Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İran'da Kamp Yapılabilecek En Güzel Yerler

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 ay ve 20.000 kilometrelik İran seyahatimden kamp yeri tavsiyeleri. İran'da merkeze yakın her yerde rahatlıkla çadır kurabilirsiniz. Her park adeta bir çadır noktası, ama hiçbiri de iyi bir kamp deneyimi için yeterli değil. Çadırlı piknik kültürünün getirdiği kolay ulaşabilir bu yerlerin dışına çıkıp özgürce kamp yapmak isterseniz, videoda gösterdiğim alanların hepsi de tavsiyemdir. Direkt koordinatlarına kamp haritamdan ulaşabilirsiniz. http://www.motorumla.net/kamp-arsivi/

espresso, uthec, kurubuz ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Trump ve cia bunu beğendi.
    inzell ve kurubuz bunu beğendiler.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trump ve cia bunu beğendi.
    Issız, askersiz polissiz yerler.
    espresso ve COQ bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Issız, askersiz polissiz yerler.

Sende zamanlama sorunu var abicim bak sana diyim.
    inzell bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Şaka sandım, ciddiymiş. Helal olsun.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka sandım, ciddiymiş. Helal olsun.
    İran dünyanın en güvenli yerlerinden.
    kurubuz, yokon ve espresso bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Yıllardır geziyorsun yeter artık
    Güzel paylaşımlarının devamı dileğimle
    İran süper bir coğrafya ve insanları da güzel, umarım huzurlarını bozanların huzuru bozulsun.
    inzell bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran dünyanın en güvenli yerlerinden.
    Evet, ama haftanın hangi günleri mesela ?
    Çarşamba günü tarifeli uçağı düşman uçağı olarak algılayıp düşürdüler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ama haftanın hangi günleri mesela ?
    Çarşamba günü tarifeli uçağı düşman uçağı olarak algılayıp düşürdüler.
    Kafaları farklı çalışıyor bence ondan. Kamp yapan ya da ülkelerini gezen bir yabancının başları üzerinde yer var bunu çok kolay hissedebiliyorsun, ama trafiğe çıkınca aynı insanlar sana katil gibi yaklaşıyor. İkisi de aynı insan ama kafalar anında değişiyor, gerçekten o pamuk gibi insanların seni öldürmesi an meselesi. Bu da yozlaşmanın ürünü olabilir.
    espresso bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    MT-07
    Bir ara bir geyik dönüyordu etrafta; 250cc üstü motorların İran’a girmesi yasak die. Ayrıca 250cc üstü motoru İran vatandaşlarınında alması yasak die. Bu doğru mudur?

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara bir geyik dönüyordu etrafta; 250cc üstü motorların İran’a girmesi yasak die. Ayrıca 250cc üstü motoru İran vatandaşlarınında alması yasak die. Bu doğru mudur?
    Bir ara almadılar galiba, ama işi bilen birinin kapıda kaldığını düşünmüyorum. İran'da büyük hacimli motorlara plaka vermiyorlar. Hükümete yakın tayfanın 1800 cc motoru bile var ama. Şimdilik en büyük motorlar Versys 300 galiba. Eğer İran'ın parası bu kadar değer kaybetmeseydi büyük cc'lere de plaka verirlerdi. Otomobilde de durum aynı, sadece İran'da üretilen arabalara izin var. Öyle pahalı bi aracı İran'dan alamıyorsun. Tanıdıklar falan varsa, yine hükümetle aran iyiyse lüks arabaları İran'a sokup plaka alabiliyorsun. Aşırı karışık mevzu. İran'ın parası dibe çakılınca da turistlerin otomobil ya da motosikleti farketmeksizin, sigorta yapmaya gücü yetmeyeceği araçları ülkesine sokmak istemiyor.

Motosikleti
    MT-07
    İran'ın bile kendi ürettiği araçları var. Devrim ile geriye gittikleri halde... Vah güzel ülkem vah... Tekerine daş değmesin...

İran'ın bile kendi ürettiği araçları var. Devrim ile geriye gittikleri halde... Vah güzel ülkem vah... Tekerine daş değmesin...
    Ya aslında %100 kendi araçları pek yok. Üretimden kalkan araçların kalıplarını falan alıyorlar ve yeniden üretiyorlar. Mesela sıfır km Peugeot 405 dolu, kaç yılının arabası yani. Dışarıya minimum para çıkmış oluyor böylece. Yapamadığı tüm işleri de Çin'e yaptırıyor. Zaten islam devrimi zamanı herkesin arabası olacak vaadleri verilmiş, çoğu vatandaş da kötü ve kalitesiz de olsa bi araba sahibi olmuş. Bi nevi halkı susturmak için. Tabi bu arabalar o kadar kalitesiz ki, bazen sıcaktan yanıyorlar. Bir de kazaya falan karışırsa içinden sağ çıkan olmuyormuş pek. Kısacası İran her işi yapabilir ama asla %100 ya da kaliteli yapamaz. Pirinci bile %100 kaliteli olmaz.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    MT-07
    Demek istediğim kendi ekonomilerini herşeye rağmen güçlü tutuyorlar. Bence bu bile başlı başına yeter. Eskiden bizim kuş serisi araçlarımız da dik yokuşlarda hararet sorunu çıkartıyordu. Gene de bizim üretimimizdi. Abartısız söylüyorum; bizde de “İran Devrimi” yapılsa ve herkese araba vereceğiz deseler, bu ekonomik verilerle gene tuttururlar.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuan İran sınırında asteğmen olarak görev yapıyorum.İranlıların mültecilere yaptıklarını gördükten sonra asla adım atmayacağım bir ülke.

Demek istediğim kendi ekonomilerini herşeye rağmen güçlü tutuyorlar. Bence bu bile başlı başına yeter. Eskiden bizim kuş serisi araçlarımız da dik yokuşlarda hararet sorunu çıkartıyordu. Gene de bizim üretimimizdi. Abartısız söylüyorum; bizde de “İran Devrimi” yapılsa ve herkese araba vereceğiz deseler, bu ekonomik verilerle gene tuttururlar.
    Aynen öyle, her türlü tuttururlar.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan İran sınırında asteğmen olarak görev yapıyorum.İranlıların mültecilere yaptıklarını gördükten sonra asla adım atmayacağım bir ülke.
    Emin ol seni el üstünde tutarlar. Bizde de durum aynı değil mi zaten? Çift karakterli yanımızı İran'a çok benzetiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)