Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Virago 250 - Keeway Supershadow 250 - Bisan Roadstar 250

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, Yamaha Virago 250 modeli birebir aynısı ile şu anda Keeway Supershadow 250 ve Bisan Roadstar 250 olarak ülkemize getirilmekte. Bu işin aslı nedir? Yamaha gibi bir firmanın 2003 yılına kadar ürettiği ve en çok satılan modeli olan Virago 250 nasıl oluyorda Keeway ve Bisan olarak tekrar ülkemize geliyor? Nerede yapılır? kalitesi nasıldır? üreticisi kimdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dönence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 2006
    bunda şaşacak birşey yokki. yeni türeyen markaların ürünlerinin bir çoğunun kalıp olarak eski köklü firmalardan kopyalama olduğunu sana söyleyebilirim. örnek olarak Regal Raptor Honda Rebelin nerdeyse birebir kopyası gibi.işte böyle
    SİYAH İNCİ -- Honda Shadow 750 cc
    bu dünya kimseye kalmaz hırsı bırak yaşamaya bak

irfanaltınay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 C Shadow
    pardon ben deaynı dertten muzdaribim.sanırım sohbet bölümüne aynı konuyu açtım.

hakikaten nasıldır bu aletler ben almanın arifesindeyim ikisi arasında kaldım...

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    goruntu aynı ama ıcerık farklı arkadaslar ne yapalım bızım ulkemızde kopyalama cok basıt

Arkadaşlar, çinde birçok marka ve modelin klonlandığını biliyoruz, ama bu durum bence biraz farklı. Keeway ve Bisan, Yamaha Virago'nun motoru'da dahil olmak üzere bütün ayrıntıları ile birebir aynısı.
    Bakınız, bu hala amerikada satışı devam eden 2006 Model Yamaha Virago 250

Bu da Keeway Supershadow 250

Bu da Bisan Tarafından getirilen Bisan Roadstar 250

Dikkat ettiyseniz, bütün detayları ile hepsi birbirinin aynısı. Daha doğrusu Keeway ve Bisan Yamaha'nın birebir kopyası. Benim anlayamadığım Yamaha büyüklüğünde bir firmanın bu duruma nasıl göz yumuyor olması? İlk etapta, Yamaha'nın bu modelin üretimini durdurduğunu ve lisansını satmış olabileceğini düşünmüştüm. Ama Virago 250 hala amerikada satılmaya devam ediyor. Eğer Keeway Supershadow ve Bisan Roadstar 250 Yamaha Virago 250 kalitesine biraz olsun yaklaşabildilerse, 3.750 fiyat ve 2 yıl sınırsız kilometre garanti ile piyasayı hallaç pamuğu gibi atacak demektir. Yinede bu konu çok düşündürücü bence. Bu işin sonu nereye varacak? Kalite olsun diye kendini ispatlamış markalardan alacaksınız, sonra aynısı üçtebir fiyatına piyasada göreceksiniz. Sök deponun üzerindeki yazıyı, yapıştır yamaha armasını olay bitmiştir.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Çin'de birçok markanın patenti alınmadan izinsiz olarak ürünü yapıldı. Dergilerde vs yanınlarda bunlar çıkmıştı. Çok da şaşılacak bir durum değil. Adamlarda işçilik korkunç düşük. Neticede ne bulursa kopyalayıp üretiyorlar. Bu motorlar bu yaz çok satacak. Tip olarakta güzel ayrıca Türk halkının harley tutkusuda bunu perçinleyecek ve neticede motor satacak. Ayrıca bu çin markaları arasından istediğini alın. Parçalar aynı, tamirci bile aynı olacak.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisanın kendi sitesinde yok bu ürün, Toker ticaret nası bisan diye satıyor?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    görüntü aynı da ses farkeder siz merak etmeyin,,, bu arada regal raptoru yakından inceledim rebele o kadar da benzemiyor raptor daha yapılı duruyor,,Bunda şaşılacak birşey yok aslında,,sonuç itibari ile herşeyin taklidi var bu ayakkabıdada böyledir,,pantalondada,,arabada da,,bir çok alanda bu var..
    "Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"

Motosikleti
    Honda VT750 C Shadow
    bence gayet güzel olmuş..

bisan olması yedek parça ve servis açısından daha mantıklı.

sonuçta kötü bir motorsiklet olsa bisan markasını yazıp risk almaz bence...

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SALCANO
    SM 250-4 modelide acaba bu lisansla üretilen bir model midir ben bir benzerlik kuramadım ama??? http://www.salcano.com/MT/250_4.html

Motosikleti
    Honda VT750 C Shadow
    V motor değil ama..

virago 250

Merhaba arkadaşlar benim de 91 model bir 250 lik virago var waala o motoru görünce şaşırdım tek kelimeyle bu kadar aynısı olur ama şunu söyliyim o motor gelsin türkiyeye 8-9 milyardan aşağı olmaz buraya yazıyorum.İmkanı yok japon işi ile çin işi bir olur mu hiç arkadaşlar ya.Çıldıracam wallaaa.

Arkadaşım, motor Isparta da Toker Ticaret firmasında satılıyor. Fiyatı ise 3.750 YTL. http://www.tokerticaret.com/bisanroadstar.html

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    yahu çin malı bir motor nasıl 8-9 milyar olur çıldırdınızmı siz,, bakma sen bunun görüntüsünün böyle olduğuna,,malzeme kalitesi ve işçiliği bir yamaha viragonun yerini tutmaz,,tutarsa zaten 3750 olmaz.
    "Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"

Motosikleti
    Honda VT750 C Shadow
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    yahu çin malı bir motor nasıl 8-9 milyar olur çıldırdınızmı siz,, bakma sen bunun görüntüsünün böyle olduğuna,,malzeme kalitesi ve işçiliği bir yamaha viragonun yerini tutmaz,,tutarsa zaten 3750 olmaz.
    Aynen...

yanlız birde şu var..

kış aylarının yoğun olduğu bölgelerde senede 3 ay adamakıllı binebileceğiniz için tercih sebebi olacaktır...

sonuçta senede 3 ay binmek için 8-10 milyar bağlamak ne kadar akılıca?

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abii ben bu alete bittim yaa
    yemin ederim adanaya gelsin bu motor ben kendi motorumu satıp bu makinayı kaçırmam

TEL JANT diyorum,başka bir şey demiyorum...

Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı kocaday adlı üyeden alıntı
    TEL JANT diyorum,başka bir şey demiyorum...
    neden? merak ettim

Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    neden? merak ettim
    Orjinal virago görüntüsü benim çok hoşuma gidiyor dolayısıyla bu modellerde onun benzeri oldugundan dolayı tel jant bence çok daha şık oluyor ayrıca motora bir tarz,kimlik kazandırdığını düşünüyorum.Alüminyum alaşım jantlar daha sağlam gözüksede nedense bu modelde bana cazip gelmedi.

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    evet bende tel jant diyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler