Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3'ünden 1'ini alacağım ama hangisi? (250'lik Maxiscooterlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı punisher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    joride çok iyi diyorlar ama bilgi sahibi olmadığım için bişey diyemiycem açıkcası.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43203997/detay

buda benim motor müşterisi hazır , vergi borcum vardı onu ödedikten sonra çocuk alıcak motoru inş bende fz6 fazer almayı düşünüyorum. çadır kamp olayını bende çok istiyorum bu yaz gerçekleştiricem inş.
    Kaça anlaştınız dostum? Biliyorsun, sıfırı 8500 pazarlıksız 12 taksit fiyatı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça anlaştınız dostum? Biliyorsun, sıfırı 8500 pazarlıksız 12 taksit fiyatı...
    ilandki fiyat )

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasancım...Blue Whıte nikli Barış biraderimin SYM siyle Keşana birlikte gittik...Sym bendeydi ona cbfyi iteledim...yeni kasa evo beyaz 250 lik maxi...bu kadar rahat ve huzur veren bi skutır olamaz herhalde...kıçıkırık SYM dersin...Tayvanlı dersin hadi ordan dersin ama bu namussuzlar bu işi biliyor gerçekten...

aralarındaki bariz farklar detaylarda...Kymco detay işçiliğiyle ve görkemli hatlarıyla hayran bırakıyor...amortisörlerinin sert olması dezavantaj...nasıl bir sertlik...sürücüyü sarsacak ve rahatsız edecek bir sertlik...ağırlık aynı ama SYM benim nazarımda daha işlevsel...ve dönüşlerde kıvraklık ve tur genişlği SYM bariz üstün...

Kymco hususunda deer 152 nikli Özgür arkadaşımız SYM hususunda ise Blue Whıte nikli arkadaşa ulaşıp buraya bişeyler yazmalarını rica ederim...

aslında maksiciler arasında gts 250 bir fenomen olmuş ve kendisini ispatlamış bir model...evo kasa ise zaten son nokta...

SYM marka olarak da kendini satan kaliteyi tanımlayan bir algı yaratmış piyasada...

bu arada xcıtıng neden gaza geç tepki veriyor halen anlamış değilim...ikisi kalkış yapsalar drag babında Sym hiç affetmez...herhalde xcıtıng enjeksiyon sistemi piskürtmesi daha farklı güc tekerleğe çok geç gidiyor...

ikiside 180 kilo...

punısher35 aga fiyatı çok yüksek makinanın...nası satılacak bu...
    Metehandro abi, ben de ne zaman geleceksin diye bekliyodum, sensiz konuların tadı olmuyo. Farklı yorumların ve değerli görüşlerin için teşekkürler. Söylediğin arkadaşları da yönlendirirsen çok memnun olurum gerçekten. Sevgiyle kal.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

ilandki fiyat )
    Temiz kazıklamışsın zavallıyı valla, yüreğim dayanmadı

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasancım...Blue Whıte nikli Barış biraderimin SYM siyle Keşana birlikte gittik...Sym bendeydi ona cbfyi iteledim...yeni kasa evo beyaz 250 lik maxi...bu kadar rahat ve huzur veren bi skutır olamaz herhalde...kıçıkırık SYM dersin...Tayvanlı dersin hadi ordan dersin ama bu namussuzlar bu işi biliyor gerçekten...

aralarındaki bariz farklar detaylarda...Kymco detay işçiliğiyle ve görkemli hatlarıyla hayran bırakıyor...amortisörlerinin sert olması dezavantaj...nasıl bir sertlik...sürücüyü sarsacak ve rahatsız edecek bir sertlik...ağırlık aynı ama SYM benim nazarımda daha işlevsel...ve dönüşlerde kıvraklık ve tur genişlği SYM bariz üstün...

Kymco hususunda deer 152 nikli Özgür arkadaşımız SYM hususunda ise Blue Whıte nikli arkadaşa ulaşıp buraya bişeyler yazmalarını rica ederim...

aslında maksiciler arasında gts 250 bir fenomen olmuş ve kendisini ispatlamış bir model...evo kasa ise zaten son nokta...

SYM marka olarak da kendini satan kaliteyi tanımlayan bir algı yaratmış piyasada...

bu arada xcıtıng neden gaza geç tepki veriyor halen anlamış değilim...ikisi kalkış yapsalar drag babında Sym hiç affetmez...herhalde xcıtıng enjeksiyon sistemi piskürtmesi daha farklı güc tekerleğe çok geç gidiyor...

ikiside 180 kilo...

punısher35 aga fiyatı çok yüksek makinanın...nası satılacak bu...

abi sattım sayılır , vergi borcum vardı onu yarın kapatıcam sonra alışverişi yapıcaz inş. alacak olan arkadaş baktı inceledi kullandı , tanıdığı motorcu arkadaşını cağırdı o baktı kurcaladı inceledi okey aldı bizim canavar vergi borcum olmasaydı orda veriyodum benim gts yi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:21 ----------

kazıklanma meseles değilde , ben ilanı verdiğimde hatta alacak olan kişiyle görüştüğümüzde ötv vergisinde indirim yoktu yani 9650 idi fiyatı. o arkadaşada keyfi sattığımı nakit değilde esasında takas istediğimi söyledim. yani yarın görüştüğümüzde fikri değişmiş ise ben yine 7 den düşceğimi sanmıyorum en fazla 6.5 yapabilirim belki. ben nekadar düşersem üstüne ekleyeceğim miktar artacak alacağım motor için. zaten 3. krediyi cekicem cc büyütmek için .
    özet olarak 7 ye sattım sattım satamadım büyük bi keyifle binmeye devam

Kayhan hocam merhaba , metehan abi de dahil hepimizin karnı acıktı, uzun yol ve yemek çekiyor canımız

maxi motorunu al hayırlısı ile bi,

ıslamak için Edirne ye ciğer, Kastamonu ya etli ekmek, Tekirdağ a köfte, Bursa ya iskender yemeğe gider geliriz

görüşmek üzere , Allah a Emanet Ol

eski sym kullanıcısı olarak sym hd 200 ve gts 250
    kesinlikle sym derim.
    memnun kalırsın

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    ıkısındende kullandım kesınlıkle sym derım akıyor yolda sankı performansı gayet ıyı

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sym joyride evo 200 i var 2010 model sorunsuz kullanıyorum ve çok rahat.

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Sym süspansiyonu daha konforludur kymco daha serttir.Kymco yu 500 km kadar kullandım zararına sattım çünkü oturumu çok rahatsızdı gerçi artıları da büyük lastik ve çift disk falan olmasıydı.Sym nin daha yumuşak bir kullanımı var çok çok çok daha konforlu.Tabi gerçek konfor istiyorsa BURGMAN 400 2005-2006 kasası tabiki.Bu benim 3.burgmanım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Burgmanın 2005-2006 modellerinin temizi kaldımı ki?Orijinal kilometresi 40 binin altında 2005 model burgman bulmak mümkün mü?Zaten yağ eksiltme sorunları var.Bide öylesi denk geldimi bir sürü masraf.2008 modellerinden sonraki yeni kasalarda da varyatör sorunu var.Düşük hızlarda motor vahşi bir at gibi öne atılıyo.Öyle burgmanı kullanmak rodeo yapmaktan farksız.Zaten burgmanın fahiş fiyatları nedeniyle son zamanlarda piyasada bulmak imkansız.Burgman almak demek resmen kumar oynamak demek.Sym markası hakkında da çok övgüler duyuyoruz ama nedense hiç kullanıcısı yok.GTS250 evo hakkında bi tane yorum okuyabildim internette.Eski kasa gts kullanıcıları çok var ama yeni kasayı Türkiyede sadece bir kişi mi almış bilmiyorum.Servis konusu büyük soru işareti sym markasında.Xciting kullanıcıları ise sürüyle.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sym joyride evo 200 i var 2010 model sorunsuz kullanıyorum ve çok rahat.
    Gerçekten çok rahat ama 250likler %50 daha güçlü. Almışken 250 almaya karar verdim. Bu arada 2011 joyride, GTS250'den bile rahat. Bugün test ettim. Beli tam destekliyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:49 ----------

Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym süspansiyonu daha konforludur kymco daha serttir.Kymco yu 500 km kadar kullandım zararına sattım çünkü oturumu çok rahatsızdı gerçi artıları da büyük lastik ve çift disk falan olmasıydı.Sym nin daha yumuşak bir kullanımı var çok çok çok daha konforlu.Tabi gerçek konfor istiyorsa BURGMAN 400 2005-2006 kasası tabiki.Bu benim 3.burgmanım.
    Bugün Kymco bayiine de SYM bayiine de uğradım. Kymco'nun bir sürü artısı var ve fiyatı 300 TL daha ucuz. Kalite burada diyordu adeta.

İlk oturduğumda tam yaslandığımda ellerim gidona ulaşmıyordu. Seledeki sırt desteğini öne alınca 10 numara oldu.

Bagaj symden biraz daha ufak ama bir çene açılır kaskı aldı. SYM'de olup Kymco'da olmayan sisi barı da 2 kask alabilen bi topcase ile tamamlarsam hem ufak bagaj sorununu hem de sisi sorunu ortadan kalkmış olacak.

Motorların fiyatları kafa kafaya gelmiş olacak ama KYMCO'da 4-5 önemli artı var.

1) Malzeme kalitesi
    2) Daha heybetli duruyor ve daha ciddi bir görünümü var.
    3) Tekerler ön 2 inç, arka 1 inç daha büyük
    4) Ön fren çift disk, frenlemede kymco SYM'den daha iyi olacaktır.
    5) 300 TL'lik bir topcase ile fiyatlar eşitlenmiş fakat çift kask alan ekstra bir bagaja sahip olunmuş olacaktır.

Kolay gelsin sana , seçim zor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xcitingi gören bi daha iflah olmaz.Diğer motorlar oyuncak gibi kalır yanında

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xcitingi gören bi daha iflah olmaz.Diğer motorlar oyuncak gibi kalır yanında
    Biraz öyle oldu gerçekten

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Metehandro abi, ben de ne zaman geleceksin diye bekliyodum, sensiz konuların tadı olmuyo. Farklı yorumların ve değerli görüşlerin için teşekkürler. Söylediğin arkadaşları da yönlendirirsen çok memnun olurum gerçekten. Sevgiyle kal.[COLOR="Silver"]

[:

abi bir kaç tur veya sabit hızlardaki tecrübelerin aslında çok değeri yok...sen yine de kullanıcılarla birebir görüş..hatta benim stratejimi kullan...sahibinden ilanlarında elemanları arayıp tatlı dilimle bilgi rica ediyordum...

abi sattım sayılır , vergi borcum vardı onu yarın kapatıcam sonra alışverişi yapıcaz inş. alacak olan arkadaş baktı inceledi kullandı , tanıdığı motorcu arkadaşını cağırdı o baktı kurcaladı inceledi okey aldı bizim canavar vergi borcum olmasaydı orda veriyodum benim gts yi

her malın bir kör alıcısı var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymko sele mi değiştidi acaba? Benim totoş kymkoda baya rahattı. SYM 10 ise KYMCO 8,5 alır oturuş pozisyonu ve yumuşaklık konusunda ama KYMCO selesi neredeyse her ayrıntıda olduğu gibi daha kaliteli geldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ben havayı güzel bulunca haftada bir tüm günümü gezmeye ayırıyorum.En az 5 saat popom o selenin üstünde kalıyo.Şimdiye kadar en ufak rahatsızlık hissetmedim.Rahat ve geniş selesi var.İstersem ayaklarımı uzatıyorum.Dizlerime yük binince ayaklarımı topluyorum.İki farklı oturuş pozisyonu olduğu uzun süre kullanım için en ideal motorlardan biri.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben havayı güzel bulunca haftada bir tüm günümü gezmeye ayırıyorum.En az 5 saat popom o selenin üstünde kalıyo.Şimdiye kadar en ufak rahatsızlık hissetmedim.Rahat ve geniş selesi var.İstersem ayaklarımı uzatıyorum.Dizlerime yük binince ayaklarımı topluyorum.İki farklı oturuş pozisyonu olduğu uzun süre kullanım için en ideal motorlardan biri.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    15000'de 2007 bir silverwing400 daha mantıklı geliyor şimdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    15000'de 2007 bir silverwing400 daha mantıklı geliyor şimdi.
    4 senede 15 bin mi yapmış İkinci elde km ile oynamalar çok oluyo.Gerçi çok usta biri lastiğinden , sağından solundan gerçek km'sini söyleyebilir ama biraz riskli iş.SW benimde ilgimi çekiyo aslında.Çift silindir titreşim derdi yok.Bol servis.Ama bakım masrafları ne durumdadır iyice araştırmak lazım.Konu maxiscooter olunca insanın bakım masraflarından gözü korkuyo.2009 model düşük km'li bi sw400 vardı.Adam 12.500 yazmış.Zaten 2009 yılında sıfırı 12.500'dü hondanın sitesinde.Satıştan kalkınca değer kazandı.Adamlar üstüne kar koyup satmaya çalışıyo.Bazen şeytan dürtüyo al sw400 diye ama bi yandan içimden bir ses sıfır motorunu satıp milletin ikinci el motorunu almaya değer mi , motorundan bi şikayetin yok kaşınma diyo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler