Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Enduro,touring tarzı tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Öncelikle cbf150 den sonra ilk büyük cc motor olacak.Nisan da yamaha dan eğitim almıştım ağustos ta 2.seviye eğitimde alacağım. Şimdi başlığa dönecek olursak, nasıl birşey ve neden istiyorum kısımları fikirlerinizi verirken sizede yardımcı olacaktır. Bütçe maksimum 9.000Tl ile sınırlı. 650cc den büyük düşünmüyorum. Zannedersem ekonomik olması açısından 2silindirden büyük olması dezavantaj olacagını düşünüyorum. Normalde h.içi 5gün işe gidiyorum toplam 15km. Ancak ulaşım aracı olarakta kullandığımız için akşamları eşimle beraber binebiliyoruz. Bu noktaya kadar aslında cbf talebi oldukça ekonomik olarak karşılıyor. Ancak arasıra eşimle yaptığımız istanbul dışı geziler uzun yolda gerek konfor gerek yola uyum olsun enazından 500cc nin gerekliği ortaya çıkmış oldu. Imkan olsa cbf i asla elden çıkarmam ama 2motor mümkün degil. Aklımdaki ilk motor kawasaki kle500 2004-05 7-8000tl lere bulunabılıyor. Sizlerin tavsiyelerini de bekliyorum. tabi olabildiğince ekonomik olması ,ve gündelikte kullanacağımı aklımızda tutarak cevaplarsak çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    bmw f650gs - gs500 bunlar aklımda olanları
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aslında tam nokta atış yapmışsın zaten eğer bakımlı bi kle 500 alırsan seni yıllarça üzmez motosiklet sürmenin keyfini çıkarırsın bütçe de yeterli hemde fazlasıyla bunun için son kuruşuna kadar harca ki temiz birşey olsun...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    bende konunun takipçisiyim. lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

Motosikleti
    NC700x
    kawasaki kle500 mü? Yoksa Suzuki freewind mi?

9000 tl ye az kilometrede 10.000-15.000 arası 2005 model kle 5oo bulabilir keyfini sürebilirsn.hem görsel olarak hem peformans olarak seni tatmin eder.normal kullanımda 4-4.5 litre arası yakar.agresif kullanımda ve arazi şartlarında 5.5-6 litrevarası yakar.gayet makuldur yani.2. elde fiyat performans açısından en iyi motorlardan biridir.bende var.ancak ve ancak kawa versys alacak parayı bulunca değiştiririm.transalp alacam falan diye değiştirmeyi asla düşünmem.seçimin şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı ipsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9000 tl ye az kilometrede 10.000-15.000 arası 2005 model kle 5oo bulabilir keyfini sürebilirsn.hem görsel olarak hem peformans olarak seni tatmin eder.normal kullanımda 4-4.5 litre arası yakar.agresif kullanımda ve arazi şartlarında 5.5-6 litrevarası yakar.gayet makuldur yani.2. elde fiyat performans açısından en iyi motorlardan biridir.bende var.ancak ve ancak kawa versys alacak parayı bulunca değiştiririm.transalp alacam falan diye değiştirmeyi asla düşünmem.seçimin şimdiden hayırlı olsun.
    tesekkürler fikir paylaşımınız için.Ayrıca versys konusunda kesinlikle katılıyorum.çünkü bayılıyorum versys e.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Translap tavsye ederım
    YAMAHA

Motosikleti
    cygnus rs
    cbf 500 olabilirmi ?

ayrıca gündelik te kullanacağım demişsin.bende arabada var.yazın kontağını bile mecbur kalmadıkça çevirmiyorum.işe de kle yle gidip geliyorum,bakkala ekmek almaya da onla gidiyorum,hafta sonu 100,150 km denize de onla gidip geliyorum.arabamda iyi arabadır yani.yüzüne baktığım bile yok.ama versyse kadar kle yle devam.

Motosikleti
    NC700x
    Teşekkürler tekrardan ipsiz.

efe tolga : cbf 500 ü hiç düşünmüyorum, herkes en çok yakan 500cc olduğunu söylemesi yanında naked tarzı düşünmüyorum. topcase ve soft side case lerin naked larda çok hoş durmadığını düşünüyorum ayrıca. Yinede teşekkür ederim.

mavipatika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    honda cbf 500 alın mükemmel bi motosiklet

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Cbf500, veya Hyo Gt650 tavsiye ederim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyo nun neresi enduro touring?

Hacim olarak belki büyük ve yakışı hakkında fikrim olmamasına rağmen TDM 850 yi (torkundan dolayı) ya da banditi öneririm.

Motosikleti
    NC700x
    kawa kle500 kullanıcılarından yorum aldık. Peki suzuki freewind, aprillia pegaso kullananların kendi motorlarıyla ilgili yorumları nelerdir? 2002-2004 uygun km de pegasolar 7.000tl cıvarına bulunabiliyor. Ayrıca enjeksiyonlu bunlar zannedersem. ingiliz bir sitede kawa yı düşük konforlu,zayıf frenli olarak yorumlarken,suzuki freewind ise yeterli konfor,uygun tüketm ve başarılı tork diye bahsedilmiş.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aga şimdiden hayırlı uğurlu olsun...şu brandaya talibim aga...eğer gözden çıkardıysan...ele yar olmasın başkan...seni arayacağım...aradığın makina hakkında konuşuruz...bir kaç tavsiyem olacak...

benim kalbimde yatan aslan F650 gs ve özellikle 2004 sonrası olmalı...ömürlük kullan yengeyle...kullanımı çok rahattır sürat olarak olmasa da tork babında ne istiyor arıyorsanız karşılığını fazla fazla verir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    hangi marka model olursa olsun..1 tur isterim....

pardon yanlış bağladım...

hangi marka model olursa olsun,yakıtı,görüntüsü,verimi gönlüne göre olsun.hayırlısı hangisi ise o olsun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    NC700x
    oOvv, metehan abi geri dönmüşün yaa aslında f650 gs iyi hoşta ilk olarak uygun fiyat ve kmde bulmak benim bütçemde zannedersem mümkün degil. Birde hanım pek zayıf buluyor önden tipini(açıkcası bende),onada sevdirmek lazım.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Aklıma gelenleri avantajları ve dezavantajları ile yazayım hemen...

BMW F650 GS-CS : düşük yakıt tüketimi, uzun ömür, sorunsuz motor, pahalı yedek parça, pahalı fiyat.
    Suzuki Freewind : Sınıfının en düşük yakıt tüketimi, sorunsuz motor, eski motor, nispeten yenisi yok bu arkadaşların,
    Transalp: sınıfındaki en az titreşimli en konforlu motor sayılabilir göreli olarak. Ancak sınıfının AÇIK ARA en çok yakan motoru.
    KLE 500 : konfor olarak diğer arkadaşlardan geride kalıyor. Gerek koltuğunun dar olması, gerek sarsıntılı yolculuğu. Ancak çok dayanıklı bir motor, yedek parça temini aman alsa da ucuz. 500'lük olduğu için yakıt sarfiyatı diğerlerine göre düşük (freewind ile aynı)
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo nun neresi enduro touring?

Hacim olarak belki büyük ve yakışı hakkında fikrim olmamasına rağmen TDM 850 yi (torkundan dolayı) ya da banditi öneririm.
    Pardon arkadaş naked istememiş, atlamışım. Ama senin bandit demende benden pek farklı olmamış.
    Ben kawa versys diyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)