Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kartal gölü tabiat koruma alanı kampımız rakım 1900 metre

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    11 Temmuz cumartesi dört motor Aydın’dan teker çevirerek Kartal gölüne yola çıktık, motorlarımız Tracer700(2017) Africa Twin (2017) XT600E (2003) KLR 650 (2006) Tracer700 asfaltın bitişi ile stabilize yolda sağlam enduro yaptı, yol çok abartılı bozuk değil ama çukurlar, taşlar, çakıl birikintileri yüzünden çok dikkatli olmakta fayda var çünkü yolun bir tarafı uçurum, bu gezi ile bir nevi trans toros provası yaptık, Aydın’dan karacasu - tavas - beyağaç - Kartal gölü rotasını izledik, Sandras dağında 1900 metre rakımda bir krater gölü, alanda su kaynağı var ama elektrik wc duş imkanı yok, yüksek rakımdan ötürü gece de epey soğuk oluyor bunu bilerek hazırlıklı gitmiştik(uyku tulumları, polar battaniyeler) alanda bir gece konaklama yaptık, ardından inişe geçtik, dönüşü köyceğiz üzerinden yaptık, alana Köyceğiz’den ulaşım mevcut, dönüş yolu üzerinde bir göl daha var, Köyceğiz Karagöl, orası daha kalabalık idi, çadır alanının yanısıra bungalovlar ve wc imkanı da var, köyceğiz’e inip gökova - akyaka- sakar rampaları - muğla - yatağan - kavaklıdere - bozdoğan - Nazilli rotası ile dönüş yaptık, çok keyifli bir gezi ve kamp oldu, zamanı-fırsatı olan arkadaşlar mutlaka gitsin 1200 yaşındaki ağaçları görsün derim.

gezginkral, Siyahi, espresso ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi gelemediğime o kadar pişman oldum ki :(

Motosikleti
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gelemediğime o kadar pişman oldum ki :(
    gelebilsen güzel olacaktı çok keyifli geçti, Nuri abiden Himalaya Nepal ve Rusya turu anılarını dinledik, tecrübelerini paylaştı bizimle, tekrar gideriz mutlaka ama stabilize yolda o lastiklerle biraz ızdırap yaşayabilirsin
    gezginkral bunu beğendi.

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelebilsen güzel olacaktı çok keyifli geçti, Nuri abiden Himalaya Nepal ve Rusya turu anılarını dinledik, tecrübelerini paylaştı bizimle, tekrar gideriz mutlaka ama stabilize yolda o lastiklerle biraz ızdırap yaşayabilirsin
    Tühh ya :( Lastik alayım desem pahalı, zaten yeni lastik aldım kasım ayında. Anlasın uygun lastiğinden bulursam bir bakayım. Çünkü çok fena kayıyor toprakta benim lastik :(
    joshua bunu beğendi.

nasıl bi yer burası bole. uzay da kamp yapmıs gibi

Motosikleti
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tühh ya :( Lastik alayım desem pahalı, zaten yeni lastik aldım kasım ayında. Anlasın uygun lastiğinden bulursam bir bakayım. Çünkü çok fena kayıyor toprakta benim lastik :(
    en azından %20 arazi %80 asfalt ağırlıklı bir lastik olsa bir nebze daha iyi olur, stabilize yola ayda yılda bir gireceksen de masrafa girme boşuna

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı kenan_gül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bi yer burası bole. uzay da kamp yapmıs gibi
    Buzul çağında oluşmuş bir göl burası, ülkemizin en yaşlı karaçam ormanına sahip 1200 yaşında ağaçlar var, normalde bölge Ege-Akdeniz ikliminde yer alıyor ama rakımdan ötürü karasal iklim hakim, temmuz ayı ortasında gece ateş yanmasına rağmen üşüdük.

Motosikleti
    Kampla ilgili videomuz

https://youtu.be/h3DNd_Bn2i0
    gezginkral bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper kamp olmuş brao
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper kamp olmuş brao
    Fırsat olursa mutlaka gidin görün, asfaltın bittiği noktada yolda hafif enduro yapma imkanı da var bölgeye ulaşmak için, oldukça keyifli

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Böyle gezileri görünce içim gidiyor.
    Haritadan baktım da, Burdur Merkez'den Kartal Gölü'ne 200 km yol var.
    İstanbul'da, 200 km yol yaptıktan sonra hala İstanbul benzeri yerlerde olmaya devam ediyorsunuz; Tekirdağ - Kocaeli - Bursa.
    Ancak oralara geldikten sonra bu tarz yerlere yaklaşmış oluyorsunuz.
    Gideceğiniz yere giderken çekeceğiniz trafik, gittiğiniz yerdeki kalabalık vs cabası.
    İstanbul dışında yaşayanlara imreniyorum valla :(
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir geziymiş. Paylaşım için teşekkürler...

Scooter ile gidilebilecek gibiyse listeme alacağım.

Motosikleti
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle gezileri görünce içim gidiyor.
    Haritadan baktım da, Burdur Merkez'den Kartal Gölü'ne 200 km yol var.
    İstanbul'da, 200 km yol yaptıktan sonra hala İstanbul benzeri yerlerde olmaya devam ediyorsunuz; Tekirdağ - Kocaeli - Bursa.
    Ancak oralara geldikten sonra bu tarz yerlere yaklaşmış oluyorsunuz.
    Gideceğiniz yere giderken çekeceğiniz trafik, gittiğiniz yerdeki kalabalık vs cabası.
    İstanbul dışında yaşayanlara imreniyorum valla :(
    Biz Aydın’dan yola çıktık, Denizli üzerinden Sandras dağının zirvesine çıkıp, Köyceğiz tarafına inip dönüşü Muğla’dan gerçekleştirdik. Normalde Aydında 20-30km yol yapıp buna benzer doğal alanlara ulaşabiliyoruz, arada değişiklik yapmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir geziymiş. Paylaşım için teşekkürler...

Scooter ile gidilebilecek gibiyse listeme alacağım.
    rota ekledim, rotada bazı bozuk yollar var scooter için ızdıraplı olabilir tabi sizin tecrübe ve hakimiyetinizle de alakalı, asfalt yol bitince zorluk başlıyor, stabilize yolda sürebilirim derseniz scooter da gider, bizim ekipte tracer700 vardı, epey alçak bir motosiklet ve egzozu en altta, çok dikkatli bir sürüş ve tecrübesi ile herhangi bir sorun yaşanmadan tamamladı yolu arkadaşımız.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @joshua
    Bilgi için teşekkür ederim.
    joshua bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Elinize, emeğinize sağlık.

Çok güzel yerlerde şahane bir gezi yapmışşsınız. Bahsettiğiniz çam ağaçları gerçekten muhteşem görünüyor.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu sene yine köyceğiz ile başlamak istiyorum moto kamp etkinliğine, yine benzer bir rota çizip bu kez daha uzun kalmayı planlıyorum. Biliyorum herkes yola çıkmak için sabırsızlanıyor, geçen seneki kampın video linkini yeniledim.

espresso ve F54 bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Güzel gezi olmuş,tam benim tarzıma uygun bir ortam ve gezi çeşidi, bayılıyorum böyle gezilere,sandras dağı hep duymuşumdur adını, yüksek irtifa hep sevmişimdir,yüreğinize sağlık, teşekkürler
    joshua bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam selamlar. Tam istediğim gibi bir tur olmuş.

Acaba telefon ve internet çekiyor mu? Gidip orada bir hafta kalıp aynı zamanda remote olarak çalışmak düşünülebilir mi? Şarj vs gibi konuları tamamen ayrı tutuyorum onun için ayrıca teçhizatım var . Fakat telefon ve internet elzem.
    joshua ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş,tam benim tarzıma uygun bir ortam ve gezi çeşidi, bayılıyorum böyle gezilere,sandras dağı hep duymuşumdur adını, yüksek irtifa hep sevmişimdir,yüreğinize sağlık, teşekkürler
    Sandras dağı yaz kış ayrı güzel, doğa müthiş hava mis gibi, bu sene de açılışı yine köyceğiz ve sandras dağı ile yapmayı planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar. Tam istediğim gibi bir tur olmuş.

Acaba telefon ve internet çekiyor mu? Gidip orada bir hafta kalıp aynı zamanda remote olarak çalışmak düşünülebilir mi? Şarj vs gibi konuları tamamen ayrı tutuyorum onun için ayrıca teçhizatım var . Fakat telefon ve internet elzem.
    Kartal gölünde telefon iyi çekmiyor buna bağlı olarak internet erişimi de kısıtlı, az ileride gökçeova gölü var orda telefon daha iyi çekiyor, birbirine yakın mesafeler, kampınızı gökçeova gölüne kurup kartal gölünü görmek için gidip gelebilirsiniz, kartal gölü yolunda asfalt lastikleri biraz sıkıntı olabilir dikkatli şekilde gidip gelmenizi öneririm.

Gökçeova gölü

F54, Ekrem_06, mesut hoca ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Kartal gölünde telefon iyi çekmiyor buna bağlı olarak internet erişimi de kısıtlı, az ileride gökçeova gölü var orda telefon daha iyi çekiyor, birbirine yakın mesafeler, kampınızı gökçeova gölüne kurup kartal gölünü görmek için gidip gelebilirsiniz, kartal gölü yolunda asfalt lastikleri biraz sıkıntı olabilir dikkatli şekilde gidip gelmenizi öneririm.

Gökçeova gölü
    Çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Listeme ekledim
    joshua bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

Gökçeova gölü
    öf o nasıl güzel bir manzara ekran resmi yaparım ben bunu
    joshua bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)