Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gezilerde kask takmayanlar hakkında yorum yapmayın artık

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    gezilerde kask takma konusundaki yorumlar çok can sıkıcı olmaya başladı , şahsen beni forumdan soğutuyor artık.
    örnek olma meselesine gelince, buradaki herkes neyin doğru neyin yanlış olduğunun farkında kask takmak yada takmamak tamamen kendi hür iradesine kalmıştır sonuç ta sadece kendine zarar verebileceğini herkes biliyor

lütfen artık her gezi konusunda ''kasklar nerde'' , ''neden kask takmadınız'' gibi yorumlar yapmayınız

sayın moderatör
    bu konunun yeri 'konu dışı' mı yoksa 'moto sohpet' mi tam karar veremedim sen doğrusunu bilirsin artık
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet bencede , bende pek takmam ama olsun takılmasında yarar var :D

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    bende bu "yorum" konusuna takanları bir türlü anlayamıyorum örneğin siz bay "RAPTOR666". Burası bir forum sitesi değil mi? yani forum ne demek diye açıklamayayım istersen, yazılanlara yorum yapılarak büyüyen bir site! sen gezi yapıp burda yayımlıyosan ona elbette yorum yapılacak zaten yorum yapılsın diye yayımlamıyo musun? kask da takmazsan eğer onun da eleştirisi, yorumu yapılır, nasıl gezinizin beğenildiği yorumu yapılıyorsa.. o yüzden şu yorum yapılmasın bu yorum yapılmasın diye istekler malesef burası için geçerli değil. istemiyosan yorum yapılmasını hiç bişey yazmazsın olur biter..

Motosikleti
    takılmasında mutlaka yarar var ama demek istediim bunu zaten insanlar düşüne biliyo tekrar tekrar söylenmesine anlam veremiyorum ben

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ohooo duruma öyle bakılınca şuan forumda konuşulan konuları onlarca kez konuştu tartıştı bu forum... yapacak bir şey malesef yok

Motosikleti
    bu durumdan rahatsız olan çok kişi olduğunu biliyorum o kask lafını duyunca kask takmış olsam dahi gezinin bütün heycanını alıp gidiyor sanki birazda gezide eksiklikler bulma çabasındaymışlar gibi geliyo ozaman nerdeyse her gezi yazısında ilk 10 mesajdan birinde mutlaka kask lafı geçiyor

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Siz de kaskınızı takın, on mesajdan birinde kask lafı geçmesin, gezinin de tadı kaçmasın.

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Siz de kaskınızı takın, on mesajdan birinde kask lafı geçmesin, gezinin de tadı kaçmasın.
    +100000000000
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    işte demek istediiim kimseyi alakadar etmez bizim kask takıp takmamamız

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Senin (kisiye yonelik degil kask takmayanlara) kaskı takmaman sadece seni degil butun motorcuları etkilor, bu yaz cesmede iki aptal kızın kasksız bindikleri motorda olmeleri sonucu ablaları "motor cok telikeli lutfen motora binmeyin diye" aptalca bi demec verdi o yuzden motora biniyosan kask takmalısın cunku benimde ( kisiye yonelik degil kask takanlara) itibarımı etkiliyor "motor kotudur" "motor tehlikelidir" imajı yaratıyor, bunu en azından ruzgarın kızını okuyor olsan bile bilirdin, kadın o kadar "kaskafalılar" diye kampanya yaptı...
    Live To Ride!!...

Motosikleti
    demecin aptalca olduğunu sende söylemişsin baştan beri diyorum zaten herkesin kandi aklı var herkes düşünebilir herkes neyi örnek alıp neyi örnek almaması gerektiğni bilir diyorum ben

ayrıca ben kask takmayın kötüdür demiyorum kesinlikle bende takarım herzaman

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Kendimin ve hiçbir motosiklet kullanıcısının kafasının, beyninin patladığını görmek, kask takmadığı için öldüğüne şahit olmak istemiyoruz.
    aileler, çevre vs. zaten zor ikna ediliyor motosiklet için. onların da görmesini, "bak işte motosiklete binersen böyle olur" şeklinde ellerine aptalca kozlar vermek de istemiyoruz.

senin hoşuna gitmiyor diye, uyarmaktan, doğruyu söylemekten vaz geçecek değiliz.
    motosiklete bineceksen, ehliyetin, kaskın ve asgari korumaların tam olacak.
    başka yolu yok.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    raptor666 sana küçük bir örnek vericem,benim takıldığım sürekli bir yer var nargile cafe sahibinide çok iyi tanırım birgün manita yapmış abi motoruna ihtiyacım var dedi gezicez dedi aldedim kaskıda uzattım yok abi yakın yere gidicez dedi ısrar ettim ama yine almadı neyse ben eve giittim gece geç saatte bir tlf abi erkan kaza yaptı kafası yarıldı 14 dikiş attılar umursamadım.Çünkü beni dinlemed tamam dedim ertesi günü gittim yanına yüzüme bakamadı abi keşke seni dinleseydim dedi artçısı hatun kişi beni dinledi kask takmıştı o, onda en ufak bişey yok ama bizim elemanın kafası karpuz gibi yarılmış,bizler bunu kullanıyorsak kendi sağlığımız ve canımız için takıyoruz.Sen yine bildiğini oku ve takma saçların bozulur karizman çizilir kask takarsan, ama tersinide düşün karizma yerine beyninde kaldırımda çizilebilir
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Arkadaşım Raptor666
    Çevreni ve gezi arkadaşlarını kasksız dolaşmana alıştırmaya çalışacağına sen kaska alışmaya çalış. Sadece kendin için değil, ailen , arkadaşların tüm sevdiklerin ve tabi burada motosikletsever biz arkadaşların için...
    Kasklı ve kazasız günler dilerim...
    Less is more...

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R
    takmaz takmaz allah allah herkes kendi bilir cezasını çekicek olan düşünsün birazda.
    MOTOSİKLET BİR TUTKUDUR...

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    demecin aptalca olduğunu sende söylemişsin baştan beri diyorum zaten herkesin kandi aklı var herkes düşünebilir herkes neyi örnek alıp neyi örnek almaması gerektiğni bilir diyorum ben

ayrıca ben kask takmayın kötüdür demiyorum kesinlikle bende takarım herzaman
    Iste bende diyorumki motora binen kimsenin " ben kask takmak istemiyorum " gibi bir sey solemeye veya o eylemi gerceklestirmeye hakkı yok, yani kendi elinde olan bir tercih degil, yada olmamalı. Evet belki dustugunde kendi kafasını yaracak ama diger motor kullanıcılarının itibarları zedelenecek, trafikte gordugumuz(!) saygı dahada azalacak. Fakat kask takmamanın bu ulkede maalesef bir yaptırımı yok fakat bunun uzerine bir mototsiklet forumu olan bu sayfalarda kalkıp da kask takmayanları uyaranlara yeter artık konusmayın bu konuda falan demeye hakkın yok, hatta bence kasksız fotosu yayınlanan uyelerın uyeligi silinmeli...
    Live To Ride!!...

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kask takmamanızın sadece size zararı olmaz. hadi siz takmamakla bir umursamazlık yapıyorsunuz. ama bu umursamazlığınız türkiyede motorculuğun aileler tarafından benimsenmesini engelliyor. çünkü kask takmadan yapılan kazaların çoğunun sonucu malum. bu da çeşitli şekillerde ailelere yansıyor. ayrıca sizi örnek alan biri de kaskını takmıyor ve bu çorap söküğü gibi geliyor. kask takmıyorsan takma, ama burada kask konusunda duyarlı olanların sözlerine bahanede bulma. istersen kask kullanmayan kişilerden oluşan bir motor forumu aç ve orada takıl.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Oooo artık yorumlarımıza da karışılmaya başlandı. Forum kurallarına uyulduğu sürece her tür yorum serbesttir.

Unutmadan,

LÜTFEN KASKINIZI TAKINIZ

raven + 1 bu arada
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı MercuyRising adlı üyeden alıntı
    Senin (kisiye yonelik degil kask takmayanlara) kaskı takmaman sadece seni degil butun motorcuları etkilor, bu yaz cesmede iki aptal kızın kasksız bindikleri motorda olmeleri sonucu ablaları "motor cok telikeli lutfen motora binmeyin diye" aptalca bi demec verdi o yuzden motora biniyosan kask takmalısın cunku benimde ( kisiye yonelik degil kask takanlara) itibarımı etkiliyor "motor kotudur" "motor tehlikelidir" imajı yaratıyor, bunu en azından ruzgarın kızını okuyor olsan bile bilirdin, kadın o kadar "kaskafalılar" diye kampanya yaptı...
    bu konuda yorum yazmayaçaktım.ançak bu yazıyı eleştirmeden duramayaçağım.bençe ölmüş insanlar hakkında ve onların yakınları hakkında hakaret dolu sözler söylememek lazım.insanların kardeşleri ölmüş ve duygusal düşünüyorlar sonuçta.o anda kimsenin "motorun türkiyedeki imajı" umurlarında olmaz herhalde.
    öyle kötü bir anda "hayır hanımefendi motor çok iyi birşey önemli olan bilinçli kullanmaktır"denebilir mi?

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Khutuck
    +1... İşte bu kadar basit bir çözümü var...

Laf yemek istemiyorsan ya kaskını takacaksın, ya da geziye gelmeyeceksin. Motosiklet kullanıyorsan önce kendini, daha sonra etrafındakilerini düşüneceksin. Kask takılmadığı için göze giren bir böcek veya taş nedeniyle hakimiyetini kaybedip, yanındaki motora çarpıp, o motorun da karşıdan gelen arabanın altında kalmasına ve o kişinin ölmesine neden olabilirsin. "Takmayan cezasını kendi çeker" gibi aptalca bir düşünceyi de bırakın artık.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler