Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

3'ünden 1'ini alacağım ama hangisi? (250'lik Maxiscooterlar)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasancım...Blue Whıte nikli Barış biraderimin SYM siyle Keşana birlikte gittik...Sym bendeydi ona cbfyi iteledim...yeni kasa evo beyaz 250 lik maxi...bu kadar rahat ve huzur veren bi skutır olamaz herhalde...kıçıkırık SYM dersin...Tayvanlı dersin hadi ordan dersin ama bu namussuzlar bu işi biliyor gerçekten...

aralarındaki bariz farklar detaylarda...Kymco detay işçiliğiyle ve görkemli hatlarıyla hayran bırakıyor...amortisörlerinin sert olması dezavantaj...nasıl bir sertlik...sürücüyü sarsacak ve rahatsız edecek bir sertlik...ağırlık aynı ama SYM benim nazarımda daha işlevsel...ve dönüşlerde kıvraklık ve tur genişlği SYM bariz üstün...

Kymco hususunda deer 152 nikli Özgür arkadaşımız SYM hususunda ise Blue Whıte nikli arkadaşa ulaşıp buraya bişeyler yazmalarını rica ederim...

aslında maksiciler arasında gts 250 bir fenomen olmuş ve kendisini ispatlamış bir model...evo kasa ise zaten son nokta...

SYM marka olarak da kendini satan kaliteyi tanımlayan bir algı yaratmış piyasada...

bu arada xcıtıng neden gaza geç tepki veriyor halen anlamış değilim...ikisi kalkış yapsalar drag babında Sym hiç affetmez...herhalde xcıtıng enjeksiyon sistemi piskürtmesi daha farklı güc tekerleğe çok geç gidiyor...

ikiside 180 kilo...

punısher35 aga fiyatı çok yüksek makinanın...nası satılacak bu...

owerrder , birazda ben yazayım.her 3 markayıda ...

xmaxım da oldu. en son kasa harici uzak dur. tek + sı hızlanması, tıpı, bagaj hacmi

kymco sym arasında gidip gelırken öncelık kymco olmasına ragmen sym 250i evo aldım.
    1-yakısıklı
    2-ağır ama seri
    3-yakıt süper 12 ltre sakın kullanımla 375km
    4-sele çok rahat
    5-bagaj hacmi.

kymcoyu elememdek sebepler ıse

1-sele berbat rahatsız,sankı poponuzun altında sert bsey var
    2-bagaja kask koyamadıktan sonra napayım o motoru,
    3-parçalar pahalı + 2,000km bakım aralığı,

daha yazacak çok sey varda,klawyem bozuk, sanal klawye ıle yazmak ıskence oluyor, ıstersen telde daha ayrıntılıda yazarım,ıstersen gts yı bıle satarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    owerrder , birazda ben yazayım.her 3 markayıda ...

xmaxım da oldu. en son kasa harici uzak dur. tek + sı hızlanması, tıpı, bagaj hacmi

kymco sym arasında gidip gelırken öncelık kymco olmasına ragmen sym 250i evo aldım.
    1-yakısıklı
    2-ağır ama seri
    3-yakıt süper 12 ltre sakın kullanımla 375km
    4-sele çok rahat
    5-bagaj hacmi.

kymcoyu elememdek sebepler ıse

1-sele berbat rahatsız,sankı poponuzun altında sert bsey var
    2-bagaja kask koyamadıktan sonra napayım o motoru,
    3-parçalar pahalı + 2,000km bakım aralığı,

daha yazacak çok sey varda,klawyem bozuk, sanal klawye ıle yazmak ıskence oluyor, ıstersen telde daha ayrıntılıda yazarım,ıstersen gts yı bıle satarım
    Xcitingin bagajına kask sığmadığını nerden çıkardınız.Benim fullface kask sürekli bagajda duruyo.Yedek parçaları pahalı demişsiniz.Hangi motorun pahalı değil ki?İtalyanların bizimkinden pahalı diye biliyorum.Yedek parçası pahalı olmayan motora binmek için cbf150'den yukarı çıkmamak lazım.Ayrıca selesi sert dediğiniz motorla ben günde 5 saat geziyorum.Hiç rahatsızlık hissetmiyorum.Şimdiye kadar kullandığım en rahat selesi olan motor bence.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    AmonRA34 verdiğim bilgiler benim kişisel gözlemim ve kararımdır.benım için neyse onu yazarım.senın durumun yada selenın rahatlığı beni ilgilendirmez.

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    ya sw400 ya kymco artık, bakalım ne kısmet olacak?

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    overrider hayırlısı olsun hangisini alırsan inş. ben 9 ayda 14000 km yaptım günde ortalama 79 km şehir içi trafiğindeydim ve gts 250 ne yordu nede selesi rahatsız etti bence kıyasladığın moıdeller arasında selelerin popoları etkilicek çok farklılığının olduğunu sanmıyorum bu birazda kişilerin bu modelleri kullanan kişilerin popolarının farklılığından kaynaklanıyo bence :D 3 ü de süper hangisini alırsan al pişman olacağını sanmıyorum hayırlısı olsun tekrardan ;)

ben ne alayım ? ilkkez vitesli motor kullanacak olarak fz6 fazer ile kawa z750s arasında kaldım ? 6 yıldır scooter kullandım . yada bu kıyaslama ile ilgili link takip eden varsa yazabilir çok sevinirim ben bi çok sayfaya baktım ama bulamadım yeni konu başlığıda açmak istemedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı punisher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    overrider hayırlısı olsun hangisini alırsan inş. ben 9 ayda 14000 km yaptım günde ortalama 79 km şehir içi trafiğindeydim ve gts 250 ne yordu nede selesi rahatsız etti bence kıyasladığın moıdeller arasında selelerin popoları etkilicek çok farklılığının olduğunu sanmıyorum bu birazda kişilerin bu modelleri kullanan kişilerin popolarının farklılığından kaynaklanıyo bence :D 3 ü de süper hangisini alırsan al pişman olacağını sanmıyorum hayırlısı olsun tekrardan ;)

ben ne alayım ? ilkkez vitesli motor kullanacak olarak fz6 fazer ile kawa z750s arasında kaldım ? 6 yıldır scooter kullandım . yada bu kıyaslama ile ilgili link takip eden varsa yazabilir çok sevinirim ben bi çok sayfaya baktım ama bulamadım yeni konu başlığıda açmak istemedim.
    Bende geçen benim xcitingi bi fazerle takas etmek üzereydim.İçimde hep kalmıştır 4 silindirin sesi.Şöyle bi şehir içinde tur atayım dedim.Bi kere debriyaj çok sert.Şehir içinde iyi bilek kası yaptırır adama.Hadi onu geçtim oturuş pozisyonu çok ters geldi.Biz alışmışız ayaklarımızı uzatmaya.Valla mercedesten inip şahine binmek gibi geldi bana.Takastan vazgeçtim.Bence maxiscooter son nokta.Daha önceki motorlarım hep vitesliydi ama artık maxiscooterdan vazgeçebileceğimi hiç sanmıyorum.Olursa belki sw400 olur bundan sonrası.

Motosikleti
    Honda wave 110i

CBF 150 bile VFR800'den çok daha konforlu şehir içinde. 15 dakika trafikte kaldı mı o debriyajla cebelleşmek gerçekten çin işkencesi oluyor. Ki sen CBF 150 ile değil, bir maksiscooter ile kıyaslıyorsun alacağın motoru. Bence çok fazla aratır maksiscooterı.

selam

demek sadece ben değilmişim gts250 ile xciting250 arasında kalan ikisininde kendine göre artıları vardır mutlaka bunu tahmin etmek çok zor değil.. ama bunun kişiye göre değiştiğini düşünürsek kullanmadan anlamak zor diye düşünüyorum.. ve içimden bir his bir iki tur ikisiylede atınca hemen karar vereceksin diyor.. gerçi şöyle ikisinede karşıdan bakıyorumda xciting çok çok çok daha al benili yawww

Motosikleti
    Honda wave 110i
    tur atma şansı yok malesef

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tur atma şansı yok malesef
    Yaw sen nerde oturuyon.Havalar düzelsin gel bursaya bi tur vereyim sana.Bana da vfr800'le bi tur verirsin artık

Motosikleti
    Honda wave 110i
    VFR satıldı malesef. Motorsuzum şu anda :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    VFR satıldı malesef. Motorsuzum şu anda :(
    Olsun yaw önemli değil.Bursaya yolun düşerse veririm bi tur.Uğrayamazsanda aklında soru işareti kalmasın.Çok güzel motor.Ben çok memnunum.Arasıra şeytan dürtüyo büyült diye ama kıyamıyorum bi türlü.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Bence de çok güzel ama almışken Silverwing almak da var...

3000 TL. farkla tertemiz aksesuvarlı 3-4 yaşında alınabiliyor.

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    CBF 150 bile VFR800'den çok daha konforlu şehir içinde. 15 dakika trafikte kaldı mı o debriyajla cebelleşmek gerçekten çin işkencesi oluyor. Ki sen CBF 150 ile değil, bir maksiscooter ile kıyaslıyorsun alacağın motoru. Bence çok fazla aratır maksiscooterı.
    ben gts 20 ile bi makinaı kıyaslamadım ki fz6 fzaer ile kawa z750 s arasında kaldığımı belirttim bu arada 1 saat önce benim gts yi ötv indiriminden haberdar ederek sattım 6800 e . daha 9 aylık motor du bence bi kazık yok işin içinde.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sonuc nedir.....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    ben gts 20 ile bi makinaı kıyaslamadım ki fz6 fzaer ile kawa z750 s arasında kaldığımı belirttim bu arada 1 saat önce benim gts yi ötv indiriminden haberdar ederek sattım 6800 e . daha 9 aylık motor du bence bi kazık yok işin içinde.
    fazer alma derim kısaca
    let it be

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    yamaha x max 250

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    xmax250 yi ilk alanlardanım tam 1 senede 20.000km yaptık eşimle çoook memnunduk, ve benzeri scooterlar denedim xmax tadı hiçbirinde yok
    let it be

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuc nedir.....
    sonuç silverwing gibi görünüyo bana kısmetse metehan abi, 2008 15000km'de falan bulunabiliyo 10000 civarına.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler