Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Canavar ve alkolik motor Londra’daydı / Menderes ÖZEL

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

Motorcycle Show'da sergilenen Rapom V8 Monster Bike'ın kalbindeki alkolle çalışan kamyon motoru tam 1000 beygir güç üretiyor.
    Bu hafta, fuarın Ducati 1098, KTM 690, Delirio gibi gözdelerini değerlendiriyoruz

Avrupa'nın önemli motosiklet fuarlarından Motorcycle Show 2007 geçtiğimiz hafta sonu Londra'yı salladı.
    29 Mart'ta İstanbul, Dünya Ticaret Merkezi'nde kapılarını açacak MotoShow'u beklerken, Londra'nın gözdeleriyle biraz oyalanalım. Motorcycle Show'da en çok ilgiyi gören 10 motosiklet şunlar:

1 Ducati 1098:
    Ducati'nin başyapıtı 916'nın yerini alacak motosiklet sonunda tamamlandı. İki tekerlek dünyasının Ferrari'si diye anılan İtalyan aygırı 1098, pazardaki en hızlı iki silindirli motor.

2 KTM 690 Supermoto:
    Komik göründüğünü söyleyenler olabilir; kanmayın. KTM 690, kendisini ve yaptığı işi oldukça ciddiye alan bir motosiklet. Motosikletler boksör olsaydı, KTM 690 Muhammed Ali'nin balyoz yumruğu olurdu.

3 Kawasaki Z750:
    Ciddi cadde sürüşüyle, bıçak sırtındaki agresif stil Z750 bünyesinde bir araya geldi. Yüksek performanslı yeni çağın cadde savaşçısı mükemmel bir motor dengesine sahip.

4 Triumph Tiger 1050:
    "Kaplan"ın pençeleri iyice bileylenmiş. İngiliz yapımı Triumph'un bir önceki modeli, uzun süredir macera ve enduro tutkunlarının gözdesiydi. Tamamen yenilenen model, özellikleriyle yine pazarın çok yönlü makinelerinden biri.

5 Rapom V8 Monster Bike:
    Bir motosiklet bundan daha aşırı olamazdı. İngiltere'nin en güçlü motosikletinin 8,193 cc'lik V8 motoru tam 1000 beygir güç üretiyor. Yetmedi mi? O zaman söyleyelim; caddeye çıkması tamamen yasal olan bu canavar benzin yerine saf alkol içiyor.

6 Harley XR1200:
    Henüz satılmayan XR1200, Amerikan firmasının ilk kez geçtiğimiz yıl görücüye çıkardığı prototipten başkası değil. Kalbinde tipik bir Harley motoru barındıran XR, "Easy Rider"lar yerine "speedy rider"ları cezbedecek bir tasarıma sahip.

7 Bimoto DB6 Delirio:
    Delirio, fütürist bir bilimkurgu filminin ulaşım aracını andırsa da yüzde 100 oranla bugünün motosikleti. İtalyan şirket ürettiği motosikletlerde başka firmaların motorlarını kullanıyor. Sınırlı sayıda üretilecek Delirio'da, Ducati V-twin bir motor bulunuyor.

8 BMW HP2 Megamoto:
    Tasarımcıları "istediğini yapabilirsin" diye bırakırsanız ortaya, bol steroid yüklemesi yapılmış bir motosiklet çıkar. BMW'nin alamet-i farikası 1,170 cc "Boxer" motora sahip Megamoto sınırlı sayıda üretilecek.

9 Suzuki GSX-R1000 K7:
    GSX-R1000, 2001'de çıktığında, 1000 cc'lik supersport makinelerin liderliğine soyunmuştu. İki tekerlekli füzenin dördüncü versiyonu, formunun sürebileceğine ilişkin bir işaret taşımıyor.

10 Valentino Rossi'nin Yamaha M1'i:
    Yedi kez MotoGP şampiyonu olan "havalı İtalyan", geçtiğimiz sezon bu Yamaha ile unvanını kaybetmişti. Olsun; Rossi hâlâ kalbimizin şampiyonu.

Frankenstein'ın motosikleti
    İngiliz mühendis (44) Nick Argyle'ın Cotswolds'taki küçük garajında yarattığı Rapom V8, İngiltere'nin en güçlü motosikleti diye anılıyor. Saf alkolle çalışan canavarın kalbinde 8,2 litre hacminde, 1000 beygir güç üreten bir "monster truck" motoru bulunuyor. "Yarattığı" canavar kamyonun şasisini satmasının ardından küçük projeler peşinde koşan Argyle, Rapom'u Dr. Frankenstein edasıyla anlatıyor: "Motor alacaktım ancak karım bana garajda duran canavar kamyon motorunu kullanmamı önerdi. 'Neden olmasın?' diye düşündüm."

Motosikletçinin rüyası: Angelina Jolie
    Londra Motorcycle Show aşağıdaki satırlara da damgasını vurdu. Fuar öncesinde İngiliz motosikletçilere sormuşlar, "Arkanızda en çok kimi gezdirmeyi istersiniz?" diye... Motosiklet yolcusuna, at, bisiklet, yamaç paraşütündeki yolcular gibi, İngilizceden devşirme bir kelimeyle "pilyon" (pillion) denir. Bana sormadılar ama hemen yazayım; pilyonum Angelina Jolie olsun isterdim.

Fuar organizatörlerinin anketinden de Jolie birinci çıktı. Motosikleti "Lara Croft: Tomb Raider" filminin setinde öğrenen Jolie, şimdi kalifiye bir motorcu. Jolie'nin garajında bir BMW F650GS, bir de MV Agusta Brutale bulunuyor. Oyların yüzde 25'ini alan Jolie'nin ardından yüzde 21 oyla, yedi kez MotoGP şampiyonu olan Valentino Rossi geliyor. Motosikletçinin "rüya pilyon"ları listesinde yer alan diğer isimler şunlar:

Menderes ÖZEL
    mozel@milliyet.com.tr
    Motosiklet Günlüğü - Menderes Özel'in Yazıları Milliyet Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Modeller çok iyi. Ayrıca Angelina Motora çok yakışmış tamamlamışlar birbirlerini
    Paylaşım için sağol
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Hastasıyım Angelina'nın, başka birşey demiyorum... Hayır bir de ben onun pilyonu olmak isterdim diyorum!..

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Ben Kylie MINEQUE derdim...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

enver4486 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İngiliz mühendis (44) Nick Argyle'ın Cotswolds'taki küçük garajında yarattığı Rapom V8, İngiltere'nin en güçlü motosikleti diye anılıyor. Saf alkolle (6 kilometrede 1 galon) çalışan bu canavarın kalbinde, 8,2 litre hacminde, 1000 beygir (hadi 5 Mini Cooper veya 10 600 cc'lik supersport motosikletin toplam performansı diyelim) güç üreten, bir "monster truck-canavar kamyon" motoru bulunuyor.

Drag yarışlarına katılan Rapom'u, ancak şanslılar trafikte, ininden piste götürülürken katettiği 15 km'lik yol boyunca görebiliyor.

Yine kendisinin "yarattığı" canavar kamyonun şasisini satmasının ardından küçük projeler peşinde koşan Nick Argyle, Rapom'un yaratılış öyküsünü Dr. Frankenstein edasıyla anlatıyor: "Garajda, kamyonu yaparken kullandığım geniş alan artık yoktu. Ancak bir motosiklet yapabilirdim. Proje için yeni bir motor alacaktım ancak karım bana garajda duran canavar kamyon motorunu kullanmamı önerdi. 'Neden olmasın?' diye düşündüm."
    Rapom V8'in selesi de MV Agusta F4 ve Suzuki Hayabusa kırması; belirtmeden geçmeyelim!

Alıntı:roadbuster

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

merkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 600cc
    valla ne demeli manyak motor vesselam adam yapmış
    çek çek kürekleri bin motoruna keyfli neşeli tasasız çıkar hayatın dadını

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bence abartmamak gerek. bune biçim motor...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    Alıntı enver4486 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

olmaz böyle şey 1000 bg ve 8,2 litre
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

kafayı yemiş bunlar bence işi gücü yokmu bu herifin yahuu alla allaa git pazara simit falan sat adama bak yaa tüüüü

arkadaşlar anlamıyorum valla. hepiniz bir ingilizin fantezisine takılıp kalmışsınız.
    asıl modeller yukarıda. altımda bir 7 numara, delirio olsun isterdim valla.

delirio hakıında bilgisi olan var mı?
    ben BUYUM işte :cherry:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    ben suzukiyi isterdim ...
    hu bu suzuki tutkusu bende anıden artmaya basladı....gs500 den desek....daha gs500ün selesıne oturamadım...motor cıktı ben iş için sehır dısına cıktım..hala dısardayım...yanı gs500lede alakası yok...yok yok ben kesın suzukı hastası oldum....

bende gezdircem jolie'yi yaa..

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı diverrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    delirio hakıında bilgisi olan var mı?
    Teknik detayları, fotoları için:
    http://www.bimota.it/scheda_db6_1_eng.htm
    http://www.robbianodesign.com/

enver4486 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    suzuki ve Angelina derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler