Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

F650 - nx4 falcon - cbf250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150
    Herkese iyi akşamlar 6-7 bin tl bir bütcem var boyum 1.80 daha once 2 yıl ybr125 kullandım sonra 1 yıllık bi aradan sonra yeni ve uzun sure binebilecegim bi motosiklet almaya karar verdim bu 3 model arasında kaldım biliyorum cbf 250 bu modellerden farklı bi tarzda ama onuda bütceme uydugu icin secenekler arasına aldım
    daha cok sehir ici binecegim arada kucuk sehir dısı geziler yapabilecegim yakıtı 100km de 5 lt civarı olan 120 km ile sehir dısı rahat gidebilecegim bi motosiklet almak istiyorum.
    simdi gelelim konumuza f 650 düsünüyorum cunku bmw ve omurlu motor deniliyor performansı güzel yakıtı fena degil ama beni korkutan esski bi model alacağım icin sık sık arıza cıkarıp beni sanayiye mahkum etmesi parca fiyatları malum baya yuksek ben muglada yasıyorum burda bulamama riskimde var. genelde sehir ici kullanacagımdan agırlıgıyla beni yorması ihtimalide var. kronik konjektor arızasıdabilinen bir konu.
    nx4 falcon düsünüyorum cünkü amacım olan sehir ici kullanım ve kücük sehir dısı gezilere uygun ama yakıtı 100km de 5-6litreyi buldugunu duydum eger boyleyse f650 almak daha mantıklı geliyo yakıt acısında oda aynı yakıyo asagı yukarı. yeni bi model oldugu icin sıkıntı cıkaracagını dusunmuyorum fakat cabuk uretimden kalktıgı icin parca sıkıntısı oluyormus kronik ekzantrik arızası olduguda soyleniyo honda oldugundan parca fiyatlarıda cok yuksek.
    cbf250 düsünüyorum cunku butceme uygun olup parcası pahalı olsada bulunan bi motor yakıtı digerlerine gore cok makul ve iyi ayrıca sehir ici kullanımada uygun alıp satması kolay kotu yanı performansı cok kotu acıkcası 120 km hızla sehir dısı seyredemiyeceksem gidip cbf 150 alırım kronik ekzantrik arızası bundada mevcut ve cabuk sıkan daha buyugunu aratan bi motosiklet.

durum boyle ne yapacagımı bilmiyorum tecrubeli arkadaslardan fikir istiyorum alternatif baska motosiklet fikirleri de olabilir. simdiden tesekkürler.

teknik ozellikler:
    f650 TEKNİK VERİLER:
    Max Hız (Km/s): 166
    Ağırlık (kg): 192
    Ön Fren Tipi: Disk
    Arka Fren Tipi: Disk
    Silindir Hacmi (cc): 652
    Yakıt: Kurşunsuz
    Güç (bg): 50
    Güç Devir (devir/dak): 6500
    Tork (Nm): 60
    Tork Devir (devir/dak): 5000

nx 400 falcon
    teknik özellikleri ;

motor hava soğutmalı, 4-zamanlı, ohc, rfvc, tek silindirli
    silindir çapı & strok 85 x 70 mm
    silindir hacmi 397.2 cc
    sıkıştırma oranı 8.8 ; 1
    yakıt sistemi 35.3 mm vecaa
    max güç 29 bg @ 6500 d/d
    max tork 34.4 nm @ 6000 d/d
    ateşleme cdı
    çalıştırma elektrik marşlı
    şanzıman 5 vites
    aktarım o-ringli zincir
    boyutlar 2147 x 789 x 1210 mm
    teker arası mesafesi 1443 mm
    sele yüksekliği 850 mm
    yerden yükseklik 245 mm
    yakıt deposu 15.3 lt
    tekerlekler ön 90 / 90 - 21 54s
    arka 120 / 90 - 17 64 s
    süspansiyon ön teleskopik çatal / 220 mm
    arka pro-link / 195 mm
    frenler ön 256 mm hidrolik disk
    arka 220 mm hidrolik disk
    ağırlık 151 kg

cbf 250
    Motor………………………………Hava soğutmalı 4-zamanlı 4 sübaplı DOHC tek silindirli
    Motor hacmi (cc)…………………..249
    Silindir çapı & strok (mm)…………73×59.5
    Sıkıştırma oranı……………………9.3 : 1
    Yakıt sistemi………………………32 mm´lik VE-L tip karbüratör
    Max güç (ps @ dev/dak)…………..22 / 8000
    Max tork (Nm @ dev/dak)…………22 / 6000
    Ateşleme…………………………..Elektronik avanslı dijital transistörlü
    Çalıştırma………………………….Elektrikl i
    Şanzıman…………………………..6 vites
    Güç Aktarımı………………………O-Ringli zincirli
    Yakıt kapasitesi (litre)…………….16 (2,5lt rezerv dahil)
    Süspansiyon..Ön…………………..37mm´lik teleskobik çatal, 130mm esneme aralıklı
    ………….Arka……………………Monoshock , 100 mm esneme aralıklı
    Frenler……Ön…………………….Çift piston kaliperli 276×4mm´lik hidrolik disk, cüruflu metal balatalı
    ………….Arka……………………130mm´lik kampana
    Ağırlık……………………………..152 kg. ( Sıvılarla beraber)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    o fiyata alacağım f 650 90 lı modeller olacak, çok problem yaşarsın parçasını bulamazsın bulsanda çok pahalı olur. nx4 falcon temiz bulabilirsen güzel motordur tavsiye edebilirim. ama benim sana esas önereceğim hyosung GT 250 olacak cbf yerine. hem çift silindir hemde 29 beygir. o fiyatada 2-3 yaşında temiz bir motor bulabilirsin masrafı olmaz yakıtı düşük performansı yüksek.

Motosikleti
    cbf 150
    bende dusunmustum onu fakat burası istanbul gibi degil parcası bulunmuyo onunda ve krank kırma gibi bi sorunu var tesekkür ederim yinede

dostum daha çok şehirçi demişsin ama 2 model enduro seçmişsin. eski bir f650 kullanıcısı olarak kesinlikle önermiyorum. f650 gs olsa neyse ama ona da bütçen elvermiyor. 6-7 bin liran varsa hyosung gt250 ya da cbf 250 düşün.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum daha çok şehirçi demişsin ama 2 model enduro seçmişsin. eski bir f650 kullanıcısı olarak kesinlikle önermiyorum. f650 gs olsa neyse ama ona da bütçen elvermiyor. 6-7 bin liran varsa hyosung gt250 ya da cbf 250 düşün.
    hyosung cok guzel kalıplı bi motor oda vardı aklımda fakat malum global motorla kanuni arasında olanlar servisi parcası kalmadı buyuk sehirde bulunuyo fakat buralarda cok zor ve krank kırma gibi bi olayı varmıs tesekkür ederim tavsiyen icin hic istemesemde cbf 250 olcak gibi bu gidisle :(

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Neden YBR 250 tercihlerin arasında yok. Şehiriçi -şehirdışı kullanabileceğin,yakıtı çok çok düşük,ortalama 7000 TL (2-3 yaş)bütçen için seçeneklerin arasında bulunmasını öneririm.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum senin alacağın en mantıklı motor gt250 olur..krank kırma olayı gt250r lerde var.sebebi de 2008 ve daha eski modellerinde devir kesici olmamasından kaynaklı..senin hız merakın varsa bilemicem ama gt250 ile rahatlıkla 120 km/s hızlarda soluksuz geziler yapabilirsin..krank kıran arkadaşlar motorun etini budunu bilmeden motoru sıkıştırmalarından ve "redline" diye tabir ettiğimiz son devirlerdeki kırmızı çizgide seyir yapmaya kalkan arkadaşlardır.yani kulaktan dolma bilgilerle motor alma derim..ayrıca hem az yakar hem de v motor olduğu için çok daha az titreşimle keyifli geziler yapabilirsin..bende gv250 vardı motor bloğu ve yapısı aynı ben çok şehir dışı gezilerde bulundum,çok ama çook memnundum.tavsiye ederim..

yedek parça olayına gelince ben hiç istanbulda bulunmadım motorumu aldığımdan beri antalya,izmir ve şuan iskenderun'da bulundum.yedek parça problemi çekmezsin.yurt içi ve yurt dışından kolaylıkla getirtebilirsin.en fazla 10 gün beklersin..bu süre bence çok değil..zira parça olmayınca haftalarca parça gelmesini bekleyen japon motorlar da oluyor..olaya biraz da gerçekçi bakmak lazım..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

cbf 250 çok aşırı kronik sorunu olan bir motordur. suzuki bandit lere bak

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    2003-2004 MODEL APRİLLARAR İLE BMW AYNI MOTORU KULLANMAKTA.

ama aynı modellerdeki bmw 11-12 000 tl olacak.

aprilalara bak derim, 6000 tl ye çok temiz bir tane vardı.

cbf 250 ile nx400 e o paralar da verilmez.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2003-2004 MODEL APRİLLARAR İLE BMW AYNI MOTORU KULLANMAKTA.

ama aynı modellerdeki bmw 11-12 000 tl olacak.

aprilalara bak derim, 6000 tl ye çok temiz bir tane vardı.

cbf 250 ile nx400 e o paralar da verilmez.
    aynen abinin de dediği gibi bmw alacağına aprilla almanı tavsiye ederim alacak olursan 6-7 bin liraya temizleri var
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    cbf 150
    banditlere bakarken suzuki gs500 leri gordum nasıl motorlardır bi bilginiz varmı aprilla f650gs in aynısı guzel ama temizleri sahibindende 8 9bin tl cıvarı cıkamam sanırım o kadar.

Motosikleti
    cbf 150
    gs 500 hakkında bilgisi olan arkadaslar biraz motor konusunda bilgi verebilirlermi yakıt yedek parca hakkında

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Eski bir f650 kullanıcısı olarak temizini bulursan al derim ama artık çok zor bulunuyor temizi ...

Düşünürsen aklının bir köşesinde de xt600E olsun , şehir için çok uzun uzun kullanmam diyorsan üzmez seni...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)