Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Mondial 150 mcx-Honda cbf 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Takip ettiğim kadarıyla;
    1. 150 MC X daha hızlı. (Bir kere denk geldim. Ve yetişemedim.)
    2. 150 MC X daha çok yakıyor. (Kullanıcıları öyle söylüyor)
    3. CBF150 daha konforlu. (Kullanıyorum. Gerçekten öyle.)
    Lastikleri daha kalın olduğu için kaliteli bir lastik (michelin-metzeler) takarsan ve mevcut amortisörleri atıp YBR125 amortisörü takarsan 150 MC X ile daha güzel sürüş yapılabileceğini sanıyorum. 150 MC X in orijinal debriyaj balatasının da pek kaliteli olmadığını okumuştum. Daha 5000 km de değiştirenler olmuştu. Yaşadığın yerde Honda servisi olmaması ve aynı paraya sıfır motor sahibi olma durumu nedeniyle 150 MC X öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip ettiğim kadarıyla;
    1. 150 MC X daha hızlı. (Bir kere denk geldim. Ve yetişemedim.)
    2. 150 MC X daha çok yakıyor. (Kullanıcıları öyle söylüyor)
    3. CBF150 daha konforlu. (Kullanıyorum. Gerçekten öyle.)
    Lastikleri daha kalın olduğu için kaliteli bir lastik (michelin-metzeler) takarsan ve mevcut amortisörleri atıp YBR125 amortisörü takarsan 150 MC X ile daha güzel sürüş yapılabileceğini sanıyorum. 150 MC X in orijinal debriyaj balatasının da pek kaliteli olmadığını okumuştum. Daha 5000 km de değiştirenler olmuştu. Yaşadığın yerde Honda servisi olmaması ve aynı paraya sıfır motor sahibi olma durumu nedeniyle 150 MC X öneririm.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bir mondial namı sanı bilindik üstelik honda çatısı altında üretilen bir motor olan cbf150 ye karşı tavsiye ediliyorya işte bu çok ama çok entrasan
    arkadaş ya ben bu forumu bırakcam yada siz

burası harbi türkiye
    Mustafa Kemal Atatürk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir mondial namı sanı bilindik üstelik honda çatısı altında üretilen bir motor olan cbf150 ye karşı tavsiye ediliyorya işte bu çok ama çok entrasan

burası harbi türkiye
    bende yorumları okudum şaşırdım,scooterden vitesliye geçiş için ybr ve cbf düşünüyordum. hakkaten bu kadar iyi mi ya bu 150 MC-X. bende mondial kullanıyorum da şaşırdım mondialın bu olumlu kalite yorumlarını almasına.

Motosikleti
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yorumları okudum şaşırdım,scooterden vitesliye geçiş için ybr ve cbf düşünüyordum. hakkaten bu kadar iyi mi ya bu 150 MC-X. bende mondial kullanıyorum da şaşırdım mondialın bu olumlu kalite yorumlarını almasına.
    ya sorma bilader
    Mustafa Kemal Atatürk

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Araştırdım, denedim ve sonunda MC X aldım. Çok memnunum.
    Orhan KÖNİ

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    mondial son zamanlarda güzel motorlar çıkarmaya başladı ;)
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

burası harbi türkiye
    Yorumları okuyunca ulan bu mondial ne motor yapmış dedim içimden.bahsedilen marka bizim bildiğimiz uğur derin dondurucu firmasınınki değilmi bi yanlış olmasın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Mondial istisna yapmış olabilir bu modelde
    Mesela benim mondi ayda bir servisi görmezse depresyona giriyor

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumları okuyunca ulan bu mondial ne motor yapmış dedim içimden.bahsedilen marka bizim bildiğimiz uğur derin dondurucu firmasınınki değilmi bi yanlış olmasın
    youtube ya motorcu48 yaz benim eski kara şimsek cbf150mi görebilirsin
    özellikle egzoz açtırmıştım onun videosu var
    google cbf150 yaz bir çok görselde benim motor ilk 5 te çıkar
    alev desenli cbf resmine kadar tutta hondavsyamaha blogunu zamanında ben açmıştım
    bende şuanda ps150 var cbf150 den kat ve kat daha değerli daha kolay ve seri olmasına ragmen cbf150den aldığım sürüş tadını ne ps150 den alıyorum ne de maxi scooter sürsem ondan alabiliyorum
    cbf in azcık yağ yakması bazılarında bu motora taş atıldı tekleme olayı ise bardağı taşıran son noktaydı.bu motoru sevmeyenler çamur atanların ekmeğine yag sürmek oldu ve amaçlarına ulaştılar .ben dahil ybr yi kaliteli buluyorum ancak
    bir mondiyle kıyaslanması söz konusu mu yapmayın yazıktır ya:S
    ybr125 şuanda en sağlamlarıdır ancak güçsüz ve cılız olması ile bende ps150 4 sene sonra eskiyince cbf150 alırdım bunu satsam gene ybr almazdım çünkü belli kriterleri hala karşılayamıyor
    mondiyi tvs yi hiç hesaba katmadım katmamda onlarla asla bir değil
    blueway2 bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Şimdi 150 mc eskidende cbf 150 kullanan biri olarak eğer 80 km hızı pek geçmiyor motosikletinizide akıllı uslu kullanıyorsanız 150 mc yi tavsiye ederim.Ama ben illa 120 km sabit hızda gider motosikletimide limitlerde kullanmak isterim diyosanız cbf alın derim.Sanırım aradaki farkı en objektif şekilde anlatmışımdır.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    mondial 151rs
    kesinlikle katılıyorum bende de 151RS var emektar. Gerçi çok zorladığım zamanlar da oldu. Çok da yollarda kaldım. bir motor kadarda tamir vs.. ödemişimdir 2006dan bu yana.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Görünüş olarak çok farklı motorlar ve ben şuna şaşırıyorum bende yeni bi motor kullanıcısı olarak sıfır çinli yerine 2.el japon diyen insanlar varken,şimdide 2.el onu alacağına sıfır alırsın diğenler var ve garantili diyolar ama herkes garantisinden şikayetçi motoru kötülemiyorum binmedim karşılaştıramam ama biraz zevk ve tarz meselesi oluyor bu karşılaştırmanın cevabı bence

Motosikleti
    yav arkadaş iyi katılıyorum 2.el iyi kullanılmış bir japon her zaman 0 km çinliden iyidir de 0 km gıcır gıcır ,rodajını senin yapacağın bi motora binmenin zevkini verecek bana bi 2.el japon markası söyleyin o zaman tamam diyim...

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav arkadaş iyi katılıyorum 2.el iyi kullanılmış bir japon her zaman 0 km çinliden iyidir de 0 km gıcır gıcır ,rodajını senin yapacağın bi motora binmenin zevkini verecek bana bi 2.el japon markası söyleyin o zaman tamam diyim...
    Ben yapmıyorum bu yorumu benim demek istediğim genelde bu yorum yapılır şimdi neden değişti onu demek istedim motor cbf tende iyi olabilir kullanmadım yorum yapamam çinli diye de küçümsemem yani para ve zevk meselesi bu işler

Motosikleti
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yapmıyorum bu yorumu benim demek istediğim genelde bu yorum yapılır şimdi neden değişti onu demek istedim motor cbf tende iyi olabilir kullanmadım yorum yapamam çinli diye de küçümsemem yani para ve zevk meselesi bu işler
    yok ya kardeş sana söylemedim direkt olarak .genel fikirler bu yönde olduğu için söyledim.aynen dediklerin de doğru bana kalırsa...

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    içinde aşağılık duygusu olan varsa mondiale binmesin.bu kadar basit,gitsin yağ torbası cbf lere binsin.yada gitsin çocuk motoru ybr ye binsin.10 000 km deyim.gayette memnunum,yamaha honda gibi servislerde yedek parçalarda kazık sokmuyorlar en azından.
    msl10 bunu beğendi.

Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Al bi r6 keyfine baak :D

Şaka bir yana, mondial son zamanlarda çıtayı gayet yükseltti. Türkiyenin her yerinde servisleri var, üstelik yedek parça bulma sorunu neredeyse yok.
    Yedek parçaların ucuzluğuna diyecek söz yok zaten ayrıca 2. el bir motosiklete bineceğine çin al 0 olsun altında eskisin.
    Hondanın yedek parçası çok pahalı, geçenlerde ben motorun sol sinyalini kırdım, 1 sinyal 350 tl dediler sen düşün.

benim mcx 1300 km de daha 25 gunluk bir kere gaza dokandim ve duz yolda iki kisi 130 u milim gectim ama hafif bi titreme yapti direksiyonda oda buyuk bi ihtimal benden dolayidir 55 kiloyum boyumda kisa o yuzdendir diye umuyorum cok memnunum on numara motor onduzenide dusurdum arka amortisorude kaldirttim lastikleri boyadim serit ccektim motorum ucak gibi oldu ve bu arada tvs apacheyi isiklardan kalktik 3. viteste gectim 4 ve 5 de fark attim motorun fotolarinida atarim bi iki gune

mustafa06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım küçüklükten gelen motor sevdam var ama bir türlü alamadım ama yaza almayı düşünüyorum motor kullandım vitesli ama oyle profesyonel kullanıcı değilim köyde eski platinlerden vardı dayı oğlunda bide arkadaşında mcx 150 vardı onu kullandım diyeceğim şu ki yeni başlangıç motoru olarak mcx 150 nasıldır rampada yada düzde çekişi iyimidir vibrasyon çokmu parça ve yakıt durumu özellikle yakıt durumu önemli işe gelip giderken kullancam malum ankaradayım ve rampa çok sizce mcx 150 uygun olurmu yardımlarınız için teşekkür ederim ve bu siteyide kuran arkadaşlar ve üyelerindende allah razı olsun paylaşımlar ve yardımlaşmalar mükemmelll

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)