Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

3'ünden 1'ini alacağım ama hangisi? (250'lik Maxiscooterlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Bence Büyük tekerlikleri tercih et Ayrıca gördüğüm kadarı ile 2 kişi binmek istiyorsun 2 kişi binince 250 lik motor ne kadar atik olabilirki?

Konu dışına çıkıyor bu söylediğim ama yinede söylemek istedim Bana o listedeki motorlar çok rahat ve bir okadar da yollarımıza uygun olmayan modeller gibi gözüktü .

benim tercihim Maddi güç sorunu yoksa eğer "Gilere Fuoco 500" ie yönünde tabiki Kıvraklık olarak listedekiler kadar olamaz ama 2 kişilik kullanımda güvenli sürüş ve güç açısından tercihim o yönde olurdu.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence Büyük tekerlikleri tercih et Ayrıca gördüğüm kadarı ile 2 kişi binmek istiyorsun 2 kişi binince 250 lik motor ne kadar atik olabilirki?
    bu kişinin beklentilerine göre değişir tabiki , gts 250 kullanıcısı olarak iki kişi ile 250 cc lik bir motora göre gereğinden fazla performansa sahip olduğunu söyleyebilirim. trafikte yeterince atik ve seri. brugman la yapılan kıyaslamalara baktığımda gts nin daha seri ve atik olduğu görülüyodu.

bu arada gts nin bagaj hacmi için şöyle tarif edeyim , açık kask rahatlıkla sığıyor ve ayrıca diğer eşyalarınız rahatlıkla sığıyor , ama çeneden açılır kask koltuğun kapanmasını engelliyor ayrıca iki kask sığmıyor diğer markalarınkinede sığdığını sanmıyorum.

bakımlara gelince 3000 km de bir bakım yapılıyor , 9 000 km ye kadar yapılan bakım sadece 35 tl tutuyordu en son 12000 bakımını yaptırdığımda buji , hava filtresi ve yağ değişti genel bakım 80 tl tuttu.
    yakıt tüketimi ise ful depo ile şehir içi 280 - 300 km 100 - 140 km/h ile
    uzun yolda 100 - 140km/h ile 340 km yol yaptım.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Sonra üzülmek istemiyorsanızSYM
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özelden mesaj attım,elini çabuk tut!!!

Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Tarkan Kardeşim
    Rica ederim Kayhan abi

Sen motoru al ve eşini bindirmeye kalk bende gelip yakıyım o motoru

Saygılar kardeşim/hocam

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Detaylı yorumlara sonsuz teşekkürler. Kymco ile SYM arasında kalmak deveye hendek atlatmaktan daha zormuş. Bu başlığın bu durumda kalmış/kalacak daha bir çok kişiye faydalı olmasını diliyorum.

SYM'nin frenleri iyidir belki ama Kymco'nun frenleri hakkında ABS'li burgman kadar iyiymiş gibi bir izlenim oldu bende. Frenlerin iyi olmasını her şeyden önemli gibi kabul etmek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta can güvenliği... Büyük lastiklerle ve sert süspansiyonla Kymco güvenlikte bir kez daha öne geçiyor. Selesinin rahat olması, bagajının bir full bir yarım kaskı beraber alabilmesi, farların daha iyi olması da SYM dedirttiriyor.

Motosikleti
    Detaylı yorumlara sonsuz teşekkürler. Kymco ile SYM arasında kalmak deveye hendek atlatmaktan daha zormuş. Bu başlığın bu durumda kalmış/kalacak daha bir çok kişiye faydalı olmasını diliyorum.

SYM'nin frenleri iyidir belki ama Kymco'nun frenleri hakkında ABS'li burgman kadar iyiymiş gibi bir izlenim oldu bende. Frenlerin iyi olmasını her şeyden önemli gibi kabul etmek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta can güvenliği... Büyük lastiklerle ve sert süspansiyonla Kymco güvenlikte bir kez daha öne geçiyor. Selesinin rahat olması, bagajının bir full bir yarım kaskı beraber alabilmesi, farların daha iyi olması da SYM dedirttiriyor.

işin zor üstad bizde daha öncede sym mio 100 olduğu için 6 yıllık ben hiç ikilimde kalmadan sym tercih etmiştim.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Kayhan abi

Sen motoru al ve eşini bindirmeye kalk bende gelip yakıyım o motoru

Saygılar kardeşim/hocam
    Saygılar bizden...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Son bir yorumda ben yapim

Her iki markayıda kullanmış ve az buçuk tanıyan birisi olarak şunu rahatlıkla diyebilirim ki.
    Kymco yarım gömlek daha üstündür sym den. Malzeme kalitesi bunu hemen belli eder.
    Ayrıca fren konusunda kesinlikle kymco derim.
    sym biraz daha konforlu olabilir fakat kymco scooter değilde motosiklet kullanma zevki veriyor insana. Bu sym de yok. Scooter kullandığınızı unutabilirsiniz.
    Sym çok rahattı fakat sym ile 80-90 km üzerine çıkmadığım yollarda kymco ile 110-120 gidiyorum. Nedense çok güvendiriyor kendisine. Daha kıvrak daha keyifli daha iyi duruyor virajları daha çok seviyor daha sert bir karakteri var vsvsvs.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    yarım gömlek derken nası bi gömlek?

vakko mu yoksa cuma pazarından mı

Motosikleti
    malesef
    marka isimlerini tam bilmiyomda bende maxiscooterleri beğeniyom uzun turlar için uygunmu sizce

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    yarım gömlek derken nası bi gömlek?

vakko mu yoksa cuma pazarından mı
    Yani ; mantık çerçevesinde yarım gömlek
    acemi bir göz çok çabuk farketmeyebilir ama dikkatli ve ayrıntılara önem veren bir göz çabuk farkeder.
    Yalnız ben sym hd 200 ün yeni modeline hayran oldum fakat bizde hala 2011 diye eski modeli satıyorlar. Neden satılmaya başlamadı hayret yani.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    motorumdan soğumiyim diye kendi motorumdan başka bi motora binmedim ama fuarda sym ve kymco yu özellikle inceledim. ve tercihim sym olurdu. parayı denkleştirdiğim zaman ilk alacağım motorda gts250 olacak zaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumdan soğumiyim diye kendi motorumdan başka bi motora binmedim ama fuarda sym ve kymco yu özellikle inceledim. ve tercihim sym olurdu. parayı denkleştirdiğim zaman ilk alacağım motorda gts250 olacak zaten.
    Teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:28 ----------

GTS 250i'yi yeni makyajlanmış selesi rahat Joyride 200i ile kıyaslayabilecek olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP

Xcitingin frenleri mükemmel.Arka tekeri kitlemek çok zor.Eski cbf150 ile bi keresinde ıslak zeminde arka frene bastığım gibi ne olduğunu anlamadan asfalta yapışmıştım.Allahtan hızım fazla değildi.Xcitingle geçen gece 120 ile giderken asfaltta bi karaltı gördüm.Köpek olduğunu tahmin ettim.Arka frene asıldım anında hızım 70'e düştü.Baktım köpek geziniyo yolun ortasında.Başka bir motor olsaydı kesin bi sakatlık çıkmıştı.Xciting viraj alışıyla , dengesiyle , frenlemesiyle insana güven veriyo.CBS fren sistemi çoğu usta motorcunun elle manuel olarak yapmaya çalıştığı %70 arka , %30 ön fren kombinasyonunu otomatik olarak yapıyo.Ayrıca anlamadığım konu bu CBS fren sistemi çok pahalı bişey mi ya da patent ücreti mi ödemeleri gerekiyo ki , diğer motorlar bunu kullanmıyo.Anlamak mümkün değil.Can güvenliği her şeyden önce gelir.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    SYM GTS 250i de çakmak soketi bilem varmış...

Motosikleti
    SYM GTS 250i de çakmak soketi bilem varmış...
    ahahh aynen , balığa gittiğimde oraya lamba takıodum :D çok amaçlı :D olurya yolda belde aniden telefonunn şarzı biter ıssız biyerde ne yapacaksın ?? ama SYM herzaman yanında :D takacaksın şarz aletini bütün derdin maduriyetin bitecek :D

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı punisher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahh aynen , balığa gittiğimde oraya lamba takıodum :D çok amaçlı :D olurya yolda belde aniden telefonunn şarzı biter ıssız biyerde ne yapacaksın ?? ama SYM herzaman yanında :D takacaksın şarz aletini bütün derdin maduriyetin bitecek :D
    Bende de evde çadır ve 2 kişilik şişme yatak var. Çadırın içine yerleştirince acayip rahat oluyo

Uygun bi zamanda pompayı bağlayıp kampa gitmeyi düşünüyordum.

Bu arada SYM'nin durma mesafesinin 600f'ten daha iyi olduğunu okudum bi yerde.
    Sanırım seçimim SYM GTS 250i olacak.

Yeni Joyride da konfor olarak GTS'yi aratmayacak bir koltuğa sahip. Peki Joyride'da ayak uzatma mesafesi var mı? GTS'ye göre eksileri nelerdir?

Motosikleti
    joride çok iyi diyorlar ama bilgi sahibi olmadığım için bişey diyemiycem açıkcası.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43203997/detay

buda benim motor müşterisi hazır , vergi borcum vardı onu ödedikten sonra çocuk alıcak motoru inş bende fz6 fazer almayı düşünüyorum. çadır kamp olayını bende çok istiyorum bu yaz gerçekleştiricem inş.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hasancım...Blue Whıte nikli Barış biraderimin SYM siyle Keşana birlikte gittik...Sym bendeydi ona cbfyi iteledim...yeni kasa evo beyaz 250 lik maxi...bu kadar rahat ve huzur veren bi skutır olamaz herhalde...kıçıkırık SYM dersin...Tayvanlı dersin hadi ordan dersin ama bu namussuzlar bu işi biliyor gerçekten...

aralarındaki bariz farklar detaylarda...Kymco detay işçiliğiyle ve görkemli hatlarıyla hayran bırakıyor...amortisörlerinin sert olması dezavantaj...nasıl bir sertlik...sürücüyü sarsacak ve rahatsız edecek bir sertlik...ağırlık aynı ama SYM benim nazarımda daha işlevsel...ve dönüşlerde kıvraklık ve tur genişlği SYM bariz üstün...

Kymco hususunda deer 152 nikli Özgür arkadaşımız SYM hususunda ise Blue Whıte nikli arkadaşa ulaşıp buraya bişeyler yazmalarını rica ederim...

aslında maksiciler arasında gts 250 bir fenomen olmuş ve kendisini ispatlamış bir model...evo kasa ise zaten son nokta...

SYM marka olarak da kendini satan kaliteyi tanımlayan bir algı yaratmış piyasada...

bu arada xcıtıng neden gaza geç tepki veriyor halen anlamış değilim...ikisi kalkış yapsalar drag babında Sym hiç affetmez...herhalde xcıtıng enjeksiyon sistemi piskürtmesi daha farklı güc tekerleğe çok geç gidiyor...

ikiside 180 kilo...

punısher35 aga fiyatı çok yüksek makinanın...nası satılacak bu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler