Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ss ile kamp alani olayı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Iyi sabahlar arkadaşlar. Malum sehirdisi yapacak pek vaktimiz olmadi. Olsaydida bu aleti aldigimizdan beri kamp işlerine girmedik hiç. Ama 2 günde olsa bu yazı kampsız bitiremem dedim!

Simdi bana Istanbulda veya civarinda 2-3 saat mesafelerde kamp alanı önermenizi rica ediyorum. Ancaaak, motor 600RR yani öyle dağa taşa, ormana vuramayiz kendimizi. Motoru kamp alaninin icerisine sokabilecek kadar müsait bir yolu olmali. Otopark veya kamp alanina yakin biyere koymak tercihim değil yoksa uyuyamam :D çadirin dibinde durmali motor.

Manzarasi olsun, manzara derken yeşillik, deniz birseyler gorsun. Ates yakmak serbest olursa iyi olur ama olmasada olur. Ucmakdere kamp alani ve sile ada kamp cok guzel geldi gozume ama bekletilerimi karsilar mi giden var mi? En onemli sey bu motoru cadirin yanina koyabilmek. Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    bence kampa felan gitme sen

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla MT olarak koca bir yazı kamp organizasyonu yapmadan bitireceğiz ya onu hatırladım siz sorunca.

Geçen sene 3 kamp organizasyonu yaptım, bu sene yoğunum hiç ilgilenemedim. Bir delikanlı da çıkıp hadi şu tarihte şurada kamp yapalım demedi

Kamp forumundan daha önce gittiğimiz kamp alanlarını inceleyebilirsiniz, hepsinde de ormanda doğanın içinde motorlarımızla kucak kucağa idik.

Hadi elinizi taşın altına sokun da bir organizasyon yapın, başkaları da gelsin

Organizasyon diyince gözünüz korkmasın, şu gün şuraya gideceğiz hava durumu böyle alt bilgiler ile bir başlık açacaksınız o kadar Örneklerinden yazı ve resimleri kopyalayabilirsiniz. Önerim sadece size değil, bu işe hevesli başkaları da varsa yapabilir.

Amma uzattım ya hu

Son bir bilgi, daha önce kamp alanına motor park etmediyseniz ayaklık altına geniş bir taş koyun. Gece toprak yumuşarsa motor düşer.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Erikli de erikli hotel'in dibinde iki tane giriş yerleri karşılıklı kamp alanı var, hiç toprak yola girmeden ulaşılıyor.
    2 hafta önce gittim biri yer yok dedi diğeri 80 TL çadırsız gecelik ücret dedi girmedim.

İçeri giremediğim için motoru çadır yanına alabilirmisiniz bilmiyorum. Stabilize yol yok o yüzden yazdım.

Biraz daha ileride Danısment tabiat parkı var kamp alanı çoğu kişi bilir ama 2 yada 3 km baya bozuk yol var eğer giderseniz haberiniz olsun.
    40 tl + 14 TL motosiklet ücreti alıyorlar içeride wc duş ücretsiz.
    Tavsiye ederim eğer 600rr ı o yola sokarsaniz.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Şimdiye kadar gittiğim hiçbir kapmta motor tam olarak çadırın yanı başında olmadı - olma imkanı yoktu.
    Genelde zemin sorunu oluyor,
    motorun hareket edebileceği ve güvenli şekilde park edilebieceği yerde insan rahat oturamıyor, uyuyamıyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Uçmakdere yi unutun, mocampın sahibi değişmiş ve motorların çadırın yanına alınmasına izin vermiyorlar, 500 mt gerideki park alanına bırakın diyorlar. Biz de kalmayız siz de dedik ve paraşüt iniş alanında ki salaş bir yerde kaldık ve çok daha memnun kaldık ama oraya SS girmez 1 km lik stabilize yolu var çünkü..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçmakdere yi unutun, mocampın sahibi değişmiş ve motorların çadırın yanına alınmasına izin vermiyorlar, 500 mt gerideki park alanına bırakın diyorlar. Biz de kalmayız siz de dedik ve paraşüt iniş alanında ki salaş bir yerde kaldık ve çok daha memnun kaldık ama oraya SS girmez 1 km lik stabilize yolu var çünkü..
    İniş alanında üyesi olduğum Trakya Extreme isimli kulube ait kamp alanı var. Tel örgü ile çevirili bir alan. Burada mı kaldınız siz?
    Mocamp da başka sıkıntılar olduğunu da duyduk. Tek erkek kampa alınmıyor muş, yani damsız kamp yapılmıyormuş.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Damsız kamp yok en ya ahauahuha =))

Çanakkale Gökçetepe Tabiat Parkı'nda yapabilirsin kamp, en son gittiğimde içerideki yol kötü olmakla birlikte motor giremeyecek kadar berbat değildi.
    Onun dışında düşünüyorum düşünüyorum, yok yani Türkiye'de kamp attığım yer her arabayı zar zor yürüttüğüm yerlerde olmuş :D İki istisna Çeşme ve Akyaka, onlar da uzak tabi.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla MT olarak koca bir yazı kamp organizasyonu yapmadan bitireceğiz ya onu hatırladım siz sorunca.

Geçen sene 3 kamp organizasyonu yaptım, bu sene yoğunum hiç ilgilenemedim. Bir delikanlı da çıkıp hadi şu tarihte şurada kamp yapalım demedi

Kamp forumundan daha önce gittiğimiz kamp alanlarını inceleyebilirsiniz, hepsinde de ormanda doğanın içinde motorlarımızla kucak kucağa idik.

Hadi elinizi taşın altına sokun da bir organizasyon yapın, başkaları da gelsin

Organizasyon diyince gözünüz korkmasın, şu gün şuraya gideceğiz hava durumu böyle alt bilgiler ile bir başlık açacaksınız o kadar Örneklerinden yazı ve resimleri kopyalayabilirsiniz. Önerim sadece size değil, bu işe hevesli başkaları da varsa yapabilir.

Amma uzattım ya hu

Son bir bilgi, daha önce kamp alanına motor park etmediyseniz ayaklık altına geniş bir taş koyun. Gece toprak yumuşarsa motor düşer.
    Organizasyonlar pek bize gore degil. Toplu gidince grupla uyumlu sürmek gerekiyor ve birlikte hareket etmek gerekiyor. :D O yüzden hiç toplu bir etkinliğe katılmadık. Biraz arastirayim. Önceden fazer vardi bizde sikinti olmuyordu kamp alanina girmek ama simdiki motor uygun degil pek. Okadar yol gidip motoru sokamazsak hoş olmayacak :D Bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Damsız kamp yok en ya ahauahuha =))

Çanakkale Gökçetepe Tabiat Parkı'nda yapabilirsin kamp, en son gittiğimde içerideki yol kötü olmakla birlikte motor giremeyecek kadar berbat değildi.
    Onun dışında düşünüyorum düşünüyorum, yok yani Türkiye'de kamp attığım yer her arabayı zar zor yürüttüğüm yerlerde olmuş :D İki istisna Çeşme ve Akyaka, onlar da uzak tabi.
    En son nezaman gittiniz :D Yoldan emin olmadan yola cikmak cok riskli yahu okadar yolu gidip kampa giremezsek geri donmek zorunda kalicaz. :/ Bu kamp işinden vazmi geçsek acaba :( biraz daha arastirip sorusturayim bakayim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erikli de erikli hotel'in dibinde iki tane giriş yerleri karşılıklı kamp alanı var, hiç toprak yola girmeden ulaşılıyor.
    2 hafta önce gittim biri yer yok dedi diğeri 80 TL çadırsız gecelik ücret dedi girmedim.

İçeri giremediğim için motoru çadır yanına alabilirmisiniz bilmiyorum. Stabilize yol yok o yüzden yazdım.

Biraz daha ileride Danısment tabiat parkı var kamp alanı çoğu kişi bilir ama 2 yada 3 km baya bozuk yol var eğer giderseniz haberiniz olsun.
    40 tl + 14 TL motosiklet ücreti alıyorlar içeride wc duş ücretsiz.
    Tavsiye ederim eğer 600rr ı o yola sokarsaniz.
    Motoru soktugumuz en kötü yol bu. Bundan daha mi kotu?

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Yav arkadaş yavaş git ve taşa fazla blaşma yeter o motor sadece yol için yapılmadıya.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi Gökçetepe yolu bundan kötü değil bişey olmaz gömçür, bunun gibi böyle düz zemin toprak yol işte. Zaten parkın başlangıcında kamp yerleri başlıyo, hemen yakınına bile atabilirsin ki elektrik istersen de o yakınlarda olman gerekecek muhtemelen - benim kaldığım bölümde yoktu elektrik taş devri usulü kaldım ben. =)

Motosikleti
    sym orbit 2 125
    uludağda çobankaya mevki tam aradığınız gibi. seyir terasına kadar yol asfalt ve güzergah üzerinde camiden terasa kadar yolun kenarları kampa müsait. ateş yakmakta da hiç bir sorun yok. Caminin yanı en geniş kamp yeri ancak ben yolun devamında aralara girmeyi tercih ediyorum. devamında yarım saatlik bir yürüyüşle softaboğan şelalesine ulaşabilirsiniz. İstanbuldan gelecekler için eğer motorla gelmek zor gelirse, budonun telferikle entegre vapur seferleriyle rahatlıkla sırt çantanızı alıp günübirlik gelebilirsiniz. uludağda görülebilecek, kamp yapılabilecek bursada yaşayanların dahi bilmediği birçok göl var. herkese tavsiye ederim. tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    DUKE 200
    Rezervasyon icin cok gec kalmisiz. Bayram yogunlugu Birton kamp alanini aradim gözüme kestirdigim. Ama hep dolu hep dolu yada kalacagimiz gunu sayisini begenmediler. Bos yer soruyorum kacgun diyor soyluyorum doluyuz diyorlar.
    -.- Şiledeki istanbulsahilkamptan rezervasyon alabildim. -.- Böyle işte. Bursada serbest kamp yapilcak guzel yerler ama oyle yapmamiz mumkun degil esya cadir vs tasiyamayacagimiz icin tercih edemedik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)