Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 lik motor ile uzun yol ve kamp

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek bi kaçamak yapmak istiyorum. 5 6 gün fırsatım olacak Yalova'dan hareket ederek sarımsaklı taraflarını şu anda gözüme kestiriyorum 2 kg lik bir çadır var. Sünger yatak şişme yastık vs. Alıp bir gezi yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir çadır kamp alanı var mı? Denize görebileceğim. Kullandığım motor rks titanic 150 10.000km mi devirdim çok şükür en uzun yolum 300km oldu. Tavsiyelerinizi beklerim.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Neden yapamayasın ki? Biraz uzun bi yolculuk olur ama sıkıntısız tamamlanacağını düşünüyorum. Sahil yolunu izmire doğru takip edersen güzel yerler çıkar..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Armagan77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek bi kaçamak yapmak istiyorum. 5 6 gün fırsatım olacak Yalova'dan hareket ederek sarımsaklı taraflarını şu anda gözüme kestiriyorum 2 kg lik bir çadır var. Sünger yatak şişme yastık vs. Alıp bir gezi yapmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir çadır kamp alanı var mı? Denize görebileceğim. Kullandığım motor rks titanic 150 10.000km mi devirdim çok şükür en uzun yolum 300km oldu. Tavsiyelerinizi beklerim.
    Teşekkürler.
    Sarımsaklıya gelmeden hemen önce ormanlık bir çadır kamp alanı var, denize sıfır bile kamp kurabilirsin. Mükemmel bir yer kendim kamp yapmadım ama biliyorum denizden de görmüştüm ağaçların altına çadır kuruyorlar. Yalova'dan 5-6 saatte gidersin.
    Denize girmek için Sarımsaklı plajına gidiyorsun.
    Rota şöyle

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dostum bir Titanic S kullanıcısı olarak takipteyim

darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Bende Pulsar 150 NS var, şuan itibariyle 20 bin kilometreye gelmiş durumda,

Uzun yol olarak;

İstanbul - Edirne (gidiş dönüş ortalama 500 km)
    İstanbul - Çanakkale (gidiş dönüş ortalama 600 km)
    İstanbul - Safranbolu (gidiş dönüş ortalama 800 km) yol yaptım,

Edirne hariç diğer yollarda tek başımaydım, yanında biri olmayınca can sıkıntısı dışında bir sorun yaşamadım, 150 lik ve su soğutmalı bir motor olduğu için ortama hız da aşağı yukarı 80-90 km/h olunca ve sık sık da mola verince yolculuk epey uzuyor, ancak çok zevk alıyorsun, senin motorun soğutma şekli nasıl bilmiyorum ama kendi tecrübelerimden düşünürsem bir sorun yaşayacağını sanmıyorum, bildiğim şeyler olursa sormak istediğin bir şey varsa cevap verebilirim beraber de öğrenmiş oluruz ya da iyi yolculuklar şimdiden

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Ben haftada en az 2 defa Bursa Balıkesir arasında araçla gidip geliyorum. Bu yol aşırı yoğun.
    Bayram trafiğinde mahşer yeri gibi olur.
    Değil otomobil, kamyonlar dahi emniyet şeridine girebiliyor.
    O yüzden fazlasıyla riskli olur.
    Ben olsam Yalova-Gemlik-Mudanya-Bandırma-Gönen-Balya-Edremit rotasını tercih ederdim.
    Çok daha güvenli olur

Merhaba,

Bende bir pulsar modeli almak istiyorum çevremde kullanan pek kişi yok sizin bu kadar uzun yol yaptıgınızı okuyunca yazmak istedim. Uzun yolda motor sizi yoruyor mu ?

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    selam sana güzel bir yer geyikli hantepe mevki tam bozca ada karşısı çok keyif alrsın

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bence rota yapma. Kafana göre git. Öylesi çok daha eğlenceli oluyor.

Geçen bayram araba ile öyle yapmıştık. Halamınoğlu ile beraber sahile indik manavgattan. Bi yerde 1 geceden fazla kalmadık. Dolaşa dolaşa ilerledik. Tarihi yerleride gördük denizi merkezi yerleride. Fethiye'ye kadar varmıştık ki eniştem çağırdı gelin gayrı diye. Ordan direk Aksaray.

Burdan yanına arkadaşta bulabilirsin. Kurbanda benimde seninki gibi bi düşüncem var. Motoru toplarsam inşallah.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    büyük ihtimal ben sizin rotada bu hafta içi olacağım, birkaç kamp yerine bakıyorum, motorda msx 125 minicik, bu sebepten çadırdan, çantalara, sandalye, tabak vs. hepsini minicik seçiyorum, amacım yok , bir arkadaş bodrumda eğer uygun olursa rotamı oraya çevireceğim, olmazsa belki izmir yakınlarına kadar gelip farklı yerlerde birkaç kamp yaparak dönme niyetim var, belki birer gün bir pansiyon kiralayıp duş vs. düşünebilirim, duş açısından eğer tavsiye olunacak bir kamp alanı olursa da oraya uğrayabilirim. tavsiyeleri okuyorum umarım yenileri de eklenir, denk gelseydik iyi olurmuş.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimal ben sizin rotada bu hafta içi olacağım, birkaç kamp yerine bakıyorum, motorda msx 125 minicik, bu sebepten çadırdan, çantalara, sandalye, tabak vs. hepsini minicik seçiyorum, amacım yok , bir arkadaş bodrumda eğer uygun olursa rotamı oraya çevireceğim, olmazsa belki izmir yakınlarına kadar gelip farklı yerlerde birkaç kamp yaparak dönme niyetim var, belki birer gün bir pansiyon kiralayıp duş vs. düşünebilirim, duş açısından eğer tavsiye olunacak bir kamp alanı olursa da oraya uğrayabilirim. tavsiyeleri okuyorum umarım yenileri de eklenir, denk gelseydik iyi olurmuş.
    Aynen denk gelsek güzel olurdu. Bir arkadaş daha eklendi. Duke 250 ile gelecek şimdiki rotamız malum tatil uzayınca değişti.

Bandırma, Çanakkale, Ayvalık, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Fethiye dönüş yolunda da solda gölünü görmek istiyorum. Zorlanacağım baki ama çadır var atarım kendimi bi kenara dinlendirim diyorum bir de şişme yatak al diyor bir kesim diğer kesim de rahatsız olur yatmazsın diyor ona da netlik kazandırmam lazım denediysen eğer bilgi isterim bu konuda. Çizdiğimiz rotada her gün yolculuk var ama maksimum 4 yada 5 saat yolda olacak şekilde ayarlamaya çalıştım tabi dinlene dinlene uzayacak süre. Şimdilik rota bu ama ruh halimize göre değişecektir diye düşünüyorum. Sonuçta yollar bizim kafa nereye biz oraya amaç motosiklet sürüp denize girip eğlenmek. Şu an sadece benim de aklımı kurcalayan kamp alanları ve duş şekilleri var bir de çok terledigim için full ekipmanlar ile denize girsek de duş almadan 3 gün sonra çürümeye başlarım. Bu arada yola çıktıysan kamp veri veya tavsiyeler varsa aklında alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben haftada en az 2 defa Bursa Balıkesir arasında araçla gidip geliyorum. Bu yol aşırı yoğun.
    Bayram trafiğinde mahşer yeri gibi olur.
    Değil otomobil, kamyonlar dahi emniyet şeridine girebiliyor.
    O yüzden fazlasıyla riskli olur.
    Ben olsam Yalova-Gemlik-Mudanya-Bandırma-Gönen-Balya-Edremit rotasını tercih ederdim.
    Çok daha güvenli olur
    Kesinlikle katılıyorum hocam. Bu yüzden 25 26 gibi çıkmaya karar verdik. En azından bayramın hengamesinde kendimizi bi yere atmış ilk gününün geçmesini bekliyor olmak istiyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı darkloops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Pulsar 150 NS var, şuan itibariyle 20 bin kilometreye gelmiş durumda,

Uzun yol olarak;

İstanbul - Edirne (gidiş dönüş ortalama 500 km)
    İstanbul - Çanakkale (gidiş dönüş ortalama 600 km)
    İstanbul - Safranbolu (gidiş dönüş ortalama 800 km) yol yaptım,

Edirne hariç diğer yollarda tek başımaydım, yanında biri olmayınca can sıkıntısı dışında bir sorun yaşamadım, 150 lik ve su soğutmalı bir motor olduğu için ortama hız da aşağı yukarı 80-90 km/h olunca ve sık sık da mola verince yolculuk epey uzuyor, ancak çok zevk alıyorsun, senin motorun soğutma şekli nasıl bilmiyorum ama kendi tecrübelerimden düşünürsem bir sorun yaşayacağını sanmıyorum, bildiğim şeyler olursa sormak istediğin bir şey varsa cevap verebilirim beraber de öğrenmiş oluruz ya da iyi yolculuklar şimdiden
    Malesef hava soğutmalı onun dışında bütün bakımlarını kendim yapıyorum. Yağ hava filtresi rutin bakım yağlama karburator temizliği vs gereğinden fazla yapıyorum. Ayda en fazla 50 lira çıkıyor bunlar için cebimden ama hiç yoktan içim rahat ediyor. Kısmet sonuçta ama çok aksi bir durum olmadığı sürece sorun çıkaracağını düşünmüyorum gaz teli vs gibi. Prens gibi bakıyorum haytaya sonuçta canımız ona emanet. Çıkmaya başladığımızda yola inşallah paylaşım yapacağım sürekli bilgilendirme yaparım bilgi de alırım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    20 Ağustosta Yola Çıkalım 7 Gün Ne Dersin? Ege Turu?

Motosikleti
    nc750x
    cbf 150 ile artçılı İstanbul Eskişehir sabah gidiş akşam dönüş yapmıştım. Toplam 700 km yol boyunca Cbf 150 nin hava kararınca müthiş derecede yetersiz kalan farları dışında sorun olmamıştı.

Tabi nc750x ile artçılı istanbul afyon gidiş dönüş sonrası (900 km) gerçeği anlamıştım.

Alıntı mustafatc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 Ağustosta Yola Çıkalım 7 Gün Ne Dersin? Ege Turu?
    İzin alamıyoruz o tarihte hocam malesef diğer arkadaş uluslararası TIR kullanıyor 25inde burada olacak 1 gün dinlenip eksikleri giderip yola çıkacağız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ile artçılı İstanbul Eskişehir sabah gidiş akşam dönüş yapmıştım. Toplam 700 km yol boyunca Cbf 150 nin hava kararınca müthiş derecede yetersiz kalan farları dışında sorun olmamıştı.

Tabi nc750x ile artçılı istanbul afyon gidiş dönüş sonrası (900 km) gerçeği anlamıştım.
    Işıklar malesef bende de aynı sıkıntıda. Led xenon aldım aydınlatma çok iyi fakat mesafe düşük olduğu için içime sinmedi sis farı sipariş ettim gearbest den 12 dolara onları da ekleyip yola çıkacağım. Yüksek motor gerçeği yüzünden hiç bulaşmıyorum sürekli titanic 150 kullandım. Bir ara İstanbul'dan cb500f aldık ben getirdim o zaman biraz bende kötü oldum bindiğim motosiklet mi benim diye o yüzden çok fazla rahat motosiklet kullanmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Bu arada tek bir eksiğim var çanta demiri 1 haftalık kiralamak isteyen var mıdır 100 tl istiyorlar para kalmadı artık ona verecek tek seferlik kullanacağız zaten kıyamadım almaya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)