Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorla yolda kalma durumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    155 polis hattını arayarakta çekici çağırılmasını sağlayabiliyoruz diye duydum, sanırım ücreti de polis aracılığı ile olduğu için uygun oluyor.

not: kesin bilgi değil kulaktan duyma bilgidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Hocam servis, çekici, usta, parçacı bilmem ben. Daha yeni geçti başımdan. Ankaradan yola çıktım. İstikamet Marmaris. Daha Sivrihisar'a gelmeden motor bi yavaşladı. Sanki çekişten düştü. Bi benzinliğe gireyim sanayi var mı diye sorayım dedim. Durdum benzinlikte tabi önce tuvalet molası. Sonra geldim daha güzel bir yere çekeyim dedim motoru. Motor kımıldamıyo. Arka teker kitlenmiş. Allahtan fazla benzin yoktu, yatırdım motoru bi kalasın üstüne. Benzinlikteki kamyonculardan falan buldum bi kaç anahtar. Söktüm arka tekeri. Kampananın içine su falan girmesini engelleyen bi set var kenarında, kampana orayı sıyırmış içine biriktirmiş ve sıkışmış. Giderken sıcakken malzemeyi eritmiş. Durunca da kaynamış metal birbirine. Aldım sivri düz bi tornavida bi çekiç, metalin sıyrılan kısımlarını tıraşladım. Geri topladım baktım teker eskisinden daha rahat dönüyo. Afyon'da kaldım bi gece. Orda gençten bi usta buldum. Beraber tekrar söktük. Matkap ucuna takılan taşlamalarla metalin ince iş düzeltmelerini yaptı. 10 liramı aldı. Çıktım yola Marmaris'e kadar sorunsuz geldim. Kıssadan hisse alet işler el övünür. Doğru aletleriniz olursa kendiniz bile bir motor yapabilirsiniz... en fazla ne kadar zor olabilir ki?
    GezeGeze bunu beğendi.
    Respect

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hocam sendeki doğru aletten fazlası yanlız
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

bende bu kart var maaşım iyi diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gaddaradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    4440446 Yapikredi Vip line numarasını aradım. Platinium ve Gold için geçerli (World u bilmiyorum) teknik asistan hizmetleri dahilinde Türkiye'nin her yerinde yılda 3 kereye mahsus 100 km ye kadar geçerli çekici hizmeti veriliyormuş. Bilginiz olsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sash_009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam servis, çekici, usta, parçacı bilmem ben. Daha yeni geçti başımdan. Ankaradan yola çıktım. İstikamet Marmaris. Daha Sivrihisar'a gelmeden motor bi yavaşladı. Sanki çekişten düştü. Bi benzinliğe gireyim sanayi var mı diye sorayım dedim. Durdum benzinlikte tabi önce tuvalet molası. Sonra geldim daha güzel bir yere çekeyim dedim motoru. Motor kımıldamıyo. Arka teker kitlenmiş. Allahtan fazla benzin yoktu, yatırdım motoru bi kalasın üstüne. Benzinlikteki kamyonculardan falan buldum bi kaç anahtar. Söktüm arka tekeri. Kampananın içine su falan girmesini engelleyen bi set var kenarında, kampana orayı sıyırmış içine biriktirmiş ve sıkışmış. Giderken sıcakken malzemeyi eritmiş. Durunca da kaynamış metal birbirine. Aldım sivri düz bi tornavida bi çekiç, metalin sıyrılan kısımlarını tıraşladım. Geri topladım baktım teker eskisinden daha rahat dönüyo. Afyon'da kaldım bi gece. Orda gençten bi usta buldum. Beraber tekrar söktük. Matkap ucuna takılan taşlamalarla metalin ince iş düzeltmelerini yaptı. 10 liramı aldı. Çıktım yola Marmaris'e kadar sorunsuz geldim. Kıssadan hisse alet işler el övünür. Doğru aletleriniz olursa kendiniz bile bir motor yapabilirsiniz... en fazla ne kadar zor olabilir ki?
    valla adam sırf reklam için yazmış.

Başkan zaten o bilgi bizde olsa bu konu acılmaz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    finansbankta birikiminiz olması gerkiyormuş yoksa
    bu telde bana söylenen.

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Bir keresinde şile otoyolundan dönerken vites pedalım düşmüş. Işıklara yaklaşırken vites düşüreyüm dedim ayak sürekli boşa düşüyor eğildim baktım pedal yok!! Gecenin bir vakti motor 5.viteste kaldı, ve istanbul trafiğine girmek üzereyim. Kenara çektim kaskoyu aradım. Çekici geldi eve kadar bıraktı sağolsun. Yani kaskonuz varsa orayı arayabilirsiniz.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be yıllar önce açtığım konuya hala cevap geliyor
    sutlusoda bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Madem hortladı bende quick sigorta kullanıyorum yıllık bir kere felan çekici hizmetleri bulunuyor Allah kullanma mecburiyetinde bırakmasın tabi

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be yıllar önce açtığım konuya hala cevap geliyor
    Bende yazayım

Temmuz başı yolda kaldım,
    Sigorta şirketinin çekici hizmeti yoktu, pazar günü idi o yüzden müsait arkadaşta bulamadım ve yol Yardım bulup çekici arabasıyla çektik, bide motorumu devirdi gerizekalı herif.
    Ertesi gün arkadaşla gidip aldım kamyonet ile.

20 km 200 tl istedi, düşürdüğü için 20 TL az verdim ama yinede çok para.

Yinede buna şükür diyorum, arada Bulgaristan 'a gidiyorum, eğer orada yolda kalsaydım ne yapardım bilmiyorum.

Birdaha ki sefer Ücretsiz yollardım veren bir sigorta şirketine yaptıracağım sigortamı, kısmet olursa.

Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Allah yolda bırakmasın da, bu konudaki düşüncem şu şekilde:

Çalılıklara kakıveririm. İlk gelen minibüs, otobüs vs. ne bulursam kendimi yerleşim merkezine atarım... Sonra aldırırım.

Önce kendinizi yerleşim merkezine ulaştırmayı düşününüz... karanlık çöküp, şehrin kapıları kapanıp, surların dışında haramilerle kalakalmadan...
    yigozya bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    kasko yaptırıyorsunuz, kasko şirketim bu konuda 7/24 yardım hattı var, çekici ücretlerini karşılıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kullandığımız bazı kredi kartları ücretsiz kurtarıcı hizmeti sağlıyor,örneğin YKB world platinium.Diğer kartları da kontrol edebilirsiniz.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yolda bırakmasın da, bu konudaki düşüncem şu şekilde:

Çalılıklara kakıveririm. İlk gelen minibüs, otobüs vs. ne bulursam kendimi yerleşim merkezine atarım... Sonra aldırırım.

Önce kendinizi yerleşim merkezine ulaştırmayı düşününüz... karanlık çöküp, şehrin kapıları kapanıp, surların dışında haramilerle kalakalmadan...
    +1, iki gün önce gece sapa bi yerde yolda kaldım, motoru da yapamayınca, sabah da iş olunca motoru aynen bıraktım taksiyle dondum..Sabah bi daha yanina git kilit bağla, çaldırma sakın, işe geç kaldik falan derken, akşamına aldık motoru, hediyesi uçyuz lira oldu.

Bi keresinde de sigortanin çekici hizmetinden faydalanacagim derken iki saatte baktım bildigin otomobil çekicisi göndermişler, hiç yoktan iyidir tabi de ''ordan motosiklet devrilir seveyim yapacağınız isi'' deyip çekiciyi gönderdim. Üstelik sigorta şirketine de sakın otomobil çekicisi göndermeyin , yoksa gelmesin demistim epey tartıştım temsilci ile, gene cepten gitti..

Galiba en güzeli tamirat ve motosikletin dilinden iyi anlamak, o beceri de bende yok pek. Motoru söküp toplayan arkadaşlara çok imreniyorum bu yüzden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Akü kutup başı oksitlendiğinden yolda kaldım bi sefer motosiklet fz6n, 7 motosiklettik 7 sinde de alet edavat yok. Depoyu kaldırmam lazım aküye ulaşmak için, bunun içinde alyan. Neyse bi benzinlikten aldık, kalitelisi olsun dedik özellikle birde ilk deneme de ucunu yedi. Set olarak aldım o da aynı oldu.. Neyse motosikleti vurdurup o şekil eve gittim yolda da bi kez vurdurduk , gidene kadar aklımda konjektör mü sargı mı akü mü girdi bize diye düşünürken garajda makinayı söktüm ki oksit..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Jandarma etmiyor. Tecrübeyle sabittir.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu isle ilgilenen trafik sigortasi da var mi? Varsa hangi sigortadan yapmak lazim acaba?
    Yoksa sadece kasko mu karsiliyor?

Sigorta yaparken ufak bir fark ile yılda 2 kez (yakıt bitmesi haricinde) çekici hizmeti aldım.Daha hiç kullanmadım ama hem teminat tutarı arttı,hemde yılda 2 kez çekici hizmeti aldım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)