Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık/ Menderes ÖZEL

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

MOTED’in başlattığı yeni kampanya ile yüzde 60’ı “Motosiklet mi? Asla” diyen Türkiye’ye “iki teker”in nimetleri anlatılıyor

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED), bugüne kadar motosiklet kullanımını özendirmeye yönelik en kapsamlı kampanyayı hafta başında İstanbul’da başlattı. “Asıl Motosiklet Kullanmamak Çılgınlık” başlıklı kampanyada toplu taşıma veya dört tekerlekle solo ulaşımın aslında ne kadar yorucu bir eylem olduğu, etkileyici görseller ve “Motosiklet pratiktir, zaman kazandırır, keyiflidir, ekonomik ve çevrecidir... Çağdaş bir ulaşım için aklını kullan, motosiklet kullan” ifadeleriyle anlatılıyor.
    İstanbul sokak ve caddelerini pazartesiden itibaren süsleyen kampanya afişlerinin başarılı olacağından; hayatlarının olağan ritminin bir parçası olarak her gün trafikle cebelleşen çok sayıda insanı motosikletçi yapacağından eminim.
    Kampanyanın içyüzünü ve son haftalarda hırs yüklü bir şekilde gözlemlediğim MOTED’in çalışmalarını birinci ağızdan öğrenmek için geçen çarşamba MOTED Başkan Yardımcısı Simay Alsan ile sohbet ettim.
    Alsan’ın anlattıkları Türkiye’de motosikletin yaygınlaşması, kültürünün oluşması açısından gerçekten umut verici mesajlar içeriyor; satır başlarıyla aktarıyorum:

- “MOTED’de ilk kez şirket temsilcisi profesyonellerin de yer aldığı tam zamanlı görev yapan bir kadro oluşturuldu. Bu ekip, motosikletin yaygınlaştırılması için altı aydır ciddi bir çalışma içinde.
    -Ülkede şu anda 1000 kişiye 30 motosiklet düşüyor. Hedef 1000 kişiye 100 motosiklete erişebilmek.
    -?Kampanya, motosikletin taşıt olarak bilinebilirliğini, iki tekerlekli bu aracın bir ulaşım çözümü olduğunu anlatabilmek amacıyla düzenleniyor.
    -Türkiye’de trafik, otomobillerin yollarda hareketi üzerine tasarlanmış. Ancak tasarımın insanların bir yerden bir yere taşınması üzerine olması, bütünsel yaklaşım gösterilerek yaya, bisiklet, motosikletlerin de hesaba katılması gerekiyor.
    -İnsanların akıllarına motosikleti sokmak istiyoruz. Bu modern kentte insanların motosikleti tanıyamamış olmasını anlayamıyoruz.
    -Mart 2010’da, bu tarihe kadar gözlemci statüsünde olacağımız Avrupa Motosiklet Endüstrisi Derneği’in (ACEM) Genel Kurulu’na gireceğiz. Yerel ve merkezi yönetimler ve AB ile güvenlik altyapısıyla ilgili ikili çalışmalar yapan ACEM’in müthiş birikiminden yararlanmaya başladık.
    -?İstanbul Belediyesi Trafik Kontrol Dairesi bize çok olumlu yaklaştı. Ortak çalışma için projeler üretiyoruz; yakında sunacağız.
    -Yalnızca Türkiye’ye özel bir vergi türü olan Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılmasını sağlamak için Maliye Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı nezdindeki çabalarımız sürüyor.”
    Geçen hafta karamsar kelimelerle motosikletin hesabını yapmış, karamsar bir bilanço çıkarmıştım. Bu hafta umutluyum. Güzel günler bizi bekliyor...

Menderes ÖZEL
    mozel@milliyet.com.tr
    Motosiklet Günlüğü - Menderes Özel'in Yazıları Milliyet Gazetesi Cumartesi Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    inşallah kısa zamanda güzel sonuçlar alınır
    bence en önemliside yol güvenliği hakkında alt yapı çalışmmaları ve vergi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çok harika bir girişim ve sonuna kadar destekliyorum
    İnşallah başarıya ulaşır ve 100 değilde 1000 de 300 motosiklet olur
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlk kampanya afişini dün Bostancıdan Maltepeye giderken sahil yolunda gördüm. Daha doğrusu artçım olan eşim gördü ve bana gösterdi.

Sonuna kadar destek
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık. Biz de zaten o yüzden istiyoruz.

GTim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150-T1 & ..... Efsane
    Alıntı kıllıtarkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah kısa zamanda güzel sonuçlar alınır
    bence en önemliside yol güvenliği hakkında alt yapı çalışmmaları ve vergi
    tamamen katılıyorum
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Lastiği Yak Ruhunu Değil...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler