Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aprillia scarabeo 200ie mi? yamaha x-city 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok yok yook :)
    iyi gunler arkadaslar.. cbr 125 imi satali bir kac ay oldu.. yeni bir motor arayışına girdim.. scooter alıyım falan filan derken bütçeme uygun olarak bu 2 motoru buldum ve bu iki motor arasında kararsız kaldım.. genel olarak istanbulda şehir içinde kullanıcam.. arada sıradada uzun yola gitmek istiyorum tatillerde falan..
    scarabeo ya euronun artması sebebiyle 7400 lira fiyat aldım..
    x-city de 9500 lira..
    yalnız scarabeo kullanan herkes lastiklerden şikayetçi. x-city de pirelli lastik vardı.. eğer scarabeo alırsam büyük ihtimalle lastik masrafım olcak ekstradan.. yamahadaki pirellilerin sorun çıkaracağını düşünmüyorum..
    sizce hangisini tercih etmeliyim? bu motorların birbirlerine göre artı ve eksileri nelerdir?
    şimdiden herkese teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scarabeo topiğinde yazılan aprillia dada prelli olduğu ve beş para etmediği. Yani yamahanın standart lastiklerindende bişey bekleme.

Standart ihtiyaçları karşılama bakımından aprillia yeterli ama şu anki fiyatlarla X-City de parasının karşılığnı iyi veriyor.

bide Scarebeoyu ben çok beğeniyorm ama kimseye beğendiremiyorum. yani dizayn ve imaj olarak scarebeo WV Jetta ise yamaha C180 mercedes muamelesi görüyor. Bindiğin motorun beğenilmesi kim ne derse desin önemli. X-City ekstara gücü konforu ve dizaynıyla 1. seçenek olmalı. Artçıyla da sürüş kalitesi daha iyidir zaten

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scarabeo topiğinde yazılan aprillia dada prelli olduğu ve beş para etmediği. Yani yamahanın standart lastiklerindende bişey bekleme.

Standart ihtiyaçları karşılama bakımından aprillia yeterli ama şu anki fiyatlarla X-City de parasının karşılığnı iyi veriyor.

bide Scarebeoyu ben çok beğeniyorm ama kimseye beğendiremiyorum. yani dizayn ve imaj olarak scarebeo WV Jetta ise yamaha C180 mercedes muamelesi görüyor. Bindiğin motorun beğenilmesi kim ne derse desin önemli. X-City ekstara gücü konforu ve dizaynıyla 1. seçenek olmalı. Artçıyla da sürüş kalitesi daha iyidir zaten

scarabeo nun lastikleri pirelli değil dostum ,zongshen tire diye çin malı lastik ,iki motorun arasında 2000 liranın üzerinde fark var ,eğer paran varansa yamaha yı al motoru daha güçlü sonuçta ama servis ve parça konusunda uyarmak isterim,bende xmax varken bir hava filitresi için 45 gün beklediğimi bilirim.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Cok merak ediyorum acaba lastik yüzünden kaç kişi var bu motorda? Motoru alırken süper şahane ! ama konu lastiğe gelince vay çin malı lastik, vay kayıyor vay düşüyor ! Yahu arkadas;
    Koskoca aprilia firması bu , lastiği çinde yaptırdı diye illa dandikmi olması gerekiyor.
    Sen motorunun hızına, ağırlığına vs, uygun viraja girmeyi bilmiyorsan pist lastiği bile seni kurtaramaz.

Scarabeo'yu bende aldım 3 hafta kadar kullandım, yalnız bu motorun kendine has bir sesi var biraz daha gürültülü kalkışlarda. Alışırım diye bekledim ama aşırı rahatsız etti beni satmak durumunda kaldım. X-city 250 aldım. Arada fiyat farkı var , kalite farkı olarak ikisininde ne eksisi ne artısı var birbirlerine karşı.
    Her iki motoruda kullanmıs biri olarak Bikaç özellik sayıyım ;

Scarabeo : Kalkışlarda daha asi, ok gibi fırlıyor. Ön cam kısa ama yeterli. Radyatör yukarı konumlandırılmıs, yağmurda çamurda kirlenme derdi olmuyor.
    Celik fren hortumları, ve frenleri başarılı. Benzin göstergesi tutarsız çalısıyor, yokuş aşşağı yokuş yukarı ibre sürekli hareket halinde. Yakıt sarfiyatı düşük.
    Ön arka far aydınlatması gayet başarılı. Beyaz rengi çok tutuldu.

xcity : Uzun yola yatkın daha rahat bi sele. Uysal fakat torklu bi motor (yamaha mucizesi) 4 kademe ayarlanabilir ön cam.
    Daha dolgun bi görüntü. Önde çift far, arkada çift far aydınlatma başarılı. Orjinal aksesuar seçenekleri mevcut (topcase, yan koruma çıtaları, sisi bar )

Motosikleti
    yorumları için herkese teşekkürler.. scarabeo ya bakmaya gittiğimde daha 200 kmdeki test motorunun lastiklerini bile bayii değiştirmiş üstünde gelen lastikler çok kötü dedi.. o yuzden bende bu şekilde düşünmeye başladım..
    yamahada parça korkusu bendede var ama allah korusun düşmedikten sonra sarf malzemelerde çok büyük sorunlar yaşamıyacağımı düşünüyorum..
    uzun yolda 2 kişi x-city ile kaç km hızla seyredebilirim??

Öncelikle yamaha yetkili servislerinde parça bekleme süresi 3 ila 33 gündür..Daha fazla bekleten servislerin yetersizliğidir diye düşünüyorum.Ben aylardır.x-city kullanıyorum..Uzun yolda rahatlıkla 2 kişi 125 km/h durumuna göre 130 km/h seyredebilrsin...top speedi 155 km/h dir.Rüzgara yolun eğimine göre daha da artabilir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    benden tavsiye yamahaaaa
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    arkadaslar cuma gunu x-city mi aldim vakit bulup foruma giremedim.. 2. el aldim ama sadece 35 kmde alip kullanmamis bir arkadastan plakasi ciktigi gibi hemen aldim.. resimlerini eklicem en yakin zamanda..

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cuma gunu x-city mi aldim vakit bulup foruma giremedim.. 2. el aldim ama sadece 35 kmde alip kullanmamis bir arkadastan plakasi ciktigi gibi hemen aldim.. resimlerini eklicem en yakin zamanda..
    Motorunuz hala duruyor mu?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hala duruyor mu?
    Hortlatmadan önce keşke baksaydın. 7 senedir foruma girmiyor sağ mı? değil mi? belli değil. Sen motorunu sormuşsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)