Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorla yolda kalma durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar aklıma takılan bir konu var mesela şehirler arası yada şehir içinde seyahat ederken motorunuzda ciddi bir arıza belirdi nasıl bu durumdan kurtulabiliriz jandarma yada polis bize yardımcı olurmu yada bize sürekli yardım edebilecek (honda yol yardımı) gibi bir şirket varmı yoksa kendi başımızın çaresine bakmak zorundamıyız

bir merak ettiğim konuda mesela hondanın sürekli yol yardım servisi var ben yamaha motorumla yolda kalsam hondanın bu hizmetinden yararlanabiliyormuyum hiç böyle birşey deneyen oldumu şimdiden teşekkürler
    piyanist_irf, Thesinner83 ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    aslında konu güzel 7/24 yol yardımı numaralarını paylassak hos olur...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Cevabını merak ettiğim bir soru.Kanımca iyi bir yere değinilmiş.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yıllık sabit bir ücret karşılığı motosiklet için yol yardımı veren firma(lar) var. Bunun haricinde ya da böyle bir paket almak istemezseniz, 118'li bilinmeyen numaralar servislerinden birini arayıp çekici yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Yol yardım paket ücretleri yaklaşık olarak bir seferlik çekici ücretine yakın oluyor. Yani yılda bir sefer yolda kalıp yardıma ihtiyacım olur dersen çok avantajlı değil.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Tüm kredi kartlarında asistan hizmetleri mevcut. Bu hizmetler arasında çekici hizmetide var. İsterseniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. 100 yada 150 TL ye kadar karşılıyorlar diye biliyoyorum
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm kredi kartlarında asistan hizmetleri mevcut. Bu hizmetler arasında çekici hizmetide var. İsterseniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz. 100 yada 150 TL ye kadar karşılıyorlar diye biliyoyorum
    Tümünde mevcut ama tümü ücretsiz değil ve çoğu sadece otomobil için geçerli. Tamamen ücretsiz olan ve bildiğim kadarıyla motosiklet de çeken sadece Cardfinans'ı biliyorum. Bazı bankalar ücretsiz çekici sağlıyormuş gibi yapıp, sadece organizasyon hizmeti ücretsizdir diyebiliyor. Yani çekiciyi gönderiyor ama parasını sen ödüyorsun. Garanti'nin motosiklet çekmediğine eminim.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Valla otomobil motosiklet ayrımı varmı yokmu bilmiyorum. Ama cardfinansta tamamen ücretsiz değil. Finansbank'ta çalışıyordum bir ara ordan biliyorum. 150 TL ye kadar olan kısmını karşılıyor masrafın gerisini cebnden ödüyorsun. Diğer bankalarda da aynı durum geçerli diye biliyorum ama yanılıyor olabilirm diğer bankalar için.
    Motosikletli Kaplumbağa...

zetun ing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RT125-150ZAT HONDA 600RR-1000RR KTM 990SM-690SMC
    aslında evet kredi kartlarının böle birşeyi oldunu duymuşdum yanılmıorsam senede bir kereye mahsus karşılıordu.motorun kaskosu varsa 7-24 çekici servisin var eğer yoksa sigorta şirketleride yolda kalma gibi durumlarda ücretsiz çekici salamakda tabi bu biraz prosüdür gereği adamı zorluolar.Bunların yanı sıra ben dünya turuma çıkdım motorum bozuldu kırank kitledi kol atdı dişli yedi balatam bitdi gibi durumlarda bulundunuz bölgeye mobil servis çıkartıcak bir servis yok die biliyorum.Ayrıca honda sadece kendi motorlarına yol yardım salıyor oda istanbul fethiye bodrum antalya izmir v.s gibi hondanın aktif oldu ve servisi oldu kentlerde ve şehirlerde geçerli.Honda bu iş için fena faturalar kestinide gene böle bi sohbetde duymuşdum.Eğer motorunun kaskosu yoksa hemen yaptır bazı firmalar çoğu motorlara yapıolar çok güzel hizmet seçenekleri var motorunu istedin servise ücretsiz götürüolar veya kaza gibi çalınma gibi düşme gibi durumlarda anında ödenek çıkarıolar ve bu bence süper. sadece kurye ,pizza,fassfod ve benzeri amaçla kullanılan motorlara yapmıolar sadece şahsi motorlara.

bankaların böyle bir hizmetini öğrenmem çok iyi oldu hepinize sağolun arkadaşlar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aklıma takılan bir konu var mesela şehirler arası yada şehir içinde seyahat ederken motorunuzda ciddi bir arıza belirdi nasıl bu durumdan kurtulabiliriz jandarma yada polis bize yardımcı olurmu yada bize sürekli yardım edebilecek (honda yol yardımı) gibi bir şirket varmı yoksa kendi başımızın çaresine bakmak zorundamıyız

bir merak ettiğim konuda mesela hondanın sürekli yol yardım servisi var ben yamaha motorumla yolda kalsam hondanın bu hizmetinden yararlanabiliyormuyum hiç böyle birşey deneyen oldumu şimdiden teşekkürler
    güzel konuya değinmişsin cevap olarak bildiğim şeyi söylemek istiyorum bu gibi yolda kalma arıza ve mağdur olma durumlarında en iyi yol yardımı, hondada,yamahada yada diğer aklıma gelmeyen markalarda olabilir ama MT dostluğu ve yardımlaşması 1 numaradır bu konuda asla şaşmam
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla otomobil motosiklet ayrımı varmı yokmu bilmiyorum. Ama cardfinansta tamamen ücretsiz değil. Finansbank'ta çalışıyordum bir ara ordan biliyorum. 150 TL ye kadar olan kısmını karşılıyor masrafın gerisini cebnden ödüyorsun. Diğer bankalarda da aynı durum geçerli diye biliyorum ama yanılıyor olabilirm diğer bankalar için.
    Tamamen ücretsizden kastım o zaten. Tabii ki belirli bir sınırı var. Ama bazı bankalar ücretsiz asistan hizmeti, yol yardımı gibi lanse edip yukarıda da yazdığım gibi sadece organizasyon kısmı ücretsizdir, çekici masrafı kredi kartından çekilir diyorlar. 150 TL'lik sınırın sorun çıkartacağını pek sanmıyorum, sonuçta en yakın tamirciye gidecek.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    bence bu yolda kalma konusunda kim yolda kalırsa kalsın (piyanist_irf)nickli irfan abimizi aramaları yeterli olur o heryere yetişir
    irfan abi MT nin kahramanı
    Allah onun iniş takımlarına zeval vermesin
    piyanist_irf bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    irfan ağanin iniş takımlari arayıp sorayım bakalım sevgili dostum can düşmanım finansbanka
    piyanist_irf bunu beğendi.

yamahanın honda gibi yol servisi varmı sitesinde göremedim ?

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Uzun zamandır uyuyan başlığı hortlatıyorum ama yazmak için en uygun yer burası...

Bugün iş yerinin önünden hareket ettim ve yolda kaldım. Servis 2km kadar ama E5 yan yolda motor itilmez.
    Yapı Kredi çağrı merkezini aradım.
    YKB World Gold kredi kartı kullandığımı, motorsikletimin çalışmadığını, yolda kaldığımı, ilgili kart kullanıcılarına sunulan ücretsiz çekici hizmetinden faydalanmak istediğimi belirttim. Hemen çekiciye bağladılar. Çekici trafiğin çok tıkalı olduğunu, emniyetli bir yerde olup olmadığımı, emniyetli bir yerdeysem 2 saat kadar bekleyip bekleyemeyeceğimi sordu.
    Trafik gerçekten çok kötüydü. İş yerinin önünde olduğumdan 2 saat bir kayıp olmadı.
    Çekici geldi motoru yükledik. Servise bıraktık.
    YKB 100 km mesafeden sonra ilave ücret alıyor. Türkiyenin her yerinde çekici assist hizmetini veriyor.
    Çekici borcumun olmadığını YKB tarafından ödendiğini belirtti. Zorla 20 lira kahve parası sıkıştırdım.

Neredeyse tüm kredi kartlarının benzer hizmeti var. Hatta YKB 24 saatte tamir olmayan araç için 3 günlüğüne geçici araç veriyor
    Kalın sağlıcakla...

UYARI... Çekici hiç motor yüklememişti. Nerden nasıl bağlaması gerektiğini ben söyledim. İndirirken yağlı kasada teker kayınca motor neredeyse devriliyordu. Mutlaka assist olun derim...
    roccoatilla, chetaq, sdt ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    nc750x
    Hondanın en yakın servisini arayıp destek alırım.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın en yakın servisini arayıp destek alırım.
    Honda servisini ararım bende. Ayrıca böyle sorun yaşarsam işyerimin lastikçisi var gelir alır yakın mesafede.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    gv 250
    Sigorta poliçenizde yolda kalmanız durumunda size çekici hizmeti verilmesi ile ilgili bir madde olmalı. Benim herhangi bir kapsam genişletmeden en ucuzundan yaptırdığım sigortada belli yaşın altındaki araç için sınırsız çekici hizmeti, İkamet dışında yolda kaldıysanız otel konaklama tamir uzun sürerse kiralık araç vb bir sürü ıvır zıvır var.
    Kızıl pars bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İşte poliçelerde birsürü sunulan hizmet varda unutuyoruz. Bir kenara yazmak lazım kimden ne desteği alınacağını.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Trafik poliçenizi Quick sigortadan yaptırıyorsunuz herhangi kaza,arıza vb durumlarda yılda 2 defa 1000 tl ye kadar çekici hizmeti veriyorlar en temizi ben yeni poliçede en ucuz 305 veriyordu Quick 320 verdi 15 liradan kaçmayıp Quick den yaptırdım daha öncecindede bridgestone marka lastik almıştım ücretsiz yol yardımı vardı ihtiyaç duymadan süresi doldu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)