Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

En karizmatik motorcu: Seda / Menderes Özel

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

Marmaris Motosiklet Kulübü’nün her yıl Aktur, Datça’da düzenlediği MARMOK festivalinin üçüncüsü 22-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört yanından gelen 1000’e yakın motosikletçi bir hafta boyunca yarışmalar, partiler ve motosiklet turları da içeren tatilin tadını çıkardı, motosikletçi dayanışmasının ruhunu özümsedi.

Kene korkusu ve bir haftalık süresi yüzünden bu yıl biraz sönük geçen festivalden bir unsura odaklanacağım, 23 yaşındaki kadın motorcu Seda Günçe’ye... Ankaralı Seda, motosikletiyle geldiği MARMOK festivalinde “Best of Woman Riders” (En iyi kadın motosikletçi) seçildi.

Motosiklete çocukluğundan beri tutkun olan Seda, ilk motoru olan Honda CBR 600 F’ini geçen yıl satın almış. İlk motor tercihinden de anlaşılacağı gibi bir SuperSport tutkunu olan Seda şunları söylüyor: “Motorumun oturuşunu, sesini, performansını, ivmelenişini, viraja yatışını, rengini, sonradan yaptırdığım mavi çıkartmalarını, vitese taktığımda gelen ‘tık’ sesini, kısacası her şeyini çok seviyorum. Çok şükür kazasız belasız, düşmeden, yana yatmadan bir yılı tamamladık oğlumla ve 12 bin kilometreyi devirdik. Motorumu ilk aldığım zaman gitmeyi çok istediğim fakat acemi olduğum için gitmemem gerektiğini bildiğim MARMOK festivaline ise bu sene tek başıma Ankara’dan yola çıkarak ve bir gece Denizli’de konaklayarak ulaştım. İnsanlar bunu duyduklarında gözlerini açarak beni tebrik ediyorlar. Oysa çok daha uzak yerlerden gelmiş yüzlerce motorcu var orada. Onlara da şaşıralım o zaman hep beraber. Ben motorcuyum. Yol yapmalıyım zaten. Normali bu.”

Seda’nın motosiklete başlamak isteyenlere tavsiyesi ise şu: “Beni örnek almayın, büyük motorla başlamayın.”

Yedi haftada Amsterdam’dan Pekin’e

Geçen cumartesi Sirkeci-Harem arabalı vapurunda rastladığım iki motosikletçiyle benzin almak için durduğum yakıt istasyonunda toslaştık.
    Wouter ve Michiel van Waning kardeşler Pekin Olimpiyatları şerefine düzenlenen ve yoksul çocukların spor yapma hakkına dikkat çeken “Right to Play” isimli bir organizasyon kapsamında Amsterdam’dan Pekin’e doğru Going Dutch isimli konvoyla yol alıyorlarmış. Yolculukları yedi hafta sürecekmiş.
    Ayaküstü eğlenceli bir sohbet ettik. Dikkatimi çeken Wouter’in (sağda) zorlu yolculukta 36 yaşında olan bir Moto Guzzi V7 kullanmasıydı. Bu motosikletin, şimdiye kadar yapılmış en iyi touring makinelerden biri olduğunu söyleyenler var. Tipine hayran kaldım. Onları haber yapacağımı söyledikten sonra bol şans dileyip yoluma devam ettim.

Menderes ÖZEL
    mozel@milliyet.com.tr
    Motosiklet Günlüğü - Menderes Özel'in Yazıları Milliyet Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Seda'nın geçen sene yaptığı Afrodisias gezisini hatırlıyorum. Güzel anlatımlar ve fotğtraflar gözümün önüne geldi birden. Bir de özdeyiş: " Allah akıl fikir versin kızım..!"

Onu tekrar cesareti, becerisi ve "karizması" için kutluyorum. Umarım hep yanımızda olur.
    Üç boyoz bir kola

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Karizma kelimesini gerçek anlamı dışında bayanlara yakıştırmasamda gerçekten Sedaya uyuyo .

Cesaretinden ötürü de kutluyorum seni Seda yolun açık olsun...

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Cesaretinden dolayı kutluyorum,fakat seda'nın cbr 600 F ile başlamasının gazetede yazılması ,bizim aylardık yazdıklarımıza çelişki yaratmıyomu,gençlere kötü örnek olmazmı,benimle aynı fikirde olan varmı,yani gençlerimiz ( ya bayan haliyle 600 le başlamış ben 1000 ile başlarım ) demezmi gaza gelmeye müsait gençliğimiz işin özü herkesin okuduğu biş gazetede bunu yazmak kötü örnek teşkil etmezmi yoksa benmi çok ince düşünüyorum ...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte yengemiz,

Helal olsun şampiyon köfteleride götürdü

Gittiim Hemen Milliyet Gazetesi aldım ve Cumartesi ekinde Yengemiz(Seda), Güzel kardeşimizin boydan pozları

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cesaretinden dolayı kutluyorum,fakat seda'nın cbr 600 F ile başlamasının gazetede yazılması ,bizim aylardık yazdıklarımıza çelişki yaratmıyomu,gençlere kötü örnek olmazmı,benimle aynı fikirde olan varmı,yani gençlerimiz ( ya bayan haliyle 600 le başlamış ben 1000 ile başlarım ) demezmi gaza gelmeye müsait gençliğimiz işin özü herkesin okuduğu biş gazetede bunu yazmak kötü örnek teşkil etmezmi yoksa benmi çok ince düşünüyorum ...
    zaten gazetede de "beni örnek almayın, büyük motorla başlamayın diyor"
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazının gazetede kırpılmasından kaynaklanıyor birazda, 2003 'den beri a2 ehliyeti var ve motosiklet kullanıyor, 600F kendine ait ilk motoru yalnızca..

Röportajın uzun ve eksiksiz halini ilerleyen günlerde düzenleyip işleme koyacağım

Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazının gazetede kırpılmasından kaynaklanıyor birazda, 2003 'den beri a2 ehliyeti var ve motosiklet kullanıyor, 600F kendine ait ilk motoru yalnızca..

Röportajın uzun ve eksiksiz halini ilerleyen günlerde düzenleyip işleme koyacağım
    enişte sinirlenme

gazeteyi koydum ben orda söylüyor

Motosikleti
    R1_8
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başka bi sitede tepki göstermişler,tepkiyide haklı buldum ama bu deteyı bilmediğim için savunamadımm,neyse ben bi koşu savunup detayları yazayıp geleyim,yine medyanın azizliğine uğradık

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    eyvahlar olsun şimdi ne alsam topiclerinde erkekler ne gaza gelicek büyük sözü dinlenmiycek zaten pekte takan yok parası olan drek seda ablam gibi 600 den başlıyo gerisi hikaye (istisnalar kaideyi bozmaz)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Vay beaa bizden birileri gazeteye çıkmış. Hemen bir millyet alıyım bakalım neler yazmışlar

BU arada gürkan sen hangi gazeteye çıktın bakıyım.

Motosikleti
    R6
    Rigel, PIERzig çok teşekkür ederim. Çok sağolsun.

Erhancan VaScOcAn, üşenmemiş gazeteyi taramışın. Saol valla, köftelerde bir güzeldi bir güzeldiii

efendy_iso, satoyama ben daha önce büyük motor ve SS kullandım. Gözüm kapalı gidip 600 F'le başlamadım. Ayrıca her koyun kendi bacağından asılır ve gazetede televizyonda çıkan örnekler genelde extrem örneklerdir. Bunu görüp özenip alacak insanlar zaten sizin uyarılarınıza hiç bir şekilde kulak asmayacak insanlardır. Uyarılara önem veren insan ise “Beni örnek almayın, büyük motorla başlamayın.” uyarısını da dikkate alır zaten...
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sizi tebrik etmek lazım çok cesaretinize sağlık diyelim

Motosikleti
    R1_8
    Seda: Olay açıklandı herhangi bi problem yok

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    seda tebrik ederim ünlü oldun artık tanımazsın bizi

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhalefet team şimdi başlar klavyeden sıkmaya..

Bu arada seda teprikler..

seda ablacım tebrik ederim
    :bestmt:

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Seda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rigel, PIERzig çok teşekkür ederim. Çok sağolsun.

Erhancan VaScOcAn, üşenmemiş gazeteyi taramışın. Saol valla, köftelerde bir güzeldi bir güzeldiii

efendy_iso, satoyama ben daha önce büyük motor ve SS kullandım. Gözüm kapalı gidip 600 F'le başlamadım. Ayrıca her koyun kendi bacağından asılır ve gazetede televizyonda çıkan örnekler genelde extrem örneklerdir. Bunu görüp özenip alacak insanlar zaten sizin uyarılarınıza hiç bir şekilde kulak asmayacak insanlardır. Uyarılara önem veren insan ise “Beni örnek almayın, büyük motorla başlamayın.” uyarısını da dikkate alır zaten...
    saygı duyarım size bi sözüm yok ilk gördüğümde maaşallah dedim her bayan gördüğümde aynı şeyi söylerim korkarım onlar adına ama istisnalar kaideyi bozmaz yazmıştım sonunda ankadarada olman senin için çok iyi bu arada
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    R6
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler.
    Eray onlardan her yerde var. Görmicez artık.

Yanlız SilentScream seni çıkaramadım. Kimdiniz?
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    tebrik ederim başarılarının devamını dilerim (birileride kızsada)artık once dizi sonra filim sonra 45 lik
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

ayy seda bu arada yaprak dökümünü indirdim ben çok acıklıydı kızz =))))))) nejla zehirlenmiş banyoda devamını sonra anlatırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)