Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski model mi, Yeni model motosiklet mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    İyi akşamlar herkese...
    Ben Hakan... A2 ehliyetimi aldım ve motor almaya hazırım Uzun süreli aktif araba tecrübeme dayanarak vitesli bir motordan başlamak istiyorum fakat her yeni motor sever gibi aklımda sorular var. Mesela motor alırken eski model bir motor mu almalıyım yoksa 4-5 yaşını aşmamış bir motor mu?
    4000TL gibi bir parayla 90 model bir motor almak istiyorum(marka model ayrımı yapmıyorum) . Herneyse Benim sormak istediğim 90 model bir motor almak mantıklı mı?? Çin malı motor almak gibi bir niyetim yok alıp 2 gün sonra elimde kalmasını izleyemem daha da önemlisi kendimi tehlikeye atmak istemem. 90 model japonlar için ilerleyen zamanlarda çıkacak problemleriyle uğraşmaya değer mi? veya uğraşılabilr mi? yoksa 2004 üstü motorlardan birinimi alsam hyosung gt250, CBF 150 vs vs gibi...

Ankarada oturuyorum ve Motosikleti hız için değil haftasonu gezileri için istiyorum. Boy 1.79 kilo65 yaş 25 ( izdivaç programına bilgi veriyo gibi hissettim biran )

cevaplarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    90 model bir motosiklet zamanının en iyi motosikleti olsa bile artık 21 yaşında demektir... Kimbilir kaç km.de motor... Ayrıca eski motosikletin parçalarını bulmakta ve satarken elinden çıkarmakta zorlanacaksın...

Dediğin gibi 2004 üstü motorların genel olarak parçalarını da bulursun temizini de bulursun, saydığın alternatifler güzel motosikletler... Tarzın belli ise daha bir çok yeni motosiklet tavsiye edilebilir ama 90 model tavsiye edecek olur mu? Sanmam...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Öncelikle acemilik nedeniyle uygulayacağın mukavemet kuvveti nedeniyle ilk motorunu bi kaç kez yatıracaksın.Bu kaçınılmazdır.O motor illaki yeri öpecek.Yılların tecrübeli otomobil kullanıcısı olarak benim de ilk motorum CBF150 idi.Motor koruma ve grenaj koruma demirleri olduğu için devrilse bile hiçbişey olmamıştı.Acemilik atmak için mükemmel motordur CBF150.Kesinlikle tavsiye ederim.Hem cüssesi büyük olduğundan senin boyuna uygun gelecektir.GT250r bulaşma derim.Yatırırsan grenajlar çöpe gider baya masraf açar.Ayrıca eski modellerinde krank kırma sorunları varmış.Japonda şaşma derim.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Şahsen motosiklet kullanmak kadar tamiri ve bakımı ile de uğraşılması ile güzelleşen bir hobidir.

Çok bakım ile uğraşmayayım bol bol geziyim dersin , yeni model alırsın . Gezmeye hep gezeriz ben motorumun bütün vidalarını söküp takabilmeliyim dersin , eski model olmuş fark etmez .

Eski model olupta bana has ve özel bir motor olması tercihimdir , yani etrafta yüzlerce aynı motordan olacağına şahsileştirebileceğim bir motorum olsun . Bu benim keyfim tabi . Her yazanın farklı tercihleri olacaktır . Önemli olan senin gönlünden geçen ne ?
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Motosikleti
    BMW R 1150 GS
    sanırım arkadaşların verdiği bilgiler doğrultusunda cbf 150 daha baha uygun gibi çünkü tamir konusnda tecrübesizim ve altından kalkamıyacağım bir işe girişmek kötü olabilir

cevaplar için sağolun

Motosikleti
    FZR 600
    Valla bende 91 model fazer var kullanıyorum. memnunum. tabi evdekiler değil. Satarım istersen sana. Arabaya takasta olur. Motor fotoda görülen. Yan grenajları vardır.
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)