Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tavsiye lütfen, (sorumda matematik problemlerine benzedi)

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar küçük bir işyerim var ve 2 vardiya çalışılıyor. 2. vardiya gece 12 den sonra işi bırakıyor ve taksi ile evlerine gidiyorlar. 2 kişiler ve evleri iş yerine 10-15 km uzaklıkta, bana haftalık 50 YTL ye mal oluyor. ben de neden mobilet tarzı bişey alıp onları taksiden kurtarmayı düşündüm. çünkü taksiye verdiğim gidiyor ama mobilet ya da benzeri araç diğer zamanlarda da çok iş görebilir.

sonuç itibari ile kısa bir açıklama yaptım ki ihtiyacımı daha iyi anlayabilesiniz. bu siteyi inceleyince farkettimki araçlar 2 tekerlekli ama hepsi farklı özelliklerde motosiklet , scooter, chooper falan filan.

sizden ricam bana nasıl bir araç tavsiye edersiniz. rahatlıkla 2 kişi taşıyabilmeli - yokuş falan çıkması gerekedebiliri - az yakıt mümkünse ve sağlamlık aradığım özellikler. marka ve model belirtirseniz hatta zahmet olmazsa resim koyarsanız çok memnun olurum.

şimdiden çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    buıs ıcın honda actıva derım cunku butun kebabcılar hamburgercıler onu kullanıyor ve cok dayanıklı bı motor bu ısler ıcın ıdeal cın mallarından bıraz daha pahalı ama sorun yasamaktan ıyıdır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bence bu iş için kuryeleri gözlemle. adamlar hangi motoru kullanıyorsa ondan al ,çünkü kurye firmaları motorların sağlam, masrafsız, ekonomik olması konusunda oldukça isabetliler. ama ille tavsiye isterim dersen: Günlük kullanım için Yamaha ybr 125 tavsiye ederim.(Kullandığımdan değil , sadece bana çok sağlam görünüyorlar)

hata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150

ammaan diyeyim

merhaba arkadaşım bence aklındakı fikirden vazgeç vardıyadan çıkan bırıne motor teslım etmek kazaya davetiye çıkartmaktır,bu sorumluluga gırme bana sorarsan gene taksı tutma ama senın işyerının saatlerıne uygun olabılecek servısçılerle konuş bu hem senı rahatlatır hemde servısçının işine gelir

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    elemnlarında motor tecrübesi ve A2 ehliyet var mı ona göre cevap vereceğim de
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    gece tarifesi ile haftalık 50 YTL tutuyorsa 10 km nin altında olması lazım mesafenin.

Ancak hata'ya da katılmamak elde değil. Motosiklet gönül ve sevgi işidir.
    Bu arkadaşlar, ancak kendileri istiyorsa bu dediğin olabilir.
    O da ancak önce eğitim ve ehliyet, sonra korumalar sonra motor şeklinde olur.
    Eğer bütün bu dediklerim sağlanırsa, küçük bir scooter senin işini görür.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ben sana Yamaha YBR 125 tavsiye ederim az yakar öz yakar çekiş ve görünüm çok iyi fiyat makul.EEE bundan iyisi şamda kayısı
    ..

arkadaşların ilgisine teşekkür ederim. öncelikle kafalardaki soru işaretleri ile ilgili birkaç şey söyliyim. dediğim gibi 2 vardiyalar. her hafta yer değiştiriyorlar yani bu hafta gündüz olan haftaya gece oluyor. 2 şer kişiler. her bir vardiyadaki ustalar otomobil ehliyetine ve kullanma tecrübesine sahipler ama mobilet konusunu bilmiyorum. ama yapıları itibari ile bu tür araçlara ilgi duyuyolar. mesela bende motosiklet tecrübem yok ama hevesim var. ben sadece onlara bu teklifi yapmayı düşündüm. çünkü bundan benim genel itibarla çok bir kaybım yok onlarında avantajı var.

arkadaşın biri gece tarifiesi ile 50 YTL ise yakındır demiş, ben genel itibarla fazla söyledim ki, keza vardiyalardan birinin elemanları yürüyerek gidip gelir ve yarım saat sürmez. yani belkide 5 km falan dır. neyse zaten bu o kadarda önemli değil.

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    sayın mimaks ;
    sizi anlıyorum bir işletmeci olarak bu işi ( vardiya işçilerinin ulaşımı ) minimum maliyetle yapmak istiyorsunuz ... ancak burdaki herkes bilir ki motosiklet kullanmak zevkli olduğu kadar ( hatta belki daha da fazla ) riskli bir iştir ..
    bu işi yapıyoruz ama aslında akıllı işi değil iş güvenliği açısından mesaisini yeni bitirmiş (gecenin bi vakti) yorgun argın elemanları bu şekilde evine göndermek ( üstelik bir de artçı ) bence doğru bi hareket değildir. . çünkü bu forumda her zaman belirtildiği gibi motosiklet kullanmak mental bir iştir ... yani kafa dinç olacak vücut dinç olacak , konstrasyon mükemmel olacak o zaman bu şeytan icadı alete bineceksiniz yoksa sonuç hüsran olabilir ve Allah korusun olabilecek bi kaza da işveren olarak başınız çok ağrır ... vicdanen de rahatsız olursunuz bence bu düşüncenizden vazgeçin ve başka bir yol bulmaya çalışın ..

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı KaWa-JaWa/HaWa-CıWa adlı üyeden alıntı
    sayın mimaks ;
    sizi anlıyorum bir işletmeci olarak bu işi ( vardiya işçilerinin ulaşımı ) minimum maliyetle yapmak istiyorsunuz ... ancak burdaki herkes bilir ki motosiklet kullanmak zevkli olduğu kadar ( hatta belki daha da fazla ) riskli bir iştir ..
    bu işi yapıyoruz ama aslında akıllı işi değil iş güvenliği açısından mesaisini yeni bitirmiş (gecenin bi vakti) yorgun argın elemanları bu şekilde evine göndermek ( üstelik bir de artçı ) bence doğru bi hareket değildir. . çünkü bu forumda her zaman belirtildiği gibi motosiklet kullanmak mental bir iştir ... yani kafa dinç olacak vücut dinç olacak , konstrasyon mükemmel olacak o zaman bu şeytan icadı alete bineceksiniz yoksa sonuç hüsran olabilir ve Allah korusun olabilecek bi kaza da işveren olarak başınız çok ağrır ... vicdanen de rahatsız olursunuz bence bu düşüncenizden vazgeçin ve başka bir yol bulmaya çalışın ..

Bin kere katılıyorum...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler