Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

drag star mı vn 800 mü shadow mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    herkese selam ..bu kış yeni bir motor almayı düşünüyorum..8,5 - 10 00 lira arası bütçe ayırdım buna aklımda vn 800 var ama drag star yada shadow da olabilir daha tecrübeli yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa bi danışayım dedim sizce hangsi daha kullanışlıdır ve neden?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    top speed azda olsa önemliyse, yüksek model vn derim (cc yüksekliğinden değil) şimdiden 1honda dan şaşma" ları görüyorum

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsi güzel motorlar. Keyfine uyanı, temiz olanı al...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    125CC
    2side kendini aşmış motorlar paralarını sonuna kadar hak eder. ben olsam tip olarak ayırım yapmıyorsam eğer ilk temiz düşürdüğümü alırdım.

Motosikleti
    fikirler için teşekkür ederim arkadaşlar elbette benim için sahipleri kadar kıymetli fikirler bunlar. zaten tarz olarak hatta görüntü olarak bile aynı motor bunlar bilen bi göz bakmasa ayırt edemez..gelin görün ki tecrübeyle sabit bi kaç fikir olsa fena olmaz mı mesela honda parçası kolay bulunur suzuki pahalıdır kawasaki geç gelir gibi..mesela honda sogutmada iyidir ama performansta yamaha daha evladır gibi yani tecrübeyle sabit olan..kültüre bakarsan motosikletin markası olmaz motosiklete binerken keyif alan herkes motorcudur ve o motor ulvii dir )

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Vn800 zincir aktarmalı, 300 km'de bir bakım gerektirir. Shadow ve DragStar ise şaft aktarmalı, 20bin km'de bir şaft yağını değiştirir aynen devam eder uğraşmazsın. Shadow ve DragStarın aksesuarları gayet bolca bulunuyor yani motoru çok rahat süsleyebilirsin fakat ben vn800 aksesuarına pek rastlamadım (belki boldur ama ben hiç rastlamadım). Eğer ses almak istersen illaki marka bir egzoz takman gerekecek (Cobra, Highway Hawk, Vance&Hines vs. vs.) Japon Cruiserları içinde Harley Davidson'a en yakın sesi veren en spesifik motorun vn800 olduğunu söyler genelde herkes. Shadowun da sesi güzeldir Hondanın motorları tek pin olduğu için. Görünüşe gelecek olursak içlerinde en hacimli en şişman duran motor DragStar. Shadow ve vn800'ün benzin depoları biraz daha zayıf duruyorlar. Vites değiştirmesi DragStarda daha güzeldir çünkü vites pedalının topuk uzantısı da var, diğerlerinde yok. Son olarak Shadowun arka amortisörleri arka selenin iki yanında görünür vaziyette uzanır. DragStar ve vn800 de bunu göremezsin, içerde gizlidir arka amortisör ve (bana göre) görüntü kirliliği yapmaz.

Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir...
    FOR THE HORDE...

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    dragstar derim

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi zevk meselesi. Benim keyfim şöyle diyor: motosiklet dediğin karburatörlü, hava soğutmalı, mümkünse şaftlı olmadı kayışlı olacak, arka amortisörler her an saplanabilecekmiş gibi görünmeyecek = Dragstar... Ancak vn800'ün sesi ilahidir.

I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi zevk meselesi. Benim keyfim şöyle diyor: motosiklet dediğin karburatörlü, hava soğutmalı, mümkünse şaftlı olmadı kayışlı olacak, arka amortisörler her an saplanabilecekmiş gibi görünmeyecek = Dragstar... Ancak vn800'ün sesi ilahidir.

Çok tatlı bi sesi var yaa..Benim, chopper motorlardan istediğim ses tam bu işte..Görüntü desen on numara ses desen on numara daha ne olur. Motoru zaten ayrı bi kalite

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    Bir dragstar kullanicisi olarak derimki zevkin neyse onu al , eger dragstar nasil dersen bende mükemmel derim sadece O üçünden en hafifi dragstar'dir,, mekanigi gerçekten çok iyi ama yine bir cruiser alacak olursam Royalstar alirim nedenide hem daha agir hemide dragstar ailesinden oldugu için Fiyat olarakda en ucuzu dragstar'dir digerleri pahalidir ve ses olayida cruiser'lar standard olarak hepsinin sesi pek hos degil illaki egsoz degismelidir yukarda verilen videodaki motorun egsozu degismistir o sesi benim dragtar'da çikariyo tabii eksos'u degistigim için...

Bunlar bir yana birde parça olayi var , illaki motor'un ilerde parçaya ihtiyaci olacak o zaman dertlerin baslayacak bu yüzden onuda dikkate almalisin, sahsen ben dragstar almamin büyük nedeni kesip biçmeyi (chop) seven biriyim asla standard tipiyle hiçbir araci binmem illaki birseylerini degisme ihiyaci duyarim ve sayilan motorlarin içerisinde kesip biçmede kolaylik taniyan dragstardir hem ucuza degistirmem mümkündü hemde mekanikde zorlandigim yeri olmadi...
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Ya bu sese ve damla stop lambası, gerçek v.twin motor sesine,vs,vs,vs

volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    dostum bende 2005 vn800 var sesi gerçekten harleye çok benzer.Daha öncede 98 model kullandım sattım tekrar aldım.Bu motor kendine aşık eder bineni.Çok sağlamdır parçalarının piyasada bol olmamasının sebebi arıza yapmadığındandır.Avrupada 150 bini deviren hala kullananlar var.Forumlardan araştırabilirsin.dragstardan ve hondadan daha hızlıdır hem motor hacmi olarak büyüktür hamde torku onlardan fazladır.dragstar 650 cc honda 750 cc vn 805 cc 55 hp 64 nm tork üretir.Zincirli olması onu performanslı yapar.300-400 km de bir yağlamalısın o kadar.

tabi karar senin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bütün cruiserlara sahip biri olarak söylüyorum sana harley alacak paran yoksa harleye en yakın motor dragstardır. nokta

Motosikleti
    tekrar teşekkür ederim arkadaşlar dediğim gibi fikirler sahipleri kadar kıymetli bilhassa seckin hocam sizin tavsiyeleriniz dikkate değer istikamet belirler nitelikte kocc hocam sizede teşekkür ederim ve volkantuna hocam sizede müteşekkirim..Pek tabi cruiser motorun seside motorun seçim sebebini etkier nitelikte olmalı fakat bence güvenli ve sağlam olmasıda gerekiyo..araba alırkende tercihimi bu yönde yaparım şöyle ki çok seri bi araba olmasada olur benim için güvenli olması daha evla hep söylerim basınca giden değil basınca duran araba lazım bana..zira hızlanmasını bekleyebilirim ama durmasını bekleyemem seckin hocam aksesuar derken yani drag star ın yedek parçasıda ülkemizde mevcut mudur? çünki bildiğim kadarıyla vn 800 ün tamamı dışardan geliyo..ayrıca vn 800 e göre uzun yolda hangisi daha az yorar acaba tabi orjinal direksiyon ve sele olduğunu düşünürsek..

---------- Post added at 01:54 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

volkantuna hocam bende gebze de oturuyorum.gebzede bu motorcu tatar kardeşler var orda bazan 2005 model siyah bi vn 800 görüyorum aksesuarlı..o sizin motorunuz mudur?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tekrarlıyorum dragstar al vn800 le uğraşma parçası yok aksesuarı yok birşeyi yok,dragstar al amerikada avrupada tonla parçası var ebayden alırsın harleylere en yakın motordur dragstar shaftlı olması büyük avantaj uzun yolda çok rahattır

ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vn 800 sağlamlığı ile meşhur bir alettir.Sesi harleye en yakın olan motosiklettir.Fakat sen yinede DRAGSTAR al.Hava soğutmalı olması avantajdır.Radyatör,termostat antifriz ıvır zıvır derdi yok.Fakar dragstar sport alma ,classic modelini tecih et.Bence..
    LINCOLN 6 ECHO

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet classic al ve vince and hice yada cobra egzoz koy sonra depoya harley yaz ve harley magazasına git inan ordakiler bile anlamaz heritage classic sanırlar hoş heritage classicden daha kaliteli bir motoru varo ayrı hahaha ama harley apayrı bir dünya

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    hocam geçenlerde bi shadow gördüm bekledim sahibi gelsin diye neyseki erken geldi 2-3 dk sonra adam çalıştırdı o ilk sese bittim resmen ağzımı suyu aktı yerlere bi gidişi vardı ilk kalkış felan süperdi ses ve görüntü bahsettiğiniz diğer makineleri görmedim canlı olarak başlığı görünce yazmak istedim

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı ferhatseyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar teşekkür ederim arkadaşlar dediğim gibi fikirler sahipleri kadar kıymetli bilhassa seckin hocam sizin tavsiyeleriniz dikkate değer istikamet belirler nitelikte kocc hocam sizede teşekkür ederim ve volkantuna hocam sizede müteşekkirim..Pek tabi cruiser motorun seside motorun seçim sebebini etkier nitelikte olmalı fakat bence güvenli ve sağlam olmasıda gerekiyo..araba alırkende tercihimi bu yönde yaparım şöyle ki çok seri bi araba olmasada olur benim için güvenli olması daha evla hep söylerim basınca giden değil basınca duran araba lazım bana..zira hızlanmasını bekleyebilirim ama durmasını bekleyemem seckin hocam aksesuar derken yani drag star ın yedek parçasıda ülkemizde mevcut mudur? çünki bildiğim kadarıyla vn 800 ün tamamı dışardan geliyo..ayrıca vn 800 e göre uzun yolda hangisi daha az yorar acaba tabi orjinal direksiyon ve sele olduğunu düşünürsek..

---------- Post added at 01:54 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

volkantuna hocam bende gebze de oturuyorum.gebzede bu motorcu tatar kardeşler var orda bazan 2005 model siyah bi vn 800 görüyorum aksesuarlı..o sizin motorunuz mudur?
    Dragstarın yedek parçaları ve aksesuarları gayet boldur sorun yaşamazsın merak etme. Ben benim 1100'lük için parça ve aksesuar sıkıntısı hiç çekmedim bugüne kadar fakat vn800 kullanan arkadaşlarım aynı konularda bayaği bir uğraştılar. Uzun yolda dragstarla kesinlikle daha rahat edersin, nedenine gelince daha büyük ve heybetli bir motordur. Oturuş pozisyonu da daha rahattır (vn800 kullandım ordan biliyorum) lastik ebatları vn800'e göre daha geniş olduğundan yolu daha iyi tutar. Geniş ayak pedlerine varana kadar dragstar daha rahat bir alettir. En önemlisi de dragstar şaft aktarmalı olduğundan zincirle, yağlamasıyla, dişlisiyle vs. vs. gibi sorunlarla uğraşmaz, benzin bitince doldurur yoluna devam edersin... Fakat hangisinin top speed ve hızlanması daha iyi dersen, vn800 dragstarın üzerinden atlar onu da söyliyim. Şaft aktarmada güç kaybı, zincire göre bayağı fazla çünkü.
    FOR THE HORDE...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Cruiser istiyorsan hız istemeyeceksin, yakıtı az olanını, bakımı çok masrafsız olanını tercih edeceksin, Cruiser kültürü bu aslında Ondan sonrası senin zevkine kalıyor. Parça muhabbetinde ise saydığın motorların hepsi çok nadir arıza çıkarır, nadir arızalandıkları için de parçaları yutdışından 1 aydan önce gelmez Ben çok fazla yedekparça yedeklemiştim, ama yok ki arızası gereksiz yedeklemişim, bir çok parçayı satıyorum şimdi...

Yağ filtresi, hava filtresi, debriyaj balatası, buji, yağ bunlar sarf malzemen bunları bulmakta hiç bir zaman sıkıntı yaşamazsın..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)