Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1991-95 Model Mz mi? 2006 mct 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı mehmetcalli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu dağılmış.Nedense mz konusu geçtimi işin içine hemen rx ler giriyor.Arkadaşlar rx belki mz kadar hızlı olabilir.Ama şu noktayı hep atlıyorsunuz.Mz hacimli ve piston kolu uzun motor olduğu için düşük devirlerde yüksek süratlere çıkabiliyor.Ama rx hem hacimsiz hemde piston kolu çok kısa motorlardır ve yüksek devir çevirirler.Buda uzun süreli süratlerde sıkıntı demektir.Herneyse konuyu bende saptırmayım...

Arkadaşım ben yaklaşık birbuçuk ay önce Mz 301 Fun aldım.Karbüratör memesini küçülttüm.Şu anda 20 kuruş yakıyor kilometrede.Eğer arkadaşın için benzin çok fazla önemli değilse tabiki Mz alsın.Ben günlük kullanımda çinli scooterımı kullanıyorum.Uzun yola giderken Mz'i kullanıyorum.Ve kesinlikle şişme olayıda olmaz.
    bendede 99 fun vardı. en güzel modelini almışsın hayırlı olsun. şekilli
    Now the world is gone. Im just one.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Yakıt ve otm marş olayını dert etmezsen MZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ve otm marş olayını dert etmezsen MZ
    marş olayı derken?

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş olayı derken?
    ayakla basmayı kastediyorya. bazen bezdirir adamı mzin ayak marşı

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakla basmayı kastediyorya. bazen bezdirir adamı mzin ayak marşı
    Motorun ayarları düzgün olursa tek basışta alıyor Ama dediğin gibi bazen diyorum marş motoru koysalardı diye.
    Al bir Mz dünyayı gez...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    eski bir mz 301 kullanıcı olarak mct nin her bakımdan üzerinde bir motordur.ayak marşı ile çalışması sorun değil çünkü hepimiz akü bittiğinde yada zayıfladığında motoru tek çare olan ayak marşıyla çalıştırırız.görünüş olarak artık kaba kalsa bile parçaları var sağlam ve dayanıklı bir motor.yakıt olayına gelince karbüratör meme ve iğnesiyle oynayarak yakıtı 200 krş a kadar çekebilirsiniz. şimdi çok temiz bir etz 301 bulsam hemen alırım.tabi kendi görüşlerim..

Motosikleti
    mondial mct 2005
    Kardeşim Tmm İkisini Tercih Edersek Mz Diyosunuz Eskidende Dedemde Vardı Mz Şimdi KAlktı Piyasada yok denecek kadar az mz var bunun yanında parca yok tamirciye gidiyorsun adam mz i görünce bunla mı ugraşacam diyor anlayacagınız mz ler artık bitti yeni motorlar cıktı... düşüncelerim yanlışsa uyara bilirsiniz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    ben 1 kere tamircinin müşteriyi geri gönderdiğini görüdm o motorda çok eski model bir Puche du xD

Mz bnce geri gönderilicek motor değil ve burak parçasını bir aramaya kalk her yerde var....yani MZ! Mct den her türlü üstün....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısaca diyorsun abi ikisinin olmasındanda zarar gelmez
    olan var, olmayan var di mi... ben de ski jawa ve mz hayranıyım. bir dönem maraşta ve mersinde deli gibi mz aradım. ama 100 jawa ve mz den sadece 2-3 tanesinin evrakları var. evraklı olanlar da 2,5-3 bin tl deyince ben en iyisi bir twister alıp susayım dedim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı mehmetcalli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ayarları düzgün olursa tek basışta alıyor Ama dediğin gibi bazen diyorum marş motoru koysalardı diye.
    tek basışta alırda bide ayak kırma mevzusu var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

Alıntı mct' ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Tmm İkisini Tercih Edersek Mz Diyosunuz Eskidende Dedemde Vardı Mz Şimdi KAlktı Piyasada yok denecek kadar az mz var bunun yanında parca yok tamirciye gidiyorsun adam mz i görünce bunla mı ugraşacam diyor anlayacagınız mz ler artık bitti yeni motorlar cıktı... düşüncelerim yanlışsa uyara bilirsiniz...

yanlış değil bende mzciyim ama bu saatten sonra çektirir artık kesinlikle anlamayan uğraşamayan adama göre değil anlayan içinde artık oturup uğraşmaya değermi değmezmi tartışılır ama ne olursa olsun mzin bi ruhu var mct le karşılaştırılması yanlış gidişi yeter yani mzin ölüsü bile teker yapar biraz zevk meselesi

sefademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    heeeey gidi günler o motorla millete az mı egsoz dumanı yutturdum bendekide 91 model almandı siyah eğerki yakıtı sorun yapmicaksan git hyosong lara kafa tut öyle bir motor babam 35 yaşlarında almıştı benim gençliğimede yetişmişti askere gittim peşimden memlekete yollamışlar geri döndüğümde büyük hüsran oldu bana aklımda hala mz var ama özel kullanımlar için var ama ıslak zeminde büyük tehlike arkası çok savuruyor kızları gezdiriyom arkamda diye yaşıtlarım bana düşman olmuştu nerde öyle alman parçalarıyla üstünde orjinal mz hepsinin parçaları şimdi kanuninkiyle aynı olmuştur hatırlarım babam yeni aldığımda 2 viteste kafa dikiyodu derdi iyi motordur mz bakmasını bilene ve yakıtı düşünmeyene....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ben gözümü mobilettten sonra mz le açtım 3 tane mz im oldu ve ailede 3 adet aynı anda mz vardı 2 adet 250 cc lik 1 adet 301 cc lik ,

il kazamı onunla yaptım abartızısız 150 km ile giderken yolda motor kitledi , bayağı sürüklendim o zaman nerde öle korumalı pantolonlar montlar vardı ama çok pahalıydı , allahtanyinede üzerim sağlamdı ve kış olduğu için mont üstüne mont giymiştim kaskım tabiki başımdaydı,

daha sonralarıda babam kaza yaptı sonuç sol ayakta ve köprücük kemiğinde pilatin ,

onun ardından oğlan kardeşim otobüsün ani önüne kırması sonucu ortadan bodoslama otobüse girdi motosiklet perte çıktı allahtan oğlan kardeşim kırıksız kazayı atlattı , ve böylece ailemizde mz hikayesi 1999 da son buldu zaten daha sonralarıda benzin arttığı için mz lerin pabuçu yaygınlaşmaya başlayan çin malı ve diğer 4 zamanlı makinalara yerini bıraktı ..

yoksa bu gün mz dedmmiydi bir durup düşüneceksin , binen bilir zaten bilmeyenler için şunu söyleyebilirim kuduz gibi makinadır hakkını verir ama hakkınıda alır , yakar ,

en kötü yanı ağırlığına göre oldukça hızlı olması ve ani firenlemelerde arka tarafının ne tarafa savrulacağının belli olmaması yani dengesiz olmazı ,

helede temiz alman malı olursa üfff ki ne üfff dadından yenmez ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    mz ) kardeşim uğraşıcaksa kesinlikle mz...ama dersenkii pratik olsun titresin macit derim..
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Mz nerde Mct nerde. Ayrı kulvarların atı ikiside. Mz 301 etz çok kullandım.Şaşesi kalın motoru taş gibi süratı dehşet titreşimi yok gücü yerinde nadir motorlardan. Artık başka motorum var ama hiç unutamadım. Bu motorda tek sorun var YAKIT.!

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    Teniz ve bakımlı bir 1991 mz in varsa motor kulanmanın keyfine bak 1000 lira piyasa değeriylr 7000 liralık hondanın cin montajları bile zevk vermez arkadaşını onun arkadaşını birde bagajı al dik yokuşu 90 la çık asla yolda bırakmaz düş kalk çalıştır bin kamyonu brklrmr seni yolda bırakmaz ama bunları her sefer yapışında oda senden bakım ister alman malı olsun 80 yıllık olsun korkma....

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    aynen katılıyorum arkadaşa.mz in özellikle 91-92 etz olup tel jantlılarının hepsi alman mz dir.bakımlarını yaparsan 100 sene binersin.benim ilk motorumdu.bugün bulsam gene alırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)