Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

45 TL ye 212 Km ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    benim motor yazın 2.50 lt yazıyor 100 kmde. kışın okulda olduğum için 3 4 haftada bir biniyor ve her binişte 50 km ya yapıyorum ya yapmıyor. 100 kmde 3, 3.5 litre arası yakıyor. Benzin uçtuğundandır o.depoyu fullesen bile hava alma agzından uçar. hele çin mallarında kaskı deponun üstüne akşam koy sabah kaskı takdığında başın döner benzin kokusundan.
    yakıt çok anormal değil 1.5 ayda 200 km ise. birde rodajda. rodajdan sonra normale dönecektir
    ciplakayak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

dün benzin almaya gittiğimde pompacıyı beklerken açtım yakıt deposunu, kapak elimde bekliyorum. sıkıldım bir süre sonra koklamaya başladım kapağı. nasıl hoşuma gidiyor var ya kokusu. bildiğiniz çekmeye başladım derin derin, baktım tabelalar da dönmeye başladı. neyse adam doldurdu, baktım tutara ve kasaya gittim: "yyyyyhhhhirmibir nokta yirmidört abi" adam anlamadı tekrar sordu kaç lira diye. o yüzden ölçüm hassasiyeti önemli arkadaşlar, benzin bu uçabiliyor şekil 1'de görüldüğü gibi

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Rodaj döneminde 100km.de yaklaşık 4,5lt. bence gayet makul.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Motosikleti
    Honda CBR 250
    tek ucan benzin degil sanirim

Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün benzin almaya gittiğimde pompacıyı beklerken açtım yakıt deposunu, kapak elimde bekliyorum. sıkıldım bir süre sonra koklamaya başladım kapağı. nasıl hoşuma gidiyor var ya kokusu. bildiğiniz çekmeye başladım derin derin, baktım tabelalar da dönmeye başladı. neyse adam doldurdu, baktım tutara ve kasaya gittim: "yyyyyhhhhirmibir nokta yirmidört abi" adam anlamadı tekrar sordu kaç lira diye. o yüzden ölçüm hassasiyeti önemli arkadaşlar, benzin bu uçabiliyor şekil 1'de görüldüğü gibi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Normaldir;
    Ben R1 ile 50 TL 'ye 170 km gidebiliyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    1000 km yap ondan sonra tekrar ölçtür arkadaşım, rodajda benzin tüketimle çok farklı olabiliyor.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    son verimi veriyorum 41 tl ye 273 km. icim ferahlafi dogrusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

bu 273 kmnin 210 kilometresini olusturan gezi yazimi www.ciplakayakla.com dan takip edebilirsiniz

Motosikleti
    En Kısa Zamanda CBR 250
    arkadaşlar son 3 ayda benzine gelen sayısız zamları hesaba katarsak çok da fazla gözükmüyor..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu dağıtmak gibi olmasın ama benim motorumda 4-5 ay garajda bekledi içinde eski benzin var yani.Motoru çıkardığımdan beri aşırı titreşim var motorda sebebi bu olabilir mi acaba ?
    motor hiç çalışmazsa zaten yağı da 6 ayda bir değiştiriliyor diye biliyorum ben. yanlışım varsa affola
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    en az benim motor yakıyor o zaman ne zaman benzin aldığımıda unuttum kanuni seyhan 125 38 liraya 340 km

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Benzin depoda kaldıkça bayatlıyormuş demek taze almak lazım motorun sağlık açsından aynı süt gibi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yıl olmuş 2012 hala kuruşla lirayla benzin hesabı yapılıyor.

Sinirden kendimi yiyorum böyle benzin hesaplarını görünce.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ben de dün 45 tl lik aldım. 285 km gitmisim. bir önceki depoda daha uzun gitmiştim ama bu depoda sürekli üst hızlarda kullandım.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş 2012 hala kuruşla lirayla benzin hesabı yapılıyor.

Sinirden kendimi yiyorum böyle benzin hesaplarını görünce.
    neden sinirleniyorsunuz ki herkesin maddi durumu iyi olmayabilir... keşke hepimizde gani gani para olsa (azdırmayack kadar elbette)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden sinirleniyorsunuz ki herkesin maddi durumu iyi olmayabilir... keşke hepimizde gani gani para olsa (azdırmayack kadar elbette)
    Yok canım arkadaşım yanlış anladın beni

Ben hesapları para birimi üzerinden yapılmasına sinirleniyorum, benzin tüketim hesapları litre/100 km olarak yapılır.

Yani şu kadar lira aldım şu km gitti km şu kuruş yakıyor az mı çok mu denildiği zaman saçma sapan bir hal alır konu.

Çünkü benzinin fiyatı her zaman aynı değil ki. Ama doğru olduğu şekilde litre verirsek hiç kfa karıştırmadan doğru bilgiler ile sonuca ulaşabiliriz.

Atıyorum mesela ben 3-4 sene önce bir kaç motor test edip yakıt bilgileri vermiştim, onları kuruş lira olarak yazsaydım şimdi hiç bir önemi kalmayacaktı.

Bak şimdi aklıma geldi 2-3 sene önce fazer ım vardı, kaç kuruş yaktığını hiç hatırlamıyorum. Ama sakin kullanımda ortalama 5-5,5 litre yaktığını hatırlıyorum.

Yani dünyanın hangi ülkesinde hangi para birimiyle benzin alırsan al demek ki fazerın sakin kullanımda ortalama yakıt tüketimi bu.

Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Ben şimdi başlığı açan arkadaşın kaç litre yaktığını hesaplamak için neden bir sürü hesap yapayım ki

45 tl bölü benzin litre fiyatı, bölü kat edilen mesafe çarpı 100 km

Kaldı ki bu sonuç anlık olarak doğru litre bilgisini verir. Yıllar sonra bu forumu okuyan adam hiç bişey anlamaz çünkü fiyatlar değişecek.
    ahmetunuver bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Ölçümün benimki ile hemen hemen aynı,
    50 tl ye ortalama 250 km gidiyorum son 6-7 depodur,
    50 tl lik benzinle tripmetreyi sıfırlıyorum her benzin alışta , sonuç hep aynı.
    Değerleri elde ettiğim güzergahım, Samandıra-Cihangir 30-35 km arasında sürekli agresif kullanım 8.000 devirin altına inmeden ve sonrasında şehiriçi trafiği.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)