Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

honda CBR600F mı? Kawasaki ER-6F mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aderans82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F-06 Silver
    Arkadaşlar kararsızım.CBR600-Kawasaki ER-6F arasında kararsız kaldım.İstanbulda
    2-3 ay kadar Mondial 250mct kullandım.Daha öncedende arkadaşlarımın 125lik ybr
    ve titanlarını kullanmıştım.En nihayetin de çalışmaya başladım ve hayallerimdeki
    600 cc lik streetsport makinelerden birini almak için karar verdim,daha doğrusu veremedim.Alacağım motoru hem şehir içinde (kasisli çukurlu istanbul yollarında) ve şehirler arası uzun mesafelerde kullanmak istiyorum.Öncelikle bu motorlar için kafamda oluşmuş fikirlerden bahsedeyim
    Honda CBR600F: yıllardır hayal ettiğim motor gerçi RR modeli daha güzel ama fiyatı farkediyor onun F modeli biraz zoraki hayel oldu ama olsun.Bu motor
    acaba şehiriçi için uygunmu(kıvraklık ve amortisörleri bakımından)? şehirler arası çok yakarmı?(e birazda ekonomik olsun) 4 silindir oluşundan ötürü.uzun yolda sürekli eğik pozisyonda olmak rahatsız edici olurmu?(daha selesine bile oturmadım).Beygir gücü olarak 20-30 beygir daha güçlü kawasaki ER6f ye göre.hoş yaniZannediyorum ki hondanın servis ağı kuvvetli bu önemli bir artı.Öteyandan cbr600f nin fiyatıda düştü niye anlamadı?
    Kawasaki ER6F: 3 gün oldu geleli türkiyeye ve ben ilk geldiği gün gördüm gördüğüm motor satılmıştı bile.N modeli daha önceden gelmişti bu sitede yazılanlardan takib ettiğime göre kullananlar olmuş F modelinden farkı Grenajı .ama bu aletin grenajıda CBR gibi çok tatlı.amortisör sistemi diğer motorlardan farlı.2 silindir oluşu zannedersem motoru daha ekonomik yapıyor.Kawasakinin servis olayı nasıl bilmiyorum.bi parçası gerektiğinde 1 haftadan fazla beklemek istemiyorum mesala.650 cc lik bu makinanın otoruş pozisyanu cbr ye göre daha dik.uzun yolda daha mı rahat ettiri.N yi kullananlar motorun çok kıvrak olduğunu söylüyorlar.amortisörleri bakımından şehiriçinede uygun gözüküyor.Fakat hız göstergeleri biraz rahatsız etti.220 kadran var.dışardan bakınca 280 vardır gibi geliyor.otobanda düz yolda giderken yanımdan BMW bi otomobil 260 la beni sollasında istemem.Bilmiyorum yani karar veremedim yıllardır hayal ettiğim cbr600F mi? Kawasaki ER6f mi.Tecrübeli arkadaşlardan
    fikir bekliyorum yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.teşekkür ederim.2 sinin siyahıda çok süper gözüküyor bilmem ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aderans82 ben bu konuda tecrübeli değilim yazacaktım ama dedim daha iyi bilen biri yazsın, kimse yazmamış bari fikrimi söyliyim o zmn.
    kawa sporttouring; onunla şehir içinde rahat dolaşırsın uzun yolada gelir. 600f ss ama touring özellikleride barındırıyor mesela tam bir ss deki gibi yormuyor vs. ben olsam 600f alırdım çünkü markanın güvencesi daha fazla kawaya göre, servisi var vs bununla beraber 600f bana daha karizmatik geliyor kawa güçsüz gözüküyor gözüme. benim için görüntünün heybetli durmasıda önemli 600f in siyahı kawanın siyahından daha güzel

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İstanbulda 2-3 ay kadar Mondial 250mct kullandım.Daha öncedende arkadaşlarımın 125lik ybr ve titanlarını kullanmıştım
    daha selesine bile oturmadım
    otobanda düz yolda giderken yanımdan BMW bi otomobil 260 la beni sollasında istemem
    Ben korktum valla, bravo büyük cesaret....
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda CBR600F-06 Silver
    EYONG demek istediğini anladım zaten o sürate çıkmak için önce bi motorun selesini eskitmeyi düşünüyorum o vakte kadar ihtiyatlı kullanmak gerektiğinin bilincindeyim..Demek istediğim diğer şeyse şu; çocukluğumdan beri alışkanlıkmıdır bilmem ama motor gördüğümde önce hemen bi ibresine bakarım ne hikmetse..gözümde şöyle bi 240-260 gibi rakamlar arar.ER6-F ye 220 kadran koycaklarına 260 kadran koysalarmış iyi olurmuş.CBR 125 e bile 200 kadran koymuşlar o mantıkla yani.teşekkürler

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    aderans82
    1) ER6F Super sport değil sport touring.
    2) V Twin motor oluşu fazla tork anlamına gelir. Inline 4'te zart zurt vites değiştirirsin tork için.
    3) Kasisli ve çukurlu yollar için tek motor ENDURO'dur. Onun haricinde çukurları hissedeceksin çünkü süspansiyonlar sert.
    4) Honda da alsan eğer ellerinde olmayan bir parçaysa 2 3 hafta rahat beklersin, belki daha fazla. CBR600F kullanan bir arkadaşım bir parçayı 1 ay bekledi.
    5) Şu BMW falan olayında EYONG +1 Sana Boeing 747 alalım, BMW değil feriştahı gelse yetişemez.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Honda CBR600F-06 Silver
    Prometheus..yorumlar için teşekkürler..peki 2 side aynı fiyat olsa hangisini alırsın?? Bu arada hemen hemen hergün hondanın sayfasını ziyaret ederim bugün farkettim ki motorların renk seçenekleri değişmiş.mesala siyah olan yok olmuş..diğer renklerindede bir takım değişiklikler olmuş.Sebebi acaba diğer renkler
    2005 in renkleriydi de bugün yenilenenlerde 2006 nın renklerimi?olabilirmi sizce?
    Prometheus bu arada sen bilirsin bu 600F in modifiyesiz halinin son sürati nedir? saol

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    İkisini de alırım ama öncelikle ER6f alırım, yetiştiririm kendimi sonra CBR600F alırım. Çünkü ikisi farklı sınıfların motosikletleri. 2-3 aylık tecrübeyle, ki ne kadar tecrübe denir buna bilmem,ikisine de bulaşmam tabi ki.
    Son süratini bilmiyorum, genelde süratle ilgilenmem ben motorda da
    Onur Yollarda

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    Ben Kawasaki Derim...
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Ben de derim. Hem de çok basit. Bak: KAWASAKI. Dedim bile.
    Ayrıca ben Suzuki de derim: SUZUKİ.
    Onur Yollarda

Bulent abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Odunc alinmis honda beat
    kawasaki de parca sorunu oldugunu duydum,
    hondayi secerim.
    Life starts at [SIZE="2"][COLOR="Red"]8000 RPM[/COLOR][/SIZE]

Motosikleti
    Honda CBR600F-06 Silver
    benimde gönlüm Hondadan yana..ama belli olmaz bakalım yollara çıksın kawa er6f de görelim bi..kullananlar ne diycekk..o kadar acele etmeye gerek yok..parça sorunu varmı yokmu herşeyi çıksın bir ortaya

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    Eğer çok atik ve seri bir motor istiyorsan cbr600f derim..sonuçta biri 4 diğeri 2 silindir..
    Something in the Way..!

Motosikleti
    CBR 600Fsport
    tabiki honda gönlüm onda valla bence cbr600f çok ideal bi makina tavsiye edilir.

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    evet ikiside güzel bence , ama honda ya daha çok güvenirim servis güvencesi önemli çünkü.ama istersen içinde kalmasın ikisini de dene beğenmediğini bana hediye edebilirsin.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yorumlar harika mesela :
    honda.
    böyle yorum yapılmaz ki yav
    mesela honda daha güçlü özellikle 4 silindir. hondanın parçası (konya için konuşuyorum) 1 ayda gelirse kawasakininki hiç gelmez er6f bence de çok güzel ama. özellik olarak servis olarak özellikle görünüş olarak HONDA daha iyi.

mesaja biraz geç yanıt verdim idare edin yav
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

millet

bakin arkadaslar bende kawasaki derim hele birde 600 zx ise deyme gitsin

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F inş
    güzel soru aynen takıldım bende, biri rahat ve yavaş diğeri hızlı, sert ve rahatsız;)
    ...Laan-Tisss... R-KilleR

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Dam başında saksağan...
    Onur Yollarda

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Ben size bir tavsiyede bulunayım ozaman. Hani bir adam var ya motor seslerini kendi ağzından cıkarıyor orada diyorki birde; Suuuuuuuuuziiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiiiii GSR 600 Alın size orta boy Street ben hasta oldum
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    hyosung - bmw F650
    slm.arkadaşlar yorumlar bahane cbr şahaneee...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler