. Ehliyet varmı ? Yok trafikden men. Ayna varmı ? Yok 250 Kaatta ona ceza..

Kısacası vericen eline makbuzu göndericen yoksa uğraşılmaz bunlarla.

Demek ki ülkemizdeki motorsiklet kullanımının yaygınlaşmasındaki/yaygınlaşmamasındaki en önemli etken hava sıcaklığı. Cahillik oranı sabit diye düşünüyorum çünkü, olur da yaygınlaşırsa Antalya'daki gibi, Marmara ve Ege Bölgeleri'nde de, bilinçsizlerin eline daha çok geçecek ve böyle tablolar göreceğiz.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ege bölgesinde de motosiklet yeterince yaygın hatta izmirin zengin semtlerinde 600cc altı motosiklet bulmak (kuryeler haric) cidden çok zor. Kıyı ve göç alan mahallelerde ise 125cc üstü motosiklet yok

Ha bilinçli kullanım deyince de

zengin ve orta gelir kesiminde kask kullanım oranı %50, full ekiman kullanım oranı %30, açık egzos yada orjinali haricinde egzos kullanımı %10

Kenar mahallelerde kask kullanım oranı %2 full ekipmanlı görene madalya takıyorlar. Açık egzos oranı ise %70/%80

Bu veriler benim tesbitim olup ptt eczacı pizacı vs dahil değildir.

Antalyayı da gezdim gördüm çok güzel memleket ama gelin görün ki iş insan faktörüne gelince ben izmiri tercih ederim (kimse alınmasın antalyanın tamamı kötü demiyorum ancak benim kişisel görüşüm bu yönde)

Allah tüm bilinçsiz antalyalı ve diğer motorculara akıl fikir versin
    HaydarBıçak, Hakanİnan ve vatan_1817 bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletle yapılacak ege turundan antalya kesinlikle çıkartılmalı.Tulumla antalya sokaklarında dolaştığımı düşünemiyorum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Şaka makinesi denilen kıro grubu onlar.

http://www.izlesene.com/video/saka-m...lya-07/2894449
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle yapılacak ege turundan antalya kesinlikle çıkartılmalı.Tulumla antalya sokaklarında dolaştığımı düşünemiyorum
    taşlarlar seni

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Çok tehlikeli insanlar yaklaşmamak lazım şakacılara
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tırla dalıvericen aralarına Allah ne verdiyse catır cutur.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali biz oraya gitsek ışıklarda ybr125 ler drag yapalımmı kapışalımmı die tahrik ederler bizi :D adamlar tshörtle biz full takım :D

allah akıl fikir versin adam ybr125 lastik yakıyor sanki marifetmiş gibi kaldırıma dayıyıp lastik yakmak arkadaş :D antalyadan S1000RR bile almam oradakilerin yaşam tarzı farklı :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    cbr125r
    motorlarında ayna yok şerit değiştirecekler dönüp arkaya bakıyolar motor baktıkları tarafa doğru gitmeye başlıyo haberleri yok

gözümün önünde düşmediki biri bi düşse çekicem milyon tane fotoğrafını paylaşıcam heryerde

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali biz oraya gitsek ışıklarda ybr125 ler drag yapalımmı kapışalımmı die tahrik ederler bizi :D adamlar tshörtle biz full takım :D
    allah akıl fikir versin adam ybr125 lastik yakıyor sanki marifetmiş gibi kaldırıma dayıyıp lastik yakmak arkadaş
    Viteside debriyajı çekmeden eliyle atıyor
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

dün gece e5'te bahçelievler şirinevler arası aynasız, kasksız 150'lik çinli bir scooter gördüm. baktım kapanıyor motora, ben de verdim gazı solladım. şirinevlerin girişinde durdurdum, gaza getirdim önce biraz içini dökmesi için, iyi gidiyormuş motorun vs. dedim kask yok kafanda, düşsen ne yapacaksın. abi ben askerim dedi. dedim askerler ölmüyor mu? biz kask takmayı sevmeyiz abi dedi. iyi, madem dikkat etmiyorsun kendine, ölürsen boşu boşuna şehit demeyelim arkandan dedim ben de. sonra yine başladım kask ve koruma konusunda ısrarıma, hiç sallamadı tabi. kapandığında kaçtı son hızın diye sordum, 130 falandı abi dedi. 100 ile geçtim seni o sırada haberin olsun, düşersen korkma madem dedim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zaten apache likte antalya 1.sırada angara 2. sırada bu tipler yüzünden forumda ybr em var yazmaya utanıyorum
    Tekir bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Şöyle bi söz var..
    "Dünya üzerindeki toplam zeka bir sabittir, dünya nüfusu artmaktadır."

Bu gibi tiplere gayet açıklayıcı oldu sanırım..

Şansıma bu aralar galiba emniyet amirimi ne değişmiş. Bizim burada gelenektir. Değiştiği zaman yeni gelen kesinlikle motosikletli kontolüne başlar..

Ben de geçen hafta -nihayet- bu kontrollerden birine denk gelipte ehliyetimi gösterme fırsatım oldu.. -1 Aralıktan beri ilk defa- Durdurduğunda benimle beraber 2 motorlu daha durdurdu.. Biri GT250R biri de ramzey vitesli bişeydi bakamadım onun modeline..

Ben bi de kask, eldiven, dizlik filan ful korumaydım.. Yalvaranlar, yakaranlar, kask yok diye abi iki dk bakkala kadar çıktım almadım kaskı diyenler.. Neler neler..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bir bayram arefese istanbuk başakşehrir iett garajı önünde polis çevirme yapıyor. çevirdiği bir çocuk beni işaret etti. polis beni de çevirdi. ama üzerimde reflektörlü yeleğe kadar herşey var. çocukta da var. ama mevzuyu az sonra anladım.
    çocuk ful koruma olunca polis çevirmez diye düşünmüş.herşeyi var ehliyeti yok şansa polis de çevirmiş.abi herkes böyle diye iddia ediyor. her geçeni çevirmişler. en az 15 motor var. çoğunun anahtarı poliste. kimini bağlıyor kimine de ceza yazıyor. bende ehliyet ruhsat ekipman tam olunca
    -görün lan örnek alın abinizden dedi genç polis.
    öyle utandım ki ne utancam la. ooooh mis gibi. diğerleri yiyecek gibi bakıyorları ben giderken.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Şaka makinesidir.
    16 BH 631

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Birde polislere en cok kizanlar antalyalilar. Ne garip.
    cakturkc bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L

Şaka gibi gerçekten.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)