Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DÜNYANIN iLK 'FULL 3D’ GEZiSİ/Menderes Özel

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Karikatürist Faruken Bayraktare ve Milliyet gazetesi yazarı Menderes Özel ilginç bir çalışmayla karşımızdalar! Yaptıkları geziyi 3D kayıt altına alan ikilinin gezi yazısını Menderes Özel yazdı:

Karikatürist Faruken Bayraktare ile İstanbulun kuzeyine yaptığımız motosiklet gezisini üç farklı üç boyutlu kamerayla 3D görüntüledik

Bu kendi çapında dev prodüksiyonda karikatürist ve endurocu gibi Faruken Bayraktare ortağımdı. Yapımı eşsiz ve Full 3D kılan, yanımızda üç boyutlu çekim özelliği olan üç zımbırtı bulunmasıydı. Bir panoramik 3D çekebilen, daha önce CADDEde testini okuduğunuz Sony NEX 3, fotoğraf ve filmlerini bildiğiniz karton gözlüklerle izleyebileceğiniz bir Fujifilm 3D ve aşağıdaki satırlara vesile olan dünyanın ilk 3D tüketici kamerası Panasonic SDT750.

SDT 750yi yaklaşık bir aydır deniyorum. CADDEnin doğum gününü de 3 boyutlu belgelediğim bu sürede 3D uğruna sayısız uçan tekme, kalem, top ve çakmak yedim. Kendinizi Avatar mı sandınız dedim; dinletemedim.
    Bayramın ilk günü, sabahın daha körü. Fujifilm 3D sahibi Farukenle Ortaköyde buluşur buluşmaz 3Dlerimizi tokuşturduk. Motorlarımıza atlayıp Rumeli Fenerine doğru her fırsatta 3D yaptık:
    -Mendo şimdi motorla yokuştan aşağı salacağım kendimi. Kamera yerde olsun.
    -Ezmezsin değil mi
    -Yanında dur ki yerini bileyim.
    -Sakın üzerinden geçme.
    -Abi test cihazları kırılırsa sana ödetirler mi
    -Ezme!

Radyo/TV mezunu Faruken, Rumeli Fenerinde mendirekte paçavradan bir şaryo uydurdu. Uyduruk şaryoya bağlı SDT750 kayaların arasında salınırken, önüne geldiği Farukenden bir tekme de yedi.

Teknelerin, balıkçı ağlarının arasında, Fenerdeki kale kalıntısında çekim yaptık. Kahpe Bizans işi otantik dekorda mekanik atlarımızla Malkoçoğlu, Kara Murat romantizmi yaşadık. Endurocu gibi Faruken kalede tepeciklerin üzerinden SDT750ye doğru şaha kalktı.

Boğaza giren gemileri Kavakta 3D karşıladık; Fenerde yalnızca çay içececeğimiz için bizi manzaralı masa yerine arkalarda bir yerlere öteleyen Mendirek isimli lokanta ve garsonlarını, Garipçedeki balık lokantasında masamıza serilen dev levreği üç boyutlu belgeledik.

Dönüş yolunda, 3D ile dolu zımbırtılarımızın haklı gururunu yaşıyorduk. Ham görüntüleri 3D TVde izlerkense, sağlam bir montaj ihtiyacı gerçeği tokat gibi suratımıza çarptı.

Yazının tamamı ve fotoğraflar için Milliyet / Mendo tekno – Mendere Özel yazısını okuyabilirsiniz.

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

3D kamerayı daha önce incelemiştim bir de 3d tv lazım buna.
    Bu markanın plazmaları mükemmel,enerji sarfiyatı min.' indi stand by'da 30-40w değil 0,2w tüketiyor.0,000002 tepkime hızı,parlaklık 1500cd,ama 3d yok işte.

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    3D sadece 2 fotoğraf mı var daha fazlasını bekliyoruz yüklerseniz sevinirim ayrıca video da olabilir .konuyla ilgiliyim ,,saygılar

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3D kamerayı daha önce incelemiştim bir de 3d tv lazım buna.
    Bu markanın plazmaları mükemmel,enerji sarfiyatı min.' indi stand by'da 30-40w değil 0,2w tüketiyor.0,000002 tepkime hızı,parlaklık 1500cd,ama 3d yok işte.
    Eğer bahsi geçen marka Panasonic ise plazmasından bende oldukça memnunum

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3D sadece 2 fotoğraf mı var daha fazlasını bekliyoruz yüklerseniz sevinirim ayrıca video da olabilir .konuyla ilgiliyim ,,saygılar
    http://www.facebook.com/album.php?fb...008&aid=247507 bu albümde 16 fotoğraf var, videoyu da edinip ekleyelim siteye

roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba,
    malesef video ancak 3d özelliği olan TV'lerde "active shutter" gözlüklerle izlenebiliyor. ancak fujifilm 3d ile çekilen fotoları, şu karton gözlüklerle üç boyutlu görebilirsiniz. gezinin facebooktaki albümünün linki
    http://www.facebook.com/album.php?fb...008&aid=247507
    şeklinde...
    bu arada panasonic konusundaki görüşlere katılıyorum, ben de bir adet 3D plazma edindim ve gayet memnunum...

edit üzerine edit:

gürkan şapşallığım için kusura bakma, linki sen vermişsin zaten

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Bu içeriğe şu anda erişilemiyor.yazısı çıkıyor malesef
    yinede teşekürler.içerik yok

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    tessüfler(bi kucak dolusu)

roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tessüfler(bi kucak dolusu)
    sanırım sorun "privacy" ayarlarıyla ilgiliydi... durumu düzelttim. bir daha denersem fotoları görebilirsiniz... tabii gözlük şartıyla

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı roadbuster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sorun "privacy" ayarlarıyla ilgiliydi... durumu düzelttim. bir daha denersem fotoları görebilirsiniz... tabii gözlük şartıyla
    hocam gözlükler hazırda lakin bakacak nesne yok
    bari birkaç 3D ben koyayım (kendi çekimim amatör deneme tek makina)
    [IMG] [/IMG]

face deki bazı resimlerim
    http://www.facebook.com/home.php#!/p...?id=1403864422[IMG]<a

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)