Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dizlk önerisi olan

Motovento
    REKLAM ALANI
    RobinsonCrusoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hein gericke termal tayt olan dizlik full-kalça-kuyruk sokumu korumalı malzeme kullanın arkadaşlar, hem pantolon dışı değil, hem de zemin temasında fırlayıp gitmez, dainese vs markaların da aynısı var,, bedeninizi dert etmeyin, stretch malzeme, small medium large xlarge vs diye gider, boşuna o dizliklere para vermeyin, hiç yoktan iyidir mantığı yerine sizi her koşulda koruyaccak bu tür ekipmana yönelmenizi tavsiye ederim. dua edersiniz

yerel satış yoksa, netten alın gitsin, güle güle kullanın.

syg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

http://www.google.com.tr/imgres?q=mo...M7c3QBg&zoom=1

http://www.google.com.tr/imgres?q=mo...M7c3QBg&zoom=1

http://www.google.com.tr/imgres?q=mo...36&tx=90&ty=59

http://www.neoscooters.com/scooter_h..._gear.asp?pg=2

http://www.google.com.tr/imgres?q=mo...62pnQBg&zoom=1
    Arkadaşım genel olarak bilgi verirmisin?? Yazın çok terletiyor mu?? Fiyatları nasıldır?? Ben de dizlik almayı düşünüyorum ama bu taytlar daha mantıklı geldi bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    dostum bendekı dızlık budur cok rahat sıkıntı yasamassın ıyı secım

bu arada onları gıysem pişik cıkar oramda buramda yahuu
    www.erkakurye.com

[MENTION=41859]WOLKANWOLKAN[/MENTION]
    Abi ekipman konusunda guru ilan ediyorum seni?
    Yazın kullanılabilirliği varsa tam benim aradığım ürün.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Ben kullanıyorum arkadaşlarım aşırı tekme atıyor hissetmiyorsun ama lastikleri 1 aya açıldı.İnsan dışı bacaklarım varda ama az daha para verip dizden bükülmelilerden(masfallı diyorlar galiba) onlardan almanızı tavsiye ederim
    Sür gari

http://www.hudsonderi.com/?urun-1101...torsiklet.html mafsallı mı bu ? acaba
    yoksa bu mu http://www.hudsonderi.com/?urun-758-...torsiklet.html
    yoksa en son çare bu mu?http://www.hudsonderi.com/?urun-1721...torsiklet.html bu üçü arasından arkadaşlar hangisi neden acaba?

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1101...torsiklet.html mafsallı mı bu ? acaba
    yoksa bu mu http://www.hudsonderi.com/?urun-758-...torsiklet.html
    yoksa en son çare bu mu?http://www.hudsonderi.com/?urun-1721...torsiklet.html bu üçü arasından arkadaşlar hangisi neden acaba?
    En alttaki ürünün depoyu çizdiğini söylüyorlardı. Bunların arasından 2. ürünü tercih ederdim. dizime taktım denedim. Rahattı. Ama aynı tür ürünü sadece üzerinde tex yazanını buldum burda bi yerde 30 tl di. Herşeyi aynı birebir ürün. Venom 45 Tl Tex 30 tl. Bulabilirsen iyi olur. Nette yok çünkü.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bende kullanıyorum linki acamadım ama 4riderın 30 tl olan dizliği galiba

mafsallı değil fakat yürürken zorluk çektirmiyo kötü yanı ise yeteri kadar sert değil yarı sert bir dizlik

imkanın varsa daha pahalısını öneririm yoksa buda iş görür
    Mustafa Kemal Atatürk

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Mrb,

Arkadaşlar yolladığım linklerin birinde 109 usd fiyat geçiyor, ben de mototaş kadıköy'den yanlış hatırlamıyorsam 250 tl'ye hein gericke almıştım ve sonuncuydu-2 yıl önce.
    yaz-kış giyebilirsiniz çünki çok ince ve termal kumaş-fileli üstelik. almak isteyenlerin mağazaları arayıp telefonla sormaları faydalı olur. Üstüne giyeceğiniz pantolonun bol olması hareket kabiliyetinizi arttırır. ben e-squad pantolon kullandım. riderdenim markası da uygun ancak kesimi dar. bu bahsettiğim malzemeler pahalı ancak ömürlüktür ve asfalt üzerinde derinin yerini tutar diyeceğim ama deriyi geçer-iddialıyım.

taytın içindeki korumaları çıkarabilir taytı yıkayabilirsiniz ancak zaten ter-koku yapmadığından kolay yıkamaya konu olmuyor. diğer taraftan diz-kaval-kalça ve kuyruk sokumu korumaları dolayısıyla bu sefer de "robokop oldum her yere dalarım artık" psikolojisinden uzak durmakta fayda var.

sabah sohbeti olsun, bu da "batman rider" tulum;

http://fashionablygeek.com/costumes/...r-limited-run/

Syg.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    [MENTION=41859]WOLKANWOLKAN[/MENTION] Haklısın, o tarz ürünler belki daha iyi koruma sağlayabilir ancak bahsi geçen dizliklere de boşuna para veriyoruz demek çok doğru değil. En basitinden birçok markanın standart dizlik üretimine devam etmesi, çok tutuluyor olmasından kaynaklanıyor, çünkü çok pratik. Mesela ben dün akşam halısaha maçına gittim. Şimdi senin önerdiğin ürünleri giyip maç yapmak mümkün değil, oraya git çıkar, sonra tekrar giy vs vs.. Aynı şey haftada 2-4 kez antrenman için gittiğimde de başıma gelecek.

Bir de tayt tarzı ürünlerin -özellikle diz ve tekmelik kısımları için konuşuyorum- korumaları sert plastikten değil. Yeterli koruma sağlamaları şüpheli gibi geliyor bana. Üstelik çok da küçük bir kısmı koruyorlar. Bence dizi ve bacağı tamamen sarmamaları/kapatmamaları ve sert plastikten olmamaları ciddi bir dezavantaj. Ama vücuda çok iyi oturmaları ise önemli bir artı.

Kısacası senin önerdiğin ürünler "kesin ve en etkili çözüm" değiller. Kimileri için tam aradığı şey olabilir ama gerek kişinin kullanım amacına göre pratiklik gerekse koruma açısından +/- leri düşünüldüğünde hala kaliteli bir dizlik tercih edilebilir diyorum.
    #sürenadam

syanur...aynen katılıyorum ben yazacaktım önce davrandın...
    dizlik vs ortamına göre gittiğin yerde çıkarırsın sonra yine takarsın...misafirlikte diskoda barda robocop gibimi gezecez...
    dıştan görünen koruma bence daha karizma zaten...arkadaşın önerdiği ürün iyi olabilirde sanki uzun yol için gibi...
    --------------------------------------------------------------------------
    hiç test edemedim demişsin....allah test ettirmesin kardeşim...

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [MENTION=41859]WOLKANWOLKAN[/MENTION] Haklısın, o tarz ürünler belki daha iyi koruma sağlayabilir ancak bahsi geçen dizliklere de boşuna para veriyoruz demek çok doğru değil. En basitinden birçok markanın standart dizlik üretimine devam etmesi, çok tutuluyor olmasından kaynaklanıyor, çünkü çok pratik. Mesela ben dün akşam halısaha maçına gittim. Şimdi senin önerdiğin ürünleri giyip maç yapmak mümkün değil, oraya git çıkar, sonra tekrar giy vs vs.. Aynı şey haftada 2-4 kez antrenman için gittiğimde de başıma gelecek.

Bir de tayt tarzı ürünlerin -özellikle diz ve tekmelik kısımları için konuşuyorum- korumaları sert plastikten değil. Yeterli koruma sağlamaları şüpheli gibi geliyor bana. Üstelik çok da küçük bir kısmı koruyorlar. Bence dizi ve bacağı tamamen sarmamaları/kapatmamaları ve sert plastikten olmamaları ciddi bir dezavantaj. Ama vücuda çok iyi oturmaları ise önemli bir artı.

Kısacası senin önerdiğin ürünler "kesin ve en etkili çözüm" değiller. Kimileri için tam aradığı şey olabilir ama gerek kişinin kullanım amacına göre pratiklik gerekse koruma açısından +/- leri düşünüldüğünde hala kaliteli bir dizlik tercih edilebilir diyorum.

Mrb,

Papa ülkenin birine ziyarete gitmiş uçağın merdiveninden inerken gazeteci;

"Sn.Papa genelevleri de ziyaret edecek misiniz?" demiş.

Papa da;

"burada genelev var mı?" demiş.

Ertesi gün gazete manşeti;

"papa daha uçaktan inerken burada genelev var mı? dedi" ifadesini kullanmış

Şimdi ben de "o dizlikler boşa para vermeyin" derken cümlenin tamamında;

"boşuna o dizliklere para vermeyin, hiç yoktan iyidir mantığı yerine sizi her koşulda koruyaccak bu tür ekipmana yönelmenizi tavsiye ederim" dedim.

Dolayısıyla tabii ki koruyor ama bu model daha çok koruyor demek istedim. İfadem anlaşılmamış değil, tarafımca iyi anlatılamamış olabilir.

Ben tecrübeme binaen yani dizlik ve tayt kullanan olarak tecrübemi paylaştım.

"Dizlik işe yaramaz, boşa para vermeyin, korumaz" demek istemedim.

"Bu modeller daha çok korur" demek istedim.

Nitekim bahse konu tayt içindeki koruma aparatları hakkında yaptığınız yorum sizin tecrübe ettiğiniz veya gördüğünüz ile sınırlı olduğu halde, ürün gammında bu aparatlar için sınırsız.

Kaldı ki, istenirse web den istediğiniz dilediğiniz model tayt içindeki aparatı ikame edebilirsiniz.

Nitekim benim kullandığımda oldukça yumuşak, ancak darbe halinde sertleşen karakterdeki polimer mevcuttur. Keza mont içindeki sırtlık, dirsek vs için de aynı konular söz konusudur.

Maça giderken taytı çıkarıp takmak zor geliyor ile bakkala giderken kask takmak fazla geliyor aynı kefede değerlendirilebileceği gibi, kişinin kendi tasarrufunda.

Yoksa kendi adıma işe giderken takım elbise, bir elimde kundura olan migros poşeti ile viraja 160 la yattığım da oldu. Herkesin kendi tasarrufu, yoksa ben de cennetlik değilim. Ama doğru olan tabii ki kendimizi korumamız. Taytı genelde performans sürüşte ve uzun yolda kullandım. Hafta içi işe giderken ben de kullanmadım. "iş yakın" diye..ama gel gör ki örnekte olduğu gibi migros poeştiyle neler yapılıyor

Ne kadar koruma o kadar az hasar, sakatlık, ağraz, hastane masrafı. Ötesini düşmanım için bile düşünmek istemem.

Netice olarak ben fikrimi tecrübemi dayatmakdan ziyade paylaşmak ve aradaki farkı radikalize etmeye çalıştığım için o ifadeyi kullandım, yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

Syg.
    erginturhan bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bilgilendirme için teşekkür ederim sayın wolkanwolkan Benim cevabım da sanki sana çıkışmışım gibi anlaşılmış demekki

Ben boşuna para vermeyin kısmını yanlış anlamışım, ancak tayt'gillerden olan korumalar hakkında da çok bir bilgim yokmuş onu öğrendim. Ama şu konuda da size katılıyorum, uzun geziler için, arazi için ve kısa mesafeli şehir içi sürüşler için farklı ve daha uygun koruma ekipmanları kullanılabilir.

Aksi taktirde bazen hayat zindan olabiliyor bu korumalıklar yüzünden. Benim işim ve evim arası 5-10 dakika sürüyor. Ki bunun %75 i kırmızı ışıklarda beklmemekle geçiyor. Yani 2-3 km arası bişey. Şimdi tayt tarzı bütün bir korumalık bana hiç olmaz. Ama hafta sonu gezisi için, evet, çok iyi olur. Tıpkı aldığım ama çok sık kullanamadığım sırt korumalığı gibi

Syg. & Svg.
    erginturhan bunu beğendi.
    #sürenadam

Dizlikler sözde koruma sağlar, amaç gerçekten korunmaksa hiç bir mağza dizlik önermez, en küçük kazada kayıp gider...illada dizlik alıcaksanız polislerin taktığı gibi iç dizlik alın veya ,korumalı içlik yinede en güvenlisi korumalı pantolondur..ama üsten takılan dizliklerin güvenirlikleri yoktur.
    ''Carpe Diem''

ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    Şimdi bu dizlikler gerçekten bir işe yaramıyor mu diyorsunuz?
    Tam dizlik almak üzereyken bu konu tam bir kafa karıştırıcı oldu.
    hergün işe motorumla geliyorum. İşyerinde motor pantalon ile dolaşmak imkansız. Üst değiştirmek eziyet.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    [MENTION=91291]alone base[/MENTION], (allah korusun)Çok tecrübe etmişsin gibi konuştun... Polislerinki hangisiymiş, resim var mı? Ben iç dizlikleri küçük buluyorum, sadece dizin ön kısmını kapatıyorlar. Aynı şey pantolonlar için de geçerli. İçeriden giyilen tüm korumalar hareket kabiliyetini sınırlamaması için daha küçük yapılıyor.
    Şimdi büyük ve kayma ihtimali olan mı, yoksa daha küçük ama yerinde duran bir koruma mı tercih etmek gerekir...??
    #sürenadam

Evet çokkkk tecrübe ettim ve testlerine katıldım uyguladım, ve bu konuda sayısız video izleyip alman yabancı firmalardan yorumlar da dinledim...
    Şimdi burda sana uzun uzun yazmak vardı ama ne benim okladar vaktim var nede senin ve diğer gurup üyelerin bu yazılanları okuyacak tahammülü vardır...sen hangisini doğru biliyorsan onu al arkadaşım yukarda öle geniş masvallı masvalsız bi dünya dizlik modeli resmedilmiş zaten,al güle güle kullan,yada benim bi hocam vardı o hep şöle derdi (bunu al ve öl) tabi allah korusun güvenli sürüşler olduğu sürece uzun yaşar insan ( güvenli)....
    ''Carpe Diem''

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Motor işine ilk başladığımda korumaları alırken sixsixone markalı bir dizlik almıştım. Dizimden ayak bileğime kadar uzanıyor ve kendimi emniyette hissettiriyor. Bir kez unutarak takmadan çıkmıştım, motora binip giderken farkettim takmadığımı ve kendimi çıplak gibi hissettim. Korumasız binenlerin cesaretine, affetsinler ama cahil cesaretine gerçekten çok şaşırıyorum... Sizlerin de kısa olanlardan değil daha uzun olanlardan, mümkünse ayak bileğinize kadar inenlerden almanızı tavsiye ediyorum. Dizliğimi motosiklet pantolonumun içerisine giyiyorum, herkese de aynısını tavsiye ediyorum. Motordan bir kez düştüm çok süratli değildim ancak herhangi bir şey olmadı yere ilk çarptığım yerlerimden biri de dizimdi hatta sağ dizliğimin yan tarafında bir zedelenme oluştu, pantolonumun içinden giydiğim için dizlik dönmedi beni korudu, bu yüzden herkese içten giymesini öneriyorum. WOLKANWOLKAN'ın bahsettiği korumaları nette gördüğüm zamanlarda her seferinde almak isterim ama bir türlü İstanbul'da alışveriş yaptığım yerlerde göremedim... Denemek(çömelerek, kalkarak denemek) istiyorum, denemeden üzerinizde rahat olmayabilecek bir ekipman almak biraz riskli bence...

Motosikleti
    gt250r
    ben şöyle bir dizlik düşünüyorum
    http://www.feyizoglu.com/Grant-Mafsa...lik_46971.html
    fiyatı biraz tuzlu ama şeklinin ve korumalarının iyi olduğunu düşündüm sizce vereceğim paraya değer mi ?
    yoksa başka bişey mi düşünmeliyim?

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese Knee V nin üzerine dizlik tanımıyorum. Motomax da vardı bir ara bulabilirsen kaçırma.

Not: Burada varmış bak

http://www.dadasmotor.com/urun_detay.asp?urun=338
    aynen bende bu ürünü kullanıyorum, biraz giyimi zor ama ince tasarımı ile pantalon altına giyilebiliyor ve tüm gün üstünde taşısanda hareketlerini engellemediği gibi sıkmıyorda okadarda fazla...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tam olarak konuya cevap olmasa da bişey yazayım istedim. Eğer herhangi bir nedenden ötürü bot giymiyorsanız(ki şiddetle tavsiye ederim) yada bot kadar uzun olmayan korumalı bir motor ayakkabısı kullanıyorsanız ve dizliğiniz de ayak bileklerinize kadar uzun değilse(neredeyse tüm dizlikler botlara göre yapıldığı için çok uzun olmaz) en azından şu tarz ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Hem hareket kabiliyetini sınırlamıyorlar hem de habire tak çıkar vs,, ile uğraştırmıyor. Hem de bazı ürünlerde ayak bileğini saran yumuşak bir koruma da söz konusu. Ama özellikle botun sağladığı korumayı sağlamazlar, sadece bacağın bilek üstünün biraz daha güvenli olmasını sağlayabilirler.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)