Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çadır Kurma | Zempire Trilogy 3P | Yaban Kampı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neredeyse yarım sene süren Orta Asya seyahatimde kullandığım çadırımın kurulum videosunu çektim. Şu dünyada en sevdiğim işlerden biri de çadır kurup toplamak. Zerre sıkılmam!

Çadırı merak edenlere açıklama kısmına bir link iliştirdim, içerisinde kısa incelemem var.

Sinan Aksu, potasyum ve Guven bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    decatlon black and fresh aprenaz3 var bende... valla üşeniyorum kurup toplamaya yalan yok Kamp sevip çadır kurmayı sevmeyende bir ben varım herhalde
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decatlon black and fresh aprenaz3 var bende... valla üşeniyorum kurup toplamaya yalan yok Kamp sevip çadır kurmayı sevmeyende bir ben varım herhalde
    doğum günü hedisi olarak aynı çadır geldi çok zor kurulum :(
    9 yıldır bimden aldığım otomatik çadırı kullanıyorum kurup toplama 3 dakika sürmüyor
    tarikcapar bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız değilsin. Bende çok üşeniyorum. Hatta onun için kendime özel kolay kurulan bişey yapmayı düşünüyorum. Motosikletin arkasına ufak karavan bile düşündüm.
    tarikcapar bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız değilsin. Bende çok üşeniyorum. Hatta onun için kendime özel kolay kurulan bişey yapmayı düşünüyorum. Motosikletin arkasına ufak karavan bile düşündüm.
    Motorum o tip birşeyi çekebilecek güçte olsa bende de var o tip çılgın projeler. bmw de gördüğüm çoklu çanta çeken römörkün üstüne inşa edilmiş pratik açılır bir çadır çizebilirim kendime. Ama benim makine beni zor götürüyor, ( Kilom fazla, motor Çinli 200cc ve 50bin km de ).

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğum günü hedisi olarak aynı çadır geldi çok zor kurulum :(
    9 yıldır bimden aldığım otomatik çadırı kullanıyorum kurup toplama 3 dakika sürmüyor
    O tip çadırlarıda çok kullandım, fakat özellikle yazın güneşle beraber sıcak basıyor ve uyanıyorsun. Black and fresh o konuda süper, içerisi hem karanlık kalıyor, hemde aşırı ısınıp uyuyamayacak hale gelmesi 9 u buluyor. Uykumu alıyorum mis gibi
    F54 bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hayatımda ilk defa çadır kurmaktan zevk alan birine rastladım,
    Sizi tebrik ediyorum.

Çadır kurmak bir çok arkadaşımda olduğu gibi benim içinde büyük eziyet.
    Bu soruna çözüm bulmak adına bir adet otomatik çadır edindim, fakat malumunuz otomatik çadırları topladığınız da, kapalı hali otomobil tekerleğine benzer yuvarlak 70 cm'lik bir daire çapı ortaya çıkıyor ve bunu motosiklet taşımak çok zor. Bu sebeple bu çadırı sadece otomobil kamplarında kullanabiliyorum.

Motosiklet kamplarında manuel çadıra devam..

Üşeniyorsanız, eziyet gibi geliyorsa kamp işi size göre olmayabilir.
    Özellikle de böyle güzel yerlerde kamp yapma fırsatı bulabildiysek, havalarda uçarak kurmalıyız çadır. Öyle olmuyorsa bi sorun var demektir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha X-Max 250 Iron Max
    Çubuklarla kurulan çadırlardan ziyade otomatik çadırlar çok daha pratik oluyor.

Alıntı osmannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çubuklarla kurulan çadırlardan ziyade otomatik çadırlar çok daha pratik oluyor.
    Otomatik çadırlar, amatör kullanımlar için.
    www.motorumla.net

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Kamp yapmayı çok seviyorum fakat keyfime düşkünlüğümden dolayı motosikletlerle çıkmak hiç nasip olmadı. Bagaj sorunu yaşamamak için doluşuyoruz arabaya öyle gidiyoruz genelde ama denemek lazım tabiki.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi tebrik ediyorum.

Bu soruna çözüm bulmak adına bir adet otomatik çadır edindim, fakat malumunuz otomatik çadırları topladığınız da, kapalı hali otomobil tekerleğine benzer yuvarlak 70 cm'lik bir daire çapı ortaya çıkıyor ve bunu motosiklet taşımak çok zor. Bu sebeple bu çadırı sadece otomobil kamplarında kullanabiliyorum.

Şemsiye gibi açılıp kapanan ve bahsettiğiniz çadır gibi koca bir daire değil de kapalı şemsiye misali taşınan çadırlar var. Kamp yapmak kısmet olmadıysa da her iki çadır da elimde mevcut. Birkaç kez denemek için her ikisini de açıp topladım ve şemsiye yapısında olanı kurmak daha kolay, toplaması daha basit (inanması güç ama kesinlikle doğru). Kısa bir araştırma ve uygun fiyata bulacağınızdan eminim. Motosikletle taşımaya da oldukça müsait.
    ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi tebrik ediyorum.

bende bundan var kurulum ve toplama basit toplayınca 70 cm silindir oluyor

Diğer çadırlarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)