Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

honda cbf 150 farı zayıf, nasıl çare bulacağız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yeni model cbf 150 lerde bu sorunun olmadığını söylüyorlar,görmediğim için bir bilgim yok fakat benim motorumda 2011 model fakat yeni modeli çıktığı için eski model oldu, sıkıntısını çektiğim önemli bir konu diğer cbf 150 kullanıcıları içinde geçerli sanıyorum ,gece ve yağmurlu hava sürüşlerinde farın, gazı kestiğinizde kuvvetinin düşmesi ve görüşün aşırı derecede bozulmasından kaynaklanan ışık kaybı, bir çok arkadaş çaresi yok honda böyle yapmış böyle kullanacağız şeklinde cevaplar vermiş olsada ve bu durumu honda servisinede özellikle söylemiş olmama karşın ,onlarında boyunların yana bükerek abi böyle yapmışlar başka çare yok böyle kullanacaksın şeklindeki tavırlarına bir hayli tırt oldum allah yapısı değilya bu elbet bir çaresi vardır bazı arkadaşlar zenon vs. tak şeklinde fikirlerde söylediler konuyla alakalı bilgi ve tecrübeye sahip arkadaşların cevaplarını bekliyorum sonuçta eski kasa cbf 150 lerin ortak sorunu bu sorunu düzeltmiş arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim.
    cbf 150 nin yeni modelinde bu sorunu düzeltmişler ben görmedim keşke bir ay daha bekleseydim o modelden alırdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yapı marketlerde 12 volt 4 amperlik kuru ışıldak aküleri var. Fara giden kabloya bu aküyü paralel bağla ( kutuplara dikkat artı artıya eksi eksiye) . Sorununu çözecektir. Aküyü anahtardan önce bağlaman gerekli yoksa motor durduğunda far yanmaya devam eder. Daha büyük bir akü takma.

Motosikleti
    (kurubuz ) arkadaşım oto elektirik sistemlerinden tam anlamıyla olmasada işimi görecek kadar anlarım fikrin için teşekkür ediyorum aklıma hiç gelmedi konuyu açarken belirtmeyi unuttum motorun garanti si devam ediyor garantide sorun olmasın, zaten bu sıkıntıdan dolayı bir yerine elleyemiyorum motor daha 2300 km de 3 cü yağ bakımına gideceğim, ana tesisata dokunmadan herhangi bir kablo kesip biçmeden yani orjinal tesisatına dokunmadan bir sistem olabilir diye düşünüyorum yoksa çatır çatır biçeceğim tesisatı gözünün yaşına bakmayacağım fikrin için teşekkür ederim farında açık olsun yolunda ...

O zaman zaten değişiklik yapamazsın.Rolantiyi biraz yüksek kullanıp biraz daha fazla yanmasını sağlayabilirsin.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    zenon tak sorun kalmasın..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yeni modellerdeki değişiklik sadece voltajı direkt aküden almasından ibaret...

aydınlatmada bir değişiklik yok ve yine yeterli değil..

xenon takabilirsiniz,fartasını kesmeden orjinal duyuna göre (s2) olanlar var piyasada..kendi motorum dahi 3 adet cbf'e montaj yaptım herkes mutlu herkes mesut

maliyeti 80 tl'yi geçmez

arkadaşlar bugün 4,5 saatlik bir uğraş sonunda kazasız belasız xenon montajını bitirmiş bulunmaktayım
    ilk önce açma kapama düğmesinin montajı için gereken yuvayı açıyoruz

Uploaded with ImageShack.us

işaretleyip 2mm matkap ucuyla çerçeveyi çürütüyoruz

anahtarın oturacağı şekilde tesviye işlemini yapıp yerine oturtuyoruz

ilk olarak artı kablosunu akünün sağında bulunan 2 adet sigortadan(bir tanesi kontakla beraber akımı kesiyor buna bağlıyoruz)artı ucunu alıyoruz

akünün üzerinden motorun sıcak kısımlarına temas etmeyecek şekilde ön tarafa uzatıyoruz

anahtara bağlayıp oradanda xonun tesisatına bir hat çekiyoruz

bizim motorun duy'una uygun olarak aldığım için,metehanınki gibi kesme biçme ve silikon dolgusuna gerek kalmadan ampülü monte ediyorum

şimdi zurnanın zart dediği yere geldim,selektör ve uzun kısa bağlantısı için,sol kütüklüğü söküp bu devrelere ait olan kabloların renklerini tespit ettim.
    devamında depo altından geçen kablo demetinden bu kabloları bulup gerekli bağlantıyı yaptım

beyni motorun üzerinde bulunduğumu farz edersek sağ granajın altına monte ettim

hadi elimiz değmişken filtreyide takalım dedik

yardımları için aydoğanx (ismail) kardeşime teşekkür ederim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    hay yaşa sen babaçi arkadaşım sağolasın 0 bahsettiğin tesisattan hazır ön tarafa çekilmiş vaziyette bir kablom var buraya kadar tamam ,düğme işi de kolay,motorun granaj iç kısmına kırmızı led uygulaması yaptım hatta yarın bir gün lazım olur diye birtanede hazır dişi soket yeri bıraktım kesme biçme uğraşma olmasın, kabloda diye fakat şu zenon dalgasını burada nerde kimden bulurum onu düşünüyorum sonuçta bir şekilde orjinal tesisatta kesme biçme olacak

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    filtre sanki ters takılmış gibimi ne???
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı KARA_MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewet ters Takilmis)

Motosikleti
    Comet
    Alıntı KARA_MURAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş

göre göre onumu gördünüz kardeşim

latife bir yana ters taktığımız o gün fark ettik düzelttik amma resim öylece kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay yaşa sen babaçi arkadaşım sağolasın 0 bahsettiğin tesisattan hazır ön tarafa çekilmiş vaziyette bir kablom var buraya kadar tamam ,düğme işi de kolay,motorun granaj iç kısmına kırmızı led uygulaması yaptım hatta yarın bir gün lazım olur diye birtanede hazır dişi soket yeri bıraktım kesme biçme uğraşma olmasın, kabloda diye fakat şu zenon dalgasını burada nerde kimden bulurum onu düşünüyorum sonuçta bir şekilde orjinal tesisatta kesme biçme olacak
    dostum bu arkadaşta var 65 tl'ye satıyor ama kargo yaparmı sormak lazım

AKTAŞ MOTOR

Tayfun AKTAŞ.....0216 611 34 54
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon sistemlerin bazıları sadece far duyundan elektrik ve uzun-kısa komutunu alıyor, bazıları ise(benim kullandığım) otomobil için olanlar aküden de elektrik alıyor. Işıkta titreşim olmuyor ve uzun-kısa çık hızlı çalışıyor.
    112ciyiz

Motosikleti
    babaçi

Motosikleti: cbf 150
    Kan Grubu: A Rh+

Bugün, 14:27

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
    KARA_MURAT Nickli Üyeden Alıntı

vay arkadaş

göre göre onumu gördünüz kardeşim

latife bir yana ters taktığımız o gün fark ettik düzelttik amma resim öylece kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Alıntı:
    piyanist_irf Nickli Üyeden Alıntı

dostum bu arkadaşta var 65 tl'ye satıyor ama kargo yaparmı sormak lazım

AKTAŞ MOTOR

Tayfun AKTAŞ.....0216 611 34 54

Eyvallah bu tayfun aktaş dediğin arkadaş acaba kredi kartına satış yapıyormudur ?gerçii telefonu aldım olmassa müsait zamanda kendim güzel bir havada motorla giderim ,peki kullananlar memnunmu ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:12 ----------

teşekürler babaci arkadaşım telefon numarasını aldım havalar açsın bizzat kendim giderim sorun olmaz bana peki kullananlar memnunmu bu arada ?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    memnun kardeşim memnun

ama şunu belirteyim bağlantıyı yaparken sellektör bağlantısını yapabilmen için tesisatta köprü alman gerelen kablolar var onlarda kesme yapman lazım bu da garanti kapsamından çıkmasına sbep olabilir önce bir araştır
    cbf 150 ile ilgili bütün paylaşımları burada bulabilirsin http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    Comet
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memnun kardeşim memnun

ama şunu belirteyim bağlantıyı yaparken sellektör bağlantısını yapabilmen için tesisatta köprü alman gerelen kablolar var onlarda kesme yapman lazım bu da garanti kapsamından çıkmasına sbep olabilir önce bir araştır
    cbf 150 ile ilgili bütün paylaşımları burada bulabilirsin http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    len o köprü olayını hiç hatırlatma....... kafam beynim durduydu valla

aktaş motor hertürlü kredi kartına taksit yapıyor

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len o köprü olayını hiç hatırlatma....... kafam beynim durduydu valla
    resmen trak geldi

emeklerine saplık ellerin dert görmesin kardeşim
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

HONDA CBF ON FAR LAMBASI

arkadaslar gecen ay honda cbf 150 aldım ama bugun on far lambası kestı aynısından bulamıyorum var ama ıyı yanmıyor bılenler vardır belkı orjınalı cok super yanıyor acaba nerden bulabılırım aynısını bılen varsa lutfen cvp yazabılırmı

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan kardeşim güzel konuya değinmişin benim cub tada benzer problem var gece önümü hiç görmüyordum xenon yapmaya karar verdim.
    Sorunsuz calışanı bi-xenonmuş merceğini temin ettim cub grenajına olmayınca yeni uygun grenaj yaptım cam elyaf ve fiberden xenonun cektiği akımı motorum karşılamayınca(aksesuarcıda ampermetreyle yaptığım ölçümde) bütün ampülleri led yaptım. Motor hazır olunca D2S soketli 6000 c xenon ampülü alıp taktım
    1 ay önce aküme gelen akım tam gazda 1 amper aküye bağlayamayacağımdan fara gelen tesisata bağladım ama motor calışırken burayı alternatif akım geldiğinden 25 A köprüdiyot ve 35 volt 3x10.000 mikrofarat kondesatörle doğrulttum ama şu an rölantide çalışma esnasında lamba titriyor voltajın kesik olarak geldiğinden rölantiyi arttırınca motorun vitesi devreye girip yürüyor tabi rölantiyi bir miktar yükselttim ama yeterli değil şimdi benimde burda bir çözüme ihtiyacım var keşke yakında olsan buarada xenon 2.4 amper çekiyor hafif gaz verince ısıtmalı elçikleri açıyorum problem yok ikisi birden çalışıyor ama rölanti işi bozuyor

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kafama takıldı..
    şimdi bu motor rolantideyken zayıf elektrik ürettiği için far ve stobu kıpraşımlı yanıyor ya...

peki zenon far bu zayıf ve dalgalı elektrikten etkilenmiyormu????
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç kıpraşımdan sonra sönüyor gaz verince gene yanıyor yani o biçim etkileniyor

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    eğer öyleyse fazla dayanmaz gömeriz o zenonu...yanlışmıyım???
    elektronik cihazların en büyük düşmanı voltaj farklılıkları,düşme yükselmedir bildiğim kadarıyla...
    ha sadece zenon için aküden ayrı bir hat ile direk elektrik alınırsa o başka tabi...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)