Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Çadırlı Kamp

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Abraham Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi'nin en basamağıdır Kendini gerçekleştirme ihtiyacı. Maslow kendini gerçekleştiren insanların özelliklerine dair bazı nitelikler belirlemiştir. "Yalnızlıktan korkmazlar" da bu niteliklerden birisidir. Yalnızlığın bile çeşitleri var ve aralıklı olarak yalnız kalmak keyif veriyor bana da...

Pandemi sürecinde iller arası seyahatin yasak olduğu Erzurum listeden çıkarılınca, annem ve babam köye taşındılar yılın büyük bir kısmı için Erzincan'dan. Böylece evinde yalnızlık, evinde ama köyünde yalnızlığa dönüştü.

Anne ve babamın köydeki işlerine yardımcı olmak ve tebdil-i mekan için ben de köye yanlarına gittim. Çocukluğumun ilk 7 yılı ve yaz tatillerinin bir kısmının köyde geçmesine rağmen tarla işlerinin de cahiliyim. İki gün babamla yıllardır ekilmeyen minik bir tarlayı (210 m2) kazmayla bellemeye çalıştık ve yarısını bile bitiremeden, yıldım! Zorunlu olmadıkça, tam zamanlı çiftçiliği yapamayacağımı da anlamış oldum.

Köye gidip de görmeden dönmediğim Hırgehbur'a gittik kardeşim de gelince Posof'tan bayramın ilk günü. O gün kar yağdı gittiğimiz yere ve akşama kadar sürdü köyde yağmur. Beni kesmeyince, bu kez yalnız gittim gecelemek amacıyla. Sindire sindire sürdüm motosikleti (çok acemiyim daha) ve çevreyi daha derinlemesine izledim. Hamak kurdum, çadır açtım. Beni kaygılandıran şey yalnızlık değil yabani hayvan (kurt ve ayı) saldırısıydı gündüz. Gece, göktaşı düşmesi eklendi bu kaygıya kısa süreli.

Ertesi sabah güneşli bir günde döndüm Erzurum'a. Tercih ettiğim yolun bir kısmı bozulmuştu. Diğer yola göre zor oldu benim için. "Ömür benim için tükeniyor, anlık keyifler alsam da ebedi sona doğru daha da yakınlaşıyorum" düşüncesi baskın düşünce oluyor eve varınca.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Çok şanlısınız, şükürler olsun.
    Gece 23:00 aslında böyle bir yanlızlıkta çok erken uyumak için, insanın kendisiyle yüzleştiği saatleri uzun tutmak tam bir yenilenme oluyor, tabi havanın soğuk olması ve üşümeye başlamak uykuyu ve çadıra kaçışı kaçınılmaz hale getiriyor.
    Doğada tek olmak gerçekten terapi benim içinde. Ancak bu alanlarda teknolojiden uzakken sohbet edebileceğiniz hayat arkadaşınızın yanında olması başka bir yenilenme.
    Devamlılığını dilerim.
    ayhanakbuga, Kural [ Z ] ve ozanturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şanlısınız, şükürler olsun.
    Gece 23:00 aslında böyle bir yanlızlıkta çok erken uyumak için, insanın kendisiyle yüzleştiği saatleri uzun tutmak tam bir yenilenme oluyor, tabi havanın soğuk olması ve üşümeye başlamak uykuyu ve çadıra kaçışı kaçınılmaz hale getiriyor.
    Doğada tek olmak gerçekten terapi benim içinde. Ancak bu alanlarda teknolojiden uzakken sohbet edebileceğiniz hayat arkadaşınızın yanında olması başka bir yenilenme.
    Devamlılığını dilerim.
    Değerli katkınız için teşekkür ederim. Yanınızda güzelliklere birlikte şahit olacağınız dostunuzun olması, anıları yad ederken bile değerli... haklısınız.
    erkanzdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    cok sanslisin arkadasim.bak bizde merak ediyoruz fakat bir türlü imkan bulamiyoruz.
    ayhanakbuga bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı manifest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok sanslisin arkadasim.bak bizde merak ediyoruz fakat bir türlü imkan bulamiyoruz.
    Sağolasınız. inşallah sizin de zamanınız olur ve istediğiniz nereyse orada bulunursunuz.

Motosikleti
    RKS WİNNER 200

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Motosikletle çadırlı kamp çok yaptım ama artık 42 yaşımı geçtim biraz konfor ve güvenlik arıyorum konaklama tercihlerimde...
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle çadırlı kamp çok yaptım ama artık 42 yaşımı geçtim biraz konfor ve güvenlik arıyorum konaklama tercihlerimde...
    Ben de gençken motorum da yokken sırt çantamı alıp otostopla yollara düşüp çadırlı kamp yapmayı çok severdim. 50 yaşını geçince biraz konfor gerekiyor deyip bu sefer çadırlı kamplara arabayla gider oldum. Hatta çocuk çocukla daha rahat edelim diye bagajı büyük araba ile değiştirdim arabayı. Çadırlı kamptan vazgeçemedim henüz. Küçük oteller neyse de öyle rahat tatil yapılan büyük otellerde kendimi rahat hissetmiyorum, bu kadar kalabalık olacaksa şehir içinde evimde otururum aynı gibi geliyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çadır gayet konforlu yağmur yağsa içeri su girmiyor bundan daha iyisi bence karavan veya araç üstü çadır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)