Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: YAKIT TÜKETİMİ: Agility CITY 125 vs. Agility 125 (düz) [ilk 4 şık]

Katılımcı sayısı
14. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Agility CITY 125 - 100.km'de -> 4 lt'den fazla yakıyor. (18 tl'den fazla)

3 21.43%
  • Agility CITY 125 - 100.km'de -> 4 lt'den az yakıyor. (18 tl'den az)

5 35.71%
  • Agility 125 (düz) - 100.km'de -> 4 lt'den fazla yakıyor. (18 tl'den fazla)

1 7.14%
  • Agility 125 (düz) - 100.km'de -> 4 lt'den az yakıyor. (18 tl'den az)

2 14.29%
  • Para varsa-ki yok!-; "Honda - PCX" al, rahat edersin...

5 35.71%
  • Hepsini salla; "Honda - Spacy" ile ekonomi yaşa...

1 7.14%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

(Eylül 2011 - Yeni) 3000-4000TL'da Scooter Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Ben aranıza yeni katıldım, öncelikle herkese merhaba.
    Ben ilk defa bir scooter almak istiyorum, motorsiklet tecrübem 0.

• Tecrübem olmadığı için 2.nci elde kazıklanma riskine girmeden 0.km bi scooter almak istiyorum.
    • Çin malı olmamalı, sürekli tamir vs. ile uğraşmak istemiyorum.
    • Bu iş için ayırdığım bütçe 3000TL civarı. (Max. 4000TL'ye çıkabilirim, taş çatlasa!...)
    • Çoğunlukla şehir içinde kullanıcam, nadiren istanbul-tekirdağ yolu gideceğim.
    • Yine çoğunlukla tek başıma kullanıcam, belki bazen arkamda artçım olacak. (toplam kilo 150 civarı olur.)
    • Boyum 1.80 - kilo 80 (ortalama )
    • Hız meraklısı değilim ama yokuş çıkmam gerekeceği için motor hemen bayılmamalı.
    • Öneride bulunacak arkadaşların da sadece KENDİ TECRÜBELERİ'ni yazmaları daha sağlıklı sonuçlar verir diye düşünüyorum...
    • Yakıt tasarrufu kesinlikle bir + 'dır. Hele bu dönemde!!
    • Tip/Görünüş 2.nci planda...

Bana bu durumda önerebileceğiniz Scooter Marka/Model'leri nelerdir?? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Ben kendi araştırmalarım sonucu kriterlerime uygun 3 Marka/Model bulabildim. Bunlar;
    1. KYMCO Agility 125 - 3.150 TL
    EKSİLERİ: 1.) Sert Süspansiyon 2.) Rahatsız Oturma Pozisyonu (Genel olarak bel ve eklem ağrıları)
    2. SYM Fiddle II 125 S - 3.850 TL
    EKSİLERİ: 1.) Kalkışlarda Titreme 2.) Arka Lastiğin İnmesi (haftada bir) 3.) Metal aksamlarda paslanma
    3. HONDA Spacy 110 - 3.880 TL
    ARTILARI: 1.) Enjeksiyon (=Yakıt Tasarrufu)
    4. KYMCO Agility City 125 - 4.080 TL
    ARTILARI: 1.) Düz Agility'e göre Büyük Jantlar (16") EKSİLERİ: 1.) Çok Rahatsız Oturma Pozisyonu 2.) Yokuşta Fazla Güç Kaybı

Şu anda bana en mantıklı gelen KYMCO Agility 125 (3.150 TL olan). Ucuz, Nispeten Sağlam ve Seri.
    Çünkü Fiddle 2 125 S 'in tipi için ekstra bir 700 TL benim için lüks şu anda. Ama Agility 125 ile konfor farkı çoksa düşünülebilir.
    Spacy 110 yakıt tasarrufu ile acaba değer mi? dedirtiyor ama onun hakkında çok az yorum var, nerdeyse kullanan kimse yok.
    Agility City 125'i ise öylesine yazdım. 1000 TL 'lik bi farkı hakettiğini hiç zannetmiyorum.

Bu fiyat aralığında, bahsettiğim kriterlerde FİYAT/PERFORMANS 'da en mantıklı scooter hangisidir??
    Sizin, bu bahsettiklerim dışında kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz Marka/Model var mıdır??

Tecrübe ve Yorumları ile Yardımcı olan herkse şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2.el almak aklında yok mu? mesela city 2.eli 3000 civarı az km yapmış gayet yakışıklı beyaz olanı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el almak aklında yok mu? mesela city 2.eli 3000 civarı az km yapmış gayet yakışıklı beyaz olanı
    Dedim ya hiç anlamam motordan, kaza'lı motor falan çıkar sonra uğraş dur tamirle bilmemneyle..
    Hiç anlamıyorum motordan.. O yüzden gözümü karartamıyorum 2.nci el'e.. :S

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    125 - 150 cc de ihtiyaçlarınızı karşılayacak model bulmak biraz sıkıntılı olabilir. Birçok scooterı tanırım fakat size önericek birşey bulamadım açıkcası
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    Spacy al motoru çok iyi.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı Aspiretr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy al motoru çok iyi.
    2 kişi varken yokuş çıkar mı acaba?? yarı yolda bırakmasın sonra??
    Ve de yakıt tasarrufu iyi mi?? 100km'de ne kadar benzin yakıyor acaba??

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agility city nin oturma pozisyonu düz agility e göre daha rahattır aslında ama demekki kişiden kişiye değişiyor bu durum

Agility 125 aradığınız kriterleri içermekde ve başlangıç için en uygun scooter olduğunu düşünüyordum ki sizde zaten tercihlerinizde yazmışsınız

Spacy 110 kullanan kuryeci tanıdıklarım kısaca söylemem gerekirse beğenmiyordu düşünüleni vermiyor diyorlardı

Not: uzun zamandan beri ilk defa bu kadar derli toplu öneri isteyen biriyle karşılaştım

spacy nin ön çamurluğu yok.
    çok çikin.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Aspiretr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy al motoru çok iyi.
    Spacy aralarında performans olarak en kötüsü,kendim denedim kullandım 87 km hızda kesiliyor motor.Ben kendini biraz zorla agility city al derim

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

Bence sen SYM Joyride 200 Bak 2. Ellerine.3.500 4.000 arası bulursun.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    aglıty ctiy en ıyısı
    tam öğrenci işi olsun dıyosan aglıty olur her ıhtıyacını karşılar korkma ben bılıyorum o motorları
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    kadirr26 yanıt için teşekkürler, ama tip çok da önemli değil benim için..

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy aralarında performans olarak en kötüsü,kendim denedim kullandım 87 km hızda kesiliyor motor.Ben kendini biraz zorla agility city al derim
    Zippo's bahsettiğin düz yolda mı max. 87 yapıyo?? O zaman yokuş tırmanırken bayaa şişirir motoru..

Birçok kişi agility city diyor senin gibi ama o kadar fiyat farkını neden hakediyor? biraz açarsan sevinirim..
    Agility City 1000TL'lik (1/3'lük fiyat) farkı hakediyor mu sence?? Neden 1000TL fazla vermeliyim düz agility 125'e göre??
    Ya da düz agility 125 alsam sonra pişman olur muyum neden farkı verip agility city almadım diyerek??

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı angelus55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadirr26 yanıt için teşekkürler, ama tip çok da önemli değil benim için..

Zippo's bahsettiğin düz yolda mı max. 87 yapıyo?? O zaman yokuş tırmanırken bayaa şişirir motoru..

Birçok kişi agility city diyor senin gibi ama o kadar fiyat farkını neden hakediyor? biraz açarsan sevinirim..
    Agility City 1000TL'lik (1/3'lük fiyat) farkı hakediyor mu sence?? Neden 1000TL fazla vermeliyim düz agility 125'e göre??
    Ya da düz agility 125 alsam sonra pişman olur muyum neden farkı verip agility city almadım diyerek??
    Evet,düz yolda.

-Agility 125 12" janta sahip, City 125 16" janta sahip
    -Agility 125 9.1 hp(124.6 cc) , City 125 9.5 hp(125 cc)
    -Agility 125 ön disk-arka kampana fren, City 125 ön-arka disk fren
    -Agility 125'in arkada tek amortisörü var, City 125'in arkada çift amortisörü var
    -Agility 125in gidon altında saklama gözü yok, City 125'in gidon altında saklama gözü mevcut

Dediğim gibi,eğer 2. elde alabilirim diyosan sym joyride 200 lere bakabilirsin.Dünyayı dolaşırsın performansıda çok iyi hemde maxi scooter hemde kaliteli.

Motosikleti
    dostum sakın eski joyride 200 önerme onun nekadar çok benzin içtini biliyormusun:S
    tabi joyride 200 evo yu önericeksen o başka

zippo's diğer dediklerine bende katılıyorum konuya iyi açıklık getirmişsin
    Mustafa Kemal Atatürk

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    artık paket servisciler spacy kulanıyor cok rahat ve güzel motor ama max 100 km / sa

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet,düz yolda.

-Agility 125 12" janta sahip, City 125 16" janta sahip
    -Agility 125 9.1 hp(124.6 cc) , City 125 9.5 hp(125 cc)
    -Agility 125 ön disk-arka kampana fren, City 125 ön-arka disk fren
    -Agility 125'in arkada tek amortisörü var, City 125'in arkada çift amortisörü var
    -Agility 125in gidon altında saklama gözü yok, City 125'in gidon altında saklama gözü mevcut

Dediğim gibi,eğer 2. elde alabilirim diyosan sym joyride 200 lere bakabilirsin.Dünyayı dolaşırsın performansıda çok iyi hemde maxi scooter hemde kaliteli.
    4" büyük jant, 0,4 hp motor, arka disk fren ve arka çift amortisör için 1000TL değer mi acaba??

kampana fren ya da tek amortisör güvenlik açısından problem yaşatır mı?

ya da 16" lastikler, *oh be! 12" de neymiş kardeşim!!* dedirtir mi?? Nasıl bir fark yaratıyor büyük jant??

Duyduğum kadarıyla scooter'ın "seri"liğinden kayıp yaşanıyormuş jant büyüyünce, doğru mu bu??

2.nci el'den anlamadığım için girişemiyorum o işe.. Ama anlayan birini bulursam joyride 200 evo'yu aklımda tutarım..

bi de bu paket servisçilerden tanıdığı olan varsa bir sorup ayrıntılı yorum alabilir mi?? Spacy'nin olumsuz yönleri neler diye?? (tip hariç, o önemli değil! )
    ben hiç görmedim spacy kullanan biri, görsem sorucam da...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık paket servisciler spacy kulanıyor cok rahat ve güzel motor ama max 100 km / sa
    Düz yolda 100 km yi bulamıyor kesiciye giriyor.Ayrıca 65 km den sonra kıçı başı oynayan bir motor.Benim gözlemlediklerim bu belkide benim sürdüğüm böyledir ama 100 km hıza 2 farklı spacy ilede ulaşamadık.Bence hondaya yakışmayan bir motor.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sakın eski joyride 200 önerme onun nekadar çok benzin içtini biliyormusun:S
    tabi joyride 200 evo yu önericeksen o başka

zippo's diğer dediklerine bende katılıyorum konuya iyi açıklık getirmişsin
    Benzin konusunu bilmiyodum.Zaten söylediğim gibi fiyat/performans olarak önerdim.Spacy ile yokuşlarda bayılacağı kesin.Zaten rahat rahat artçı ile seyehat edilecek bir motor değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...574272/detay/?

İlanla bir ilgim yok.Evo ve maxi scooter.Hemde sym.Gayet seri bir motor.Şahsen 0 olacak diye imkanlarımı karşılamayacak bir motor almam.2. El temiz joyride evo bakmanı öneririm.Hem performans,hem kalite hemde kalıplı görünüş.Emin ol agility city ile bu motor arasında artçılı dolaşmakta çok fark var

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

4" büyük jant, 0,4 hp motor, arka disk fren ve arka çift amortisör için 1000TL değer mi acaba??

kampana fren ya da tek amortisör güvenlik açısından problem yaşatır mı?

ya da 16" lastikler, *oh be! 12" de neymiş kardeşim!!* dedirtir mi?? Nasıl bir fark yaratıyor büyük jant??

Duyduğum kadarıyla scooter'ın "seri"liğinden kayıp yaşanıyormuş jant büyüyünce, doğru mu bu??

2.nci el'den anlamadığım için girişemiyorum o işe.. Ama anlayan birini bulursam joyride 200 evo'yu aklımda tutarım..

bi de bu paket servisçilerden tanıdığı olan varsa bir sorup ayrıntılı yorum alabilir mi?? Spacy'nin olumsuz yönleri neler diye?? (tip hariç, o önemli değil! )
    ben hiç görmedim spacy kullanan biri, görsem sorucam da...
    Büyük jant sana çukurlarda çok rahatlık sağlayacaktır.Ayrıca kampana fren disk frene oranla çok çok güvensiz kalır tabiki.Bu en büyük unsur bence sıraladığım farklılıklardaki.Sadece arka frenin disk olması bile o fiyat farklılığına yetebilir.Her zaman scooterda büyük jant iyidir.Güvenlik açısından kesinlikle disk fren zaten.Agility city ile agility 125 i hız olarak karşılaştır city öndedir jantla bir alakası yok.Ama dediğim gibi artçı ile uzun yol almak pekte rahat olmaz.Eğer motordan anlayan güvendiğin insanlar varsa 2. ellere bak,iyide bir ustaya göster.

Motosikleti
    zippo's ilandaki evo değil eski tipi bunu kullanan arkadaşım vardı çok yakıyo diye yeni modeli evosunu aldı 150 cc kadar yaktığını söylüyor bir diğer arkadaşımdada var o da aynı şekilde söyledi zaten 164 ccmiymiş neymiş bunlar...

spacy konusunda bende memnun olunmadığını duyduğum oldu da yakışı iyiymiş çok az yakıyomuş ama hız konusunda aynı şeyi söyliyemem 87.geçmedi demişse zippo's arkadaşımız doğrudur
    100 km gördüklerini idda eden arkadaşımda var ancak 90 km max hız olarak düşünün ve her motor aynı hızı herzman yapıcak diye birşey söz konusu değil
    cbf150 ile bazen dip gaz çekmeme ragmen 95 km motor kalıyodu bazende 110 rahat görüyodu herzaman aynı hızları görmüyo aletler bende bunu anlamıyorum hani rüzgar müzgar dicem o unsurlarda olmadan denedim

neyse baya bi gevezelik ettim de sen aglity al kardeş önünde küçükce eşya bile taşırsın ekonomik fiyatıda ama zippo's dediği gibi biraz daha iyi olsun dersen 1000 tlik fark fazlasıyla var hem tek basına büyük cant unsuru bile 1000 tlye değer bana göre
    en basitinden şöyle düşün lakalarda rahat edersin hemde büyük cantın bir turu küçük canttan büyük olduğu için daha ekonomik olucak daha az döndüğünden
    kymco iş görür
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippo's ilandaki evo değil eski tipi bunu kullanan arkadaşım vardı çok yakıyo diye yeni modeli evosunu aldı 150 cc kadar yaktığını söylüyor bir diğer arkadaşımdada var o da aynı şekilde söyledi zaten 164 ccmiymiş neymiş bunlar...

spacy konusunda bende memnun olunmadığını duyduğum oldu da yakışı iyiymiş çok az yakıyomuş ama hız konusunda aynı şeyi söyliyemem 87.geçmedi demişse zippo's arkadaşımız doğrudur
    100 km gördüklerini idda eden arkadaşımda var ancak 90 km max hız olarak düşünün ve her motor aynı hızı herzman yapıcak diye birşey söz konusu değil
    cbf150 ile bazen dip gaz çekmeme ragmen 95 km motor kalıyodu bazende 110 rahat görüyodu herzaman aynı hızları görmüyo aletler bende bunu anlamıyorum hani rüzgar müzgar dicem o unsurlarda olmadan denedim

neyse baya bi gevezelik ettim de sen aglity al kardeş önünde küçükce eşya bile taşırsın ekonomik fiyatıda ama zippo's dediği gibi biraz daha iyi olsun dersen 1000 tlik fark fazlasıyla var hem tek basına büyük cant unsuru bile 1000 tlye değer bana göre
    en basitinden şöyle düşün lakalarda rahat edersin hemde büyük cantın bir turu küçük canttan büyük olduğu için daha ekonomik olucak daha az döndüğünden
    kymco iş görür
    Çok yakıyosa dediğin gibi agility city 125 almalı.Hertürlü jantlar,çift amortisör,arka disk fren o 1000 liraya değer.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Dedim ya hiç anlamam motordan, kaza'lı motor falan çıkar sonra uğraş dur tamirle bilmemneyle..
    Hiç anlamıyorum motordan.. O yüzden gözümü karartamıyorum 2.nci el'e.. :S
    arkadaş benim dediğim 2.eller daha çok az km yapmış servis bakımlı sadece servise ekspertiz ücreti ödersin veya adamlara dersin ben bu motoru alacağım aldıktan sonra da sana bakıma geleceğim bakmaya para bile almazlar sonuçta 2o11 model 2.el aldığın zaman zaten servis bakımlı ve garantili olur bi sıkıntı olmaz bence sıfır km alıpta kdv ötv bayi kar payı boşuna verme zaten birkaç yıl sonra o sana yetmez değiştirmek istersin sıfır alacağına nazaran daha az zarar edersin benden demesi city ler çok güzel eğer bi scooter alacak olsam bu modelden başka bi modele bakmam hem büyük teker bozuk yollarda büyük avantaj hemde arka disk bunlar büyük + lar yani 125 cc ye göre veya olmayanlara göre hem motora benziyor ekobise değil
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Neden city e 1000 tl verim diyorsun fakat jant farkının her bir inç i 1000 tl ye değer.
    O fark birgün gelir can kurtarır.
    Daha iyi fren mesafesi , daha iyi viraj kabiliyeti , daha iyi yol tutuş , karşına aniden çıkıcak bazı engeller de daha güvenli (mesela 10" jant ile taşa çarpmak istemem açıkcası.)
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)