Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karsuyu ile Çay Demlemek: Swedish Torch

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Youtube'de takip ettiğim Bushcraftçılarda ve Doğadaki insan Serdar Kılıç'da görüp yapmak istediğim "Swedish Torch" yöntemini denemek istedim. Haftasonu tatilini fırsat bilerek, bir miktar da hazırlık yaparak evimizin yakınındaki ormana gittim. Ateş yakarak yemek veya çay yapmayı dumanı ve isi nedeniyle sevmiyorum. Ateş israfı olur diye yemek kabımı odunların üzerine koydum ve is oldu tabi. Çayın tadını beğenmedim haşlandı çay. Çünkü ateşin üzerindeydi. Ateşin üzerine koymasam demlenmeden soğuyacaktı. Eve dönünce yemek kabımın üzerindeki isi yağ çözücüyle çıkardım.

bektanist bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Oğlunuzla gittiğiniz gezileri keyifle izliyorum
    Allah, sağlıklı uzun ömür nasip etsin.

Tek seferlik bile olsa mangalla uğraşmaktan yorulduğum için ben şöyle bir şey aldım

Tüpe direkt olarak üstten vidalanan ocaklarla ilgili birkaç can sıkıcı yorum okudum.
    Rüzgarlı havalarda tüpün ısınabildiği, kaynar suyun üzerine dökülebildiği, tüpün siboptan sızdırması halinde gazın üstteki ateş nedeniyle alev alabileceği gibi...
    Bu nedenle uzun hortumlu ocak tercih ettim.

Benim amacım Türk Kahvesi yapmak ve konserve tarzı yiyecekleri ısıtabilmek.
    Özellikle iki günlük yarışmalarda hakemlik yaparken "bir kahve olsa iyi giderdi" dediğim çok oluyor.

Henüz kamp/piknik/yarışma sezonunu açamadık ama, ara sırada olsa iş yerinde keyif kahvesini odamda bununla kendim yapıyorum.
    Terapi gibi

Not : Sigara paketini nekadar küçük olduğu belli olsun diye ekledim :(
    ayhanakbuga bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı ayhanakbuga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'de takip ettiğim Bushcraftçılarda ve Doğadaki insan Serdar Kılıç'da görüp yapmak istediğim "Swedish Torch" yöntemini denemek istedim. Haftasonu tatilini fırsat bilerek, bir miktar da hazırlık yaparak evimizin yakınındaki ormana gittim. Ateş yakarak yemek veya çay yapmayı dumanı ve isi nedeniyle sevmiyorum. Ateş israfı olur diye yemek kabımı odunların üzerine koydum ve is oldu tabi. Çayın tadını beğenmedim haşlandı çay. Çünkü ateşin üzerindeydi. Ateşin üzerine koymasam demlenmeden soğuyacaktı. Eve dönünce yemek kabımın üzerindeki isi yağ çözücüyle çıkardım.

https://www.youtube.com/watch?v=SP3b56ZpKp0

Bu işi ciddi anlamda yapanlar ruslar adamlar yattıkları çadırın içerisini bile klima mantığıyla ısıtıyor çay demlemek ayrı bir iş ve en güzel çay tadını veren alüminyum demlikler. ruslardan bir video paylaşayım

ayhanakbuga bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

ayhanakbuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlunuzla gittiğiniz gezileri keyifle izliyorum
    Allah, sağlıklı uzun ömür nasip etsin.

Tek seferlik bile olsa mangalla uğraşmaktan yorulduğum için ben şöyle bir şey aldım

Tüpe direkt olarak üstten vidalanan ocaklarla ilgili birkaç can sıkıcı yorum okudum.
    Rüzgarlı havalarda tüpün ısınabildiği, kaynar suyun üzerine dökülebildiği, tüpün siboptan sızdırması halinde gazın üstteki ateş nedeniyle alev alabileceği gibi...
    Bu nedenle uzun hortumlu ocak tercih ettim.

Benim amacım Türk Kahvesi yapmak ve konserve tarzı yiyecekleri ısıtabilmek.
    Özellikle iki günlük yarışmalarda hakemlik yaparken "bir kahve olsa iyi giderdi" dediğim çok oluyor.

Henüz kamp/piknik/yarışma sezonunu açamadık ama, ara sırada olsa iş yerinde keyif kahvesini odamda bununla kendim yapıyorum.
    Terapi gibi

https://i.hizliresim.com/k97OPm.jpg

Not : Sigara paketini nekadar küçük olduğu belli olsun diye ekledim :(
    Teşekkürler... tecrübe paylaşımınız için de. Bu ocaktan ben de bir tane aldım ama dışarıda denemedim. "endomanblog" uzun mesafe yürüyüşçüsü bir doğasever, onun paylaşımlarını okuyorum ben de... Malzemeler ve tecrübeleri konusunda çok faydalandım ondan.

Kahve ayrı bir keyf alanı ve içine girince (videolar izledikçe) sadece kahve diyip geçmemek lazımmış diyorum. Çekirdeğinden suyuna kaynama süresine kadar derinlikli konu... Kahveseverlere imreniyorum ve bir çok konu gibi bu konuda da sonradan görmeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işi ciddi anlamda yapanlar ruslar adamlar yattıkları çadırın içerisini bile klima mantığıyla ısıtıyor çay demlemek ayrı bir iş ve en güzel çay tadını veren alüminyum demlikler. ruslardan bir video paylaşayım

https://www.youtube.com/watch?v=82hhn1gvugk
    Benim de takip ettiğim güzel insanlardan biriydi :D Ağzı açık izliyorum bu adamı da. Teşekkürler "bektanist"
    ufoz ve bektanist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)