Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CRF250L İle Kamplı: Rus Yolu Derebaşı-Virajları (Dünyanın En Tehlikeli Yolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Birkaç hafta ance youtube’de takipçisi olduğum Serkan Namazcı’nın Bayburt-Soğanlı Geçidi arasında bisikletiyle yaptığı yolculuğun videosunu izleyince çok heveslendim. Yol asvalttı en çok da o hoşuma gitti. Haftasonu hanım ve çocuklarla gitmeyi planladım ama hanımın akraba günü olduğu için planımız değişti. Ben de Erzincan’da birkaç aydır yatan motosikletimle gitmeye karar verdim.

Erzurum’dan Erzincan’a gittim. Bizimkiler Erzincan’da ikamet ediyor. Cuma günü motosikleti kontrol etmedim. Ertesi gün motosikleti çalıştırdım ama akü bitmişti. Yeni almıştım aküyü.. şarj için bir yere götürdüm içinde suyu azalmış dedi kalan suyu boşalttı ve asitli su koydu. Şarj işlemi başladığında hocam akün mafiş dedi akü ölmüş dedi. Ben de jelli akü aldım, taktım. Öğlen saat bir gibi yola çıktım. Niyetim Soğanlı Geçidi’ndeki metruk bina etrafında çadırda yatmaktı; ama Çiğdemlik sonrası güzel bir yerde dere kenarında saat 5 gibi çadır açtım.

Gece nispeten soğuktu ama hazırlıklıydım. Çadırım uyku tulumum ve matım daha zor şartlar için bile yeterliydi. Güzel bir gece geçirdim. Ertesi sabah güneşliydi. Toparlandım 9:30 gibi yola çıktım. Motosiklet sürüş becerim iyi değil.. Kendimi tanıdığım için yavaşım ve temkinliyim her zaman. Rus Yolu’nun herkesçe bilinen virajlarının başlangıcına kadar sürdüm. Buz olan yolun bir bölümünü geçemem diye yürüyerek virajların olduğu yere kadar motosikletsiz gittim. Video çektim, temiz havayı kokladım. Yalnızlığı hissettim, ne güzeldi… Ertesi gün iş olduğu için hava da soğuk olduğu için zaman kaybetmeden yola çıktım. Akşam 4 gibi Erzurum’a vardım.

emremm, infernus, kdiner ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Ayhan kardeşim,

Emeğine sağlık, seyre doyum olmuyor. Harika hazırlamışsın. Seyrederken yanında gibiydim, 2020 planlarımda var kısmetse, umarım seninki gibi keyifli olur.

Teşekkür ederim, sevgiler, saygılar...
    ayhanakbuga bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    haziran ayında geçtim o yoldan o soğanlı dağlarında gezmediğim yayla kalmadı
    çok keyifliydi

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık Ayhan'cım.

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Çok teşekkür ederim. İnşallah hedefinizi gerçekleştirirsiniz. Keşke bir iki gün kalabilseydim diye hayıflandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haziran ayında geçtim o yoldan o soğanlı dağlarında gezmediğim yayla kalmadı
    çok keyifliydi
    Hakikaten de bir sürü yayla var. Hepsinde güneş batırmak lazım Kuşmer i duymuştum. Kuşmerden Sultanmurat Yaylasına da geçilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Ayhan'cım.
    Teşekkür ederim abi.
    Guven bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kuşmer den değil limonsuyundan sultan murata geçiş var fakat tavsiye etmem sultan murat ta aynı uzun göl gibi arap kaynıyor
    fakat oraların en güzeli aydıntepe göl yayla orada çadır kuramadım acayip rüzgar ama manara bi harika

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim. Çadır kampı yaparak gezebilenlere hem imrenmişimdir. Herşey harika...
    Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuşmer den değil limonsuyundan sultan murata geçiş var fakat tavsiye etmem sultan murat ta aynı uzun göl gibi arap kaynıyor
    fakat oraların en güzeli aydıntepe göl yayla orada çadır kuramadım acayip rüzgar ama manara bi harika
    Aklımda olsun... inşallah ben de sizin gördüğünüz yerleri tecrübe etmek isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Çadır kampı yaparak gezebilenlere hem imrenmişimdir. Herşey harika...
    Kazasız belasız sürüşler...
    Teşekkür ederim. Bisikletle seyehat ettiğim dönemlerim olmuştu. motosikletle daha az yorulduğun için daha dinç gezebiliyorsun...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bildiğim kadarıyla, ruslar, savaş zamanı yapmış bu yolu

Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla, ruslar, savaş zamanı yapmış bu yolu
    Evet, yöre halkı da para karşılığı çalışmış. TRT'nin "Bulutlara Giden Yol" Belgeseli çok hoş bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)