Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kimler Kalici ? Kimler Gidici ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    ya bende yeni kullanmaya başladım motoru çin motoru alcam tabiki zaten zevk için bincem kaç km yapsam yapacamki gidipten ilk defa motor kullanacak bi kişi olarak pahalı bi motor alcak değilim bide zengin fakir diye ayrımda saçma ya zengin olupta ucuz motora binen yokmu sanki ama tabi çin motorları şimdilik ön planda belli bi zaman sonra markalı ve kaliteli motorlar yine eski yerini alacak hayırlısı neyse o olsun bence
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625"]KONYALI MOTORCULAR TOPLANIYORUZ[/URL]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bazı yanlış rakamlar dolaşıyor. çinde 4000 fabrika yok 240 civarında ama bunlar esnek fabrikalar. aynı fabrikada bahçe ve tarım ekipmanları, plastik borular, oyuncaklar gibi geniş bir yelpazede ürün üretiliyor. yalnızca motor üreten fabrika sayısı onu geçmez. bu bir...
    gatII ve serbest ticaret anlaşmaları nedeniyle, geçen sene motor getiren (atıyorum) 20 firma vazgeçse bile yerlerini dolduracak 20 firma bu işe hemen başlayacaktır. bu nedenle firma isimleri değişse bile aynı motorlar ülkemize gelmeye devam edecek. bu iki...
    fiyatlar daha aşağı düşmez, çünkü şu anda en alt düzeyde zaten. bu fiyatlarla birkaç yıl gideriz. ne zaman ki devlet bu işe bir sınır getirir, o zaman fiyatlar
    % 15 civarında artar ama piyasa oturur. firmalar kalıcı olur. bu üç...
    2005 yılında en çok motor satılan il antalya:147.000 adet sonra izmir ve manisa geliyor ve 95.000 civarında. yani antalya ikinci ve üçüncüye neredeyse %50 fark atmış. bu ilde motor satan ve servis hizmeti veren bir arkadaşınız olarak şunu iddia ediyorum. motor satışları önümüzdeki 10 yıl içinde bu rakamların 7-8 katına belki de daha fazlasına çıkacaktır. bizim piyasa analizlerimiz bunu gösteriyor. bu dört...
    sonuç olarak süreklilik gösteren bazı firmalar olacaktır. ancak her sene bazı firmalar piyasadan çekilecek, yerleri hemen başka firmalarla doldurulacaktır. yani çin motorlarına binmeye devam edeceğiz.
    buradan böyle görünüyor, ya sizin oradan?....

motomonster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ucuz motor tırt motor

çinli minli eskiden 2000-3000 ytl'ye chooper hayal bile edemezdik iyiki çinliler geldide piyasa canlandı kanuni 700 ytl'ye elektirikli bisiklet satıyor adamlar ise scooter satıyo

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı motomonster adlı üyeden alıntı
    ucuz motor tırt motor
    çoğu kişi için de pahalı motor ulaşılmaz motor. insanları aşağılamaktır seninki
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya 25156
    İstanbul 18078
    İzmir 15486
    Manisa 12881
    Muğla 10891
    Hatay 9953
    Konya 3431
    Ankara 3120

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8463

bu sayfadan aldım. sizin daha detaylı bilgileriniz var mı acaba? mesela ben bursadayım bursada kaç motosiklet satılmış öğrenebileceğim bi yer var mı?

Arkadaşlar çin malları tabiiki japon malı kadar kaliteli asla olamaz ama 250 lik bir japon chopper almaya kalksanız ki zaten türkiyede yok en az 8 000 ytl ama bugün o kaliteye yakın bir keeway shadows 3 750 ytl bence çok mantıklı.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya yazıyorum:Bu furya,TÜRKLER motor yapımını Çin'lileri taka-söke öğrenene kadar sürer.Ondan sonrada ucuz yapmayı becerdimi yerliye binmeye başlarız.3 bilemedin 4 senemizi alır.Sanayi bakanlığı hep uyuycak değil ya!

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    2006 da kanuni gebzeye büyük bi tesis acmayı planlıyomuş,ama digerlerini ne kadar etkiler bilmiyorum
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    2006 da kanuni gebzeye büyük bi tesis acmayı planlıyomuş,ama digerlerini ne kadar etkiler bilmiyorum
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    bence herkes kalır burada

CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence çinlilerin ömrü 10 senedir allah rahmet eylesin
    aşk biter yol bitmez

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu cin mallarıyla insanlar uzun vadede daha iyi tanısmıs olacak yorumsuz

10 senemi bukadar dayanırmı

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Herkes Kalır yalnız MONDİAL ve bir kaç marka geçer . . .
    ஐ███▓▒ Dünya Dikenli Bir Hayat Sevende mi Kabahat ? ? ? ▒▓███ஐ ___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    İyiki çinli motorlar var, rekabet bizim faydamıza birşeydir en azından kaliteli ama pahalı japon markalarını getiren şirketler daha bilinçli fiyat belirleyeceklerdir. Ama %22, %37 ÖTV den sonra bu motosiklet karnavalı solacağa benzer o zaman da en güçlüler kalır ''doğal seleksiyon''. Keşke hükümet motosikletlerimize gözdikmeseydi, vergileri akıllıca, kimsenin canını yakmadan makul ölçülerde arttırma büyüklüğünü gösterseydi... Bu günleri arar duruma düşmeyiz inşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    neyi güzell allah aşkına italyan malı kullanan adam çin malı kullanabilirmi gilera lar 2000ytl ye satılsın sen bak ozaman çin 500ytl olsun kimse almaz ucuz diye güzellik italyan ve japonlarda çinliler sadece ürün üretmek için para kazanmak için üretir japonlar italyanlar almanlar şerefleri ve onurları için üretir çinlilerden çok var onlar birbirini nasıl güderler onu düşünür başlarındakilerde milletimin eline birisi iş versinde isterse mok tan motor yapsın satsınlar diye umrunda bile değildir ama şöyle bişey varki bu adamların çok kalabalık olmaları tek avantajları allah kolaylık versin türklerde ise bu dediğimin hepsinden bir tür insan topluluğu mevcut hiç tek düşünce hakim değildir onlara göre nüfusumuzun az olmasına rağmen utanmasak hemşericilik ayağına sanki her bir il bir ülkeymiş gibi askerde pazarda berberde hamamda okulda mahallde hep hemşerilerimiz en önemlidir insanlarda bizde memleketlerine göre değerlendirilir bir türke yurt dışında nerelisin diye sorsalar utanmadan ya adana ya of ya izmir der. ben aşşa saxsonyalıyım arkadaşlar

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Bence Büyük firmalar olmasa tasarım açısından çinliler motor yapamaz.
    Çoğu kopya...
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    tüm sektörde oldugu gibi çin piasayı mahvetti
    başka ülkelerde farklı kalitede motor yokmu tabi vardır
    çinin ucuzlugu için italatçı getiremiyo
    bana sorarsan piasada ucuz çin motoru markası olarak KANUNİ ve MONDEAL
    kalır MONDEAL;a pek şüpeliyim ama KANUNİ senelerdir TÜRKİYE,de motor satmış motoruna sahip çıkar ben senelerdir gitmiyorum ama mecdiye köyde akbankın yakınında tolga han dans okulunun karşısında KANUNİ servisi var
    senelerdir motor ustası 2 günlük sonradan servis degil KANUNİ sahiplerine bilgi..
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    arkadaslar bence kim en cok yatırımı yaparsa o daha kalıcı olur. Cuma gunu 3 ayrı markanın bayilerine gittim ve hepsi benzer seyler soyledi. Ötv zammından sonra 2. adım tüketiciyi korumaya yönelik daha sert adımlar geliyo. mesela artık motor montaj ve itkalatıyla ilgili yatrım, üretimde kulanılacak kapalı alan ,acık alan, bayi servis kalitesi gibi standartla gelicekmiş. vurkaç taktiği ile satış yapanlara kocaman bir tokat geliyo

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli başlı bi kaç Türk firması motor ithal ediyo ve bunların memleketimizde de montaj v.s. fabrikaları var. Zaten bu motorları kullananlar biliyo bu firmaları. Kanımca bu motorlar hem daha kaliteli hem de servis ağı kuvvetli. Bu Çinliler zaten diğerlerinden daha pahalı ve muhtemelen piyasada tutundukça fiyatları da artacak, hatta bazıları artmaya başladı bile.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler