Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

mondial 151rs mi yoksa ramzey 125 scooter mı alsam?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 100cup , mondial 151rs
    ben motoru alalı 1 yılı geçti.Gerçi motoru aldıkdan sonra pek siteye giremedim modnial 151rs aldım ufak tefek problemler çıkarttı ama hiç yolda bırakmadı beni bu arada motordan memnun olugumuda söylemem gerek. çıkarttıgı problemler gelirsek: benzin musluğu arıza yaptı ve depo daki bütün benzin kartelin içine dolmus ve doldukdan sonra depoda kalan benzinler tahliyeden yere akmış dı. kilometre yanlıs gösterdigi için garantiden deyisti fakat yine yanlıs gösteriyor, eksoz un perçinleri döküldü garantiden deyisti fakat eskisinden kötü oldu. bu motorun en sevmedigim yönü eksoz un perçinlerinin atması...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    egzost perçinlerinin atması egsozt bağlantılarındaki vibrasyondan kaynaklanıyor egzost sabitleme kelepçelerinde boşluk olduğunda bozuk yollarda perçinleri kesiyor. perçin yerine çelik vidalar kullanan kişiler var eğe hoşuna giderse alyen vidalar ile perçinleri değiştir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    yamaha ybr125
    bence ramzey al saglam motor

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    arkadaşlar bendede ramzey war 10 000 i devirdim daha tık demedi hiç bi masrafı yok bakımları haricinde nasıl kullandın derseniz gitmediğim yol kalmadı benim motorla gittiğim yoldan arabayla zor gidersiniz mondiler dökülüyo...

Motosikleti
    as150t
    yaa bırakın asyayı ramzeyı çinlilerin en kalıtelısı mondıal;)

Motosikleti
    Ramzey 125t-10D
    BenDE ramzey 125cc kullanıcısıyım... Cokta Memnunum Bakımını yaptıktan sonra Her ikiside aynı Şey ..
    [B][/B][CENTER]:queen:[B]MoToRumu SeviYoRum[/B][/CENTER]

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı oulcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bırakın asyayı ramzeyı çinlilerin en kalıtelısı mondıal;)
    ben arkadaşa katılıyorum bence rs alma mondial hs yi düşün bana gore hem tipi daha guzel ve bildigim kadarıyla digerlerinden beygiri biraz fazla
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

a

arkadasşar şaçma polemiklere girmeyelim birisi diyor arkadasımın mondisi döküldü ne bilecez senin arkadasın nasıl kullandı motoru

ona kalırsa benim arkadasımn honda dylan var yüzüne bakanın 40 yıllık nasibi kesiliyo bunlar bir ölçü değil yorumlarımıza dikkat edellim

Ha bu arada mondial daha iii bildiğim kadarıyla ramzayin arka kampana ama mondial disk fren şonuç olarak mondial 151 rs

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    Ne saçma bi muabbetmiş görüyomusunuz....
    OO biliyor biliyor biliyorrrrrrrrrrrrrr:P:P:queen:

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    bana sorulursa ramzey derim.
    MuraD THSDLN

Motosikleti
    Ramzey 125 cc scooter
    arkadaşlar ikiside aynı hemen hemen ama ramzey bence çünkü yakıtı daha az 125 cc olduğu için hız açısından 151 rs daha hızlı ama motorların sesini dinlerseniz ramzeyinkini hemen anlarsınız
    Ramzey 125 cc scooter

İZMİRLİ_24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 125cc QM 125T-10D
    selam 2.5 yıllık ramzey 125 kullanıcısı olarak sukadarını solıyım alayına ısyan olumune ramzey mondıalle kıyasladıgın zaman saglamlık bakımından baya fark var benım bu motoru kullandıgım sartlarda bı mondıalı kullansaydım 2.5 senede sanırım 3 üncü yada dorduncu motorumu almıs olurdum bukadar solıyım ama 150 zatlarada hastayım cok kıyak gorunusu var

Alıntı darksvs58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasşar şaçma polemiklere girmeyelim birisi diyor arkadasımın mondisi döküldü ne bilecez senin arkadasın nasıl kullandı motoru

ona kalırsa benim arkadasımn honda dylan var yüzüne bakanın 40 yıllık nasibi kesiliyo bunlar bir ölçü değil yorumlarımıza dikkat edellim

Ha bu arada mondial daha iii bildiğim kadarıyla ramzayin arka kampana ama mondial disk fren şonuç olarak mondial 151 rs
    yuhahahaha kıyaslamaya bak yaf ramzeyın arka fren kampanamıs mondıalın dıskmıs arkadasım omrunde ramzeye bınmedıgın bellı oluyo kusura bakma ama mondıalde salamlık bakımından hıc bısı yok cevremde kullannalarda var memnun olanı daha dorudurust duymadım

Motosikleti
    150 ZC
    bence mondial. . .

kocaman çok büyük hata yaparsın mondi almakla .mondi 5 para etmez.dökülür.

bence ramzey daha iyi hem yakıt az hem kaliteli hemde yerli sermaye!

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı s_c_t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ramzey daha iyi hem yakıt az hem kaliteli hemde yerli sermaye!
    hacı konu 2006 da açılmış sende iyi cevap vermişsin bravo
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Alıntı İZMİRLİ_24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam 2.5 yıllık ramzey 125 kullanıcısı olarak sukadarını solıyım alayına ısyan olumune ramzey mondıalle kıyasladıgın zaman saglamlık bakımından baya fark var benım bu motoru kullandıgım sartlarda bı mondıalı kullansaydım 2.5 senede sanırım 3 üncü yada dorduncu motorumu almıs olurdum bukadar solıyım ama 150 zatlarada hastayım cok kıyak gorunusu var

yuhahahaha kıyaslamaya bak yaf ramzeyın arka fren kampanamıs mondıalın dıskmıs arkadasım omrunde ramzeye bınmedıgın bellı oluyo kusura bakma ama mondıalde salamlık bakımından hıc bısı yok cevremde kullannalarda var memnun olanı daha dorudurust duymadım
    paşalar o kadar acaip tartışma yapmışsınızki dayanamadım üye oldum , , ,
    iicene GS-FB tartışmasına dönmüş bu

bende şimdi Ramzey var scooter 125 lik ruhsatta star yazio şasse de kalipso yazio üstünde qm 125 t 10 d :D yazio herneyse :D izmitteyim burda evime en yakın ramzey-mondial servisi aynı kişi şişman motor ukela herifin teki onla hiç işim olmadı ilk intibada çözdüm adamı , ben aynı yol üzerindeki asiya servisi ilyas ustaya giderim asya bayisi ama bu motorlar hepsi aynı olduğu için nihayetinde hepsi aynı mantıkla aynı yakıtla aynı şekilde çalışıo iyi bi usta hepsinden anlar :D
    neyse konuya dönelim :D ben motorumla sabahtan akşama kadar gezerim haftasonları şehir dışına çıkıp gezerim :D bugüne kadar motora masraf yapmadım desem yalan olur yaptım :D ama ne yaptım 800 KM de bir yağını değiştirdim , yağı kontrol ediorum miktarına kıvamına göre zamanı gelince değiştiriyorum :D bi kere kayış değiştirdim bununda ömrü var bitince değiştiriceksin :d bujı değiştirdim :D 2-3 aya lastik değiştiricem :D efendime söliim :D fren balatalarınıda zamanı gelince değiştiricem :D yani bu paraları harcaman zorundasınız isterseniz motorunuz honda golwing olsun isterse 50 bin liralık bi motor olsun her parçanın bi ömrü var her aracında bi masrafı gideri var bunu yapmazsanız yolda kalırsınız :D aracı üzmeyin ihtiyacını giderin oda sizi üzmesin :D hee ne olur dandik ucuz buji takarsın ömrü az olur kalitelisini takarsın ömrü çok olur ucuz lastik alırsın pahalı alırsın hepsi fiyatının karşılığını verir ama temel mantık bu şimdi ben izmitten bursaya gittim bu ramzeyle döndüm kandıraya gittim :D hiç bi zaman beni yolda bırakmadı çünkü dinlendire dinlendire gidiyorum çünkü bakımlarını zamanında yapıyorum , ya insan gibi düşünün işte nsanın havaya suya yemeğe ihtiyacı var dinlenmeye uymaya ihytiyacı var motorda benzer ihtiyaçlara sahip heee biz insanların yedek parçası yok motorların var tek fark bu ! ! ! ! şimdi bu ihtiyaçları göremeyen bir dengesizin eline honda ver bi süre sonra haşat edecektir ama bunları gören insana en dandik motor neyse onu ver ömür boyu kullanır ,

ben ramzey kullanıcısı olarak mondial le kıyasla deseniz ne mi derim ? ben ramzeyin sesini daha çok sewiyorum neden sesi daha özgün karizmatik ? tamamen egsozdan kaynaklı :D sesi ben çocukken babamın sahip olduğu 125 lik hondanın sesine benzio anımsatio yani :D başka ? rengi tasarımı yani kaportanın şekli ve renk düzeni biraz neşelendirici şimdi mondialimde olsa benim atım olurdu buda benim atım mondial rs 151 biraz daha sinirli bakio :D ramzey daha komik neşeli böle güldüren nereye gidioz şimdi der gibi bakio :D bu siniri stresi azaltio ki motorsiklet kazalarının büyük çoğunluğu sinir yüzünden meydana gelio :D bu birazda duygusal bi olay hepiniz duygusal bi şekilde en iyisi benimki yorumu yapmışsınız işte

bende diyorumki hepsi iyi yeterki ona değer verin onu ihmal etmeyin

Motosikleti
    151rs
    tabaki 151rs benım var 120-130 arası gıdıyor )

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler