Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GT250R-Kawasaki Ninja Hız testi !

Motovento
    REKLAM ALANI
    bygrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Bu akşam itibari ile bu test i gerçekleştirdik.....

Videoda mevcut...

büyükçekmece buluşmasından sonra hazır bir araya gelmişken çıktıktan sonra 2 ninja ve 2 hyo gaz açalım dedik...

Motorlar;

2 * 2010 Kawasaki Ninja 250R
    2 * 2008 Hyosung GT250R

Hedef : büyükçekmeceden çıkıp kumburgaz yapıp ardından otobandan dönüp gelmek...

Hyolardan enjeksiyonlu olana kamera takılıydı...

büyükçekmeceden çıktık... kumburgaza doğru ara düzlüklerde ara hızlanmaları denedik...

Hyo için 1 den 5 atıncaya kadar sorun yoktu.. 5. vitese attığınız an ninja 6 ya vitesi çektiğinde yanınızdan uzayıp gidiyor..

ara hızlanmaları birlikte tamamlıyor fakat hyo son vitesinde ninjaya göre çok hantallaşıyor..

otobandada aynı sonuç bu şekildeydi.. ninja 6. vitese taktıktan sonra adeta o 3 beygir ve avantalarını hoydan git gide farkı açarak gösteriyordu...

2 ninada hyosung u geçti...

eğer bu yazıdan sonra karşılaştırıcak olan arkadaşlar hala var ise.. lütfen 2011 -2011 model olarak karşılaştırsınlar... şimdi bahane üretmek gibi olucak ama debriyajdan doalyı gaz kesmeler yaşadım... bu sebepten ara dahada açıldı fakat düzgün olsa geçermiydi.. üstüne basarak söylüyorum yinede geçemezdi...!

Sonuç itibari ile ninja GT250R ı geçmektedir...video eğer editlenebilirse oda konuya dahil edilecek... (tank slapper da )

Ninja ile hyo arasındaki farklar..

Ağırlık farkı Ninja daha hafif..
    Beygir gücü farkı....ninja 33-hyo 29-30
    ninja su soğutmalı -hyo yağ ve hava -Soğuk beygir avantajı sağlar su soğutmalı daha iyi..
    Dişli vites oranları...Ninja 6 vites hyo 5 vites hyoda 6. vitese ihtiyaç var
    ninjanın tekerler ince hyoda tekerler kalın..daha az sürtünme daha fazla hız
    aero dynamic .. nincada daha iyi bir aero dynamic var..

Bu testi gerçekleştirmemize olanak sağlayan arkadaşlarıma teşekkür edeirm keyifli ve güvenli bir gazlama oldu..
    Hyosung GT250R
    Drift religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir karşılaştırma olmuşa benziyor.
    Fakat bu tür video paylaşımı mt forumlarında yasak...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    mod um sadece elimizde katnı mevcuttur demek istedim başka sitelere elbet yüklenecek fakat foruma linki ben koymıyacağım... test edildi bilinsin yeterli.. herkez arasında merak konusu oldu.. bizde test ettikk
    Hyosung GT250R
    Drift religion

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten video gece çekimi olduğundan dijital göstergenin ışığı siperliğe yansıma yapmış ve pek bişey gözükmüyor tank slapper yaşadığım yere gelmeden hafızasıda dolmuş.Goprohd lazım bize
    Neyse efenim ninjalara saygı duyarım ama şuan yine alcak olsam hyosungdan şaşmam
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    evet gopro lazımm ...
    Hyosung GT250R
    Drift religion

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninjanın tekerler ince hyoda tekerler kalın..daha az sürtünme daha fazla hız
    buraya kafam takıldı..akşam eve gidince taşıt tekniği - dirençler ders notlarıma bir bakıcam
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

O değilde görkem bu konuyu açmaya hiç gerek yoktu zaten tokatladı ninjalar bide başlık açıyosun

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde görkem bu konuyu açmaya hiç gerek yoktu zaten tokatladı ninjalar bide başlık açıyosun
    bizimde merak ettiğimiz bir konuydu...netleştirdik test ettik merak edenelr artık burdann okusun
    Hyosung GT250R
    Drift religion

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    erdal usta diyo ki..5 e atmayıp 4.viteste devam etseydi..ya da yokuş aşağı olsaydı biraz ninjayı geçerdi görkem diyo
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    felon motor kaç km hızda tokatlamaya başladı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdal usta diyo ki..5 e atmayıp 4.viteste devam etseydi..ya da yokuş aşağı olsaydı biraz ninjayı geçerdi görkem diyo
    tekrar denemek lazım bakımları yapıp...çünkü atmak zorundaydım.. 4. viteste artık devir kesti.. sonra 5 e seri attım fakat yinede geçmedi..dediğim gibi değişmesi gerekenler var debriyajdan tak tak ses geliyo teker yapmaktan...

fakat yinede geçiceğini zannetmiyorum ya aynı gider gibime geliyo...
    Hyosung GT250R
    Drift religion

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felon motor kaç km hızda tokatlamaya başladı
    160 küsürdü tankslappingden çıktığımda 120ye kadar düştü ama o bitene kadar neler düşündüm neler yaşadım of of

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 küsürdü tankslappingden çıktığımda 120ye kadar düştü ama o bitene kadar neler düşündüm neler yaşadım of of
    saklanman tam mıydı giydiğin kask tam kafana göre mi motorun arka tekerine herhangi bir sorun var mı fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlığın var mı (yani ortopedik olarak)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

yanlış anlama o hızda tokatlama yapması için diğer sorduklarımı çıkarırsak ya iyi saklanamamışsındır yada arka tekerleğinde bir kusur vardır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    akşamki hyoları160km hızla tokatladım hyolar 150km gecmiyor onların sayesinde 180km hızlara cıktım ama keyifli bi akşamdı teşekürler,,,yeni model hyo karşılaştırma yapıcaz yakında....
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    250 mct
    uzun zamandır iki motor arasında gidip geliyorum sayenizde ninja daha ağır basmaya başladı

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    konuyu acan arkadaşın samimiyetine sonuna kadar güveniyorum herşey bire birebir doğru
    bu sınıfın galibleri
    1.ninja
    2.hyo
    3.cbr
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hep yazarım, güçlü olan hızlı gider diye. 6 vites de olsa Hyosung geçemez yani.

5'e atmasa geçerdi demenin ardında nasıl bir açıklama olduğunu da merak ettim doğrusu. Motor güce ihtiyacı olduğu bir noktada, tam da güç kaybetmeye başladığı devirlere ulaşmışken vites değiştirilmezse nasıl daha hızlı gidecek ? Bazıları sanırım motor ne kadar yüksek devire çıkarsa o kadar çok güç üretir sanıyorlar.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saklanman tam mıydı giydiğin kask tam kafana göre mi motorun arka tekerine herhangi bir sorun var mı fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlığın var mı (yani ortopedik olarak)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

yanlış anlama o hızda tokatlama yapması için diğer sorduklarımı çıkarırsak ya iyi saklanamamışsındır yada arka tekerleğinde bir kusur vardır
    kamera aparatı takılı olduğundan iyi kapanamıyodum motora ama bence kapanmanın tank slappingle etkisi yok bozuk yola o hızda girince ön tekerin yerden kesilip tekrar bozuk yola oturduğu an tank slapping başlıyor

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamki hyoları160km hızla tokatladım hyolar 150km gecmiyor onların sayesinde 180km hızlara cıktım ama keyifli bi akşamdı teşekürler,,,yeni model hyo karşılaştırma yapıcaz yakında....
    150yimi geçmiyor? abi yapma navigasyonu koydurtcaksın bana, göstergenin yanına.Sizin göstergeler analog oldugundan üssten bakınca 180 kapandığın halde bakınca 160la gidiyomuş gibi görürsün.dikkatini çektiyse kıçımızda bi clio vardı o dip gaz bizi geçmeye çalışıyodu içinde 2 tane genç eleman ne yaptılarsa yaptılar bi süre geçemediler sonra biz gaz kestik öyle geçti gitti.

@Seko
    katılıyorum 5e atmadan 155km hızla nasıl geçicektik merak ediyorum bazı ustaların şöyle batıl inançları yokmu bi türlü inandıramıyosun

BiZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bu tür polemikleri hiç sevmem fakat Hyo'lar 150yi güle oynaya yapıyorlar. Hatta geçenlerde boluya gittiğimde arkamda 140kg artçı ile 156 tek başıma ilerlediğimdede abartmadan söylüyorum 170i çok rahat gördüm ki satın aldığım kişininde 176'a çıkmış olduğu video'yu bizzat izledim. Fakat hyo'mu geçer ninjamı geçer diye düşünürsek ninja bir çok yönden daha ağır basıyor. Herşeyden öte ninjaların su soğutmalı olması beni benden alan en büyük etken. Bir gün ninja alırsam mutlaka su soğutmalı olduğu için alıcam zaten. Gerisi boş 180 yapmasın 170 yapsın yada 160 yapsın benim için motorun boğulmaması üzülmemesi daha mühim açıkcası. Herkese saygılar kazasız sürüşler.
    Pırasanın piştiği günlerde masada 3 kişi olurduk çocukken. ben, annem bir de oklavası.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ancak hiç araba yada motor kullanmamış birisi söyler bence. O kişinin usta olduğuna emin misiniz, yada bu lafı kendisinin söylediğine...?
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)