Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haydi herkes derse / Metin KALKAVAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bir hafta sonra sezon başlangıcı kabul edilen Motoshow 07 Motosiklet Fuarı, 29 Mart-1 Nisan tarihleri arasında başlıyor. Garajlardaki tüm motorlar veya yeni alınacak motorlar sokağa çıkacak. Benden size bir öneri, eğer motora yeni başlayacaksanız veya biraz daha iyi kullanmak istiyorsanız, eğitim merkezlerinden birine muhakkak kayıt olun. Çünkü alacağınız güvenli sürüş eğitimleri, sizi gelecekte oluşacak olası bir sıkıntıdan kesinlikle kurtaracaktır. Bu hafta sizleri iki eğitim merkezinden haberdar etmek istiyorum.

Honda Motosiklet Eğitim Merkezi: Honda Motosiklet Eğitim Merkezi, motosikletle henüz tanışmamış kişilerden yıllardır motosiklet kullananlara kadar çok geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Dört farklı eğitim programına sahip, ileri sürüş tekniği eğitimi veriyor. Eğitimlerde şu başlıklar öne çıkıyor: Statik sürüş teknikleri (periyodik mekanik kontroller, oturuş pozisyonu, binmek-inmek, sehpalara almak, park etmek, düşen motosikleti kaldırmak), slalom, dönüşler, noktadan itibaren frenleme, noktaya frenleme, ani frenleme, virajda frenleme, düşük süratlerde denge, viraj teknikleri, kaçınma manevrası, virajda kaçınma manevrası, eğimde kalkış, eğimde dönüş, engebeli zeminde sürüş, eğimde engebeli zeminde sürüş, düşük süratlerde çeşitli bozuk zeminlerde sürüş ve yolcu ile sürüş teknikleri. Honda Eğitim Merkezi ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kayıt formlarını doldurabilmek için www.honda.com.tr adresine bakabilirsiniz.

BMW Rider Academi: BMW Rider Academy, Borusan Oto İstinye tesisleri içinde bulunan pistleri, ileri seviyeler için farklı yerlerdeki kullanım alanları ve Şile enduro pistlerinde, tüm katılımcılara ders veriyor. BMW Rider Academy, her marka motosiklet kullanıcılarına açık olan programlarında, motosikleti olmayanlara ya da kendi motosikletini sürüş programlarında kullanmak istemeyenlere, talep halinde motosiklet tahsis edebiliyor. 'Başlangıç, Başlangıç + A2, Hatırlatma, İleri, Güvenli Sürüş, Enduro' başlıkları altında toplanan programlar, BMW Motorrad standartlarında motosikletseverlerin hizmetine sunuluyor. Daha fazla bilgi için www.bmwrideracademy.co m adresini ziyaret edebilirsiniz. Haftaya motosiklet fuarında görüşmek üzere, size küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Bugün ikinci sezonuna başladığımız MOTOKEYF televizyon programımız TV8'de saat 10:00-10:30 arasında yayınlanacak. Tekrarı ise her çarşamba gece 23:30-24:00'te olacak. Bu haftaki programda, Sıla dizisinin yetenekli oyuncusu Tayanç Ayaydın ile motosiklet sohbeti ve Hyosung'un GV 650 modelinin testlerini izlemeyi unutmayın. Haftaya fuarda görüşmek üzere, kaskınız başınızda, yolunuz ve farınız açık olsun.

Metin KALKAVAN
    mkalkavan@sabah.com.tr
    Motokeyf - Metin Kalkavan'ın Yazıları Sabah Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    honda eğitim merkezine yazıldım allah nasip ederse 02/05/07 tarihinde eğitim almaya gidicem ne kadar vitessiz motosiklet kullandıysamda tecrübe edinmek lazım MT nin düzenlediği gelişim sürücü kursundaki ücretsiz seminer baya bir fayda sağladı nediyelim ögrenmenin yaşı yok paylaşımınız için saolun
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Honda'yı anlamakta zorluk çekiyorum. İnsanlardan bu kadar talep var, aylarca sonraya gün veriyorlar ama kapasite artırımı ve eğitim aralığının sıklaştırılması gibi birşey düşünmüyorlar. Hafta içi bile dolu. İlginç, yöneticilileri uyuyor galiba

Not: Aklıma bu işten para kazanmadıkları ve dolayısıyla maliyeti belirli bir noktada tutmak için bu dediklerimi yapmıyor olabileckleri geliyor. Bunun için de biri sosyal sorumluluk çerçevesinde sürdürülen bir program -ki mevcut olanı buna uygun sanırım- diğeri daha yüksek ücretle yani para da kazanabilecekleri ayrı bir program düzenlemelerini önerebilirim.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Bu adamın yazıları da hep eksik... Bi iş yapıyosun en azından biraz uğraş değil mi.... sadece honda ve bmw mi motosiklet sürüş eğitimi veriyor bu ülkede? yamaha-süleyman memnun'a ne oldu? sonra daha yeni açılan Suzuki-speedcorner var? peki ya gelişim sürücü kursu ve villalevent gibi sürücü kursalarının verdiği eğitimlere ne demeli... Türk medyası kimlerin elinde ve ne halde görün...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Metin abi yine masabaşında oturup yazısını yazmış...brevö kendilerine...Ali tut topu at yazısı...ne kadarda zorlama ne kadarda TRT 3 haber sitili bir yazı...

.................

Bugün ikinci sezonuna başladığımız MOTOKEYF televizyon programımız TV8'de saat 10:00-10:30 arasında yayınlanacak. Tekrarı ise her çarşamba gece 23:30-24:00'te olacak. Bu haftaki programda, Sıla dizisinin yetenekli oyuncusu Tayanç Ayaydın ile motosiklet sohbeti ve Hyosung'un GV 650 modelinin testlerini izlemeyi unutmayın. Haftaya fuarda görüşmek üzere, kaskınız başınızda, yolunuz ve farınız açık olsun.

............................

ledo abi kaçırmasın bu bölümü...

Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamın yazıları da hep eksik... Bi iş yapıyosun en azından biraz uğraş değil mi.... sadece honda ve bmw mi motosiklet sürüş eğitimi veriyor bu ülkede? yamaha-süleyman memnun'a ne oldu? sonra daha yeni açılan Suzuki-speedcorner var? peki ya gelişim sürücü kursu ve villalevent gibi sürücü kursalarının verdiği eğitimlere ne demeli... Türk medyası kimlerin elinde ve ne halde görün...
    hocam Metin Bey denizcilik camiasından biri...yani motosikletle yaşamayan...sadece pazar günleri fantaaazi olarak Harley Davıdsonuyla Ortaköyde turlayan biri...sen ve benim sıkıntılarımız beklentilerimizi anlayacak birikimi ve altyapısı yok...yazılarından anlayabilirsin...abimiz zengin ve elit bir kesimden...hatır için yazıyor bişeyler...Sabah gazetesinin Denizcilik sektörüyle bağlantılı çok yazarı ve lobisi var...

örnek verecek olursak Sabah patronu Cinere ait firmalar...

http://www.parkgroup.com.tr/tr/parkden.htm

http://www.parkgroup.com.tr/tr/pmarina.htm

vs...e bu abimizde aynı sektörden...kendiside galiba Deniz Ticaret Odası Başkanı...

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=2685

yani anlayacağın aynı sektörün insanları...hatır için ricayla bişeyler çiziktiriyor işte...yoksa bizden biri değil...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    mete_han, olayı gayet güzel açıklamışsın yalnız bir şey daha eklemek istiyorum.. Metin Bey ayrıca Motokey programının yapımcısı 1Medya'nın ortaklarından.. Biz de kekiz ya bu adamları dinleyip yazdıklarını okuyup motor alıcaz, kursa gidicez... herkes kendi cebini doldurmanın peşinde seni beni düşünen yok...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han, olayı gayet güzel açıklamışsın yalnız bir şey daha eklemek istiyorum.. Metin Bey ayrıca Motokey programının yapımcısı 1Medya'nın ortaklarından.. Biz de kekiz ya bu adamları dinleyip yazdıklarını okuyup motor alıcaz, kursa gidicez... herkes kendi cebini doldurmanın peşinde seni beni düşünen yok...
    Abi bence bu soyadının böyle cinliklere küçük oyunlara ihtiyacı yoktur...dediğim gibi bunuda hatır için yapıyordur...O bir Kalkavan...servet ve ödediği vergileri tahmin edemezsin...amatör yazılar...kendi çapında motor camiasında...ağır abilerin hatır gönül işlerini bilirsin...Şimdi bu kurslarda ders görüp hocalara saygı babında çiziktirmiştir bence...abi Arkas grubundan sonra Türk Denizliğinde marka olmuşlar artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler