Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kar Mağarası İglo Nasıl Yapılır: Plates Topuyla

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Erzurum'da karlar eriyip bahar gelmeden, bir çok videosunu izleyip yapmak istediğim kar mağarasını hafta sonu tatilini de fırsat denemek istedim. Amaç hayatta kalmaksa, dışarıdaki rüzgardan fırtınadan korunabilirsiniz. Doğadaki insan Serdar Kılıç'tan kar mağarasına hava devridaimini sağlamak için bir delik açılması gerektiğini öğrendim. Bu bilgi hayati derecede önemli, çünkü hava sirkülasyonu olmazsa mağaranın içindeki insan ölebilir!

Plates topunun girip çıkabildiği yere ben de rahatlıkla sığabilirim düşüncesiyle, mağaranın baş kısmına gelecek yere topu gömdüm. Mağarayı 2 saatte yapabildim. Yaparken karla ve terimle ıslandım. Hasta olmamak için yedek giysi olmalı; ya da yakınlarında ateş yakıp ısınmalı.

Yaptığım mağara dar oldu. Karın daha yoğun yağdığı yerlerde daha geniş ferah mağaralar yapılabilir. Mağara bu haliyle clastrofobi'si olanlar için uygun değil. Uyku tulumunu da üzerinize alınca mağaradan çıkamayabilirsiniz.

hotbiber3 ve Lucas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Merhaba, biraz dar gibi olmuş, dediğiniz gibi. Ama İglo olmuş
    İlk önce kardan bir metre bir tepe yığıp, sonra plates topunu tepenin üzerine yerleştirdikten sonra üzerine karı yığıp ve olates topnunu çıkardıktan sonra altında kalmış karı yerden alsanız daha geniş bir iglo olmazmı. Selamlarla, kolay gelsin.
    ayhanakbuga bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Güzel bilgilendirme. Emeğinize ağzınıza sağlık. Yalnız hayatta kalabilmek için yanımızda pilates topu mu taşıyacağız
    ayhanakbuga bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, biraz dar gibi olmuş, dediğiniz gibi. Ama İglo olmuş
    İlk önce kardan bir metre bir tepe yığıp, sonra plates topunu tepenin üzerine yerleştirdikten sonra üzerine karı yığıp ve olates topnunu çıkardıktan sonra altında kalmış karı yerden alsanız daha geniş bir iglo olmazmı. Selamlarla, kolay gelsin.
    Teşekkürler. Haklısınız anlattığınız yöntemle daha güzel olurdu. Ben kısa zamanda bitirmek istedim (2 saat sürdü). Hem yorucu hem de, terleyip ıslandığınız için tehlikeli. Çökebilirdi de... Hazırlıklı ve bilinçli yapmak gerekiyor. Buralarda bi deyim var "sallam seyit" benim işler biraz da öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bilgilendirme. Emeğinize ağzınıza sağlık. Yalnız hayatta kalabilmek için yanımızda pilates topu mu taşıyacağız
    :D Ne güzel dediniz. Havası indirilince sırt çantasında az yer kaplıyor. Göz kararım iyi değildir biraz yardımcı oldu bana top. Hayatta kalma durumunda kalmam inşallah, iglo bile gelmez aklıma belki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)