Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Inazuma: Gök gürültülü fırtınada çakan şimşek / Menderes Özel

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende saplantı olmuş bu motorun Hp si...
    Bu motoru tek silindir cbf in motoruyla özdeştirme...
    Bu çift silindir soch motor...
    Atladığın bişeyler var

Diğer topiklerdeki yazılarına bakarak ancak şu yorumu yapabiliyorum...
    Kusura bakma ama böyle...
    Kedi ile ciğer ilişkisi....

Çünkü ancak bir insan bu kadar ön yargılı konuşabilir...
    Üzerine binip yol yapmadığında ve sahip olmadığında....

Belki bir gün alırsın falan.....
    Sonradan pişman olursun benim gibi....

Suzuki An 125 başlığında ben de görmeden binmeden görüntüsüne bakarak sallamıştım 5 sene önce...
    Ama sahip olunca anladım ki değerinin çok çok üzerinde bir motor....
    Ve motora saygımdan z...tım, ..umu yedim tamam dedim...
    bende saplantı bişi yok..
    farklı yerde lafın altında kaldın diye burdan yorum yazayım üste calışayım diye birşey yapmaya calışıosun
    tamam sen kingsin..
    ben motosiklet işinden paramı kazanıyorum.. binmediğim motosiklet türü cinsi markası kalmadı..
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende saplantı bişi yok..
    farklı yerde lafın altında kaldın diye burdan yorum yazayım üste calışayım diye birşey yapmaya calışıosun
    tamam sen kingsin..
    ben motosiklet işinden paramı kazanıyorum.. binmediğim motosiklet türü cinsi markası kalmadı..
    Yok, hiç bir lafın altında kalmam ,
    Sadece hakedene hakettiğini vermek lazım diyorum...

Bu işten para kazan birisinin yapacağı yorumları okuyamıyorum senden...
    Biraz daha objektif bak...
    Hiçbir motoru beğenmiyorsun yahu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Demir At
    Yok, hiç bir lafın altında kalmam ,
    Sadece hakedene hakettiğini vermek lazım diyorum...

Bu işten para kazan birisinin yapacağı yorumları okuyamıyorum senden...
    Biraz daha objektif bak...
    Hiçbir motoru beğenmiyorsun yahu...
    iyi oku bundan sonra postlarımı ...
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    iyi oku bundan sonra postlarımı ...
    Okunacak bişey yaz okuyalım o zaman

Motosikleti
    Demir At
    Okunacak bişey yaz okuyalım o zaman
    bi laf vardır hacı;
    sen ne söylersen söyle, söylediğin karşındakinin anladığı kadardır diye.. aynen böyle...
    ben yatar herkese ii geceler
    # motosikletle.blogspot

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Menderes bey bu yazınızı objektif bulmadım,popüler bir gazetede çıktı demişsiniz peki o popisi yüksek olan gazeteyi okuyan vatandaşların - yanlarını bilmeye hakları yokmu bu motorun ?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    inozumayı sevgili serdar ağabeyimin sayesinde yaklaşık 15 km test etme şansım oldu ve artçı ile birlikte , benim için bir motosiklette arayacağım başlıca keriterler en başta mataryal, malzeme kalitesidir , suzuki inozumaya haddinden fazla yakından inceleyecek zamanım oldu , müsadenizle bu model hakkında teknik tecrübe ve birikimlerime dayanarak bir kaç şey söylemek isterim

görsellik bir motosiklette önemli olmakla birlikte ilk etapta ön far kafa kısmı bana çok itici gelmişti ama motosikleti kullandıkça alıştıkça bazı görsel durumlar, hoşunuza gitmeyen yönlere alışmaya hatta hoşunuza gitmeye başlıyor dedimya önemli olan benim için motosikletten ne beklediğimdir , zurna bu ince noktada zırtlamaktadır

çift silindir su soğutma olması bence 250 cc segmentinde güzel bir durum (eski değişik marka ve modellerle kıyaslamıyorum ), 6 vites olması ve enjeksiyon olayı kaymaklı ekmek kadayıfı , ama 13 litre yakıt kapasitesi sanki bana az gibi geldi hani 18-20 litre kapasite olabilirdi

5000 devirden sonra motorun sesi bariz değişmekte , uslu bir kedi gibi mırıldanırken 5000 den sonra kaplan gibi kükremeye başlıyor , artçım ile birlikte her zaman çıktığım dik yokuşlarda 6. viteste banamısın demiyor kırbaçladıkça gitmeyeceğim demiyor tabi fazla kırbaç atmadım rodaj durumlarına istinaden,

artçımdanda tam not aldı oturuş posizyonu daha yüksek olduğu için çok rahatlıkla sürücünün gördüğü gibi önünü görebiliyor olması çok güzelmiş ve rengine de onay tam

şu an imkanım olsa almayı kesinklikle düşünebileceğim bir motosiklettir , yakıt ekonomisi , konfor , güvenlik,kaliteyi her köşesinde görebilirsiniz tabi bakmayı bilmek, ve işten anlamak lazım gelir ,

işin bürokrasisi , suzukinin fiyat politikası , beni enterese eden durumlar değildir , o konulara girmek istemiyorum , param varsa ve motoru beğendiysem , araştıracağım 2. şey beklentilerime karşılık verip vermediği ve servis yedek parça yaygınlığıdır , bu konu tartışılır

sonuç itibari ile bence , türkiye şartlarına uygun ,ekonomik ,sağlam , yakışıklı güzel bir motosiklet
    Cgty ve motoseyyah bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Menderes bey bu yazınızı objektif bulmadım,popüler bir gazetede çıktı demişsiniz peki o popisi yüksek olan gazeteyi okuyan vatandaşların - yanlarını bilmeye hakları yokmu bu motorun ?

aynen benim takıldığım nokta motordan çok objektif olmak zorunda olduğunu düşündüğüm yazarların ve profesyonel anlamda test sürüşleri yapan insanların , bu tarz reklam tanıtım işlerine girmesi .o adam o gune kadar hep güven vermiştir , insanlar o nederse ona inanır mantığı . ama bence bu düşünce herzaman geri tepecektir..
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kusura bakmayın ama ortada bu kadar olumlu sürüş deneyimi varken Inazuma'nın iyi olmadığını söylemek için motordan anlamamak gerekiyor. Hala motorun tipine bakıp yorum yapma alışkanlığımızı üzerimizden atamadık. Belki tipsiz ama iyi motor. Bazı yanlış bilinen noktaları biraz açıklayayım :

Motor SOHC olsa ne olur DOHC olsa ne olur ? Sonuçta 250 cc bir motor için normal seviyede güç üretebiliyor. Evet DOHC olsa daha fazlasını üretebilirdi ama yapmamışlar. Bu onun kötü bir motor olduğunu göstermez.

Ne yaparsanız yapın yarış amaçlı üretilmemişse 250 cc motordan 45 BG güç çıkaramazsınız. En azında bu motordan çıkmaz. Her tarafını değiştirmek gerekir ki o zaman bu motor o motor olmaz zaten...

Motorlar silindir sayılarına veya motor hacimlerine göre değil, ürettikleri güce göre yakıt tüketirler. Onun için bu motor 45 BG üretince 45 BGlik motor gibi yakıt harcar. Bu çoook kabaca her zaman böyledir.

Tsubasa,

Bu işlerin teorisinden gayet iyi anlayan biri olarak bu motor benim 250 cc kategorisindeki ilk tercihimdir. Tabi daha üstüne binip nasıl durduğuna bakmadım. Yani bunu alacak olanların hepsi amele değil, bilesin.
    GaCCaLL ve motoseyyah bunu beğendiler.

roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yazıda objektif olduğumu düşünüyorum. Inazuma'nın fiyatının yüksekliği dışında olumsuz bir tarafını görmediğimi de bir haftalık tecrübem sonunda gayet rahatlıkla söyleyebilirim.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı roadbuster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yazıda objektif olduğumu düşünüyorum. Inazuma'nın fiyatının yüksekliği dışında olumsuz bir tarafını görmediğimi de bir haftalık tecrübem sonunda gayet rahatlıkla söyleyebilirim.
    eksi yön yok yani?
    sohc eksi yön değil mi?
    çift egzost sadece görüntü var iken eksi yönü yok mu?
    hocam bende objektif oldugunu düşünmüyorum..
    # motosikletle.blogspot

roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eksi yön yok yani?
    sohc eksi yön değil mi?
    yani bazen gerçekten anlamakta zorlanıyorum; benim değerlerime göre gayet şık, fiyatı dışında gayet ekonomik; üzerine oturulduğunda uzay mekiği kullanıyormuş (bana göre) hissi veren bir motosiklet; Inazuma. Beklentilerimi karşılıyor.
    Nedir bu asabiyet anlamadım. Burada bir motosiklet dergisinde (motosiklet sevdalısı kitleler, yani sizler sayesinde piyasada çok dergi var ya) değil, motosikletten anlamayan, belki merak eden yüz binlerce kişinin okuduğu gazetede yayımlanan bir yazı söz konusu!
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    eksi yön yok yani?
    sohc eksi yön değil mi?
    Sen soch un , doch un ne olduğunu biliyormusun....
    Artılarını eksilerini biliyormusun....
    Koskoca japon mühendisler akıl edememiş bir sen akıl ediyorsun öyle mi....

Ta en başta dediğimi yineliyorum...
    Al bin , ondan sonra yaz buralara...
    Her motora çamur atıp durma...
    Herkesin bir ihtiyacı, herkesin bir beğenisi var...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    eksi yön yok yani?
    sohc eksi yön değil mi?
    evet eksik yön.. yamaha dragstar ın Sohc motor olması ne kadar eksik yönse inazumanın ki de o kadar eksik yön.. Hani almaya kastığınız.. Hocam iki motorada ilgim yok, yanlıs anlamayın lütfen inazuma yı asla beğenmedim ama alana satana da asla hakaret etmedim.. Üstelik hakaret ederken kullandığınız tabire (Amelelik kavramı)de saygım vardır.. O insanlar ekmek peşindedir, ekmeğini alın teriyle kazanan herkes saygıyı hak eder benim gözümde..

Üstelik dünyada yaptığı işten dolayı toplum tarafından hor görülüp yargılanmayan iki meslek vardır ;

I - Rock Star
    II - İnşaat işçileri (sizin tabirinizle Ameleler)

Bu iki meslek grubuna da kimse yaptığı bir ilginçlikten dolayı tuhaf gözle bakmazlar yani bir nevi DELİDİR NE YAPSA YERİDİR gözüyle yaklaşırlar Sırf bu sebepten dolayı da ilginç bir meslektir bu meslek..
    Cgty ve motoseyyah bunu beğendiler.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet eksik yön.. yamaha dragstar ın Sohc motor olması ne kadar eksik yönse inazumanın ki de o kadar eksik yön.. Hani almaya kastığınız.. Hocam iki motorada ilgim yok, yanlıs anlamayın lütfen inazuma yı asla beğenmedim ama alana satana da asla hakaret etmedim.. Üstelik hakaret ederken kullandığınız tabire (Amelelik kavramı)de saygım vardır.. O insanlar ekmek peşindedir, ekmeğini alın teriyle kazanan herkes saygıyı hak eder benim gözümde..

Üstelik dünyada yaptığı işten dolayı toplum tarafından hor görülüp yargılanmayan iki meslek vardır ;

I - Rock Star
    II - İnşaat işçileri (sizin tabirinizle Ameleler)

Bu iki meslek grubuna da kimse yaptığı bir ilginçlikten dolayı tuhaf gözle bakmazlar yani bir nevi DELİDİR NE YAPSA YERİDİR gözüyle yaklaşırlar Sırf bu sebepten dolayı da ilginç bir meslektir bu meslek..
    demagoji yapıosun müdür, boşver ben ön yargılı yaklaşmam..
    motosiklet netten geyik yaptı diye 9700 den 11 cıkardılar fiyatını
    milletin paralarını topladılar, geri iade ettiler bi dünya safsata yaptılar. ..
    ne dersen de ben araştırmadan karıştırmadan yorum yazmam..
    bu incelemeyi yapan adam
    sadece güzel yönlerini yazmış göstermiş, eksi olan bişey yok mu? tabiki vardır,
    saffetin programında yaptıgı gibi..
    geri kalan yazdıklarında kaale alıncak bişey yok..[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

Sen soch un , doch un ne olduğunu biliyormusun....
    Artılarını eksilerini biliyormusun....
    Koskoca japon mühendisler akıl edememiş bir sen akıl ediyorsun öyle mi....

Ta en başta dediğimi yineliyorum...
    Al bin , ondan sonra yaz buralara...
    Her motora çamur atıp durma...
    Herkesin bir ihtiyacı, herkesin bir beğenisi var...
    ben bindim buna merak etme az da olsa denedim.. sen o aradaki iki farkı biliyosan sorun yok, 13 yılında piyasa sürülen bir motosiklette bu teknoloji nasıldır bunu düşünmek lazım.. bunu yapan suzuki.. gsxr ı yapan motosiklet firması
    lafın altına kalmamak için boş boş yazıosun yazık..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ben bindim buna merak etme az da olsa denedim.. sen o aradaki iki farkı biliyosan sorun yok, 13 yılında piyasa sürülen bir motosiklette bu teknoloji nasıldır bunu düşünmek lazım.. bunu yapan suzuki.. gsxr ı yapan motosiklet firması
    lafın altına kalmamak için boş boş yazıosun yazık..
    Tamam..
    Sana laf yetiştirmeye vaktim yok...
    Yaşını bilmiyorum ama yazdıklarından genç olduğun anlaşılıyor....
    Almassın, binmessin...
    Paran cebine kalır...

Hadi tekerin düz bassın...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar tartışacak bişey yok. Çünkü yakından görünce " Bu ne la " diyor insan üzerine oturuncada aynı hısler pekişiyor.

Ufakdefek çirkin bişey.

Kullanışlı-performanslı-ekonomik olabilir. Ama rakipleri bu konularda inazumadan önde.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı roadbuster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarımı yanlış anlamayın lütfen bu işi siz yapıyorsunuz akıl vermek falan değil söylediklerim öncelikle bunu belirteyim,nacizane görüşlerimdir.
    Demek istediğim yahu şu motorunda misal lastikleri kalitesiz,daha kaliteli olabilirdi tarzında hiç mi bir düşünceniz oluşmadı veya frenlemesi yetersiz yada aydınlatması vs. yani 1 haftalık test sürecinden daha fazla çıkarımda bulunulabilirdi demek istediğim bu bana biraz ısmarlama bir test gibi geldi .

Tsubasa arkadaş nasıl bir mantık var sende herşeye bir cevabın var tutturmuşsun yok bu sohc yok bunun eksileri var.Adamlar isteği fiyatı koyar ve satar serbest piyasa,piyasayı bile geçtim kutsal kitaplarda bile bu böyle insanlara bozuk mal satmıyorsan mübah.Koskoca suzuki mühendisleri yanlış sen eksiği yakaladın burda belirtiyorsun yani kaldı ki bana göre bir insan birşeyi yapanı geçmediği sürece bu kadar eleştirme hakkına sahip değil,beğenmessen almassın kardeşim bu kadar basit.Bak almışsın çin işi takılıyosun kimse sana niye bindin o çinli motora diyormu burda senin tavrını takınsa burdaki 3 5 kişi tarumar olursun 5 dakkada.Ha aklıma gelmişken burda Koray arkadaşımız kaporasını vermişti sonradan zamana uymadıkları için bekletildi ve sonra vazgeçti diye hatırlıyorum adam bile efendi efendi insanları uyarıyor saygılı olalım diye burda inazumaya en çok hakaret edebilecek veya eleştiride bulunabilecek insan kendisi tavrı ortada işte insanların adamlığı böyle şeylerden ortaya çıkıyor öle dünyaya bi çivi çakmadan gelip koskoca bi firmanın motoruna zamazuma demekle veya senden belkide kat kat akıllı ve bu ülkeye birçok şey kazandıran o amele dediğin insanları küçük görmekle,alanlara hakaret etmekle olmuyor Tsubasa kardeş...
    motoseyyah bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motor DOHC olacak diye bir kaide yoktur.
    Olmaması da motorun kötü olduğunu göstermez.
    Mühendislik hesapları sonucu koyulması gerek görülmezse koyulmaz.
    Bize de mühendis olmadıkça sallamamak düşer.
    Tr'de satılan bazı SOHC motosikletler:
    http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=nc700sa&page=Genel-Bakis
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/adventure/xt660z.aspx
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/cruiser/xvs950a-midnight-star.aspx
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/supersport/yzf-r125.aspx
    http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=nc700xa&page=genel-bakis
    http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=scooter-sh300&page=genel-bakis
    http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=super-sport-cbr-125-r&page=Genel-Bakis
    http://motosiklet.suzuki.com.tr/Motosiklet/Cruiser/Vl800-Intruder-C800/9/Cruiser-Vl800-Intruder-C800
    http://motosiklet.suzuki.com.tr/Motosiklet/Cruiser/Vz800-Intruder-M800/10/Cruiser-Vz800-Intruder-M800
    http://www.kawasaki.com.tr/motosiklet/VN1700ClassicABS/VN1700ClassicABS.html
    http://www.kawasaki.com.tr/motosiklet/vn900classic/VN900classic.html
    Aykut009 bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler