Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Termos tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke 200
    Genelde günübirlik veya iki günlük kamplı gezilere çıkıyoruz ve daha ziyade doğa ile başbaşa oluyoruz gezilerimizde. En fazla ihtiyaç duyduğumuz şey de sıcak çay oluyor dolayısıyla 😊 Ocakla demlikle yola çıkmak zor olduğundan 24 saat civarı sıcak su tutabilen bir termos tavsiyesine ihtiyacım var 2 lt civarında kapasite yeterli. Thermos ve stanley markalarına baktım henüz karar vermedim önerebileceğiniz marka model var mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    24 saat sıcak tutan termos yok ancak ılık tutan termos var onlada çayın tadı olmaz, sen küçük bir kartuşlu ocak al birde mini çaydanlık demle demle iç, merak etme çok yer tutmaz, bir incele sonra kararını ver, afiyet olsun.
    espresso ve Mutezil bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 saat sıcak tutan termos yok ancak ılık tutan termos var onlada çayın tadı olmaz, sen küçük bir kartuşlu ocak al birde mini çaydanlık demle demle iç, merak etme çok yer tutmaz, bir incele sonra kararını ver, afiyet olsun.
    Aynen kartuşlu kamp ocağı ve mini bir çaydanlık ile istediğin zaman taze çay demlersin. Çok yer kaplamaz sırt çantasına atacaksın en kötü termos kadar yer kaplar. Kamp kuruyorsan bundan daha hacimli bir sürü eşya taşıyorsun demektir. Sorun olmasa gerek.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Kendine şunu bir sor, plastik tadı mı çay mı diye. Şayet çay diyorsan bir ateş yak ve su dolu pet şişeyi ateşe koy suyu orda kaynat. Su dolu pet şişe ateşte erimez sadece biraz büzülür. Bir de şişenin ağzı açık kalsın yoksa patlar
    espresso bunu beğendi.

Biz kalabalık gittiğimiz için semaver, mangal Allah ne verdiyse götürüyoruz. Kampa gidince şahsen çayı tüpte ısıtıp da demleme taraftarı değilim. En azından küçük alüminyum demliklerden alın. Yakın ateşi ızgara telini at üstüne oh mis.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kamp işine ve kampta bişeyler pişirmeye meraklıysan kesinlikle kamp ocağı gibi malzemeler almanı öneririm.
    Ben Trangia'nın setin kullanıyorum, alkol ocağı, etanol alıyorum genelde veya bazen de ispirto alıp karıştırıyorum, ispirto çok daha ucuz. Ufak bir hatırlatma, ispirto kullanırsan çadırın içinde kullanma ocağı.

Kullandığım set şu:
    http://www.dogaspor.net/Trangia-27-6UL-140276,PR-1062806.html

Kartuşla falan çalışabilen daha kolay yakıt bulabileceğin ocaklar da olacaktır, ancak onlar bence biraz gereksiz ağırlık oluyor. 100-200ml alkol taşımak yetiyor bana bir kaç günlük kamplarda. Bunda ekmek, çakma kapalı pizza falan yapmışlığım bile var. =) Demliği de var, çay deli gibi yapıyorum kampta sanırım kahve bulamadığımdan.

Termos olarak da Thermos veya Stanley'i gözün kapalı alabilirsin, yalnız 2l oldukça büyük taşıması da biraz zor olabilir. Ben bir de BMW'nin termosunu aldım, biraz tuzlu ama ufak şık bişey, arabayla yola gideceğim zaman falan ona kahve koyuyorum, 2-3 saat çok rahat şekilde çok sıcak tutuyor. Kamp için de 2l gibi büyük bir termos alıp evden çay götürmek de bir seçenek, veya kampta pişirip sonra orada yapacağın yürüyüşlerde kullanmak için 0,5l gibi ufak termoslar alabilirsin.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hazır ocak demişken, ben de söyle bişey düşünüyorum. Nedir ne değildir? Ağırlığı çok yok gibi duruyor... Alayım gitsin mi?

http://www.hergunyeniurun.com/nurgaz...U1gaAs7u8P8HAQ
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır ocak demişken, ben de söyle bişey düşünüyorum. Nedir ne değildir? Ağırlığı çok yok gibi duruyor... Alayım gitsin mi?

http://www.hergunyeniurun.com/nurgaz...U1gaAs7u8P8HAQ
    nerde ne kadar kullanacağına bağlı jimi. kurufasulye mi pişiricen ?

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde günübirlik veya iki günlük kamplı gezilere çıkıyoruz ve daha ziyade doğa ile başbaşa oluyoruz gezilerimizde. En fazla ihtiyaç duyduğumuz şey de sıcak çay oluyor dolayısıyla �� Ocakla demlikle yola çıkmak zor olduğundan 24 saat civarı sıcak su tutabilen bir termos tavsiyesine ihtiyacım var 2 lt civarında kapasite yeterli. Thermos ve stanley markalarına baktım henüz karar vermedim önerebileceğiniz marka model var mi
    Termosların en iyileri 6 saat sıcak tutabiliyor. Stanley iyidir ama yetmez, kamp için ocak kullanman gerekir.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde ne kadar kullanacağına bağlı jimi. kurufasulye mi pişiricen ?
    her an heryerde herşeyi yapabilirim abi... Bi bakarsınız, benzin bitince motora takarım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Termos çayı yarım günlük piknikler ve sabah kahvaltıyı sahilde yapmak içindir. Gezi-kamp için ateş olmadan demleme olmadan olmaz yani. Şart mı değil bence, yol üstünde mola yerlerinde de çaylanmak mümkün.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben mi çok yaşlıyım acaba.Motosiklet zaten otomobil gibi konforlu bir alet değil.Bir de işin içine kamp eklenince ne biliyim bana çok meşakkatli geliyor.Uzun yol yaparsam yol üstünde bir otel pansiyon gibi bir yerde konaklayıp.Geceyi yatakta uyuyarak geçirmek benim için daha tercih edilesi bir durum

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Tefalden vakumlu termos aldım şimdilik iyi gidiyor 24 saat sıcak su koyup bekledim sıkıntı çıkarmadı ,belki size faydası olur .

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Ömürlük bir termos istersen

http://www.kutupayisi.com/Stanley-Kl...PR-344216.html

Aman 5-10 ucuzuna kacma alacaksan burdan al. Piyasada emitasyonlar var.
    Ben kullanıyorum cok memnunum. 24 saat sicak tutma meselesine gelince, kapagini kac kere actigina ve ne kadsr sure acik tutuguna bagli. Hic acmazsan oldukca sicak tutar. Piyasa termoslariyla bir tutma.

Bende sana sorayim bi soru. Istanbuldan en fazla 100 150 km uzaklikta akarsu yakininda yesillik bir yerde bedava kamp yapabilecegim bir yer arıyorum, var mi bildigin yer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)