Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yalova Erikli Yaylası Çifte Şelaler Kampı 23-24 Nisan 2016

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı coffe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wc ve alkol konusu çok düşündürüyor :-(
    WC konusu hiç sıkıntı değil bence, doğada hiç bir canlı sindirim sistemini boşaltmak için tesis aramıyor

Biz Ademoğlu temizliğe önem verdiğimiz için suya ihtiyacımız var, ki o da bol bol bulunmakta. Seke seke taş aramamız gerekmiyor yani

Alkol konusuna bir şey diyemem, fakat alkol almadan duramam diyorsanız bu sizin için de iyi bir şey değil.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten mükemmel bir yerdir, gidin bence de... Yalnız bir öneride bulunayım, malzemelerinizi iyi seçin, gece dondurucu soğuk olacaktır
    Yazlık ekipman sıkıntı çıkarabilir, soğuğa karşı dayanıklı tulumlar olmalı. Ne olur ne olmaz diye ısı bandı (cep sobası) da bulundurulmalı.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz katılamıyoruz orası malum da,
    ben moto-kamplara çocukla gitme olayına pek sıcak bakmam, sıkıntı çıkabiliyor uyarmadı demeyin.
    Çok küçük çocuklar sıkıntı olabilir, fakat 10-12 yaşlar yeterlidir ki çocuklar için de kamp bulunmaz bir deneyim ve keyifdir. Ulan biz küçükken yatakta yorgandan çadır yapıp ondan bile zevk alırdık be

Sıkıntı dan kastınız tam olarak nedir? Tecrübenizi paylaşın lütfen.

Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanımı ve çocuğu ile gelecek olan arkadaşlar. Arabaları ile mi geliyor?
    Kimisi ya hanımı ya çocuğuyla, kimi arabayla, kimi de kendi motor hanımı ve çocuğu arabayla olabilir. Sıkıntı yok, sadece motosikletler gelebilir diye bir kuralımız yok. Motora hevesli motorcu adayları da bir şekilde ulaşabilirse kamp yerine katılabilirler.
    antilop_skul ve araltı bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Programım net değil, mesajım bulunsun. Rodajı erken bitirebilirsem geleceğim.
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    22 sinde Hatay'a gidisim kesinleşti. Yoksa kesin gelirdim hemde ailecek , haftasonuna denk geliyormuş, araba ile gelirdiler 😀 tanisirdiniz bizimkilerle 😁

Geçen sene gittiğinizde için gitmisti taa egelerden gelememistim. 70 kmcik yol yine nasip olmadi...bir dahaki sefere inşallah )
    Tadını çıkarın MT AILESI

Motosikleti
    yamaha xmax
    2 hafta önce iki arkadaş kamp yaptık orda merkeze yakın bir yer olmasına rağmen bozulmamış bir yer çıvar köyde oturanlara sorduk yabanı hayvan dedik gelir mi "lam buranın hayvanın nolur diyerek" alay ettiler gidin kalın bişey olmaz diyerek gönderdiler bizi öncelikle telefon çekmez su bol ve yakacak odun bol miktarda bulunur tatlı su balığı var olta getirebilir keyifinize keyif katabilir siniz. Kampta geri dönmeden önce daha yukarılara sürüş yapmanızı ve dipsiz kuyu ile diğer yaylaları görmenizi tavsiye ederim şimdiden iyi keyifler.

Motosikleti
    intruder m800 ve znu125
    Tekrar merhaba Olcay arkadaşım. Sorularıma kendi üslubunla cevap vermişsin. Teşekkür ederim. Ama birkaç ekleme yapmama izin ver lütfen.

Doğadaki canlıların sindirim sisteminin tesis aramamasına rağmen gecenin bi yarısı eşime "Al şu tuvalet kağıdını, bir de pet şişe suyu, git şu ağaçların arasına" demek pek hoş bir düşünce değil.

İkinci husus ise senin deyiminle "Alkol almadan duramam" demem hakkında. Belirtmek zorunda hissettim ki; alkolik değilim. Yani alkol almadan durabilirim.. Ama alkol alacak olsam, doldururum termosumun içine Havana Club'ımı. Kimsenin ruhu bile duymaz.. Benim garipsediğim alkol alan insanların orada sapıtmasından korkmanız... Bu konuda tecrübelerimle sabit bir şey söyleyeyim.

1999'dan beri 300bin kilometrenin üzerinde yol yapmış SuperEvaRiders, MotorTurk, Chopper Club, Vespa Club vs. ile onlarca çadır kampı yapmış birisi olarak nacizane düşüncem odur ki; Motoruyla uzun yol ve çadır kampı yapacak zihniyette hiç kimse, gidilen yerde içtiği içki sebebi ile taşkınlık yapmaz emin olun... Sahilde gazete kağıdı kaplı bira kutuları ile takılan tipler değiliz biz merak etmeyin.

Açıklamalarımda haddimi aşan bir üslup kullanıp birilerini rencide ettiysem eğer, kusuruma bakmayın. Hiç öyle bir niyetim yok. Sadece yanlış anlaşılmış olmak istemedim..

Gelirsem hep beraber, gelemezsem size kazasız, belasız, bol güneşli güzel bir sürüş diliyorum :-)

Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Tekrar merhaba Olcay arkadaşım. Sorularıma kendi üslubunla cevap vermişsin. Teşekkür ederim. Ama birkaç ekleme yapmama izin ver lütfen.

Doğadaki canlıların sindirim sisteminin tesis aramamasına rağmen gecenin bi yarısı eşime "Al şu tuvalet kağıdını, bir de pet şişe suyu, git şu ağaçların arasına" demek pek hoş bir düşünce değil.

İkinci husus ise senin deyiminle "Alkol almadan duramam" demem hakkında. Belirtmek zorunda hissettim ki; alkolik değilim. Yani alkol almadan durabilirim.. Ama alkol alacak olsam, doldururum termosumun içine Havana Club'ımı. Kimsenin ruhu bile duymaz.. Benim garipsediğim alkol alan insanların orada sapıtmasından korkmanız... Bu konuda tecrübelerimle sabit bir şey söyleyeyim.

1999'dan beri 300bin kilometrenin üzerinde yol yapmış SuperEvaRiders, MotorTurk, Chopper Club, Vespa Club vs. ile onlarca çadır kampı yapmış birisi olarak nacizane düşüncem odur ki; Motoruyla uzun yol ve çadır kampı yapacak zihniyette hiç kimse, gidilen yerde içtiği içki sebebi ile taşkınlık yapmaz emin olun... Sahilde gazete kağıdı kaplı bira kutuları ile takılan tipler değiliz biz merak etmeyin.

Açıklamalarımda haddimi aşan bir üslup kullanıp birilerini rencide ettiysem eğer, kusuruma bakmayın. Hiç öyle bir niyetim yok. Sadece yanlış anlaşılmış olmak istemedim..

Gelirsem hep beraber, gelemezsem size kazasız, belasız, bol güneşli güzel bir sürüş diliyorum :-)
    Kamp yerinde tesislerin onarımına başlandığını söylediler. Ancak bizim kamp zamanına kadar yetişir mi bilemem. Kamp yerine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde temiz bir tuvalet mevcut. Ancak gece karanlığında nasıl gidilir ayrı konu.

Alkole gelince; dediğiniz gibi kimse içmeme konusunda zorlanamaz. Ve hiç kimseye de taşkınlık çıkaracak gözü ile bakılamaz. Ancak, siz bu kadar uzun tecrübenizde her hangi bir olayla karşılaşmamanıza rağmen, biz kısacık tecrübemizle bazı şeyler yaşamış olabiliriz. Eğer gelirseniz, ki çok memnun oluruz, bu konuyu daha açık konuşuruz.

Dediğimiz gibi, alkol konusunda zorlama yapamayız. Ama bu konuda hassasiyetinizi bekliyoruz.
    antilop_skul ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X

Canım kardeşim forumlarda kimseyi yanlış anlamam, çünkü yüz yüze tanımadan tanışmadan insanlar hakkında karar vermem. Kibar dilin için ayrıca teşekkür ederim, fakat yengeyi gece yarısı tek başına kampta tuvalate göndermek hiç centilmence değil haberin olsun Hatta wc için tesis olsa bile.

Alkol konusuna gelince, butik bir gezi ya da kamp olsa, herkes birbirini tanısa yabancı olmasa eyvallah. Kim kimdir ne kadar içer içince ne yapar bilinir. Fakat yüzbinlerce kişinin okuduğu bir forumda hiç kimseyi tanımadan gece yatmalı bir organizasyona çağırmak beraberinde bir çok sıkıntıya da davetiye çıkartır, bu yüzden temkinli olmak zorundayız.

Kimin ne kadar alkolden etkilendiğini ya da ne içeceğini kontrol edemeyeceğimize göre bir gecelik yasak getirmek daha uygun olur.

Yoksa trafikte alkol alıp da "şu kadarcık içtim ya n'olmuş" diyenden ya da "hacı ben alkol alınca daha güzel kullanıyom" mantığında yürütürüz işleri.

Erkek erkeğe toplanılan ve sadece motor muhabbetinin döndüğü bir kamp düzenleriz inşaallah, orada istediğiniz kadar içersiniz
    Esseruz, coffe, antilop_skul ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim forumlarda kimseyi yanlış anlamam, çünkü yüz yüze tanımadan tanışmadan insanlar hakkında karar vermem. Kibar dilin için ayrıca teşekkür ederim, fakat yengeyi gece yarısı tek başına kampta tuvalate göndermek hiç centilmence değil haberin olsun Hatta wc için tesis olsa bile.

Alkol konusuna gelince, butik bir gezi ya da kamp olsa, herkes birbirini tanısa yabancı olmasa eyvallah. Kim kimdir ne kadar içer içince ne yapar bilinir. Fakat yüzbinlerce kişinin okuduğu bir forumda hiç kimseyi tanımadan gece yatmalı bir organizasyona çağırmak beraberinde bir çok sıkıntıya da davetiye çıkartır, bu yüzden temkinli olmak zorundayız.

Kimin ne kadar alkolden etkilendiğini ya da ne içeceğini kontrol edemeyeceğimize göre bir gecelik yasak getirmek daha uygun olur.

Yoksa trafikte alkol alıp da "şu kadarcık içtim ya n'olmuş" diyenden ya da "hacı ben alkol alınca daha güzel kullanıyom" mantığında yürütürüz işleri.

Erkek erkeğe toplanılan ve sadece motor muhabbetinin döndüğü bir kamp düzenleriz inşaallah, orada istediğiniz kadar içersiniz
    Geldik AKOL olayına
    İçene karışmam tabiiki :(benden uzakta ise)
    Kurallara uyulur tartışılabilir ama zorunluluk olmadığı için kural koyucu ne dediyse o
    Başka seçenekler mutlak vardır. Ama başka gezide
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    alkol icmeye gerek yok bence.,
    sonucta bende iciciyim nasıl ictigimi biliyorum taşkınlık cıkarmam . sen cıkarmazsın . öteki cıkartmaz

fakat dangalagın birisi gelir 1 ira icer sapıtır tadımız kacar .

o yüzden esli katılımda yapılmasına karsı oldugum bi konu .

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Planlanan kamp yerine abartmadan söylüyorum işim dolayısıyla 500 defadan fazla gitmişimdir sanırım.
    WC var ama şu an sezon açılmadığından oradaki ufak barakadan bozma yerlerde çay gözleme satan aileler henüz çalışmadıkları için WC'yi temizleyen kimse de yok dolayısıyla.
    WC kullanılabilir durumda eğer hijyen takıntınız pek yoksa.
    En yakın bakkal büfe yaklaşık 15 dakika kadar uzaklıkta.
    Geceleri soğuk olur, şehir merkezindeki gece sıcaklığı ile arasında en az 5 derece fark olabilir. Yazın merkez gündüzleri 35 derece iken orası 22 derece civarı olabiliyor. Geceyi siz hesaplayın.
    Alkol konusuna gelirsek, bende alkolik değilim, içmeden durabiliyorum ama, o soğukta, kamp ateşinin başında iki bira içmeden de durulmaz be kardeşim diyerek bombayı ortaya bırakıp kaçıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdem abi pazar günümü yoksa cumartesimi gidcen
    Kerem bilmiyorum henüz belli değil, haber veririm sana
    coffe bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi bakalım yeni arkadaşlar tanışma fırsatımız bu

birbirini yeni tanıyacak henüz tanışılmamış bir ortama alkol ile başlamak hoş değil bir dahaki etkinlik alkolü olur aile gitmez daha mantıklı olur

tuvalet olduğuna göre problem yok (kirliyse temizlerimde sıkıntı değil) bineriz aracımıza 5 dk yol gideriz gerekirse çözüm bulunur
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Planlanan kamp yerine abartmadan söylüyorum işim dolayısıyla 500 defadan fazla gitmişimdir sanırım.
    WC var ama şu an sezon açılmadığından oradaki ufak barakadan bozma yerlerde çay gözleme satan aileler henüz çalışmadıkları için WC'yi temizleyen kimse de yok dolayısıyla.
    WC kullanılabilir durumda eğer hijyen takıntınız pek yoksa.
    En yakın bakkal büfe yaklaşık 15 dakika kadar uzaklıkta.
    Geceleri soğuk olur, şehir merkezindeki gece sıcaklığı ile arasında en az 5 derece fark olabilir. Yazın merkez gündüzleri 35 derece iken orası 22 derece civarı olabiliyor. Geceyi siz hesaplayın.
    Alkol konusuna gelirsek, bende alkolik değilim, içmeden durabiliyorum ama, o soğukta, kamp ateşinin başında iki bira içmeden de durulmaz be kardeşim diyerek bombayı ortaya bırakıp kaçıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Kerem bilmiyorum henüz belli değil, haber veririm sana
    erdem abi teşvikiye belediyesine haber vermişlermi böyle bir organize yapcaz diye çünkü abi çok denk geldik gidiyoruz oraya bir otobüs öğrenci oluyo

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi teşvikiye belediyesine haber vermişlermi böyle bir organize yapcaz diye çünkü abi çok denk geldik gidiyoruz oraya bir otobüs öğrenci oluyo
    belediyeyi bilmem de gittiğimiz gün jandarmaya haber vermemiz lazım sanırım şurada kamp yapıyoruz diye.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belediyeyi bilmem de gittiğimiz gün jandarmaya haber vermemiz lazım sanırım şurada kamp yapıyoruz diye.
    Sen o dediğini getirecenmi ona göre leblebi alalım hani ucunda boru olan leblebi makinasi

zgarkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTIM. ŞUAN YOK.
    Herkese merhabalar, bende gelmeyi düşünüyorum ama eşim ve kızım gelmiyor. Eğer gelirsem avrupa yakasından arabanla geleceğim, çoçuklardan bazıları benimle gelebilir. Durumumu netleştirince yine yazarım. Sevgiler
    F54 bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük bir ihtimal geliyorum cuma sabahı ismimi yazdırırım bende arabayla geleceğimden arka koltukta 1 kişilik yer olucak iğtiyac duyana yardımcı olurum

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen o dediğini getirecenmi ona göre leblebi alalım hani ucunda boru olan leblebi makinasi
    Abi getireceğim ama sadece güvenlik ve önlem amaçlı. Dağ başıdır, hırsızı arsızı ayısı domuzu vardır diye

Kesinlikle kullanma niyetim yok, fakat jandarmaya kamp alanımızı bildirirken kamptan daha yukarıları çıkarak güvenli bir bölgede atış talimi yapıp yapamayacağımızı sorarız. Sıkıntı olmaz dikkatli olun derlerse, hem kendi kampımızdan hem de başka kimsenin bizi duymayacağı bir yere çıkıp biraz barut koklayabiliriz.

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Merhaba mt ailesi

Ben ve kardeşim de bu etkinlikte olacağız inşaAllah. İlk defa bir tur etkinliğine katılacağım için getirmemiz gereken herhangi birşey varmı günübirlik gidip gelmeyi düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

kazasız şürüşler
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    müsaadenizle bir kaç şey sormak istiyorum.

herkes eşli ve çocuklu geliyorum deyince yaş ortalamasını merak ettim benim yaşım 30 ve bekarım. gelmek isterim ama bu kadar eşli ve çocuklu ailenin ortasında sırıtır mıyım bilemedim

yemek işi nasıl olacak? bende küçük bir ocak, ocak üstü küçük cezve var. sucuk yaparım genelde çayın yanında.
    herkes kendi yemeğini kendi imkanları ile mi yapıyor? araba ile gelen arkadaşlar ufak bi mangal getirire daha sinerji olur diye düşünüyorum.

herkesten ayrı küçük demliğimde çay demlemek yerine herkesle büyük bir çaydanlıktan çay içmek daha bir keyifli olur sanki

not: alkol kullanmıyorum bu arada

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müsaadenizle bir kaç şey sormak istiyorum.

herkes eşli ve çocuklu geliyorum deyince yaş ortalamasını merak ettim benim yaşım 30 ve bekarım. gelmek isterim ama bu kadar eşli ve çocuklu ailenin ortasında sırıtır mıyım bilemedim

yemek işi nasıl olacak? bende küçük bir ocak, ocak üstü küçük cezve var. sucuk yaparım genelde çayın yanında.
    herkes kendi yemeğini kendi imkanları ile mi yapıyor? araba ile gelen arkadaşlar ufak bi mangal getirire daha sinerji olur diye düşünüyorum.

herkesten ayrı küçük demliğimde çay demlemek yerine herkesle büyük bir çaydanlıktan çay içmek daha bir keyifli olur sanki

not: alkol kullanmıyorum bu arada
    Yaş ortalaması ancak 30 olur merak etme

Çok fazla eşli çocuklu olur mu bilmem, fakat hanımlar ve çocuklar azınlıkta olur. Sırıtmazsın, buyur gel tabi ki.

Büyük bir ateş yapıp etrafında mangaldır şişdir teldir bir şeyler yapılır illa ki.

Koca mangalları taşımaya gerek yok, bana biraz ateş, bir kaç taş ve bir ızgara teli yeter

Çay işi Turan abide, günü birlik abant gezisine üşenmedi semaver getirdi. Buraya da getirir inşaallah.

Benim de küçük kamp ocağım var, sabah çok üşürsek küçük bir tencerede çorba yapabiliriz bir kaç kişilik. Sonrasında ocağı emanet verebilirim başkasına da.

Yemek işini iyi dedin, butik bir gezi ve kaç kişinin kesin geleceği belli olsa ortak alışveriş yapılabilir. Sonra hesap bölüştürülür, fakat burada kişi sayısı son anda artabileceği için neye karar veririz beraber bilmiyorum.

Yine de en iyisi son buluşma noktasında ortak bir karar verilebilir.

Kimse aç kalmaz ama eminim ki

Yanlız son buluşma yerini Migros değil de BİM mi yapsak
    PcK0PaT ve zgarkin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler